Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybory do Parlamentu Europejskiego Anno Domini 2019
Czołowy taran kaczofobii https://youtu.be/-jgkulMhZlA
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
Dziewczyna z przekonaniem nie wie co mowi Uśmiech.
Odpowiedz
DziadBorowy napisał(a):
ZaKotem napisał(a): Idealnie demonstrujesz powody, dla których ludzie nienawidzą platformerskiej ideologii. Młody Wykształcony z Wielkich Miast ma dążyć do swojego własnego zysku, bo jak to robi, to jest najlepsze dla państwa i narodu, natomiast stary niewykształcony etc. z jakiegoś tajemniczego powodu ma wykazywać postawę obywatelską, poświęcać się dla ogółu i zaciskać pasa, bo jak nie, to jest leniwy i zdegrengoladowany.

Tylko, że obecnie w pewnej części ten niewykształcony, biedny  i ze wsi "troszczy się o własny interes" kosztem tego wykształconego, młodego z miasta.  Zapewne zmierzasz tutaj do ideologii liberalnej w której dbanie o swój zysk jest cnotą, tylko, że to nigdy nie było dbanie o swój zysk kosztem innego za pomocą  państwowej redystrybucji dóbr.  Z resztą - ja tak do końca w tą biedną wieś nie wierzę. Dużo łatwiej tam przetrwać przy niskich dochodach niż w mieście.

Oj, no bo nie rozumiesz czym jest na wsi bieda. Wieś to takie miejsce, gdzie produkuje się żarcie, główne koszty utrzymania są więc niższe. Chyba, że nie masz aspiracji do produkowania żarcia. Wtedy, o ile nie masz dochodów to wieś jest dziurą straszliwą. Problem ogólny polega na tym, że ta tak zwana bieda nie ma z reguły żadnych aspiracji i miejsce pobytu nie ma tu znaczenia. Dlatego też wieś z reguły jest "biedniejsza". Tutaj trzeba faktycznie nieco większego wysiłku żeby zmienić swoje położenie. Niezależnie czy trzeba grządki przekopać czy oplewić czy poszukać roboty. W sytuacji gdy nie trzeba się o hajs martwić się o bo... Socjal+ jest i być ma., to ciężko żeby tej biedy było mniej. Akurat na własne oczy mogę się się przekonać, że wiejska bieda jest wpisana w sielski krajobraz. Taka mentalność po prostu.
Sebastian Flak
Odpowiedz
Battlecruiser napisał(a): Czołowy taran kaczofobii https://youtu.be/-jgkulMhZlA

Nie znałem, ale dzięki, podoba mi się.
Odpowiedz
Cytat:To powiedz o ile jesteś bogatszy skoro Partia Faryzeusze+ wprowadziła tyle nowych podatków i podniosła tyle różnych podatków...

Ogólnie to rekomenduję Ci zmienić dilera albo brać połowę...
Nie jestem ani targetem, ani wyborcą PiS, więc ja tu nic nie zyskuje.
No ale patrz, libki z CAS jakoś tych strasznych podwyżek podatków nie widzą - https://www.money.pl/gospodarka/dzien-wo...7153a.html

Cytat:W ubiegłym roku mieliśmy rekordowo niskie podatki i przybyło nam wolności.

Uśmiech
Dopóki rodzimy się i umieramy, póki światło jest w nas, warto się wkurwiać, trzeba się wkurwiać! Wciąż i wciąż od nowa.
Odpowiedz
cobras napisał(a):
Cytat:To powiedz o ile jesteś bogatszy skoro Partia Faryzeusze+ wprowadziła tyle nowych podatków i podniosła tyle różnych podatków...

Ogólnie to rekomenduję Ci zmienić dilera albo brać połowę...
Nie jestem ani targetem, ani wyborcą PiS, więc ja tu nic nie zyskuje.
No ale patrz, libki z CAS jakoś tych strasznych podwyżek podatków nie widzą - https://www.money.pl/gospodarka/dzien-wo...7153a.html

Cytat:W ubiegłym roku mieliśmy rekordowo niskie podatki i przybyło nam wolności.

Uśmiech
Ja rozumiem, że jesteś postpiśmienny (prawa autorskie z tego co mi wiadomo: Jacek Dukaj) jak każdy dobry komuch, ale to nie powód, żeby się tym chwalić. 

Pogrubiony fragment to podtytuł nadany przez jakiegoś Jacka Frączyka (a nie wypowiedź kogoś z CAS), który najwyraźniej też jest postpiśmienny, skoro z tego "Przypomniał, że wcześniejszy w 2018 roku Dzień Wolności Podatkowej był rezultatem mniejszych, a nie większych wydatków rządu." oraz tego "Jednocześnie nie można nie zauważyć, że realne obciążenia podatkowe, szczególnie dla mikro- i małych firm wzrosły aż z 12 tytułów podatkowych. Rząd ograniczył np. prawa zaliczania do kosztów uzyskania przychodów z tytułu posiadania i użytkowania samochodu, dlatego też polskie przedsiębiorstwa przerejestrowują eksploatowane pojazdy do Czech ze względu na konkurencyjne warunki - informuje Jabłoński." wysnuwa wniosek, że "W ubiegłym roku mieliśmy rekordowo niskie podatki i przybyło nam wolności."

Teraz widzę, że ten Jacek Frączyk już wcześniej dał się poznać jako wybitnie nieogarniający. To jakiś twój kolega? Jeśli nie, to koniecznie powinniście się zaprzyjaźnić, bo macie podobny poziom intelektualny.
Odpowiedz
Po prostu pokazuje, że ten cały Dzień Wolności Podatkowej jest tak naprawdę chuja warty i odklejony od rzeczywistości. Wystarczy spojrzeć na to, kiedy ten dzień wypadał za rządów PiSu, a jak to było wcześniej. Oczywiście pisałem już o tym wcześniej (że chujowy wskaźnik), ale libkom się wtedy podobał Uśmiech
Dopóki rodzimy się i umieramy, póki światło jest w nas, warto się wkurwiać, trzeba się wkurwiać! Wciąż i wciąż od nowa.
Odpowiedz
Moj znajomy menel cały rok świętuje DWP.
Spoko gość.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Sofeicz napisał(a): Moj znajomy menel cały rok świętuje DWP.
Spoko gość.
A żywność i likwory sam wytwarza, skoro i przed vatem umyka?
Odpowiedz
Żywności, wnosząc z postury, chyba w ogóle nie używa.
A likwory tylko ze sprawdzonych, bimbrowniczych dziupli.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
ZaKotem napisał(a):
Battlecruiser napisał(a): Czołowy taran kaczofobii https://youtu.be/-jgkulMhZlA

Nie znałem, ale dzięki, podoba mi się.
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości