To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zagadki filmowe
Dróżnik
Odpowiedz
Nope, tu chodzi o bardziej kultowy dialog Uśmiech
Dopóki rodzimy się i umieramy, póki światło jest w nas, warto się wkurwiać, trzeba się wkurwiać! Wciąż i wciąż od nowa.
Odpowiedz
Ale znowu koreański?
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
Nie, polski
Dopóki rodzimy się i umieramy, póki światło jest w nas, warto się wkurwiać, trzeba się wkurwiać! Wciąż i wciąż od nowa.
Odpowiedz
Ok, kolejna podpowiedź:

Film ma już swoje lata, ale przez ostatnie trendy w kinie i obecne (oraz przyszłe) problemy na świecie jego tematyka jest wciąż bardzo aktualna.
Dopóki rodzimy się i umieramy, póki światło jest w nas, warto się wkurwiać, trzeba się wkurwiać! Wciąż i wciąż od nowa.
Odpowiedz
cobras napisał(a): Film który odpowiada na pytanie: "co usprawiedliwia dróżnika?"
Dróżnika usprawiedliwia alkohol. A chodzi o Hydrozagadkę.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
Tak, zgadłeś Duży uśmiech
Dopóki rodzimy się i umieramy, póki światło jest w nas, warto się wkurwiać, trzeba się wkurwiać! Wciąż i wciąż od nowa.
Odpowiedz
Główny bohater trenując umiejętność, którą potem wykorzysta przeciwko jednemu z czarnych charakterów poważnie rani przypadkową kobietę (czyli już wiemy, że to nie film zachodni, bo za Zachodzie, jak zauważył kiedyś pilaster colateral damage jest tabu).
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
To jeszcze dodam, że w filmie tym występuje element rodzinnej przemocy, a także przemocy więziennej. No i ostatecznym motywem w filmie jest znikanie.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
Kto znika ? Prostytutki ?
Odpowiedz
Hans Żydenstein napisał(a): Kto znika ? Prostytutki ?
Nie. Główny bohater.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
Zagadka o tyle ciekawa, że trafiłem na parę interesujących filmów, które prawie pasują. Ale tylko prawie. Bo niestety, na końcu zawsze parę elementów nie pasuje zupełnie.

EDIT

OK, podam te filmy, to Oaza (2002), Ajeossi (2010) i Kahaani (2012). Drugi film widziałem, co do innych to tylko opisy.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
OK, ponieważ wyjeżdżam jutro i nie chcę blokować, to przekazuję bertowi prawo zadawania i podaję odpowiedź:
Spoiler!
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
Ja tam szukałem dosyć długo i, wczytując się w różne podejrzane lub obiecujące filmy, zaspoilerowałem się na amen w azjatyckich produkcjach. Zapomniałem napisać, że już rezygnuję, sorry.

PS: Moja aktualna zagadka w "Kąciku" zawiera także trop filmowy. Może ktoś od tej strony rozgryzie...
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
Zatem prawo do zadania zagadki ma każdy użytkownik forum. Kto pierwszy ten lepszy.
Odpowiedz
Powiedzmy, że nie będę nalegał na jakieś prawo zadawania. Ale byłbym wdzięczny, gdyby ta osoba najpierw choć spróbowała rozwiązać moją zagadkę historyczną. Tak jak ja próbowałem, choć bez skutku, rozwiązać zagadkę zefcia. Tyle z mojej strony.

EDIT: Coś dziś wolno kojarzę. To "rezygnuję" to było do zefcia i dotyczyło jego zagadki. A nie, prawa do zadawania nowej zagadki. Ale że chwilowo nic nie mam to jak wyżej, kto chce niech najpierw spróbuje mojej, choćby ostatniej podpowiedzi.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
Zacytuj Bercie zagadkę jeszcze raz. Ciężko żeby każdy pamiętał każdą zagadkę z tego wątku i czy ma rozwiązanie.
Sebastian Flak
Odpowiedz
https://ateista.pl/showthread.php?tid=14...#pid725503

Tamże pkt 3. Klasyka kinematografii.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
Zatem ja zadaję. W tym miesiącu wchodzi do polskich kin film, który jest związany z biciem rekordu Guinessa. Co to za film i co to za rekord ?
Odpowiedz
Podpowiedź jest taka, że w produkcję filmu był zaangażowany znany polski piosenkarz o imieniu Dawid
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości