Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PiS, co zrobił a nie co powiedział
Sofeicz
Cytat:To MY, kurwa, pierwszy sort, jesteśmy od wymyślania, komu, na co i ile rozdawać.
Dokładnie tak. W końcu to Szydło, której te pieniądze się po prostu należały, tłumaczy, że nauczycielom po prostu się nie należą…

Pearl Jam
Cytat:Rzeczywiście, po PO-PSL pozostał wielki porządek.
Zostały np. ustawy dzięki którym Morawiecki może się chwalić uszczelnieniem VATu. Pearl Jam pamięta kiedy procedowano i przegłosowano np. ustawę o jednolitym pliku kontrolnym, czy przypomnieć?

Smok Eustachy Batelkruzerem zwany
Cytat:Jest PO jest kryzys. Jest PiS ni ma kryzysa. Taka to jest polityka
Kryzys będzie PO PiSie.
O Lord, bless this thy hand grenade, that with it thou mayest blow thy enemies to tiny bits in thy mercy.
Odpowiedz
Pearl Jam napisał(a): @DziadBorowy
Łoj, taki był to panocku rozwój, że jak w 2008 co szósty Polak żył w bidzie z nędzą, tak i w 2014 co szósty Polak żył w bidzie z nędzą...
Ani drgnęło, dopiero ten PiS cholerny tak odkręcił, że teraz co dziewiąty. Uśmiech
Taki "rozwój", który się charakteryzuje niedorozwojem ekonomicznym nazywa się stagflacjonizmem i nie wróży nic dobrego.

link do danych z "wyborczej"

Tylko proszę zauważyć, że lwia część rządów PO przypadała na światowy kryzys a całość rządów PIS przypada na okres światowego prosperity. Dodatkowo spora część tej poprawy to zwyczajne wydatki socjalne. Przez które w kwestii zadłużenia jesteśmy na 6 miejscu od końca w EU w momencie gdy ponad połowa państw Unii ma budżetowe nadwyżki. Dzięki światłym rządom PIS  jak przyjdzie kolejny kryzys to w nędzy będzie żył, nie co dziewiąty Polak, nie co szósty ale pewnie co trzeci lub co drugi. Ale kto by się martwił tym co za dwa lub trzy lata skoro teraz micha pełna. No nie ?
"Dosyć — mówił — naszukałem się po lesie i ledwie tego smolnego pniaka zdybałem, ale czem wy, moje dzieci, będzieta kiedyś świecić, skoro lasy się umykają, i coraz trudniej o smolny kawałek drzewa?”.
Odpowiedz
Pearl Jam napisał(a): Ani drgnęło, dopiero ten PiS cholerny tak odkręcił, że teraz co dziewiąty.

pozwolę sobie zauważyć że odbyło się to dzięki ogólnie dobrej kondycji światowej gospodarki. Ale wystarczy spojrzeć na poziom innowacji: https://interactivetool.eu/f/extensions/...S_2.html#a

który pokazuje że Polska jest na czwartym miejscu w Europie - szkoda że od końca. Czyli nadal jesteśmy montownią. Zamiast tworzyć zachęty do programów badawczych, opracowania własnych technologii, populistyczny rząd rozdaje kasę na prawo i lewo, kreując niewiele więcej niż postawy roszczeniowe podczas gdy ostatecznym beneficjentem są lidle i biedronki. Konsumpcja motorem wzrostu - tak ale na krótką metę, co oczywiście wystarczy aby odtrąbić propagandowy sukces w reżimowej TV.
Odpowiedz
Szydło nauczycielom dawała takie podwyżki, że ho, ho!

Mieli do wyboru pracować dłużej o 4 godziny lub 6 godzin. O prawie 1/4 lub 1/3 więcej, a wynagrodzenia dostaliby mniej niż 1/5 więcej, a to dopiero po 4 latach. Zajebisty deal. Duży uśmiech Dlaczego frajerzy nie chcieli?  Cwaniak

Pensja dyplomowanego w 2019 5600 brutto, a w 2023 8100 brutto.


Cytat:Strajk nauczycieli był oczywisty


[Obrazek: 2019.04.08-strajk-nauczycieli.png]

https://spotdata.pl/blog/2019/04/08/stra...oczywisty/

Cytat:[Obrazek: o5jk9kpTURBXy81M2ViM2RjZjU3YmFlODEwYjJkY...AAw8OBoTEC]

https://businessinsider.com.pl/twoje-pie...ku/7jb0bdf
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu rzeczy
.
Odpowiedz
Żarłak napisał(a): Mieli do wyboru pracować dłużej o 4 godziny lub 6 godzin. O prawie 1/4 lub 1/3 więcej, a wynagrodzenia dostaliby mniej niż 1/5 więcej, a to dopiero po 4 latach. Zajebisty deal. Duży uśmiech Dlaczego frajerzy nie chcieli?  Cwaniak


Nie do końca.  Ten deal był jeszcze gorszy.


Mało kto zwrócił uwagę, ale Szydło sama się wkopała mówiąc o liczbie nauczycieli, którzy odchodzą z zawodu. Rocznie miało to być po 2010 roku średnio pomiędzy 25-30 tys  z czego 80% miało być nikim nie zastępowane. Co oznacza, że przy obecnym wymiarze godzin przy tablicy jest nadwyżka 20-24 tysięcy nauczycieli rocznie, którzy opuszczają zawód. Bo przecież gdyby było zapotrzebowanie to 100% odchodzących zastępowano by nowymi.  Zapewne skutki niżu demograficznego oraz likwidacji gimnazjów. Ale oznacza to, że propozycja podwyżki w zamian za większy wymiar godzin oznaczać będzie,  że albo tą 1/3 lub 1/4 nauczycieli się zwolni (czyli jakieś 150-200 tysięcy ludzi) - albo się ich nie zwolni - ale będą mieli obniżony etat - o 1/3 lub 1/4. Czyli kasa mniej więcej ta sama bo podwyżkę zje obniżka wymiaru zatrudnienia  - ale do emerytury i innych takich staż pracy liczony np według 0.75 etatu, bo tyle właśnie będzie wynosiło obecne  18 godzin w  wariancie podwyższenia czasu przy tablicy o  1/4.
Co gorsza w przypadku zwolnień polecieli by głównie najmłodsi nauczyciele - którym się jeszcze chce uczyć, szukać nowych metod itp  - a zostaliby tacy chronieni przez KN oraz związki zawodowe. Więc nie dość, że pojawia się ogromna luka pokoleniowa i za 10-15 lat nie ma kto w szkołach uczyć to jeszcze mamy selekcję negatywną w zawodzie a   nauczyciele na wsi i w małych miasteczkach zamiast zbierać etat po 2-3 szkołach jak teraz musieliby to robić po 4 lub 5. Zajebiście na pewno wpłynęłoby to na jakość szkolnictwa.

Dodatkowo faktycznie przydała by się zmiana wynagradzania nauczycieli - bo obecny system w którym podwyżka zależy praktycznie wyłącznie od stażu pracy w szkole a nauczyciel kiepski musi zarabiać ustawowo tyle samo co nauczyciel wybitny nie działa motywująco. Zamiast dawać  ten 1000 złotych podwyżki wszystkim po równo należałoby  zwiększyć pulę, którą dyrekcja może przeznaczyć na pensję wedle własnej oceny pracy zatrudnionych w szkole.  Można też myśleć o podnoszeniu wymiaru godzin przy tablicy w zamian za zmniejszenie innych obciążeń np biurokratycznych - ale stopniowo - bez drastycznych kroków takich jak te, które doprowadzą do zwolnienia 1/4 wszystkich w 4 lata.  Ale to wymaga spokoju a nie wyskakiwania z takimi propozycjami w przeddzień strajku.  Dzięki piątkowym groźbom pani Szydło temat załatwiony jest na amen na  kilka najbliższych lat.
"Dosyć — mówił — naszukałem się po lesie i ledwie tego smolnego pniaka zdybałem, ale czem wy, moje dzieci, będzieta kiedyś świecić, skoro lasy się umykają, i coraz trudniej o smolny kawałek drzewa?”.
Odpowiedz
Ojej, coś z 2012 czyli sprzed 7 lat...
http://wyborcza.pl/1,75248,12414275,To_j...cieli.html

"To już ostatnie podwyżki dla nauczycieli

Sto złotych - o tyle średnio wzrosną nauczycielskie wypłaty od początku roku szkolnego. Czy rząd spełnił obietnicę podniesienia pensji o 50 procent?"

Dwa Litry Wody napisał(a): Pearl Jam
Cytat:Rzeczywiście, po PO-PSL pozostał wielki porządek.
Zostały np. ustawy dzięki którym Morawiecki może się chwalić uszczelnieniem VATu. Pearl Jam pamięta kiedy procedowano i przegłosowano np. ustawę o jednolitym pliku kontrolnym, czy przypomnieć?
Uszczelnili VAT (czyli wygrali wojnę z mafią) ustawami? Duży uśmiech Płacz Huh Duży uśmiech 
To tak się da?

A może zdecydowanymi działaniami zamiast myśleniowo-magicznego ściemniania?
Odpowiedz
Pearl Jam
Cytat:Uszczelnili VAT (czyli wygrali wojnę z mafią) ustawami?[…] To tak się da?
A może zdecydowanymi działaniami zamiast myśleniowo-magicznego ściemniania?
W państwie prawa (nie mylić z państwem Prawa i Sprawiedliwości) jakiekolwiek działanie (w tym również owe „zdecydowane”) organów administracyjnych odbywa się na podstawie i w granicach prawa – czyli między innymi na ustawach. Zaś narzędzia do uszczelniania VATu PiS dostał praktycznie na tacy w spadku po poprzednikach. Tyle jego zasługi, że i tego nie spieprzył.
O Lord, bless this thy hand grenade, that with it thou mayest blow thy enemies to tiny bits in thy mercy.
Odpowiedz
Pearl Jam napisał(a): Ojej, coś z 2012 czyli sprzed 7 lat...
http://wyborcza.pl/1,75248,12414275,To_j...cieli.html

"To już ostatnie podwyżki dla nauczycieli


I to jest właśnie fascynujące. Dowodem pelikanom objawionym i do wierzenia podanym na to, że strajk nauczycieli jest polityczny jest to, że nie mieli istotnych podwyżek od 7 lat. Poza tym ta podwyżka z 2012 to ostatnia z serii podwyżek, które były pomiędzy 2007 a 2012 rokiem, obiecanych zresztą przez Tuska w kampanii.

Tu są stawki ministerialne wynagrodzenia podstawowego:

[Obrazek: 009991_990.jpg]

Widać wyraźnie, że pomiędzy 2007 a 2013 rokiem pensja dyplomowanego wzrosła o 914 złotych co stanowi 41% wynagrodzenia ze stycznia 2007.
Obecnie całe te podwyżki PIS podniosły tą pensję  do poziomu 3483 złotych czyli wzrost o 374 brutto (ponownie dla dyplomowanego).  No i jeszcze jedno zestawienie w 2012 roku stażysta zarabiał 765 złotych więcej niż pensja minimalna. W 2017 roku było to już tylko 265 złotych więcej na ten moment już po podwyżkach PIS jest to 288 złotych więcej - a będzie pracował za tą kwotę dwukrotnie dłużej bo wydłużono mu możliwość awansu i pomachano na osłodę jednorazowym dodatkiem równoważnym posiadaniu dwóch krów na słomie Duży uśmiech

No faktycznie jacyś zjebani ci nauczyciele, że strajkują za PIS a nie za PO, które znalazło dla nich kasę pomimo kryzysu. Swoją drogą dziwne, że PIS kasy nie ma bo przecież "wystarczy nie kraść" Duży uśmiech
 


Nie, żebym PO jakoś specjalnie kochał, ale w porównaniu z PIS nawet oni wypadają nieźle.
"Dosyć — mówił — naszukałem się po lesie i ledwie tego smolnego pniaka zdybałem, ale czem wy, moje dzieci, będzieta kiedyś świecić, skoro lasy się umykają, i coraz trudniej o smolny kawałek drzewa?”.
Odpowiedz
Pearl Jam napisał(a): Uszczelnili VAT (czyli wygrali wojnę z mafią)

Oczywiście, że nie. I nie tylko dlatego, że wcale nie próbowali tego robić.
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
To ja dorzucę jeszcze coś w sprawie tego "politycznego" strajku nauczycieli:

Cytat:Na prawicy (tej klerykalnej i tej liberalnej) pojawia się czasem pytanio-oskarżenie typu "a czy Broniarz wcześniej protestował". To na tyle charakterystyczne nazwisko, że łatwo sprawdzić w archiwum "GW".
Znalazłem 727 tekstów, najstarszy z 13.3.1996 (Wojciech Staszewski: "Nauczyciele protestują przeciw zbyt małym podwyżkom"). Premierem był wtedy Włodzimierz Cimoszewicz, Broniarz organizował akcję protestacyjną (wtedy jeszcze lokalnie w Łodzi, bo ogólnopolskim szefem ZNP został dopiero w październiku 1998). Czy rządziło SLD, czy AWS, PiS czy Platforma, Broniarza zawsze widzimy w tekście o sporze zbiorowym z ministerstwem, demonstracji przed ministerstwem, albo strajku (np. 19.11.1999).
I owszem, protestował także gdy rządziła Platforma, por. Piotr Miączyński "Idzie wiosna strajków", 23.4.2008; Aleksandra Pezda "Ostre ultimatum w sprawie Karty Nauczyciela", 28.6.2012, Justyna Suchecka, "Nie świętują, demonstrują. Protest nauczycieli", 14.10.2015

https://www.facebook.com/wojciech.orlins...9910872135
Dopóki rodzimy się i umieramy, póki światło jest w nas, warto się wkurwiać, trzeba się wkurwiać! Wciąż i wciąż od nowa.
Odpowiedz
Orlinski robi ze swoich czytelników gupkow. Pytanie brzmi, czy protestował w 2015 roku przed wyborami? Nie protestował.
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
Cytat:Orlinski robi ze swoich czytelników gupkow. Pytanie brzmi, czy protestował w 2015 roku przed wyborami? Nie protestował.

Łżesz. http://wyborcza.pl/1,75398,19019519,nie-...wyzek.html

Cytat:W Dniu Edukacji Narodowej w kancelarii premiera o godz. 11 zostaną odznaczeni nauczyciele docenieni przez resort edukacji. Dwie godziny później inni nauczyciele (według szacunków organizatorów ponad 20 tys.), zamiast świętować, będą demonstrować.

Dwa największe związki zawodowe - Związek Nauczycielstwa Polskiego oraz nauczycielska "Solidarność" - na godz. 13 zaplanowały manifestację przed siedzibą premier Ewy Kopacz. Przedstawiciele protestujących złożą tam zaadresowaną do niej petycję.
(...)


Tuż przed wyborami parlamentarnymi żadna z wiodących partii nie próbuje się nauczycielom przypodobać. Na cenzurowanym jest zarówno PO, która nie znalazła pieniędzy na podwyżki, jak i PiS, który proponuje m.in. likwidację gimnazjów (rozważa to też Nowoczesna). A powrót do ośmioklasowej podstawówki i czteroletniego liceum mógłby oznaczyć likwidację nawet 100 tys. miejsc pracy dla nauczycieli.

Dlatego w tej sprawie ZNP również zajął stanowisko. - Likwidacja gimnazjów po 16-letnim okresie ich funkcjonowania w systemie to krok nieodpowiedzialny - przekonuje Sławomir Broniarz, prezes ZNP. - To nie rozwiąże istniejących problemów, lecz stanie się źródłem kolejnych, generując napięcia i niepokój zarówno wśród rodziców uczniów, jak i organów prowadzących szkoły oraz pracowników zatrudnionych w gimnazjach. Wymusi kosztowne zmiany programów, podręczników i bazy edukacyjnej.
Dopóki rodzimy się i umieramy, póki światło jest w nas, warto się wkurwiać, trzeba się wkurwiać! Wciąż i wciąż od nowa.
Odpowiedz
Wez idz z tą petycjo

Strajk byl?
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
Demonstracje były.
Dopóki rodzimy się i umieramy, póki światło jest w nas, warto się wkurwiać, trzeba się wkurwiać! Wciąż i wciąż od nowa.
Odpowiedz
Weź. Demonstracja to nie strajk
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
Battlecruiser napisał(a): Weź. Demonstracja to nie strajk

To nie wina inny, że w przeciwieństwie do PiS potrafią z różnymi grupami rozmawiać nie doprowadzając do strajku. PiS Przez ostatnie 3,5 roku w ogóle nie rozmawiał. Za to chętnie darli mordę.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu rzeczy
.
Odpowiedz
Tusk dał nauczycielom 1600 podwyzki? To czemu tera protestuja jak dal?

https://twitter.com/StZerko/status/11156...21985?s=19
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
DziadBorowy napisał(a): Ale kto by się martwił tym co za dwa lub trzy lata skoro teraz micha pełna. No nie ?

To jest mentalność krejzi piętnastki - baw się i szalej, nie myśl co dalej Duży uśmiech

---

A co do nauczycieli - wie ktoś może jak wyglądają zarobki w sektorze prywatnym? Ciekawym bardzo. Byłoby to też jakieś porównanie/punkt odniesienia.

---

W ogóle to ja to wszystko pierdzielę. Jak jest krowa+ i świnia+, to ja chcę 500 zł na każdą wiertarkę i 300 zł na każdą wkrętarkę. A co. Czemu rządzący podlizują się tylko rolnikom, a nie majstrom? Smutny Majstrów też dużo jest.
Odpowiedz
lumberjack napisał(a): A co do nauczycieli - wie ktoś może jak wyglądają zarobki w sektorze prywatnym? Ciekawym bardzo. Byłoby to też jakieś porównanie/punkt odniesienia.

Znałem nauczyciela z sektora prywatnego. Zarabia się jakieś dwa razy tyle, co w publicznym, czyli w zależności od doświadczenia 3-7 tys. netto. Czyli może nie jest to kategoria ośmiorniczek, ale całkiem fajnie. Warto zauważyć, że nauczyciel państwowy też może tyle zarobić, ale na korkach, czyli w jego interesie w zasadzie jest, żeby uczniowie nic nie umieli.

Cytat:W ogóle to ja to wszystko pierdzielę. Jak jest krowa+ i świnia+, to ja chcę 500 zł na każdą wiertarkę i 300 zł na każdą wkrętarkę. A co. Czemu rządzący podlizują się tylko rolnikom, a nie majstrom? Smutny Majstrów też dużo jest.

Majster, jak sama nazwa wskazuje, jest wrogiem ludu i to podwójnym. Po pierwsze, jest to nazwa obca, bo niemiecka i wiadomo, kto za nimi stoi. Po drugie, kto sam siebie nazywa Mistrzem, obojętnie w jakim języku, ten stawia się ponad Naród i wywyższa ponad Prawdziwych Polaków.
Odpowiedz
Cytat:Znałem nauczyciela z sektora prywatnego. Zarabia się jakieś dwa razy tyle, co w publicznym, czyli w zależności od doświadczenia 3-7 tys. netto. Czyli może nie jest to kategoria ośmiorniczek, ale całkiem fajnie. Warto zauważyć, że nauczyciel państwowy też może tyle zarobić, ale na korkach, czyli w jego interesie w zasadzie jest, żeby uczniowie nic nie umieli.

Ale na korki nie chodzi się do nauczyciela, który uczy cię w szkole.
Dopóki rodzimy się i umieramy, póki światło jest w nas, warto się wkurwiać, trzeba się wkurwiać! Wciąż i wciąż od nowa.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości