To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zagadki filmowe
#21
Shrek 2? xD
Dopóki rodzimy się i umieramy, póki światło jest w nas, warto się wkurwiać, trzeba się wkurwiać! Wciąż i wciąż od nowa.
Odpowiedz
#22
cobras napisał(a): Shrek 2? xD
Prawie pasuje, ale nie Oczko Treść zagadki, siermiężnie bo siermiężnie, ale oddaje zarys fabuły filmu.
Odpowiedz
#23
żeniec napisał(a): No to zagadka ode mnie. Mam wrażenie, że jest zbyt łatwa, choć przetestowałem na liczbie osób n=1, które oglądały, i nie odgadła Duży uśmiech

W filmie tym kot w lesie opowiada o tym, jak prawie zginął.

"Fortele Jonatana Kota" to był serial.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
#24
bert04 napisał(a): "Fortele Jonatana Kota" to był serial.
Więc zapewne nie chodzi o Fortele Jonatana Kota Uśmiech

Zarzuciłbym podpowiedzią, ale jeszcze chyba za wcześnie. Jak do wieczora (wieczoru?) nikt nie odgadnie, to coś dodam.
Odpowiedz
#25
żeniec napisał(a):
bert04 napisał(a): "Fortele Jonatana Kota" to był serial.
Więc zapewne nie chodzi o Fortele Jonatana Kota Uśmiech

Zarzuciłbym podpowiedzią, ale jeszcze chyba za wcześnie. Jak do wieczora (wieczoru?) nikt nie odgadnie, to coś dodam.

Ja proszę tylko o uściślenie, że pod "kot" rozumiemy zwierzaka z rodziny felidae, nie zaś "kota w wojsku" lub inny przenośny sens tego określenia. Brak odpowiedzi uznam za potwierdzenie.

A propos, w "Felidae" takiej sceny raczej nie było, ale zamieszczam dla kompletu.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
#26
żeniec napisał(a): No to zagadka ode mnie. Mam wrażenie, że jest zbyt łatwa, choć przetestowałem na liczbie osób n=1, które oglądały, i nie odgadła Duży uśmiech

W filmie tym kot w lesie opowiada o tym, jak prawie zginął.

Alicja w krainie czarów
Odpowiedz
#27
bert04 napisał(a): Ja proszę tylko o uściślenie, że pod "kot" rozumiemy zwierzaka z rodziny felidae, nie zaś "kota w wojsku" lub inny przenośny sens tego określenia. Brak odpowiedzi uznam za potwierdzenie.

A propos, w "Felidae" takiej sceny raczej nie było, ale zamieszczam dla kompletu.
To skomplikowane. Kot jest dosłowny, ale że to kot opowiada jest delikatną przenośnią i niedopowiedzeniem. Niemniej scena z kotem jest plot twistem tego filmu.

Podpowiedź: czas jest po stronie antagonisty w tym filmie.
Odpowiedz
#28
żeniec napisał(a):
bert04 napisał(a): Ja proszę tylko o uściślenie, że pod "kot" rozumiemy zwierzaka z rodziny felidae, nie zaś "kota w wojsku" lub inny przenośny sens tego określenia. Brak odpowiedzi uznam za potwierdzenie.

A propos, w "Felidae" takiej sceny raczej nie było, ale zamieszczam dla kompletu.
To skomplikowane. Kot jest dosłowny, ale że to kot opowiada jest delikatną przenośnią i niedopowiedzeniem. Niemniej scena z kotem jest plot twistem tego filmu.

Podpowiedź: czas jest po stronie antagonisty w tym filmie.
Był taki film pt: "Hocus Pocus" z chłopcem zamienionym w kota. Ale że filmu nie widziałem i nie wiem, czy jest jakaś scena w lesie. Więc to jest czysty strzałUśmiech
Odpowiedz
#29
Osiris napisał(a): Był taki film pt: "Hocus Pocus" z chłopcem zamienionym w kota. Ale że filmu nie widziałem i nie wiem, czy jest jakaś scena w lesie. Więc to jest czysty strzałUśmiech
Pamiętam ten film Uśmiech ale to nie to.

Hans - Alicja też nie. Jak by to miało pasować w ogóle?

Nie ma tu fanów Toczących się Kamieni? To podpowiedź do podpowiedzi Oczko
Odpowiedz
#30
żeniec napisał(a): Hans - Alicja też nie. Jak by to miało pasować w ogóle?

Był gadający kot w lesie, była także królowa co lubiła wszystkim ścinać głowy. Zatem pomyślałem, że może kot coś opowiedział, ale zbytnio tego nie zapamiętałem
Odpowiedz
#31
żeniec napisał(a): Nie ma tu fanów Toczących się Kamieni? To podpowiedź do podpowiedzi Oczko

https://youtu.be/nAkMTu6q2pY

Są toczące się kamienie, są koty, ale lasu nie widać.

Tak, wiem, to też nie to.

EDIT

"Cat's eye" też nie pasuje, nie ma lasu, a zamiast Stonesów jest "Policja" z liderem "Żądło", czyli Every breath you take.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
#32
żeniec napisał(a):
Osiris napisał(a): Był taki film pt: "Hocus Pocus" z chłopcem zamienionym w kota. Ale że filmu nie widziałem i nie wiem, czy jest jakaś scena w lesie. Więc to jest czysty strzałUśmiech
Pamiętam ten film Uśmiech ale to nie to.

Hans - Alicja też nie. Jak by to miało pasować w ogóle?

Nie ma tu fanów Toczących się Kamieni? To podpowiedź do podpowiedzi Oczko
Może któryś z filmów Miyazakiego? Tam zawsze było pełno kotów: "Cat returns"?" Kiki's Delivery Service?" Ale Rollings Stones trochę nie pasuje...
Odpowiedz
#33
Oj ziiimno.

Kolejna podpowiedź: w filmie jest też motyw porywania ciał i wątek kryminalny z seryjnym mordercą-naśladowcą.
Odpowiedz
#34
żeniec napisał(a): Oj ziiimno.

Kolejna podpowiedź: w filmie jest też motyw porywania ciał i wątek kryminalny z seryjnym mordercą-naśladowcą.

W Captain Marvel było sporo z podawanym motywów, choć kot to był flerken, ale skrule mogą być uznane za "porywaczy ciał"...

Wiem, wiem, też nie to.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
#35
bert04 ' napisał(a): W Captain Marvel było sporo z podawanym motywów, choć kot to był flerken, ale skrule mogą być uznane za "porywaczy ciał"...

Wiem, wiem, też nie to.
No nie to. W tym filmie akurat porywanie ciał jest całkiem dosłowne. Ludzi i kota Oczko

Może dodam, że film nie jest nowy - lata 90' (znowu).
Odpowiedz
#36
I polski zapewne XD
Sebastian Flak
Odpowiedz
#37
Nah, film zza Wielkiej Wody Oczko

No to już chyba ujednoznaczni: w filmie jest też wątek, nazwijmy go, bibilijny.
Odpowiedz
#38
Chyba się już wszystkim pokończyły pomysły :c
Dopóki rodzimy się i umieramy, póki światło jest w nas, warto się wkurwiać, trzeba się wkurwiać! Wciąż i wciąż od nowa.
Odpowiedz
#39
No to ostatnia: ma niepusty przekrój w obsadzie z poprzednim filmem-zagadką.
Odpowiedz
#40
W sieci zła (1998)
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości