Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
dla niewierzących w Pana Boga
Nieźle napisane.

Cytat:Może właśnie dlatego, że ziarno katolicyzmu nie zostało we mnie zasiane.

A czy uważasz, że byłeś podatny na to zasianie? Jeżeli nie to dlaczego?
Odpowiedz
Nie byłem, bo miałem swój świat. Bóg tam nie pasował.
Myśleć to co prawdziwe, czuć to co piękne i kochać co dobre – w tym cel rozumnego życia.

Platon
Odpowiedz
Teraz już całkowicie mogę ci zdradzić o co mi chodziło z tym ślicznym i mega filozoficznym czymś.

Cytat:miałem swój świat

Na tym to właśnie polega, a filozofia platońska, jakbyś kiedyś za rok się nudził, sugeruje właśnie ujednolicanie światów ludzkich.

Dzięki mistrzu, czy mogę ci się jakoś odwdzięczyć za zrozumienie mnie?

Aha no i oczywiście to by trzeba było sprawdzić, czy taka nauka niepisana by faktycznie działała i nauczyła jedną stronę (obojętnie którą) przez tą drugą.

W każdym razie lepiej się to robi ujednolicaniem świata ucznia do swojego i z wzajemnością, aniżeli w postaci typowych rozmów, że Jezus nie chodził po wodzie bo to wymysł.

Platon sięga wyżej niż nauki biblijne.
Odpowiedz
Bez przesady. Zresztą czy ja wiem czy ja cię tak rozumiem.
Platon był geniuszem, ale uważasz, że poznał same fundamenty rzeczywistości?
Myśleć to co prawdziwe, czuć to co piękne i kochać co dobre – w tym cel rozumnego życia.

Platon
Odpowiedz
Cytat:Platon był geniuszem, ale uważasz, że poznał same fundamenty rzeczywistości?

Nie poznał, sam stwierdził, że przynajmniej dopóki jest się w warunkach cielesnych to się nie da. Dla niego ciało to więzienie, blokada możliwości ducha.

Coś na zasadzie, że dajmy na to jesteś uzdolnionym skoczkiem narciarskim, ale po czasie, z jakiejś mądrej przyczyny musisz sobie odpuścić pasję i udać się na Bahamy by robić coś innego, potem po latach wrócisz do miejsca w którym skakałeś. Zatem czas pobytu na Bahamach to jest właśnie coś w rodzaju życia na Ziemi. Wiesz, że możesz więcej, ale teraz nic nie zdziałasz*. Ogląd noetyczny i dyskursywny pozwala niejako uwolnić się z ciała jeszcze przed śmiercią. Aha no i co najciekawsze, swoistendencja takiej osoby daje qualia z tej wyższej pułki piękna, miłości, sensu.

*Oczywiście nie czepiając się tego, że można wybudować skocznię na Bahamach itp. A jeśli już nawet chcemy się tak uczepić to niech to będzie adekwatne z pewnym stopniem wyzwolenia ducha za życia, dzięki naukom filozoficznym.

Tyle, że to już trzeba w Platonie popatrzeć, bo ja nie mam takiej wiedzy, żeby opisywać metody. Kojarzę jednak, że największą uwagę trzeba skupiać na sobie samym i kasować stereotypy i ziemskie przyzwyczajenia.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości