Ocena wątku:
  • 6 głosów - średnia: 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pedofilia i molestowanie nieletnich w Kościele Katolickim
Zadziwiające jest, że Pilaster obrał tu praktycznie identyczną strategię jak spora część PISu, która ma sprawiać wrażenie, iż problem pedofilii w kościele jest znacznie większy, głębszy i poważniejszy niż w rzeczywistości jest.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
pilaster napisał(a):
Cytat:Niestety, dla ludzi przedstawionych w filmie zupełnie nie było to oczywiste.

To oni tak twierdzą. Ale tej dziwacznej postawy nijak nie potrafią uzasadnić.
A pilaster spodziewa się, że ludzie postępujący irracjonalnie będą w stanie racjonalnie uzasadnić swe irracjonalne działania?

Cytat:To po co to robią?
Żeby oczyścić d...ę i psychoterapełcić się opowiadając o swoich przykrych przeżyciach przed publicznością, w ten sposób udowadniając samym sobie, że nie mają się czego wstydzić.
Cytat:Oczywiście jest jeszcze aspekt bardziej merkantylny - możliwość wyciśnięcia wielomilionowego "odszkodowania"  Smutny
To już zupełnie qpy się nie trzyma. Żeby wycisnąć odszkodowanie, trzeba iść do sądu, a żeby sąd uznał winę pozwanego i w związku z tym odszkodowanie, musi mieć jakiekolwiek dowody. Jak ktoś ma dowody wystarczające do przyznania odszkodowania, to mógłby je użyć i w procesie karnym, a jeśli ktoś nie ma niczego oprócz smutnych wspomnień, to sądowi może być niesamowicie przykro, ale na tej podstawie winy pozwanego nie uzna.

pilaster napisał(a): Ma pilaster dość rozległe znajomości w gronie tzw. "moherów" i to nawet "betonowych" i naprawdę nie ma wśród nich osób o takim nastawieniu. Nawet największe mohery zamieszkujące najbardziej zapadłe mazowieckie wioski, nie traktują księży jak jakiś nadludzi, których prawo nie dotyczy.

I nie stało się tak ostatnio. Kiedy pierwszy raz pilaster trafił do takiego wiejskiego "moheorwego" środowiska, a było to ze dwadzieścia lat temu, wieś ta akurat żyła skandalem z udziałem byłego proboszcza, który własnie został skazany za malwersacje finansowe i trafił do pudła. Nakablowali na niego do prokuratury ...sami jego moherowi parafianie, których złodziejstwo proboszcza potężnie wk...

Do kurii też pisali, a jakże. ale przede wszystkim do prokuratury. (Kuria reagowała bardziej niemrawo. Dopiero po wyroku, odwołali go z probostwa) Jakoś wcale nie byli przekonani, że ksiądz jest czymś zupełnie innym niż normalny człowiek a wszystko co robi, także złego, to "sprawa kościoła".

Nawet betonowe mohery traktowały swojego księdza właśnie jak każdego innego obywatela. 20 lat temu na zabitej dechami mazowieckiej wsi.

Jakoś tak jest, że w sprawach finansowych wszyscy są w stanie postępować w miarę racjonalnie niezależnie od światopoglądu. Czy ktoś jest moherem, nazistą, rowerzystą czy wegetarianinem, to jakoś wie, że lepiej być bogatym, niż biednym, kupuje się tanio, sprzedaje drogo, a jak ktoś Kalemu ukraść krowę, to źle. I jeśli tylko o mojom miedze idzie, to jakoś nigdzie nie ma wartości chrześcijańskich, muzułmańskich czy wegetariańskich, tylko działanie w obronie swego interesu według możliwości. Niestety w innych sprawach, a już szczególnie w sprawach intymnych, taki racjonalizm nie jest wcale powszechny, a powiedziałbym wręcz, że rzadki.
Odpowiedz
DziadBorowy napisał(a): Zadziwiające jest, że Pilaster obrał tu praktycznie identyczną strategię jak spora część PISu, która ma sprawiać wrażenie, iż problem pedofilii w kościele jest znacznie większy, głębszy i poważniejszy niż w rzeczywistości jest.

Nie dziwi. Było mu blisko do tego elektoratu, to i część poglądów nadal posiada.

ZaKotem napisał(a): To już zupełnie qpy się nie trzyma.

Ależ trzyma, tylko w związku z tym należy zadać sobie pytanie, dlaczego niektórzy przełożeni łamiących prawo księży działają na szkodę Kościoła? To pytanie jest wygodnie omijane, bo lepiej zrzucić winę na ofiarę, ale jest zasadne w myśl czyichś założeń, że jednostki zawsze postępują racjonalnie. Wstrętni ateusze i "humaniści" mogą brać pod uwagę okoliczności, że dany hierarcha postąpił irracjonalnie w jakimś przypadku, jednak ktoś nalega, aby ich działania tłumaczyć w sposób racjonalny, to takie pytania, to i kolejne, które z niego wynikają, należy zadać i spróbować znaleźć na nie odpowiedź.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
DziadBorowy,

Cytat:Zadziwiające jest, że Pilaster obrał tu praktycznie identyczną strategię jak spora część PISu, która ma sprawiać wrażenie, iż problem pedofilii w kościele jest znacznie większy, głębszy i poważniejszy niż w rzeczywistości jest.
Według mnie PIS rozdyma problem pedofilii ogólnej po to, żeby odciągnąć uwagę od pedofilii duchownych i stworzyć wrażenie, że jej siedliskiem są inne środowiska zawodowe. Tu cele polityków PISu i Pilastra są całkowicie zbieżne - wyciągać Kościół z opresji w jakiej się znalazł. 

Taktyczne gierki zaangażowanych stron mogą być dla obserwatorów interesującym zjawiskiem ale to co ważne umyka naszej uwadze, oto mamy do czynienia z upadkiem systemu politycznego i społecznego który przez trzy dekady decydował o kształcie polskiej polityki. Ciekawe, jak będzie teraz wyglądała już bez ingerencji biskupów?
Odpowiedz
Ja bym się jednak liczył z tym, że PiS gra na osłabienie KK. Niby broni, ale tak nieudolnie i przeciwskutecznie, że aż wydaje się to celowe. No ale sytuacja, gdy KK jest na tyle słaby, aby wziąć go za mordę, ale na tyle silny, aby stanowił użyteczne narzędzie. Do tego obrona idzie po linii "Polacy nic się nie stało", wszystko jest okej, żadne reformy nie są potrzebne i po cholerę jakieś samooczyszczenie. Czyli dokładnie tak, jakby chodziło o to, żeby nie wyschło źródełko ze skandalami, które mogą być przecież tak użyteczne jako środki nacisku czy szantażu.
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
Cytat:Ja bym się jednak liczył z tym, że PiS gra na osłabienie KK. Niby broni, ale tak nieudolnie i przeciwskutecznie, że aż wydaje się to celowe. No ale sytuacja, gdy KK jest na tyle słaby, aby wziąć go za mordę, ale na tyle silny, aby stanowił użyteczne narzędzie. Do tego obrona idzie po linii "Polacy nic się nie stało", wszystko jest okej, żadne reformy nie są potrzebne i po cholerę jakieś samooczyszczenie. Czyli dokładnie tak, jakby chodziło o to, żeby nie wyschło źródełko ze skandalami, które mogą być przecież tak użyteczne jako środki nacisku czy szantażu.

Rozumiem że Piotrowicz broniąc księdza pedofila z Tylawy też grał na osłabienie KK? Ta nieudolna i przeciwskuteczna obrona nie jest celowa, to po prostu są nieudolni ludzie.
Dopóki rodzimy się i umieramy, póki światło jest w nas, warto się wkurwiać, trzeba się wkurwiać! Wciąż i wciąż od nowa.
Odpowiedz
Ryszard Legutko*: "Nadużycia dotyczą chłopców 12-17 lat. To nie jest żadna pedofilia, to jest pederastia"Pan Legutko, to jeden z kandydatów PIS do Parlamentu Europejskiego. I jak oczywiście granica pedofilii jest płynna to teza, że seks z 12 letnim chłopcem nie jest pedofilią jest dość odważna.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
kmat napisał(a): Ja bym się jednak liczył z tym, że PiS gra na osłabienie KK. Niby broni, ale tak nieudolnie i przeciwskutecznie, że aż wydaje się to celowe. No ale sytuacja, gdy KK jest na tyle słaby, aby wziąć go za mordę, ale na tyle silny, aby stanowił użyteczne narzędzie. Do tego obrona idzie po linii "Polacy nic się nie stało", wszystko jest okej, żadne reformy nie są potrzebne i po cholerę jakieś samooczyszczenie. Czyli dokładnie tak, jakby chodziło o to, żeby nie wyschło źródełko ze skandalami, które mogą być przecież tak użyteczne jako środki nacisku czy szantażu.

Ale jak Ty sobie wyobrażasz udolną i skuteczną obronę kościoła? Nawet mega-mind pilaster uwłacza tutaj własnemu rozumowi w jakichś żałosnych próbach obrony kleru. Wprawdzie zniknął i nie wiadomo, czy nie będzie zaraz jakiegoś artykułu na blogu, ale póki co robi to nieudolnie i przeciw skutecznie jak PIS.

Z tym, że PIS komunikuje w szczególności do swojego elektoratu. Chcą zadowolić jednocześnie obie jego części: tę moherową i tę socjalną. Dla tych pierwszych przygotowali obronę kościoła, ale żeby nie zrazić tych drugich (już przecież kupionych, więc nie trzeba uczciwie podejść do tematu, żeby to też łyknęli), to przyszykowali zapowiedzi zaostrzenia kar za czyny pedofilne (jednocześnie robiąc wrażenie, że sprawa nie dotyczy kościoła, bo z pedofilią będą walczyć "wszędzie"...). I wszystko to jest zgodne z ich odwiecznym modus operandi: kościół zawsze był cacy i zawsze atakowany, a Ziobro przecież karierę zrobił m.in. jako ten od zaostrzania kar. I o tyle mogą być właśnie skuteczni.

Jakkolwiek możliwość, o której mówisz istnieje, to jest mało prawdopodobna. PIS najpewniej pozostaje po prostu PISem.

DziadBorowy napisał(a): Ryszard Legutko*: "Nadużycia dotyczą chłopców 12-17 lat. To nie jest żadna pedofilia, to jest pederastia"

Legutko za dużo czasu spędził w Atenach Sokratesa. Oczko
All cognizing aims at "delivering a grip on the patterns that matter for the interactions that matter"
(Wszelkie poznanie ma na celu "uchwycenie wzorców mających znaczenie dla interakcji mających znaczenie")
Andy Clark

Moje miejsce na FB:
https://www.facebook.com/Postmoralno%C5%...1700366315
Odpowiedz
DziadBorowy napisał(a): Ryszard Legutko*: "Nadużycia dotyczą chłopców 12-17 lat. To nie jest żadna pedofilia, to jest pederastia"Pan Legutko, to  jeden z kandydatów PIS do Parlamentu Europejskiego.  I jak oczywiście granica pedofilii jest płynna to teza, że seks z 12 letnim chłopcem nie jest pedofilią jest dość odważna.
Z medycznego punktu widzenia może mieć racje. Istnieje wiele różnych nieprawidłowości zależnie od wieku obiektu i tak sama pedofilia również dzieli się na różne podgrupy.Tylko, że takie znaczenie pedofilii jest inne od tego występującego w prawie karnym, a także tego w powszechnym użyciu. Nie znam kontekstu wypowiedzi, ale wygląda że będąc logicznym jednocześnie fiknął samobója. Takie w stylu Mikkego.
Odpowiedz
cobras napisał(a): Rozumiem że Piotrowicz broniąc księdza pedofila z Tylawy też grał na osłabienie KK? Ta nieudolna i przeciwskuteczna obrona nie jest celowa, to po prostu są nieudolni ludzie.
Jest to element pewnej gry, którą wadza od czasu PRL prowadziła z KRK. Tzn. pedofile są kryci, o ile współpracują. Najwyraźniej pedofil z Tylawy współpracował. Więc należało go kryć.
„Przybądź i bądź, bez zarzutu
Tak dla Tutsi, jak dla Hutu”

– Spięty
Odpowiedz
Żarłak napisał(a):
pilaster napisał(a): Pod warunkiem, że uzna to zgłoszenie za wiarygodne. Powiedzmy że do Żarłaka podbiega na ulicy jakiś facet i krzyczy, że tamten gość, wskazany palcem, buchnął mu portfel. I żeby Żarłak coś z tym zrobił.  Co Żarłak zrobi w takiej sytuacji? Zadzwoni na policję?

Powiedzmy, że wyciągnąłbym z kieszeni miniaturowego pilastra, który oświadczyłby typowi, że bredzi.

Nie odpowiedział Żarłak na pytanie. Czyli właściwie odpowiedział.  Oczko

Cytat:
Cytat:Co innego gdy chodzi o postępowanie siejące zgorszenie, ale nie podpadające pod kodeks karny. Donosy że proboszcz podrywa mężatki, albo że chadza do "gejowskich" klubów są na pewno znacznie bardziej wiarygodne.

Ja tam nie wiem na jaki temat plotkuje się w twojej parafii. Nie interesuje mnie kogo podrywa twój ksiądz i czy woli kontakty z mężczyznami.

Jednak wierzących parafian moralność ich pasterzy jak najbardziej interesuje. Dotyczy to sfery obyczajowej tak samo jak kryminalnej.Cytat:
Cytat:Naprawdę, to nie boli. Zgłasza się do nich osoba, która twierdzi, że jest ofiarą, to nawet nie powinni byli pomyśleć o pozostaniu obojętnym. Po prostu nie.

Cytat:Wystarczy ją poinformować gdzie jest najbliższy posterunek policji. Albo jeszcze lepiej wydelegować kogoś z kurii, kto mniemaną ofiarę tam odprowadzi i jeszcze skieruje od razu do odpowiednich funkcjonariuszy zajmujących się takimi sprawami.

Wystarczy poinformować gdzie są drzwi i adres najbliższej prokuratury. To jest twoja odpowiedź na ten problem?


No, w kóńcu mamy do czynienia z bardzo groźnym przestępstwem. Poinformowanie odpowiednich organów powinno być priorytetem. I to poinformowanie z pierwszej ręki, przez osoby które mają na ten temat najlepsze informacje, a nie takie, którym ktoś przekazał jakieś plotki.Cytat:
Cytat:
Cytat: Kania trafił do Bydgoszczy, choć kościelni hierarchowie wiedzieli o jego pedofilskich skłonnościach
A skąd wiedzieli? Chwalił się nimi przy piwie kumplom?

Skąd wiedzieli? Pewnie od policji i prokuratury,

Które oczywiście powszechnie informują że wobec iksińskiego toczy się jakieś śledztwo, że jest on o coś podejrzewany, etc...Cytat: ...Biskupowi Tyrawie poskarżyli się na księdza...


I znów, policji i prokuraturze się nie poskarżyli. Ich wina jest więc znacznie większa od winy biskupa, który o całej sprawie dowiedział się pośrednio.

Cytat:
Cytat:
Cytat:Inny fragment: "Śmiał się z mojej bezradności. Gwałcił mnie już nie tylko w nocy. Czasem też po plażowaniu. Po południu, rano. Wiele, wiele razy przez siedem dni". Fragment listu dotyczył wyjazdu na Wyspy Kanaryjskie.

Na Wyspach Kanaryjskich nie ma policji. W Polsce, po powrocie, też nie ma... Wywracanie oczami 


Pilaster obwinia ofiarę, że nie była palladynem w lśniącej zbroi, który niczego się nie boi. 

no jakoś opisywać domniemany gwałt ze szczegółami w mediach jakoś się nie boi. A powiedzieć to samo na policji i prokuraturze - się boi.  Smutny
Cytat:Może wytłumaczysz jak dziecko mające naście lat, znając lub nie albo znając w niewielkim stopniu język choćby angielski, tłumaczy na policji w obcym kraju, że jest gwałcone i szantażowane, że jeśli on się nie podda, to sprawca zgwałci młodszego brata. 


Acha. Bo hiszpańska policja z Kanarów, gdzie jeździ na wakacje tysiące Polaków nie byłaby w stanie zorganizować żadnego tłumacza.  Smutny

Zresztą skargę można było złożyć i po powrocie - w Polsce. Przez wiele lat po zdarzeniu, nie czekając jednak na przedawnienie lub śmierć sprawcy.


Cytat:Gdyby urzędnicy kościelni chcieli, to zawiesiliby Kanię po otrzymaniu informacji, że posiadał on na komputerze pornografię dziecięcą, 


Gdyby taką informację posiadali, to owszem, mogliby zawiesić. Ale przecież - nie posiadali.


Cytat:Wiedzą, że miał pornografię dziecięcą


Skąd wiedzą? Pokazywał ją kumplom z kurii na piwie?Cytat:
Cytat:
Cytat:Tak do 89 to czort wie co by MO z takim zgłoszeniem zrobiło.

Niezależnie od tego co by zrobiło, zawsze pozostałby jakiś ślad. Zresztą bez przesady. Możliwość skazania księdza w pokazowym procesie byłaby dla władzy nawet większą gratką niż zwerbowanie kolejnego TW.

A ilu księży władza ludowa po '56 r. skazała w pokazowym procesie?

Nawet jeżeli niewielu, to tym bardziej byłaby to bardzo smakowita okazja.

ZaKotem


Cytat:Żeby wycisnąć odszkodowanie, trzeba iść do sądu, a żeby sąd uznał winę pozwanego i w związku z tym odszkodowanie, musi mieć jakiekolwiek dowody.

Mogą sądzić że same opisy ich fantazji seksualnych wystarczą. A odpowiedzialność karna za składanie fałszywych zeznań w procesie cywilnym jest znacznie odleglejsza niż w karnym.  Wywracanie oczami


Cytat:Jakoś tak jest, że w sprawach finansowych wszyscy są w stanie postępować w miarę racjonalnie niezależnie od światopoglądu. [...] Niestety w innych sprawach, a już szczególnie w sprawach intymnych, taki racjonalizm nie jest wcale powszechny, a powiedziałbym wręcz, że rzadki.

Dlaczego Zakotem uważa, że ludzie, którzy bez wahania doniosą na proboszcza, który porysował im błotnik w samochodzie, albo zniszczył trzy przęsła w ogrodzeniu (tak, tak!!!), będą absolutnie bezradni i pokorni kiedy ten sam ksiądz zgwałci im dziecko?


Poza tym zabawne jest obserwowanie przeróżnych humanizdów, którzy aż zapluwają się z wściekłości i nienawiści, że biskup natychmiast nie gna z wywieszony jęzorem na policje kiedy tylko otrzyma jakiś anonimowy paszkwil, jakich do kurii przychodzi pewnie kilka dziennie, ale kiedy to samo (nie) robi Sekielski, to wtedy dudy w miech.  Cwaniak

A przecież, inaczej niż biskup, Sekielski nie dostał jakiegoś tam anonimowego donosu. On wiedział o zbrodni z pierwszej ręki. On był tej zbrodni świadkiem. I jak zareagował? 

Podniósł się i zakrzyknął "Panie, co pan tu robisz, przecież masz pan sądowy zakaz pracy z dziećmi!" ?

Dokonał, za pomocą wezwanych innych świadków, obywatelskiego zatrzymania zbrodniarza?

Może przynajmniej zadzwonił na policję?

Nic z tego - Sekielski wolał pedofila kryć i osłaniaćSmutny 

Ciekawe, co by zrobił, gdyby rzeczony zbrodzień zaczął gwałcić dzieci na jego oczach.  Smutny
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
Cytat:A przecież, inaczej niż biskup, Sekielski nie dostał jakiegoś tam anonimowego donosu. On wiedział o zbrodni z pierwszej ręki. On był tej zbrodni świadkiem. I jak zareagował? 

Podniósł się i zakrzyknął "Panie, co pan tu robisz, przecież masz pan sądowy zakaz pracy z dziećmi!" ?

Dokonał, za pomocą wezwanych innych świadków, obywatelskiego zatrzymania zbrodniarza?

Może przynajmniej zadzwonił na policję?

Nic z tego - Sekielski wolał pedofila kryć i osłaniać[Obrazek: sad.gif] 

Ciekawe, co by zrobił, gdyby rzeczony zbrodzień zaczął gwałcić dzieci na jego oczach.  [Obrazek: sad.gif]

Dzięki tobie przejrzałem na oczy.
To Sekielski jest winien pedofilii w Polsce!!!
Eureka! Dzięki ci za nawrócenie!
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Do tej pory dokument Sekielskiego obejrzało już w całości co najmniej kilka milionów widzów, całkowita liczba wyświetleń sięga już prawie siedemnastu milionów. Pilaster tymczasem swoje skromne zasięgi wykorzystuje do ośmieszania samego siebie.

Dobra robota! Cwaniak


W ogóle to chyba dobrze, że ludzie wiedzą, co należy do roli dokumentalisty, a co do roli biskupa. I nie oczekują od pierwszego, że będzie robił raban zamiast nagrać złamanie nakazu sądowego, a od drugiego oczekują, że jego działania, o których donosi dokumentalista, będą bez zarzutu. Szkoda tylko, że gdy Sekielski pyta księży w miejscu, gdzie Olejniczak miał prowadzić rekolekcje (tak że tego, trochę rabanu jednak Sekielski zrobił), jak to się dzieje, że ksiądz z zakazem pracy z dziećmi kierowany jest do pracy z dziećmi w kościele, zostaje przez księży zbyty. Biskup nie miał kontroli nad misją kanoniczną Olejniczaka? Ciekawe, bardzo ciekawe.
All cognizing aims at "delivering a grip on the patterns that matter for the interactions that matter"
(Wszelkie poznanie ma na celu "uchwycenie wzorców mających znaczenie dla interakcji mających znaczenie")
Andy Clark

Moje miejsce na FB:
https://www.facebook.com/Postmoralno%C5%...1700366315
Odpowiedz
Kiedy czytam tutejsze bajania pilastra, przypomina mi się jego dyskusja na "katoliku", kiedy z wyjątkową łatwością oskarżał on o zboczenia (w tym pedofilskie) różnej maści grupy społeczne, z którymi rzecz jasna ideologicznie było mu nie po drodze  Duży uśmiech  Nie miał pilaster wówczas problemu z ferowaniem wyroków. Kiedy jednak chodzi o ludzi Kościoła, wówczas pilaster z uporem maniaka neguje relacje świadków, a nawet wprost przyznania się księży do swoich dewiacji i zboczeń. Uchowaj nas Panie od takich obrońców Kościoła jak pilaster. Słuchajmy w tej kwestii prymasa Polaka, który pokajał się za grzechy ludzi Kościoła i zapowiedział rozwiązanie problemu, którego np. nie widzi pilaster. Słusznie zauważa ksiądz Prusak, tym którzy negują pedofilię w Kościele dalej do Chrystusa niż tym, którzy solidaryzują się z ofiarami. 
Pilaster niczym abp Głódź, prowadzić będzie Kościół do scenariusza irlandzkiego, z czego oczywiście cieszyć się będą zagorzali antyklerykałowie, którym pilastry wyświadczają nieocenioną przysługę.

ps-btw: Nie chciałbym tutaj uprawiać freudyzmu, ale buta z jaką pilaster pisze o pedofilii, może być jedynie uzasadniona ideologicznym zaczadzeniem lub też brakiem u pilastra dzieci własnych Smutny Zresztą po tym, jak pilaster kilka lat temu otwarcie przyznał, że strzelałby do dzieci, które kradłyby mu jabłka z jego "private property", nie należy mieć jakichkolwiek złudzeń co do jego jakiejś refleksji w tym zakresie. Wybaczcie obelgę, ale to zwyczajnie i po prostu, stary kołtun.
Na pomoc! mordują więźniów Bastylii!!!
Odpowiedz
https://wiadomosci.onet.pl/kraj/ryszard-...ii/x9mf5q0

Tymczasem wspomniany wcześniej pan Legutko tłumaczy, że jego wypowiedzi są zmanipulowane.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
No właśnie. Logika humanizd.  Cwaniak

Biskup usłyszy plotkę w maglu - ma natychmiast donieść do władz

Humanizda będący bezpośrednim świadkiem zbrodni ...nic nie musi robić. Bo przecież on kręci film.  Duży uśmiech A to ważniejsze, od jakichś tam zgwałconych bachorów. 


W sumie po indywiduuach, którzy twierdzili że homoseksualiści, skoro są dyskryminowani przez społeczeństwo, to mają prawo w odwecie gwałcić dzieci, to czego innego można się spodziewać?

DziadBorowy napisał(a): https://wiadomosci.onet.pl/kraj/ryszard-...ii/x9mf5q0

Tymczasem wspomniany wcześniej pan Legutko tłumaczy, że jego wypowiedzi są zmanipulowane.

No cóż, wielu genetycznych patriotów niższej rangi może być całkiem na serio przekonanych, że "PIS broni Kościoła" i z tej niewiedzy czasami może im się powiedzieć coś sprzecznego z linią Partii. Ale przecież CODP szybko ustawi ich do pionu i wyprowadzi z błędu.  Cwaniak
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
DziadBorowy napisał(a): https://wiadomosci.onet.pl/kraj/ryszard-...ii/x9mf5q0

Tymczasem wspomniany wcześniej pan Legutko tłumaczy, że jego wypowiedzi są zmanipulowane.

Legutko powiedział dokładnie to co od lat głosi na tym forum pilaster, że za wszystko odpowiadają homoseksualiści Duży uśmiech
Na pomoc! mordują więźniów Bastylii!!!
Odpowiedz
korsarz napisał(a): Legutko powiedział dokładnie to co od lat głosi na tym forum pilaster, że za wszystko odpowiadają homoseksualiści Duży uśmiech

Nie należy zapominać o zbrodniczym wpływie humanistycznej frakcji murarzy...wiadomo, że murarz żywemu nie przepuści, a jeszcze jak humanista....brońcie nas syscy święci.... Duży uśmiech
Kiedy człowiek umiera, po pierwsze traci życie. A zaraz potem złudzenia.
Terry Pratchett
Odpowiedz
pilaster napisał(a): No właśnie. Logika humanizd. 

Biskup usłyszy plotkę w maglu - ma natychmiast donieść do władz

Humanizda będący bezpośrednim świadkiem zbrodni ...nic nie musi robić. Bo przecież on kręci film.   A to ważniejsze, od jakichś tam zgwałconych bachorów. 


W sumie po indywiduuach, którzy twierdzili że homoseksualiści, skoro są dyskryminowani przez społeczeństwo, to mają prawo w odwecie gwałcić dzieci, to czego innego można się spodziewać?

Zapasy w błocie? Nie, dziękuję.
All cognizing aims at "delivering a grip on the patterns that matter for the interactions that matter"
(Wszelkie poznanie ma na celu "uchwycenie wzorców mających znaczenie dla interakcji mających znaczenie")
Andy Clark

Moje miejsce na FB:
https://www.facebook.com/Postmoralno%C5%...1700366315
Odpowiedz
Do jednego pilaster wszystkich przyzwyczaił; jeśli widzi, że torturowanie liczb nie robi już na nikim wrażenia, to przechodzi zwyczajnie do inwektyw, co prawda kwiecistych bo neologizmów, które sam, na potrzeby swojej batalii z wyimaginowanym wrogiem, sobie tworzy. Duży uśmiech Choć nie ukrywam, że z wiekiem jego forma spada Smutny
Zacietrzewienie "legutkowego" pilastra i bagatelizowanie przez niego sprawy pedofilii w Kościele dowodzi jedynie tego, że Sekielski robi kawał dobrej roboty. Tym językiem i poziomem chamstwa pilaster działa na szkodę Kościoła. Nie zważając na obliczenia "legutkowego" pilastra, dla ludzi wiary najważniejszym jest fakt, że z ust prymasa padły pewne deklaracje co do dalszych działań.
Na pomoc! mordują więźniów Bastylii!!!
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości