To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytanie dla dla niewierzących w Pana Boga
#1
Dwa pytania.


Czy jeśli umrzecie gdzie byście chcieli aby was pochowano. Jeśli niewierzycie w Pana Boga nie powinniście być chowani po śmierci na cmentarzu katolickim.

To już trochę od siebie kolejne zadam. Polska jest krajem katolickim. Moim zdaniem każdy polak powinien być chrześcijaninem i wierzyć z całego serca w Pana Boga. To jest pewnie niestety raczej niemożliwe to wiem. Wielu z ludzi mówi, że za dużo pieniędzy państwo daje na Kościół. Ja takim ludziom choć nie powinienem bym  po prostu powiedział  ,, Polska to Katolicki kraj, wiarę chrześcijańską wyznaje tutaj większość ludzi więc to dobrze, że państwo daje pieniądze na Kościół. A jeśli się nie podoba i nie chcesz płacić to po prostu won z Polski, ponieważ Polska to kraj wierzących w Pana Boga, a wierzący nie żałują na Kościól " .  I tu pytanie do was czy wy tego nie widzicie, że gdyby każdy polak wierzyłby w Pana Boga, w Pana Jezusa, Najświętszą Pannę Maryję, Ducha Świętego i w całe słowo Boże to czy w Polsce były by kradzieże, gwałty, ludzie którzy nie mają rozumu i inne złe rzeczy ?  Moim zdaniem, jeśli każdy by starannie słuchał Słowa Bożego tego by nie było, ponieważ prawdziwy katolik wie że takie rzeczy to zło. Chrześcijanin wie, że trzeba iść za Panem Jezusem i naśladować go aby na tym świecie zło zniknęło i zapanowało Słowo Boże, która doprowadzi nas wszystkich do Nieba.


Spójrzcie tylko, że najwięcej złych ludzi to właśnie niewierzący.
Odpowiedz
#2
Jakbyś nie wiedział, to cię informuję, że w Polsce są cmentarze komunalne, niezarządzane przez kleszków więc twoje postulaty są nietrafione.

Cytat:Spójrzcie tylko, że najwięcej złych ludzi to właśnie niewierzący.

Te dane wziąłeś z dupy, czy z prącia?
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#3
Wierzący powinni płacić na kościół. Szybko by się okazało ilu z nich tak naprawdę wierzy.
Ja mogę ewentualnie płacić na remont zabytkowych kościołów ale nie na pensje i utrzymanie dla księży. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby sami zarabiali na swoje utrzymanie.
Rozsadziło mi antenę.
Odpowiedz
#4
Sposób pisania zdradza prowokację albo młody wiek.

Na jakiej zasadzie Polska to katolicki kraj? Polska to kraj z większością ludzi określających się jako katolicy, Polska to kraj gdzie jednym z fundamentów kultury i tożsamości jest katolicyzm ,ewentualnie Polska to kraj gdzie jednym z fundamentów kultury i tożsamości jest "postkatolicyzm", ale to nie jest tożsame z "krajem katolickim".

Ponadto z samej wiary w istnienie Dwójcy, Trójcy, Czwórcy czy innych bytów nadprzyrodzonych nie musi wynikać żadna zmiana w codziennym zachowaniu. Wyobraźmy sobie kraj gdzie istnieje prawny zakaz wynajmowania pokoi hotelowych i mieszkań nieślubnym parom, w piątek obowiązuje zakaz sprzedaży mięsa (z wyjątkiem ryb i bobrów) a na lotniskach panuje kontrola pod kątem przemycania środków antykoncepcyjnych. Czy to nie byłby wspaniały krok w stronę Wielkiej Polski Katolickiej Narodu Polskiego? Myślę, że z takiego państwa zaczęli by ewakuować się wszyscy, włącznie z praktykującymi.
Odpowiedz
#5
Słyszę
Cytat:Czy jeśli umrzecie gdzie byście chcieli aby was pochowano.

Każę się skremować i wysypać do morza.

Cytat:A jeśli się nie podoba i nie chcesz płacić to po prostu won z Polski, ponieważ Polska to kraj wierzących w Pana Boga, a wierzący nie żałują na Kościól "
No i wyszło z naszego kolegi szydło jak ze worka. Tak grzeczniutki, słodki. Błogosławił nas w każdym poście i przepraszał, że oddycha. Taki zasadniczo poprawnie ułożony młodzieniec. A okazało się, że taliban po prostu, inkwizytor domorosły od siedmiu boleści. 
A skądże to taki nagły przypływ zapału do nawracania ogniem i mieczem, hę? Czyżby jakaś pomocna dusza podpowiedziała Ci, że musisz być bardziej stanowczy wobec ateistów plugawych? No niestety nie wychodzi Ci, co najwyżej zabawny jesteś z lekka.  

Cytat:Polska to Katolicki kraj, wiarę chrześcijańską wyznaje tutaj większość ludzi więc to dobrze, że państwo daje pieniądze na Kościół.
Państwo nie daje pieniędzy, bo państwo nie ma pieniędzy. To są nasze pieniądze, między innymi moje. A ja nie mam ochoty, żeby moje pieniądze szły na utrzymanie placówek innego państwa (podpowiem Ci, że mam na myśli Watykan) i jego armii pasożytów żerujących na ludzkim strachu i naiwności.

Cytat:I tu pytanie do was czy wy tego nie widzicie, że gdyby każdy polak wierzyłby w Pana Boga, w Pana Jezusa, Najświętszą Pannę Maryję, Ducha Świętego i w całe słowo Boże to czy w Polsce były by kradzieże, gwałty, ludzie którzy nie mają rozumu i inne złe rzeczy ?

Są i byłyby (co za forma), bo niestety w więzieniach nie siedzą tylko sami ateiści, ale ludzie uważający się za wierzących. Nie przypominam sobie zbrodni popełnionej w imię ateizmu, tych uczynionych w imię tej czy innej religii jest pełno. Do znudzenia nadużywane jest tłumaczenie "musiałem to zrobić (zabić na przykład), bo bóg mi kazał".
Daleko nie trzeba szukać- Ty chcesz mnie wyrzucać z kraju, bo uważasz, że Twojego boga to ucieszy. Coś mi mówi, że gdybyś mógł chętnie spaliłbyś mój dom i pobił mnie, żebym dokładnie zrozumiał gdzie moje miejsce. Uważasz, że zapunktujesz u niego? Zasłużysz na raj? Może sam Ci to powiedział?
Ateiści w Polsce nie są problemem. Problemem i rzeczywistą zarazą są kreatury Twojego pokroju. Gotowe niszczyć i zabijać w imię swojej wiary. No ale w końcu tak mówi Pismo, nieprawdaż?

Cytat:Ja takim ludziom choć nie powinienem bym  po prostu powiedział

To ja Ci też powiem po prostu, wsadź sobie to Twoje pismo tam gdzie słoneczko nie dochodzi.
Kiedy człowiek umiera, po pierwsze traci życie. A zaraz potem złudzenia.
Terry Pratchett
Odpowiedz
#6
1. Nie, nie chcialbym, zgodnie z moim testamentem skremuja mnie i rozsypia gdzies przy drodze.
2. Sprawdz w Konstytucji jakim panstwem jest Polska - osobiscie jestem za tym by wierzacy utrzymywali swoj Kosciol, a nie wszyscy obywatele Polski go utrzymywali.
Odpowiedz
#7
Słyszę napisał(a): Czy jeśli umrzecie gdzie byście chcieli aby was pochowano. Jeśli niewierzycie w Pana Boga nie powinniście być chowani po śmierci na cmentarzu katolickim.
Najbardziej bym chciał żeby moje ciało zostało zjedzone przez sępy. Bardzo fajny ekologiczny zwyczaj zoroastrański. Ale to w Polsce nielegalne, niestety, wasze katolickie lobby nie dopuszcza nic innego oprócz cmentarzy.
Cytat:To już trochę od siebie kolejne zadam. Polska jest krajem katolickim.
Dzięki Bogu, nie jest. Jedynym krajem katolickim jest Watykan.
Cytat:Moim zdaniem każdy polak powinien być chrześcijaninem i wierzyć z całego serca w Pana Boga. To jest pewnie niestety raczej niemożliwe to wiem. Wielu z ludzi mówi, że za dużo pieniędzy państwo daje na Kościół. Ja takim ludziom choć nie powinienem bym  po prostu powiedział  ,, Polska to Katolicki kraj, wiarę chrześcijańską wyznaje tutaj większość ludzi więc to dobrze, że państwo daje pieniądze na Kościół. A jeśli się nie podoba i nie chcesz płacić to po prostu won z Polski, ponieważ Polska to kraj wierzących w Pana Boga, a wierzący nie żałują na Kościól " . 
Tak by było, gdybyśmy żyli w tyranii. Szczęśliwie jednak jestem gospodarzem tego kraju, a nie gościem i mogę sam decydować. Toteż zamiast wyjeżdżać, wolę ateizować i demoralizować młodzież, tak żeby większość ludzi przestało chcieć płacić na Kościół. A wtedy już wraz z większością będę ci mógł powiedzieć: jeśli się nie podoba i chcesz płacić to po prostu won z Polski, ponieważ Polska to kraj niewierzących w Pana Boga, a niewierzący żałują na Kościół.
Cytat: I tu pytanie do was czy wy tego nie widzicie, że gdyby każdy polak wierzyłby w Pana Boga, w Pana Jezusa, Najświętszą Pannę Maryję, Ducha Świętego i w całe słowo Boże to czy w Polsce były by kradzieże, gwałty, ludzie którzy nie mają rozumu i inne złe rzeczy ? 
Oczywiście. Przecież w średniowieczu żadnych ateuszy nie było, każdy Polak wierzył w Pana Boga, w Pana Jezusa, Najświętszą Pannę Maryję, Ducha Świętego i w całe słowo Boże, a kradzieże, gwałty, ludzie którzy nie mają rozumu i inne złe rzeczy były na porządku dziennym.
Cytat:Moim zdaniem, jeśli każdy by starannie słuchał Słowa Bożego tego by nie było, ponieważ prawdziwy katolik wie że takie rzeczy to zło.
No dobra, ale to by znaczyło, że większość ludzi deklarujących się jako katolicy to są nieprawdziwi katolicy. To może my jesteśmy nieprawdziwi ateiści? Zdecyduj się i bądź konsekwentny, po owocach ludzi poznajesz, czy po deklaracjach?
Cytat:Spójrzcie tylko, że najwięcej złych ludzi to właśnie niewierzący.
Trudno powiedzieć, po czym poznajesz złego człowieka, a po czym niewierzącego?

Rodica napisał(a): Wierzący powinni płacić na kościół. Szybko by się okazało ilu z nich tak naprawdę wierzy.
Ja mogę ewentualnie płacić na remont zabytkowych kościołów ale nie na pensje i utrzymanie dla księży. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby sami zarabiali na swoje utrzymanie.

Na to akurat nie płacisz. Pensje księży są z "tacy" i opłat za czynności sakralne, więc wszystko jest sprawiedliwie, płacą ci, co z ich usług korzystają. Ty płacisz natomiast na państwowych nauczycieli katolicyzmu, którzy nie muszą przecież być księżmi, jak również na etatowych poświęcaczy wojska i policji.
Odpowiedz
#8
Słyszę napisał(a): Czy jeśli umrzecie gdzie byście chcieli aby was pochowano. Jeśli niewierzycie w Pana Boga nie powinniście być chowani po śmierci na cmentarzu katolickim.

preferuję kremację, co rodzina zrobi z prochami jest mi obojętne. Bardziej sen z powiek spędza mi decyzja jaki kawałek ACDC ma być grany na świeckiej nazwijmy to ceremonii, ciągle się waham między "Have a drink on me", "Rock and Roll Ain’t Noise Pollution" i "Hells Bells", jak widać Back in Black rządzi, może niech poleci w całości Oczko
Odpowiedz
#9
obwius trol yz obwius.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#10
Cytat:Polska to Katolicki kraj, wiarę chrześcijańską wyznaje tutaj większość ludzi więc to dobrze, że państwo daje pieniądze na Kościół.
A jeśli się nie podoba i nie chcesz płacić to po prostu won z Polski, ponieważ Polska to kraj wierzących w Pana Boga, a wierzący nie żałują na Kościól "

Gdyby Panbucek miłosierny istniał, to by kretynka pogonił na cztery wiatry, za taką antyreklamę.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#11
zefciu napisał(a): obwius trol yz obwius.
Chciałbyś, po tych i wcześniejszych wypowiedziach wygląda mi na porządnego katolika, no i próbuje niewierzących nawracaćUśmiech
Odpowiedz
#12
Osiris napisał(a): wygląda mi na porządnego katolika
To tylko świadczy o tym, jaki jest Twój zakorzeniony stereotyp „porządnego katolika”.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#13
Znałam kiedyś sporo katolików i wszyscy byli chamami, przemocowcami i hipokrytami.
Rozsadziło mi antenę.
Odpowiedz
#14
zefciu napisał(a):
Osiris napisał(a): wygląda mi na porządnego katolika
To tylko świadczy o tym, jaki jest Twój zakorzeniony stereotyp „porządnego katolika”.
Wiara promieniuje z jego każdej wypowiedzi i próbuje na swój własny sposób ewangelizować, i to w samym siedlisku zła. Czego chcieć więcej?
Odpowiedz
#15
Ja tylko chciałem jedną drobną uwagę wtrącić:

ZaKotem napisał(a):Jedynym krajem katolickim jest Watykan.

Jest to oczywiście nieprawda. Listę krajów z katolicyzmem jako religią państwową masz np. na Wikipedii. Większość to zupełna drobnica, ale jest tam też np. Argentyna. Dali tam też Polskę, ale jej akurat faktycznie nie powinno tam być, powód jest bardzo naciągany.
Odpowiedz
#16
Rodica napisał(a): Znałam kiedyś sporo katolików i wszyscy byli chamami, przemocowcami i hipokrytami.
Biorąc pod uwagę, że według Twojej optyki, w ogóle wszyscy oprócz Ciebie są chamami, przemocowcami i hipokrytami, nie ma to żadnego znaczenia.

Osiris napisał(a): Wiara promieniuje z jego każdej wypowiedzi i próbuje na swój własny sposób ewangelizować, i to w samym siedlisku zła. Czego chcieć więcej?
Aby robił cokolwiek, co by w świetle wiary było tutaj sensowne.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#17
zefciu napisał(a): Aby robił cokolwiek, co by w świetle wiary było tutaj sensowne.
Katoliccy kaznodzieje ciągle powtarzają, że Polska to kraj wierzących, wierzący powinni płacić na Kościół, niewiara prowadzi do zła, idź za Jezusem etc. Słyszę podaje nam tutaj zwięźle typowe niedzielne kazanie. To jest ewangelizacj w świetle wiary.
Odpowiedz
#18
Osiris napisał(a): Katoliccy kaznodzieje ciągle powtarzają, że Polska to kraj wierzących, wierzący powinni płacić na Kościół, niewiara prowadzi do zła, idź za Jezusem etc. Słyszę podaje nam tutaj zwięźle typowe niedzielne kazanie.
Aha. Czyli Twoim zdaniem znajdujemy się w kościele na Mszy w gronie osób z założenia wierzących. A ja myślałem, że jesteśmy na forum ateistycznym.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#19
Cytat:A ja myślałem, że jesteśmy na forum ateistycznym.

Słyszę otwiera ludziom qualia, które towarzyszą ludziom na mszy.

Qualia można powtarzać.

Mszę można więc przenieść.

Sztuka takiego przenoszenia to arcymistrzostwo. Sztuka bezbłędnego odbioru przeniesionych qualiów to również wielka umiejętność.

Blokowanie wejścia na grunt myślowy drugiej osoby to stagnacja z którą 21 wiek nie może sobie cały czas poradzić. 

Jak się uczysz to w szkole, albo w domu, jak śpiewasz to w domu albo w jakimś studio, kiedy dawniej podobno śpiewało się idąc po prostu na grzyby. 

Ta sztywność mnie rozpierdala. Dlatego jak na forum ateistycznym 13 czerwca mamy mszę, to widzę, że demokracja się rozszerza i ludzie nie żyją jak zamknięte w klatce zwierzęta.

A twórcy forum dostają plusa od bogów za pomysł zrzeszania się rozmaitości ludzkich.

Pytanie za 800 000 punktów:

Dlaczego internet robi to łatwiej? Bo ja chce widzieć zefciu twoją twarz i twoją Słyszę też i tak sobie uczestniczyć we mszy.

Bo jakbyś go zjebał za tą msze na żywo to znaczy, że się zamykasz, a Ty Słyszę jakbyś pierniczył, że ateiści to samo zło, to bym ci porządnie wytłumaczył twój błąd.


Ja osobiście czekam na czasy kiedy qualia towarzyszące ludziom w rodzinach będą otwierane bez żadnego wstydu i dystansu w autobusach, na ulicach, w sklepach. 

Wtedy dopiero uwierzę, że Jahwe jest ojcem wszystkich ludzi, jak prywatność ludzka będzie emanowała pierwiastkami latających duchów w sferach niebieskich.

Słyszę, nie rób też z forum jakiegoś takiego ''pola do popisu nawracaniem''. Zauważ, że Jezus miał swoją grupkę ludzi, a ty działasz w pojedynkę i to w dodatku wśród ateistów, a nie starożytnych swoistych umysłów. On miał tyle łatwiej od ciebie, że jest mesjaszem, a ciebie tak odbierać już nikt nie będzie, bo mesjasz już był.

Strzelasz sobie gola. Jak mnie kochasz to zabierz mnie na pizze, a nie. Bo wiedzę to my tu wszyscy mamy nietuzinkową i przydałyby się jakieś czyny wreszcie, a nie tylko teoria. W moim rejonie w ogóle po ulicach nie chodzą księża, zamykają się w swoich wielkich tajemniczych świątyniach, by o określonych porach otwierać wrota wymiarów i po około godzinie opuścić teatralną kurtynę, by ludzie mogli powrócić do prawdziwego życia poza wrotami.

Mszę już zrobiłeś, co zrobisz dalej? Chrystus łaził, pocił się, a ty wygodnie przez neta klikasz w klawiaturę. 

To nie jest nacisk na ciebie, tylko sprostowanie twojego podejścia, które w moich oczach jest niestety płytkie.
Odpowiedz
#20
zefciu napisał(a):
Osiris napisał(a): Katoliccy kaznodzieje ciągle powtarzają, że Polska to kraj wierzących, wierzący powinni płacić na Kościół, niewiara prowadzi do zła, idź za Jezusem etc. Słyszę podaje nam tutaj zwięźle typowe niedzielne kazanie.
Aha. Czyli Twoim zdaniem znajdujemy się w kościele na Mszy w gronie osób z założenia wierzących. A ja myślałem, że jesteśmy na forum ateistycznym.
Nic takiego nie twierdzę. Uważam po prostu, że Słyszę nie jest żadnym trollem tylko wierzącym katolikiem, w wersji wcale nie tak rzadko występującej w przyrodzie. Ty na siłę próbujesz zrobić z niego trolla, bo przecież chrześcijanin nie może tak się wyrażać.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości