To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tolerancja religii a msza na paradzie równości
towarzyski.pelikan napisał(a): Cieszę się, że przyznałeś, że w istocie kosmpolityczno-feministyczny liberał niczym się nie różni od antygenderowego narodowca albo islamskiego ekstremisty. Wspólnym mianownikiem jest agresja i stronniczość.
Trochę się jednak różni, przynajmniej w Polsce, bo w jakimś Tiutiurlistanie może być inaczej. Chociaż uprzedzenia i stronniczość występują w każdej opcji politycznej i ideologicznej, to jednak jak dotąd w Polsce nie słychać o tym, żeby lewacy komuś spuścili wpierdol. Co wynika z tego, że o ile oczywiście większość prawicowców to nie są chuligani, to jednak 100% polskich zorganizowanych chuliganów to prawica.
Odpowiedz
ZaKotem napisał(a): to jednak jak dotąd w Polsce nie słychać o tym, żeby lewacy komuś spuścili wpierdol.

Antifa to lewacy, którzy spuszczają wpierdol każdemu prawakowi, którego uznają za faszystę.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
NinnyCamacho napisał(a): Swoją drogą, wczoraj jacyś tęczowi aktywiści wleźli do kościoła i zakłócali mszę.

Nie rozsiewaj fake news, to nie byli zadni aktywisci LGBT, do tego wrzeszczeli "Bog, Honor, Ojczyzna", ale akurat zamiast hasla narodowcow tylko teczowa flage kler prowadzacy zauwazyl. Delikwent, nie wie skad ja mial, ale rownie dobrze mogl ja komus zajebac i chwalic sie nia jako trofeum, niestety uczesnicy mszy tego gestu nie docenili...

https://swidnica24.pl/2019/09/nie-wie-dl...-kosciele/
Niech zyje Lenin, Stalin i Jaroslaw Kaczynski!
Odpowiedz
NinnyCamacho napisał(a): Poka poka, gdzie napisałam, że to nie problem?
A gdzie twierdzisz, że to jest problem? Piszesz, że wyzywanie masz w dupie, w kontekście filmiku przedstawiającego zachowanie tych debili na marszu, by następnie przytoczyć sytuację jakiegoś rzekomego obraźliwego zachowania rzekomych "tęczowych aktywistów" w kościele. Czy to znaczy, że gdy w czasie procesji Bożego Ciała ludzie zaczną krzyczeć do księży "spierdalać huje", to nie będzie problemu? Czy zaczniesz biadolić, że znowu bluźnierstwo?
Odpowiedz
ErgoProxy napisał(a): Swoją drogą, z lektury Rzepy wynika, że to była jakaś napruta trójka, z czego jedna babka możliwe, że ma nierówno.

Próbowali wywiesić tęczową flagę w kościele. To, że byli pijani, raczej ich nie usprawiedliwia.

kmat napisał(a): Bo masz jakąś taką manierę argumentowania w stylu tych pisowców, co nie popierają, ale rozumieją.

Jasne, tylko że kilka razy powtórzyłam, że "beating people is bad, mmmmkay".
Maniera czy nie, przypisywanie ludziom czegoś, czego nie powiedzieli, też jest chujowe i męczące.

Tgc napisał(a): Nie rozsiewaj fake news, to nie byli zadni aktywisci LGBT, do tego wrzeszczeli "Bog, Honor, Ojczyzna", ale akurat zamiast hasla narodowcow tylko teczowa flage kler prowadzacy zauwazyl. Delikwent, nie wie skad ja mial, ale rownie dobrze mogl ja komus zajebac i chwalic sie nia jako trofeum, niestety uczesnicy mszy tego gestu nie docenili...

Duży uśmiech
Czyli to, że najebani krzyczeli (podobno) "Bóg, honor, ojczyzna" ma znaczenie. To, że mieli z sobą flagę (z artykułu wynika, że należała do tego kolesia), nie jest istotne.
Spoko.

Osiris napisał(a): Piszesz, że wyzywanie masz w dupie, w kontekście filmiku przedstawiającego zachowanie tych debili na marszu

Napisałam, że miałabym w dupie w kontekście Twojego debilnego pytania o moje ewentualne zranione uczucia, gdyby ktoś do mnie krzyknął "wypierdalać" podczas procesji. Mnie osobiście to nie rusza.

Osiris napisał(a): rzekomego obraźliwego zachowania rzekomych "tęczowych aktywistów" w kościele

Myślę, że wtargnięcie na nabożeństwo na rauszu, darcie mordy i wieszanie jakichkolwiek flag nie jest tylko "rzekomo" obraźliwe.
Odpowiedz
NinnyCamacho napisał(a): Napisałam, że miałabym w dupie w kontekście Twojego debilnego pytania o moje ewentualne zranione uczucia, gdyby ktoś do mnie krzyknął "wypierdalać" podczas procesji. Mnie osobiście to nie rusza.
A generalnie nie przeszkadza Tobie tego typu nieokrzesane, chamowate zachowanie w stosunku do innych osób? 
Cytat:Myślę, że wtargnięcie na nabożeństwo na rauszu, darcie mordy i wieszanie jakichkolwiek flag nie jest tylko "rzekomo" obraźliwe.
"Rzekomo", ponieważ podane przez Ciebie szczegóły nie zgadzają się w ogóle z wersją Tgc-a.
Odpowiedz
Trochę spóźniony post, ale miałem jeszcze w szkicach:

NinnyCamacho napisał(a): Jak im to potrzebne i odpowiada im takie wyznanie, niech sobie mają. Dorośli są. Ichni "duchowni" mogliby jednak odpuścić sobie ten durszlak na głowie, jeśli chcą być brani na serio. Uśmiech

No dobra, niech będzie, że ten durszlak przelewa "sito goryczy"...

Cytat:Z katolickiego punktu widzenia msza była bluźnierstwem. Z punktu widzenia niektórych religii msza katolicka jest bluźnierstwem. Nie każdemu jest dane zgodzić się i dogadać.

Patrząc na materiały archiwalne (patrz poprzedni post i link), to już w 2012 roku te kościółki, także w USA, miały optykę bardzo "para-katolicką", trochę naprzeciw trendom, żeby wspólnoty protestanckie były rozpoznawalnie odmienne. W podawanym linku jest też opinia x. Isakowicza-Zalewskiego, żeby episkopat wypowiedział się na temat takowych akcji. Teraz, 7 lat później, episkopat wydaje oświadczenie, jakby to było jakieś novum curiosum.

Można teraz długo dyskutować, jakie są granice bluźnierstwa a "alternatywnych wykładni chrześcijaństwa". Można się spierać, czy x. Paweł Rytel-Adrianik miał rację czy nie. Ale to tylko jedna strona sprawy. Druga strona jest zaś taka, że to oświadczenie wydano w określonym czasie i w odniesieniu do akurat tzw. Parad Równości. Jakby ten tzw. ksiądz nie odprawiał takich samych* ceremonii od lat, i od 2011 było to publicznie wiadome:

https://www.se.pl/wiadomosci/polska/szym...-qDQE.html

(* co do durszlaka nie mam pewności)

Cytat:Nie blejmuję żadnych victimów. Nie uważam słów czy obrazków za uzasadnienie dla jakiegokolwiek rękoczynu.
Jednak chuligani sadzą, że to oni są w defensywie. To oni twierdzą, że bronili bazyliki.
Nie ma sposobu, żeby zabronić im tak myśleć. Na szczęście bicie ludzi jest karalne.

Boże chroń nas od takich obrońców, którzy rzekomym bronieniem religii tylko jej szkód przysparzają. Dysonans między zachowaniami ich a zachowaniem Jezusa w Ogrójcu nie mógłby być większy.

Zresztą, w tej wymianie zdań ciągle nie dowiedziałem się, na czym miałoby polegać to rzekome bezczeszczenie bazyliki. Na zakładaniu durszlaków? Na cytowaniu mszału? Bo chyba nie na wulgarnych okrzykach, te Ci raczej nie przeszkadzają. Jeżeli zagrożenie było tak konkretne że wymagało podjęcia tak drastycznych kroków, to oczekiwałbym też jakichś konkretów.


EDIT: W międzyczasie dowiedzieliśmy się, że bezczeszczeniem byłoby wtargnięcie do kościoła, patriotyczne okrzyki oraz rozwieszanie flagi tęczowej. Istotnie, tylko w mordę dać za takie coś...
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
Osiris napisał(a): A generalnie nie przeszkadza Tobie tego typu nieokrzesane, chamowate zachowanie w stosunku do innych osób? 

Przeszkadza.

bert04 napisał(a): Można teraz długo dyskutować, jakie są granice bluźnierstwa a "alternatywnych wykładni chrześcijaństwa".

Można też dyskutować, czy i jakie formy bluźnierstwa powinny być karalne. Uśmiech Ale może lepiej to zostawmy.

bert04 napisał(a): Teraz, 7 lat później, episkopat wydaje oświadczenie, jakby to było jakieś novum curiosum.

Możliwe, że to właśnie dlatego, że ta wspólnota wyznaniowa się zawinęła, a Niemiec dalej się bawi w Kościół.
Choć, jak zauważyłeś, oburzenie, jakie wzbudza jego działalność duszpasterska, jest na rękę wielu osobom.


bert04 napisał(a): Zresztą, w tej wymianie zdań ciągle nie dowiedziałem się, na czym miałoby polegać to rzekome bezczeszczenie bazyliki.

Też nie mam pojęcia. Śmiem przypuszczać, że narodowcy chcieli po prostu skierować paradę w innym kierunku, żeby nie szła pod tym kościołem.
Odpowiedz
lumberjack napisał(a): Antifa to lewacy, którzy spuszczają wpierdol każdemu prawakowi, którego uznają za faszystę.
W Polsce? Wolne żarty, próby stworzenia polskiej Antify, czyli lewicowego chuligaństwa, to totalna porażka, bo nie potrafią znaleźć kandydatów o odpowiednich predyspozycjach psychicznych i fizycznych. Różni ćwierćinteligenci w konfrontacji z ludźmi od dziecka wychowywanymi na kiboli wyglądają żałośnie. Szkoda trochę, chętnie bym popatrzył jak lewicowi kibole napierdalają się z prawicowymi. Nawet bym pokibicował. Ale jak na razie lewicowych kiboli trzeba importować z obcych krajów.

Kiedyś tak nie było. Przed wojną np. w Krakowie Wisła była nazionalistyczna, a Cracovia anty - dlatego to żydy. Dzisiaj Wisła nadal jest pro nazi, a Cracovia co najwyżej apolityczna i napierdalają się z innymi klubami i policją bezideowo.
Odpowiedz
NinnyCamacho napisał(a): Czyli to, że najebani krzyczeli (podobno) "Bóg, honor, ojczyzna" ma znaczenie. To, że mieli z sobą flagę (z artykułu wynika, że należała do tego kolesia), nie jest istotne.
Istotne jest to, ze powielasz nieprawdziwa informacje o tym, ze byli to dzialacze ruchu LGBT.
Niech zyje Lenin, Stalin i Jaroslaw Kaczynski!
Odpowiedz
Tgc napisał(a): Istotne jest to, ze powielasz nieprawdziwa informacje o tym, ze byli to dzialacze ruchu LGBT.

A to nieprawdziwa informacja? Po czym wnosisz?

ZaKotem napisał(a): Ale jak na razie lewicowych kiboli trzeba importować z obcych krajów.

A ci naplują komuś na mundur i zaszyją się w knajpie. Duży uśmiech
Odpowiedz
NinnyCamacho napisał(a): A ci naplują komuś na mundur i zaszyją się w knajpie. Duży uśmiech

Jak zwykle pominęłaś detal, w którym między napluciem a zaszyciem ten gościu z antify jest zdzielony w łeb karabinem wz. 1777.

[Obrazek: napoleonczycy2.jpg]

Zaiste, duch Samosierry. Zreszą relacje są różne, ja znalazłem też taką:

http://foxmulder3.blogspot.com/2011/11/m...lacja.html

"Z relacji naocznych świadków wiem, że incydent ten miał następujący przebieg: (...) Jeden z (anty)nazistów napluł  na mundur powstańca listopadowego krzycząc, że to faszystowski uniform. Rekonstruktor nie wytrzymał nerwowo i skuł antifiarzowi ryj kolbą karabinu. Reszta Niemców też dostała wp..."


Jak było tak było, zdjęcia są niejednoznaczne, a najlepszy komentarz był tu:

http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/1,3...iatem.html

"OK - powiedział w końcu. - Rozumiem. Niemcy biją Polaków przebranych za Francuzów. Tylko dlaczego oni krzyczą, że jestem nazistą? Przecież tu chodzi o wojny napoleońskie!"

EDIT: Za pierwszym kliknięciem miałem cały artykuł, teraz jest za paywalem, a szkoda.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
NinnyCamacho napisał(a): A to nieprawdziwa informacja? Po czym wnosisz?
Wrzucilem link z wyjasnieniami policji -> https://swidnica24.pl/2019/09/nie-wie-dl...-kosciele/


Zrodlem informacji, ze byli to aktywisci LGBT byl twit ksiedza “#Tęczowiterroryści z pod znaku #LGBT wtargnęli do świątyni i wnosząc tęczową szmatę próbowali zakłócić liturgię”, ktory i tak zostal pozniej usuniety.
Niech zyje Lenin, Stalin i Jaroslaw Kaczynski!
Odpowiedz
bert04 napisał(a): Jak zwykle pominęłaś detal, w którym między napluciem a zaszyciem ten gościu z antify jest zdzielony w łeb karabinem wz. 1777.

Nie pominęłam, po prostu nie wczytywałam się w tę sprawę i nie mam pojęcia, czy ktoś z nich zebrał w ryj czy nie.

Ale faktem jest, że rozrywki dla fanów łomotu bynajmniej nie dostarczyli.
Odpowiedz
NinnyCamacho napisał(a): Nie pominęłam, po prostu nie wczytywałam się w tę sprawę i nie mam pojęcia, czy ktoś z nich zebrał w ryj czy nie.

Jakoś tak częściej masz, że nie wczytujesz się w sprawy, o których się wypowiadasz? Czy tylko w tematach około-narodowcowowowowowych?


Cytat:Ale faktem jest, że rozrywki dla fanów łomotu bynajmniej nie dostarczyli.

No ale echo medialne poszło. Ja tam najpierw czytałem teksty o pluciu na mundury, a potem widziałem zdjęcia jakichś rekonstrukcjonistów, to myślałem, że coś się pomerdało. Skąd taki lewacki Niemiec mógłby wiedzieć, że to polski mundur?
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
bert04 napisał(a): Jakoś tak częściej masz, że nie wczytujesz się w sprawy, o których się wypowiadasz?

Jak robię sobie tylko jaja, to dość często.
Odpowiedz
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7...=BoxOpImg5

I mamy kolejną profanację. Tym razem "Bób, hummus, włoszczyzna". Rozumiem, że komuś może się to nie podobać, zwłaszcza w kontekście jaki zaistniał, ale zastanawia mnie na jakiej podstawie oni chcą to do prokuratury kierować. Przecież to nie jest nawet hasło religijne.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
A gazeta.pl nie zauważyła, że na plakacie był "bób" a nie "Bóg"?

EDIT:

A DB nie zauważył, że oni nie chcą zgłaszać sprawy do prokuratury?


Jak widać uważne czytanie jest niemodne...
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
Racja, nie zauważyłem słowa "nie" w zdaniu o prokuraturze.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/143...nosci.html


"Umorzono sprawę obrazu Matki Bożej z tęczową aureolą na Marszu Równości (...)

Jak wyjaśnił prok. Wróblewski, zgodnie z wykładnią, musi to być czyn, który nosi znamiona wulgarności i ma na celu ubliżenie osobom wyznającym religię. "Z argumentacji postanowienia o umorzeniu wynika, że sama tęcza, symbol tęczy, takiego charakteru ubliżającego czy wulgarnego nie ma; brak też dowodów, że organizatorzy marszu mieli na celu obrazę uczuć religijnych" – wskazał prokurator."
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości