Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy kobieta może zrozumieć idealizm?
#61
Lampart napisał(a): Jest mnóstwo materiałów gdzie np. pseudofeministki oraz ludzie o innym kolorze skóry niż biały używają tego określenia "white privilege", "white supremacy", więc nie potrzebuje tutaj badań socjologicznych na ten temat, by w rozmowie z Pelikanem przyznać, że takie zjawisko istnieje.
Takie zjawisko istnieje, ale nie sposób nazwać go nagonką na białych mężczyzn. Nawet jeśli wyrażenie "white privilege" jest nadużywane (a nie każdy, kto używa, musi nadużywać) to przecież niezgodne z prawdą przypisywanie komuś uprzywilejowania nie jest krzywdzące dla tej osoby. Jakby ci ktoś mówił "ciebie, Lampart, wszyscy lubią, masz wpływy, laski na ciebie lecą i rządzisz w dzielnicy", to czułbyś się... urażony? Wystraszony? Zaszczuty?

Nie mówiąc o tym, że ta przypadłość dotyczy specyficznej kultury, w której naprawdę istniała segregacja rasowa, jest więc rzeczą normalną, że jej ślady przetrwały. Byłoby nienormalne, gdyby nie przetrwały. Co to może mieć wspólnego z naszym kręgiem kulturowym?

Cytat:Czyli dla ciebie ksenofobicznym bagnem jest przedstawienie - https://euroislam.pl/islamu-nie-da-sie-p...emokracja/ - artykułu naukowca

Nie, ksenofobicznym bagnem jest przedstawianie wyłącznie artykułów zgodnych z tezą, że niemożliwa jest adaptacja islamu do zachodniej kultury, a ignorowanie wszystkich pozostałych. Tak samo pisanie wyłącznie o żydowskich zbrodniarzach, złodziejach i debilach jest antysemityzmem, chociaż można w taki sposób pisać tylko prawdę.
Odpowiedz
#62
Lampart, a czego ty się spodziewasz po takich ludziach? Przecież oni wyjechali na zachód. Och, jacy to oni się są światowi. Tylko my tu na wschodzie taplamy się w ksenofobicznym szambie
Odpowiedz
#63
Lampart

Ile razy można cię prosić, żebyś dodawał komentarz do filmu? Film trwa ponad pięć minut, skoro go obejrzałeś (bo obejrzałeś, prawda?), jesteś w stanie chyba napisać trzy krótkie zdania streszczenia [argumenty, które padają w filmie]?
Proszę cię, pamiętaj o tym i następnym razem, jeśli już musisz linkować do filmu, dodaj swój komentarz.
Jeśli zabraknie ci argumentów - nazwij mnie kłamczynią i napisz, że łżę.
Odpowiedz
#64
Bert, uważam, że na euroislamie są lepsze jakościowo artykuły niż na racjonaliście, choć rozumiem samą ideę porównania.
Nie wiem jak było kiedyś, ale od dłuższego czasu widzę, że przedstawia się analizy fachowców, albo przedstawia się konkretne wydarzenia, społeczne trendy itp.
Podoba mi się też pokazywanie sytuacji i zdania tzw. liberalnych muzułmanów i ich zagrożenia ze strony tradycyjnych muzułmanów i ich rozczarowanie lewicą, np.
muzułmanka Seyran Ates założyła jedyny taki liberalny meczet w Berlinie gdzie kobiety mogą się modlić wraz z mężczyznami, a nawet prowadzić ceremonię, przez to jej życie jest zagrożone, wydano na nią fatwę przez poważaną w świecie islamu egipską radę wydającą fatwy (zresztą fatwa jest nałożona na każdy obecny i przyszły liberalny meczet) i ta kobieta musi być pod stałą ochroną policji.
Odpowiedz
#65
ZaKotem napisał(a): Nie, ksenofobicznym bagnem jest przedstawianie  wyłącznie artykułów zgodnych z tezą, że niemożliwa jest adaptacja islamu do zachodniej kultury, a ignorowanie wszystkich pozostałych. Tak samo pisanie wyłącznie o żydowskich zbrodniarzach, złodziejach i debilach jest antysemityzmem, chociaż można w taki sposób pisać tylko prawdę.
Islam dzisiaj to antyteza zachodniej kultury. Oczywiście są różne szkoły i denominacje muzułmańskie, jedne bardziej a inne mniej zacofane społecznie. Ale patrząc na to, jakie idee są propagowane w krajach z dominującą religią islamską, można bez trudu zauważyć ich prymitywizm. Prawo szariatu, traktowanie kobiet, ateistów, mniejszości religijnych, seksualnych w tych krajach wynika jasno z zasad islamu. Oczywiście jak to z religiami bywa, można na sto sposobów interpretować słowa Proroka, odrzucić niewygodne wersety i trąbić dookoła, że np. gej może być muzułmaninem. Można gadać, że islam to religia miłości i pokoju, nie mając o niej zielonego pojęcia, jak na przykład muzułmanka w poniższym filmiku. 

Odpowiedz
#66
Zakotem

Zapomniałem na to odpisać

Cytat:Nie, ksenofobicznym bagnem jest przedstawianie wyłącznie artykułów zgodnych z tezą, że niemożliwa jest adaptacja islamu do zachodniej kultury, a ignorowanie wszystkich pozostałych. Tak samo pisanie wyłącznie o żydowskich zbrodniarzach, złodziejach i debilach jest antysemityzmem, chociaż można w taki sposób pisać tylko prawdę.

Demagogia.
Przede wszystkim w Europie dominuje islam sunnicki.
Jeżeli ktoś twierdzi, że da się taki islam zaadoptować do zachodniej kultury, to ciężar dowodu spoczywa na nim. Wmawia się ludziom, że islam jest religią pokoju, a tych, którzy widzą zagrożenie w rosnącej sile islamu w Europie, nazywa się islamofobami, więc pojawiają się serwisy, badania i wypowiedzi pokazujące, że to zagrożenie istnieje i, że islam nie jest spójny z zachodnią kulturą.
Tak samo, wobec tego, że są ludzie, którzy twierdzą, że ziemia jest płaska, reakcją są filmy i wypowiedzi udowadniające tezę, ze ziemia jest okrągła. Więc to tak jakbyś miał pretensje do forumowego Fizyka, że wszystkie jego wypowiedzi i filmiki, które wstawia są dobrane tendencyjnie pod tezę, że ziemia jest okrągła, nie wstawia na przykład jakichś zdjęć, na których wydaje się, że ziemia jest płaska.

Przesłanie euroislamu jest faktycznie takie, że islamu w obecnym jego kształcie w Europie nie da się pogodzić z zachodnią kulturą i przedstawiają uzasadnienia tego przesłania, uzasadnienia pokazujące globalny charakter islamu, a nie jakieś poszczególne wybryki ludzi, którzy akurat wyznają tę religię, jak zasugerowałeś.

Poza tym euroislam pokazywał na przykład protesty liberalnych muzułmanów wobec czynów isis.
Wskazywał też na przykład na sytuację, że zjechało się kilkudziesięciu imamów dość liberalnych w imię akcji liberalizacji islamu, ale w zachodnich mediach niestety cisza o tym, bo przecież skoro liberalni muzułmanie chcą dyskutować o rozwiązywaniu problemów przemocy w islamie, to znaczy, że jest jakiś problem z przemocą w islamie, a to nie pasuje do narracji, że islam to religią pokoju. Tak więc bojkotuje się liberalnych muzułmanów, niekiedy nawet nazywa się ich islamofobami (sic!).
Odpowiedz
#67
Lampart napisał(a): Demagogia.
Przede wszystkim w Europie dominuje islam sunnicki.
Jeżeli ktoś twierdzi, że da się taki islam zaadoptować do zachodniej kultury, to ciężar dowodu spoczywa na nim.
Tatarzy. Koniec dowodu.
Cytat:Wmawia się ludziom, że islam jest religią pokoju, a tych, którzy widzą zagrożenie w rosnącej sile islamu w Europie, nazywa się islamofobami, więc pojawiają się serwisy, badania i wypowiedzi pokazujące, że to zagrożenie istnieje i, że islam nie jest spójny z zachodnią kulturą.
Istniały - i zdarzają się nadal, chociaż już nie są tak popularne, jak sto lat temu - serwisy, badania i wypowiedzi pokazujące, że żydowskie zagrożenie istnieje i że judaizm nie jest spójny z zachodnią kulturą. Zapewne one również były tylko odpowiedzią na komunistyczną propagandę, i jak czas pokazał, okazały się całkowicie nieszkodliwe.
Odpowiedz
#68
No i ile jest tych Tatarów? Znikoma ilość. No ale jakby było tak różowo to by ruscy nie mieli problemu z tymi z kaukazu
Odpowiedz
#69
Osiris napisał(a): Można gadać, że islam to religia miłości i pokoju, nie mając o niej zielonego pojęcia, jak na przykład muzułmanka w poniższym filmiku.
Nie rozumiem. Skoro muzułmanka mówi, że Islam to religia miłości i pokoju, to znaczy, że (z perspektywy religioznawczej) Islam (przynajmniej dla części wyznawców) jest religią miłości i pokoju. Jeśli się z nią sprzeczasz, to znaczy, że wchodzisz w buty islamskiego teologa i wygłaszasz autorytatywne sądy, jaki Islam być powinien.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#70
Quinque napisał(a): No i ile jest tych Tatarów? Znikoma ilość.
A ilu powinno być i czemu akurat tylu? Należałoby raczej zapytać: jaki procent muzułmanów należących do europejskiego społeczeństwa przez kilka wieków stanowią Tatarzy, i wyjdzie, że około 100%.
Cytat:No ale jakby było tak różowo to by ruscy nie mieli problemu z tymi z kaukazu
A jakie problemy mają Ruscy z Tatarami z Kaukazu? To Czeczeni mieli z nimi problemy, bo Tatarzy woleli Rosjan niż "braci w wierze".
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Wojna_o_Dagestan
Odpowiedz
#71
Cytat:Tatarzy. Koniec dowodu.

Acha czyli jako dowód na to, że islam sunnicki da się zaadoptować do europejskiej kultury podajesz zupełnie niereprezentatywną grupkę wierzących, którzy zaadoptowali się dlatego, że od islamu sunnickiego odstąpili i których łączy z Polską wielowiekowa historia (sytuacja szczególna i nieprzekładalna na realia Europy zachodniej).

"Koniec dowodu" dobre sobie Duży uśmiech

Dowodem (koniecznym ale niewystarczającym) by było gdybyś wskazał państwo, w którym islam sunnicki jest wyznaniem dominującym i byłyby tam przestrzegane prawa człowieka i europejskie wartości.

Cytat:Istniały - i zdarzają się nadal, chociaż już nie są tak popularne, jak sto lat temu - serwisy, badania i wypowiedzi pokazujące, że żydowskie zagrożenie istnieje i że judaizm nie jest spójny z zachodnią kulturą

A to już jest jakaś perfidna ironia, że grasz kartą antysemityzmu, żeby wybielać jedną z najbardziej antysemitycznych ideologii i kultur jakie istnieją.

ale to też jest bardzo znamienne, że po takie "dowody" i "argumenty" musisz sięgać w tej dyskusji.

Najlepiej posłuchać samych muzułmanów co mówią (oczywiście wtedy kiedy nie stosują usankcjonowanego religijnie kłamstwa na niewiernych służącego do tego by wprowadzać ich w błąd i zdobywać nad nimi przewagę)

Odpowiedz
#72
Lampart napisał(a):Dowodem (koniecznym ale niewystarczającym) by było gdybyś wskazał państwo, w którym islam sunnicki jest wyznaniem dominującym i byłyby tam przestrzegane prawa człowieka i europejskie wartości

Nie wiem jaki Islam dominuje w tamtym kraju. Ale jedynym Państwem jakie mi przychodzi do głowy i które jest w miarę cywilizowane to ZEA. No i może Trucja
Odpowiedz
#73
Quinque są pewne bardziej liberalne punkty na mapie z różnych względów, ale nawet tam, nie jest wcale tak europejsko, vide ostatnio głośna sprawa norweskiej turystki, która została zgwałcona w Dubaju i gdy zgłosiła to na policję, została skazana za seks pozamałżeński na karę więzienia.
Odpowiedz
#74
zefciu napisał(a):
Osiris napisał(a): Można gadać, że islam to religia miłości i pokoju, nie mając o niej zielonego pojęcia, jak na przykład muzułmanka w poniższym filmiku.
Nie rozumiem. Skoro muzułmanka mówi, że Islam to religia miłości i pokoju, to znaczy, że (z perspektywy religioznawczej) Islam (przynajmniej dla części wyznawców) jest religią miłości i pokoju. Jeśli się z nią sprzeczasz, to znaczy, że wchodzisz w buty islamskiego teologa i wygłaszasz autorytatywne sądy, jaki Islam być powinien.

A obejrzałeś w ogóle? Nie twierdzę jaki islam być powinien ale jaki jest, w większości krajów muzułmańskich. Przecież nie ja kazałem muzułmanom traktować kobiety w taki sposób, tak napisał Mahomet. Oczywiście można tak zinterpretować teksty Proroka, że wyjdzie z tego sama miłość bliźniego ale co z tego, jak dla większości wychodzi co innego?
Odpowiedz
#75
Osiris napisał(a): A obejrzałeś w ogóle?
A po co? Nie komentuję filmiku, tylko Twoje słowa.
Cytat:Nie twierdzę jaki islam być powinien ale jaki jest, w większości krajów muzułmańskich.
A jaki był wojujący ateizm w kraju ateistycznym, jakim był ZSRR? Czy ja Ci zatem tłumaczę, że powinieneś jako ateista pakować ludzi do gułagu za nauczanie ewolucjonizmu?
Cytat:Oczywiście można tak zinterpretować teksty Proroka, że wyjdzie z tego sama miłość bliźniego ale co z tego, jak dla większości wychodzi co innego?
To z tego, że pewnemu odsetkowi żyjącemu wśród nas wyjdzie jednak miłość bliźniego. Naprawdę nie widzisz kretynizmu w tłumaczenie swojemu sąsiadowi, że powinien Cię zamordować, bo to jest prawidłowe rozumienie słów jego proroka?
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#76
Lampart napisał(a): Acha czyli jako dowód na to, że islam sunnicki da się zaadoptować do europejskiej kultury podajesz zupełnie niereprezentatywną grupkę wierzących, którzy zaadoptowali się dlatego, że od islamu sunnickiego odstąpili
A to skąd żeś wybzdurzył?
Cytat:i których łączy z Polską wielowiekowa historia (sytuacja szczególna i nieprzekładalna na realia Europy zachodniej).
A co jest szczególnego i niepowtarzalnego w tym, że jakaś mniejszość etniczna przez parę stuleci współżyje z większością?
Cytat:Dowodem (koniecznym ale niewystarczającym) by było gdybyś wskazał państwo, w którym islam sunnicki jest wyznaniem dominującym i byłyby tam przestrzegane prawa człowieka i europejskie wartości.
To najpierw musiałoby powstać państwo europejskie, w którym religią dominującą byłby islam. Najbardziej pasuje Bośnia i Hercegowina, która jest państwem z gospodarką zdewastowaną przez wojny - ale zasadniczo nie widać różnic kulturowych między tym państwem a np. Serbią, Macedonią czy Albanią, ani na plus, ani na minus. Obecnie wszystkie pozostałe państwa z islamem jako religią dominującą są w Azji i Afryce. Gdyby więc w którymś z nich byłyby przestrzegane prawa człowieka i europejskie wartości, to byłby to dowód na hipotezę zupełnie inną - że państwo azjatyckie czy afrykańskie może przekształcić się w państwo europejskie. Tego wcale nie jestem taki pewien i dowodu na to nie mam, ale przecież zupełnie nie o tym mówiliśmy.
Cytat:A to już jest jakaś perfidna ironia, że grasz kartą antysemityzmu, żeby wybielać jedną z najbardziej antysemitycznych ideologii i kultur jakie istnieją.
No to jestem perfidny, co nie zmienia faktu, że podobieństwo jest ogromne.
Cytat:ale to też jest bardzo znamienne, że po takie "dowody" i "argumenty" musisz sięgać w tej dyskusji.
Wcale nie muszę. Robię to z własnej woli, bo islamofobi wtedy tak zabawnie się oburzają.
Cytat:Najlepiej posłuchać samych muzułmanów co mówią (oczywiście wtedy kiedy nie stosują usankcjonowanego religijnie kłamstwa na niewiernych służącego do tego by wprowadzać ich w błąd i zdobywać nad nimi przewagę)
Nie oglądam filmików z linków, ale mam pytanie: czy są na nim przedstawieni wszyscy muzułmanie, czy tylko niektórzy?
Odpowiedz
#77
A co to wszystko ma wspólnego z faktem że Islam nawołuje do nienawiści? Bo nie rozumiem. Oraz ZaKot by sobie sprawdził jak prześladowane są mniejszości w Bośni. Nie mówię wydawaniu szkół. Ale o np. Niepodłączanie prądu do chrześcijańskich domów, gdy muslimy mają. Śmieszy mnie ta lewacka retoryka. Równości i miłości
Odpowiedz
#78
Quinque napisał(a): A co to wszystko ma wspólnego z faktem że Islam nawołuje do nienawiści?
Ty jesteś islam?
Cytat: Bo nie rozumiem. Oraz ZaKot by sobie sprawdził jak prześladowane są mniejszości w Bośni.
Jak mam to sprawdzić? Jakie obiektywne dane statystyczne przedstawiasz?
Odpowiedz
#79
Cytat: to skąd żeś wybzdurzył?

" Tatarski islam nie jest jednak tożsamy z bliskowschodnim. Pełen jest odstępstw od swego pierwowzoru, islamu sunnickiego, wynikających zwłaszcza z wpływu ludności chrześcijańskiej".

http://www.etnologia.pl/polska/teksty/mn...atarzy.php

Cytat:A co jest szczególnego i niepowtarzalnego w tym, że jakaś mniejszość etniczna przez parę stuleci współżyje z większością?

A może to, że nie dotyczy to społeczności islamskiej w Europie więc niedorzecznym jest powoływać się na Tatarów jako tę społeczność reprezentujących.
Nie mówiąc już o tym, że Tatarów jest dosłownie garstka w Polsce. Więc nawet jakby chcieli to nie mogą podskakiwać.

Cytat:Gdyby więc w którymś z nich byłyby przestrzegane prawa człowieka i europejskie wartości, to byłby to dowód na hipotezę zupełnie inną - że państwo azjatyckie czy afrykańskie może przekształcić się w państwo europejskie.

Tajwan bardzo dobrze stoi pod względem praw człowieka http://www.polska-azja.pl/tajwan-nowym-a...czlowieka/

dominującą tam religią jest taoizm i buddyzm.
Oczywiście odrębność Tajwanu jest dyskusyjna, ale nie o to chodzi, chodzi o to, że jeśli twierdzisz, że taka wolnościowa mentalność byłaby możliwa z dominującym islamem i nieodłącznym od islamu prawem szariatu to znaczy, że nie masz o nich pojęcia.

Cytat:No to jestem perfidny, co nie zmienia faktu, że podobieństwo jest ogromne.

To może zwracaj też uwagę na różnicę bo jeszcze konia z koniną pomyślisz.
Twoja argumentacja oprócz tego, że perfidna jest przede wszystkim nietrafiona i sprzeczna.
Będąc konsekwentnym i spójnym to sam byś patrzył krytycznie na ideologie antysemickie, a nie posługiwał się argumentem antysemityzmu by zwalczać ich krytykę. Ciekawe co by powiedzieli Żydzi uciekający przed antysemityzmem islamu kiedy by zobaczyli, że posługujesz się ich krzywdą wybielając islam przed którego antysemityzmem uciekają.
Cytat:Wcale nie muszę. Robię to z własnej woli, bo islamofobi wtedy tak zabawnie się oburzają.

Zamiast się bawić w domorosła psychologa i diagnozowanie przez internet zaburzeń, których nie ma w medycznej klasyfikacji, spójrz może lepiej na swoją psychikę.
Obecnie na naszych oczach dzieje się historia, pomyśl jak się będziesz czuł i jak to wpłynie na twoją psychikę, kiedy w końcu być może zrozumiesz jaką postawę przyjąłeś i za jakimi wartościami stanąłeś w obliczu tych historycznych przemian. Podpowiem tylko, że nie za tolerancją i wolnością. Nie da się zjeść ciastko i mieć ciastko.

To już zostawiam pod twoją rozwagę.

A skoro przy okazji trollujesz, to ja już będę odpowiadał tylko satyrą jeśli w ogóle. Zresztą twierdzenie, że islam w obecnym jego kształcie (prawo szariatu itp.) jest do pogodzenia z wartościami europejskimi, od początku nadawało się pod satyrę, a nie tracenie czasu na długaśne tłumaczenia.

Cytat:Nie oglądam filmików z linków, ale mam pytanie: czy są na nim przedstawieni wszyscy muzułmanie, czy tylko niektórzy?

Tylko jeden, ale w kontekście tego co powiedział, nie ma to znaczenia... Szkoda, że nie obejrzałeś ponieważ jego słowa dotyczyły również twojej postawy (we fragmencie kiedy zwracał się do lewicy).
Odpowiedz
#80
zefciu napisał(a): A po co? Nie komentuję filmiku, tylko Twoje słowa
Moje słowa dotyczyły wypowiedzi tej kobiety, która nie zna nawet pięciu filarów islamu a uważa się za konserwatywną muzułmankę. Ty przecież zawsze aktywnie wypowiadałeś się w przypadkach ignorancji w temacie wiedzy religijnej, prawda?
Cytat:A jaki był wojujący ateizm w kraju ateistycznym, jakim był ZSRR? Czy ja Ci zatem tłumaczę, że powinieneś jako ateista pakować ludzi do gułagu za nauczanie ewolucjonizmu?
Wojujący ateizm to po prostu antyteizm. I ten komunistyczny antyteizm nie miał na celu jedynie oczyszczenia bogobojnego ludu z rytualnych przesądów, chodziło o zastąpienie jednej ideologii inną - bezgraniczną, niemal religijną wiarą w stworzenie bezklasowego społeczeństwa. 
Cytat:To z tego, że pewnemu odsetkowi żyjącemu wśród nas wyjdzie jednak miłość bliźniego. Naprawdę nie widzisz kretynizmu w tłumaczenie swojemu sąsiadowi, że powinien Cię zamordować, bo to jest prawidłowe rozumienie słów jego proroka?
A gdzie ja coś takiego robię? Po raz kolejny tłumaczę, że to muzułmanie tak interpretują Koran. Czy ja im kazałem mordować rysowników Charlie Hebdo, atakować WTC, podkładać bomby w Londynie i innych miastach, wydawać fatwy na ludzi rzekomo obrażających Proroka? 
Jak ktoś chce, to może w "Main Kampf" doszukać się pokojowych intencji, przecież nawet pewien szwedzki polityk rekomendował dzieło Adolfa do Pokojowej Nagrody Nobla.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości