To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PiS, co zrobił a nie co powiedział
Ciekawi mnie czy Ziemkiewicz pisze te brednie z potrzeby serca i faktycznie tak uważa, czy też ma z tego jakieś inne benefity. Jednym słowem czy jest pożytecznym idiotą czy idiotą opłacanym ?
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
DziadBorowy napisał(a): Ciekawi mnie czy Ziemkiewicz pisze te brednie z potrzeby serca i faktycznie tak uważa, czy też ma z tego jakieś inne benefity. Jednym słowem czy jest pożytecznym idiotą czy idiotą opłacanym ?


Cytat:Hej młody uczniaku
smutek zwalcz i strach
tyle od twych matur
jest pilniejszych spraw!
Po pierwsze tysiaka
dziś należy mi się
po drugie trzeba się
przejechać po PiSie
po trzecie zrobić takie dno
by wrócić mogło PE-O!
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
DziadBorowy napisał(a): Ciekawi mnie czy Ziemkiewicz pisze te brednie z potrzeby serca i faktycznie tak uważa, czy też ma z tego jakieś inne benefity. Jednym słowem czy jest pożytecznym idiotą czy idiotą opłacanym ?


Zapoznaj się z tym materiałem, który jest długi ale pozwala przeniknąc przez tajności Ziemkiewicza i poznać prawdę, która jest straszliwa.

Żarłak napisał(a): Cały czas nie dopuszczasz do świadomości faktu, że przez kilka lat dobrej zmiany wszarze z PiS nic dla nauczycieli nie zrobili, a wręcz dołożyli im obciążeń na garba. Różne inne środowiska dostają podwyżki. Przecież nauczyciela krew może zalewać, kiedy słyszy, że markety biją się o pracowników podwyższając im pensje, a jeden czy drugi pisowski kretyn wyjdzie i powie im, między słowami, że są ukrytą opcją zdradziecką, która chce zniszczyć przyszłość dzieci, Polski i przede wszystkim PiS.

Jakieś tam podwyżki dostali w styczniu, ale chcieli 1000 zł na łebka. A 30% z  1800 z hakiem to jest 600 zł. Tyle chcą teraz łącznie z tymi podwyżkami styczniowymi. Ja sobie wymysliłem nawoływania do obalenia Kaczora?
https://twitter.com/waldemarkowal/status...8470862849
Dosyć dobrej zmiany to co to jest za wezwanie?
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
Daj znać jak będzie coś o Ziemkiewiczu i LPG  bo "Ziemkiewicz u Roli MIAŻDŻY LGBT,.."  jakoś mnie nie zachęca, kimkolwiek ta Rola jest.  Zwłaszcza, że z doświadczenia wiem, że gość od jakiegoś czasu mówi jeszcze bardziej głupio niż pisze.

PS. Aż takiego  ból tyłka dostałeś, że musiałeś 2 razy odpowiadać na ten sam post w ciągu 5 godzin ? Duży uśmiech
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
Widzę, że muszę zrobić autocytat:
Strajkujący (obecnie nie są nauczycielami, bo nikogo nie uczą) zaniedbali standardowej procedury: najpierw się stosuje umiarkowane formy protestu, jak oflagowanie się (tęczowymi flagami najlepiej), strajk ostrzegawczy, rotacyjny, głodówka protestacyjna (w godzinach 8:00 - 16:00 z przerwą obiadową 12:00-12:30), pikiety, marsze. Mówiąc szczerze lepiej by było gdyby palili opony przed sejmem a nie ten cały cyrk. Gdyby te metody zastosowali to gdzieś w trakcie dostaliby jakieś propozycje w miarę i nie doszło by do generalki, czyli z obalenia Kaczora nici. Generalkę powinni przeprowadzić w 2015 roku z uzasadnieniem, że jak Kaczor wygra to im nic nie da. Niech więc Kopacz da z wyrównaniem za 20 lat do przodu, bo tyle może reżim kaczystowski przetrwać. Tak powinni zrobić.
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
W sumie to chciałbym mieć zdolność wglądu w procesy bezumysłowe Eustachego. Podejrzewam, że doznania byłyby lepsze niż po LSD doprawionym szałwią meksykańską i peyotlem.
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
Battlecruiser napisał(a): Widzę, że muszę zrobić autocytat:
Strajkujący (obecnie nie są nauczycielami, bo nikogo nie uczą) zaniedbali standardowej procedury: najpierw się stosuje umiarkowane formy protestu, jak oflagowanie się (tęczowymi flagami najlepiej), strajk ostrzegawczy, rotacyjny, głodówka protestacyjna (w godzinach 8:00 - 16:00 z przerwą obiadową 12:00-12:30), pikiety, marsze. Mówiąc szczerze lepiej by było gdyby palili opony przed sejmem a nie ten cały cyrk. Gdyby te metody zastosowali to gdzieś w trakcie dostaliby jakieś propozycje w miarę i nie doszło by do generalki, czyli z obalenia Kaczora nici. Generalkę powinni przeprowadzić w 2015 roku z uzasadnieniem, że jak Kaczor wygra to im nic nie da. Niech więc Kopacz da z wyrównaniem za 20 lat do przodu, bo tyle może reżim kaczystowski przetrwać. Tak powinni zrobić.

Uzupełnij elementarne braki w wiedzy.

http://warszawa.naszemiasto.pl/artykul/p...id,tm.html

https://www.gazetaprawna.pl/galerie/7479...ciach.html

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-stra...Id,2902413

https://znp.edu.pl/zakonczenie-pierwszeg...-zbiorowy/


Łagodne formy protestu nie przyniosły żadnych rezultatów. Gdy były manifestacje to nikt z rządu do nich nawet nie wyszedł. A gdy ogłosili spór zbiorowy pan premier wymądrzał się, że rząd nie jest tu stroną i niech pensje negocjują sobie z samorządami. Rząd ma to na co pracował sobie od 2015 roku przywracając szkołę jak za PRL i zlewając postulaty nauczycieli w czym się tylko dało.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
A głodówka protestacyjna gdzie?
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
Battlecruiser napisał(a): A głodówka protestacyjna gdzie?

W trzecim linku.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
DziadBorowy napisał(a):
Battlecruiser napisał(a): A głodówka protestacyjna gdzie?

W trzecim linku.

Słaba
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
Battlecruiser napisał(a):
DziadBorowy napisał(a):
Battlecruiser napisał(a): A głodówka protestacyjna gdzie?

W trzecim linku.

Słaba

To zrób sam lepszą głodówkę. Może w obronie "kaczyzmu" ?
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
Już to widzę - wyborcy PiS przeprowadzający głodówkę - kiedy oni nawet nie potrafią wyjść i zaprotestować, ha, ha, ha! Duży uśmiech
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
Mam pytanie. Czy w świetle pojebanej działalności naszych polityków warto mieć oszczędności? Bo tak se myślę, że gromadzę sobie powolutku to grosiwo, a w końcu może być tak, że przyjdzie inflacja i kryzys i będę mógł sobie za te wszystkie pieniąchy kupić co najwyżej worek ziemniaków. Może lepiej byłoby popuscic pasa i wydać tą kasę póki jest coś warta?
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
Po prostu obserwuj czy metoda lokowania oszczędności przynosi Ci takie zyski, że jesteś ponad inflację czy poniżej inflacji. Na ten moment na niewielkim plusie możesz być nawet  na lokacie bankowej - chociaż nie każdej -trzeba trochę pokombinować (np rotacyjne przerzucanie kasy pomiędzy kilkoma bankami aby łapać się na bonusy z nowych środków i mieć ciągle nawet te 3% ).  Moim zdaniem w perspektywie 2-3 lat zagrożenia nie ma. Potem czort wie - zwłaszcza uwzględniwszy szaleństwo z socjalem  i kiełbasę Morawieckiego.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
lumberjack napisał(a): Mam pytanie. Czy w świetle pojebanej działalności naszych polityków warto mieć oszczędności? Bo tak se myślę, że gromadzę sobie powolutku to grosiwo, a w końcu może być tak, że przyjdzie inflacja i kryzys i będę mógł sobie za te wszystkie pieniąchy kupić co najwyżej worek ziemniaków. Może lepiej byłoby popuscic pasa i wydać tą kasę póki jest coś warta?

Mam tą samą rozterkę. Na razie zdecydowałem się inwestować w wartość. Kupuję to co pozwala mi zabezpieczyć się przed ewentualnym jebnięciem a resztę wsadzam w sprawy urzędowe i celuję w rozpoczęcie remontu generalnego mojej posiadłości ;-)

DziadBorowy napisał(a): Po prostu obserwuj czy metoda lokowania oszczędności przynosi Ci takie zyski, że jesteś ponad inflację czy poniżej inflacji. Na ten moment na niewielkim plusie możesz być nawet  na lokacie bankowej - chociaż nie każdej -trzeba trochę pokombinować (np rotacyjne przerzucanie kasy pomiędzy kilkoma bankami aby łapać się na bonusy z nowych środków i mieć ciągle nawet te 3% ).  Moim zdaniem w perspektywie 2-3 lat zagrożenia nie ma. Potem czort wie - zwłaszcza uwzględniwszy szaleństwo z socjalem  i kiełbasę Morawieckiego.

Lokaty to straszny badziew. W tej chwili da się znaleźć konta oszczędnościowe o wyższym oprocentowaniu i nie zamraża to oszczędności. Sam się zastanawiam czy nie lepiej w jakiegoś fintecha wsadzić hajs i trzymać grosiwo na lokacie w przyjaznym odsetkom terenie. Wsadzić dajmy na to w Revoluta i szukać lokaty w kraju gdzie nie zdzierają 19% z tego co się uczciwie człowiekowi należy. Ale nie mam pojęcia czy od odsetek z zagranicy nie trzeba tutaj domiaru płacić i czy to ma finansowy sens.
Sebastian Flak
Odpowiedz
Nie twierdzę, że lokaty to idealna inwestycja. Po prostu są takie, które pozwalają być lekko na plusie a pewne 3% nie wypada obecnie aż tak źle.  Fintechy to jednak znacznie większe ryzyko. Co do podatku od zagranicznych odsetek i tego czy trzeba go płacić to .... zgadnij Duży uśmiech
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
Aha. To znaczy, że nie ma sensu. Kurde, szkoda...
Sebastian Flak
Odpowiedz
Jak chcesz uniknąć podatku belki  a inwestycja z tych bardziej długoterminowych to pomyśl o IKE*. W dużym uproszczeniu jak dociągniesz do emerytury z oszczędnościami to belki nie płacisz. A jak nie dociągniesz to możesz kasę wycofać i podatek belki płacisz. Ale i tak jesteś do przodu bo procent składany pracował  Ci na kwotach od których nie pobrano tych nieszczęsnych 19%


*pan Morawiecki i tak Ci niedługo jakieś założy za cenę jedynie 15% kasy z Twojego OFE Duży uśmiech
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
Kocham ten kraj. Kocham i nie wiem za co. Chora miłość jakaś.
Sebastian Flak
Odpowiedz
Gawain napisał(a): Aha. To znaczy, że nie ma sensu. Kurde, szkoda...

Nie martw się, ten problem mają teraz wszyscy na świecie. Inwestowanie porównuje się do zabawy w "siadanego". Jest dwunastu graczy, a jedenaście krzeseł. W pewnym momencie ktoś (czyt zwykli ciułacze) nie mając dostępu do wiadomości z najwyższej półki zostaną z niczym. W sumie  od zawsze najmniejszych się kołuje.
Ogólnie dostępna wiedza o dobry zarabianiu przestaje być użyteczna skoro wiedzą o niej wszyscy. Uśmiech

Tak ogólnie korzystając z okazji wywołanego tematu o tragiczności pisowych działań bankowych (wszystko jest tak tragiczne, że już bardziej tragiczne nie może być)..

Rzucone przez Bieleckiego hasło repolonizacji banków pociągnął PiS co uważano za przejaw ciemnoty i zacofania. Aż "nagle"  przyszła ustawa bailin i okazało się, że niestety polityka PiSu w tym zakresie okazała się słuszna. Teraz patrząc pod kątem pewności lokaty środków rankig banków.

[Obrazek: Banki_tabela_1_1_.png]


A tu uzasadnienie dlaczego najbezpieczniej obecnie jest lokować środki w PKO BP i Pekao.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 8 gości