To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ankieta: W zbliżających się wyborach parlamentarnych będę głosować na:
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Zjednoczoną Prawicę (PiS+SP+Porozumienie)
13.33%
6 13.33%
Koalicję Obywatelską (PO+.N+IPL+Zieloni)
26.67%
12 26.67%
Lewicę (SLD+Wiosna+Razem)
28.89%
13 28.89%
PSL+Kukiz'15
8.89%
4 8.89%
Konfederację (Korwin+Braun+Narodowcy)
13.33%
6 13.33%
Inny komitet
2.22%
1 2.22%
Nie będę głosować
6.67%
3 6.67%
Oddam nieważny głos
0%
0 0%
Razem 45 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybory parlamentarne 2019
Ci są jacyś inni. Ciekawe, jaki to klub, mógłbym kibicować tym kibolom.
Odpowiedz
Kolory wskazują na jakiś Śląski oddział do oglądania piłki kopanej.
Sebastian Flak
Odpowiedz
ZaKotem napisał(a): Ci są jacyś inni. Ciekawe, jaki to klub, mógłbym kibicować tym kibolom.

Legia Warszawa

https://legia.net/news/oprawa-kibicow-le...lsko/75370



"Raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę" - tyle usłyszałem z filmiku. Ciekawe, że Konfederacja została zaliczona do grona komuchów i partii z systemem powiązanej, a nie antysystemowej.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
Nie bądź już taki okrutny i nie żądaj od tych matołów jakiejś elementarnej znajomości czegokolwiek.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Gawain napisał(a):Dzisiaj w RMF FM była debata. Najstraszniejsze jest to, że z sensem mówił jedynie Konfederata, za to mówił tak jakby każdy Kowalski był co najmniej po licencjacie z ekonomii. O zgrozo Lewica mówiła składnie.

Bez przesady, tylko na drugie pytanie Sławek odpowiedział w faktycznie niezrozumiały sposób, za pomocą prawie samych specjalistycznych słów, tak że nawet redaktor w sposób widoczny nic nie skumał. Reszta była znośna, choć faktycznie Konfederacja ma ogólnie straszny problem z właściwą prostotą przekazu (parametryzacja xD )

Dziś natomiast była debata w TVP, którą obejrzałem w zasadzie tylko dlateo że byłem ciekaw czy będzie ustawiona pod Sasina. No i oczywiście że była.

Ta widoczna wyżej apolityczność kibiców to w sumie coś bardzo pozytywnego. W takich Włoszech chyba wszyscy kibole to albo dosłowna czerwona hołota, albo ludzie czekający na powtórne przyjście Mussolniego.
Odpowiedz
Sofeicz napisał(a): Nie bądź już taki okrutny i nie żądaj od tych matołów jakiejś elementarnej znajomości czegokolwiek.
Ale to nie jest wcale brak wiedzy, tylko modyfikacja języka używanego w tej subkulturze. Kuce tak długo przekonywały lud stadionowy, że politycy to komuniści, że w końcu lud na serio utożsamił te pojęcia. No a Korwin też się załapał, skoro udaje polityka. W tym języku niechęć do "czerwonej hołoty" nie oznacza już ustawienia się po którejś stronie, ale wyraża apolityczność. Rzecz jasna, apolityczność kibola będzie wyglądała inaczej niż apolityczność np. księdza, ale to dobry znak i należy popierać. Apolityczne chuligaństwo jest o wiele lepsze, niż polityczne chuligaństwo.
Odpowiedz
DziadBorowy napisał(a): Fajne zestawienie odnośnie pomysłów poszczególnych partii na edukację.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7...#s=BoxMMt2


PIS ma zaskakująco dużo postulatów zmian, zważywszy na to, że we wrześniu zakończył z sukcesem reformowanie polskiej szkoły. No i oczywiście większość tych pomysłów sprowadza się do tego jak tu bardziej wziąć nauczycieli za mordę i zwiększyć ilość indoktrynacji w szkole. PO bez zaskoczeń, Konfederacja jak zwykle, PSL słabo. Lewica poszła po rozum do głowy i religię chce zastępować nie etyką czy filozofią ale dodatkowym angielskim - z czego dla odmiany pożytek jakiś być może.
Nie do wiary... Lewica ma trochę niegłupich postulatów.
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
Socjopapa napisał(a): Nie do wiary... Lewica ma trochę niegłupich postulatów.

Mnie natomiast podoba się postulat KO
"Podręczniki powinny być zastąpione nowoczesnymi materiałami edukacyjnymi, a korepetycje i zadania domowe - pracą grupową w szkole".

Tylko że jest to sformułowane dość mogliście - "powinny być", no fajnie, ale to ma być prawo, czy sugestia? Czekam na kogoś, kto na serio zabroni zadań domowych. To jedyny sposób na to, aby sprawdzaciele przekwalifikowali się na nauczycieli, a szkoły przestały być miejscem sprawdzania tego, czego dziecko nauczyli jego rodzice (albo wręcz sami zrobili).
Odpowiedz
Socjopapa napisał(a): Nie do wiary... Lewica ma trochę niegłupich postulatów.

Też szok przeżyłem. Nawet w temacie podatków zeszli z bzdurnego pomysłu 75% podatki i podobno chcą stawki 10% dla najsłabiej zarabiających. Nie sądziłem, że doczekam czasów w których Lewica będzie atrakcyjniejsze nawet od absolutnie nijakiego PSL.

ZaKotem napisał(a):
Socjopapa napisał(a): Nie do wiary... Lewica ma trochę niegłupich postulatów.

Mnie natomiast podoba się postulat KO
"Podręczniki powinny być zastąpione nowoczesnymi materiałami edukacyjnymi, a korepetycje i zadania domowe - pracą grupową w szkole".

Tylko że jest to sformułowane dość mogliście - "powinny być", no fajnie, ale to ma być prawo, czy sugestia? Czekam na kogoś, kto na serio zabroni zadań domowych. To jedyny sposób na to, aby sprawdzaciele przekwalifikowali się na nauczycieli, a szkoły przestały być miejscem sprawdzania tego, czego dziecko nauczyli jego rodzice (albo wręcz sami zrobili).

Czarno to widzę. Budowa konektomu zależy ściśle od tego jakimi narzędziami i jakimi sposobami operuje dziecko w trakcie nauki. Jak pokazuje historia na przykładzie Greków i Żydów, najskuteczniejszą formą nauki jest prowadzenie zaciekłych dyskusji. Tutaj mamy stabletowanie tablic i kajetów. Trochę bez sensu jeżeli brać pod uwagę szybkość zmian technologicznych. Taki tablet czy komp to na rok maks dwa lata intensywnej eksploatacji. A znając życie to dzieciaki będą na nich śmigać lepiej niż kadra. Miałem styczność z genialnym pomysłem by uczyć programowania ludzi, którym to kompletnie nie po drodze było. Skończyło się fiaskiem kompletnym. Jestem mocno sceptyczny. Dobra edukacja powinna dać kognitywne narzędzia i umiejętności a nie narzędzia "fizyczne". Człowiek po szkole powinien umysłem prawa i zasady ogarniać, tak aby samodzielnie móc się czegoś nauczyć. Inne podejście to strata hajsu i czasu.
Sebastian Flak
Odpowiedz
PS.
Skończyłem czytać artykuł i przyszło mi na myśl, że ktoś czytał w PiSie Harrego Pottera. No bo jak inaczej wytłumaczyć fakt, że chcą powołać Wielkiego Inkwizytora Hog... To znaczy MEN?
Sebastian Flak
Odpowiedz
Tutaj podobny artykuł odnoszący się do gospodarki.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7...chain.html


Ogólnie to ja pierdolę.

Część tych debilizmów była mi już wcześniej znana ale pomysł PSL, iż "Budżet państwa pokryje koszt składek leżących po stronie pracodawcy, związanych z zatrudnieniem absolwenta na umowę o pracę" dotyczących osób przed 30 wyjątkowo mnie urzekł. Przecież dzień po tym wszelkie janusze biznesu na masową skalę rozpoczną zwalnianie osób po 30 i zastępowanie ich osobami młodszymi. Przynajmniej tam gdzie doświadczenie pracownika nie jest kluczowe.

To już nawet Lewica wykazała większy rozsądek w kwestiach możliwości budżetu niż PO,PIS i PSL.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
ZaKotem napisał(a): Tylko że jest to sformułowane dość mogliście - "powinny być", no fajnie, ale to ma być prawo, czy sugestia? Czekam na kogoś, kto na serio zabroni zadań domowych. To jedyny sposób na to, aby sprawdzaciele przekwalifikowali się na nauczycieli, a szkoły przestały być miejscem sprawdzania tego, czego dziecko nauczyli jego rodzice (albo wręcz sami zrobili).

Postulat zbyt ogólny jak dla mnie, żeby go pochwalać. Jeśli będą robić to co robią teraz, tyle, że na tabletach i tablicach elektronicznych albo w towarzystwie takowych (bo nauczyciel nie wie jak mógłby takich rzeczy użyć - co podobno wcale nie jest takie rzadkie) to zmiana będzie żadna.

Podobnie z pracami domowymi - jeśli to ma polegać na tym, że to co zostałoby zadane jako praca domowa uczniowie będą robić w grupach w szkole, to zbyt wiele korzyści nie widzę (chociaż pewne są).

Problemem jest metodyka i zakres materiału, ładne, lśniące, nowe urządzenia mogą wspomóc w zaimplementowaniu nowej metodyki i nowego zakresu materiału, ale same w sobie niewiele zmienią.

Za ten postulat daję więc mocne "nie wiem".
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
Wiadomości publikują "przeprosiny" dla Konfederacji.

"Jeden z najbardziej kuriozalnych wyroków w historii polskiego sądownictwa " Duży uśmiech

Tutaj materiał, oglądać na wlasną odpowiedzialność, bo to jedne z najbardziej kuriozalnych przeprosin w historii polskiej telewizji :

https://streamable.com/d1h3y
Odpowiedz
Ja tylko czekam z utęsknieniem na koniec kampanii wyborczej i ciszę wyborczą.
Dwa dni bez tych PT matołów wszelkiej maści.

Rzucam hasło - Polacy, weźmy wódeczkę i jakąś popitkę, wyjdźmy i świętujmy na ulicach miast i wsi te dwa błogie dni bez chóru Wujów!
Śpiewy i tańce mile widziane Uśmiech
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Dobry pomysł.






Cytat:Prawo i Sprawiedliwość sprawdziło, jak liczba głosujących może wpłynąć na wynik wyborów. PiS przeprowadził wewnętrzne symulacje, do których dotarł "Dziennik Gazeta Prawna". Wzięto pod uwagę frekwencję na poziomie 53, 57 i 59 proc. Wyniki pokazały, że w każdym z badanych przypadków PiS wygrywa, mając odpowiednio: 45, 48 i 53 proc. poparcia.

- Taka ogólna teza, że wysoka frekwencja komukolwiek sprzyja, jest obarczana błędem uogólnienia, obarczona dużym ryzykiem. To nie jest takie oczywiste, jak mogłoby się wydawać - komentuje Wirtualnej Polsce politolog, dr Olgierd Annusewicz. I tłumaczy: - Wysoka frekwencja na wsi będzie sprzyjała PiS. Wysoka frekwencja w dużych miastach będzie sprzyjała opozycji. Nie da się tego uogólnić.


Czy wysoka frekwencja oznacza lepszy wynik PiS i więcej mandatów? Nie jestem głęboko przekonany, że tak będzie. To nie jest oczywiste - mówi WP dr Flis. - Widać było chociażby w ostatnich wyborach samorządowych, że tam, gdzie była większa mobilizacja, PiS wypadał gorzej - dodaje.

Pytany, czy ogólna frekwencja na poziomie nawet 59 proc. jest możliwa, odpowiada, że tak.

- Pamiętajmy, że za każdym razem, przy każdych wyborach, było inaczej. To jest zawsze sytuacja niepowtarzalna. Nie widzę powodu i realnych podstaw do tego, by wyciągać wnioski "wysoka frekwencja=lepszy wynik PiS" - podsumowuje.

https://wiadomosci.wp.pl/wybory-parlamen...077724289a






Janusz nie zawodzi. Własnie odpalił protokół.


Cytat:Lider Konfederacji: jeśli niemożliwy jest "dwustronny sojusz z USA", Polska powinna zawrzeć sojusz z Rosją

Janusz Korwin-Mikke - jeden z głównych obok Grzegorza Brauna i Roberta Winnickiego liderów Konfederacji - w wywiadzie udzielonym Storytel stwierdził, że jeśli niemożliwy jest dwustronny sojusz z USA na wzór tego między Stanami a Izraelem, Polska powinna współpracować z Rosją.

‹ wróć
Na pytanie prowadzącego rozmowę Witolda Jurasza, czy to dobrze, że wojska amerykańskie stacjonują w Polsce, Janusz Korwin-Mikke odparł, że nie, "gdyż oznacza to złamanie porozumienia, na mocy którego Rosja wyraziła zgodę na wstąpienie Polski do NATO".

Według Janusza Korwin-Mikkego, Rosji zagwarantowano, że „w Polsce nie będą na stałe stacjonować siły NATO”. Oceniając stan obecny dodał, że siły amerykańskie ćwiczą jedynie „ewakuację do Niemiec”.

Zdaniem lidera Konfederacji, Polska powinna zawrzeć dwustronny (”taki jak Izrael”) sojusz ze Stanami Zjednoczonymi. Na uwagę Jurasza, że jest to scenariusz nierealny, odparł: - "W takim razie Polska powinna zawrzeć sojusz z Rosją". Czy poza wyjściem z NATO należałoby również wyjść z Unii Europejskiej? - Oczywiście, ale niekoniecznie należałoby od razu wchodzić do strefy rublowej - stwierdził polityk.

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/janusz-k...na/cg35818

Od razu nie, Janusz wszedłby do strefy rubla dopiero po skorumpowaniu go. Ja pierdolę, Janusz...
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
Pisałem, że dotychczasowe zamilczanie Janusza polityki było w istocie ukrytą formą wsparcia.
PS. nie pamiętam jak ma na imię aktualna żona Korwina, ale kolejna powinna mieć Grażyna. Grażyna Korwin Mikke.
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
Hans Żydenstein napisał(a): Wiadomości publikują "przeprosiny" dla Konfederacji.

"Jeden z najbardziej kuriozalnych wyroków w historii polskiego sądownictwa " Duży uśmiech

Tutaj materiał, oglądać na wlasną odpowiedzialność, bo to  jedne z najbardziej kuriozalnych przeprosin w historii polskiej telewizji :

https://streamable.com/d1h3y
Mnie szkolono w korporacji, żeby nigdy nie przpraszać za popełnione błędy czy opóźnienia, bo to nieprofesjonalne. Otwarte przyznanie się do błędu negatywnie wpływa na reputację.
Odpowiedz
Cytat:Mnie szkolono w korporacji, żeby nigdy nie przpraszać za popełnione błędy czy opóźnienia, bo to nieprofesjonalne. Otwarte przyznanie się do błędu negatywnie wpływa na reputację.


Ciekawe, jaki to ma cel, zdaniem szkolących.
Brak umiejętności przyznania się do błędu i brak przeprosin jest bardzo irytującą cechą/ zachowaniem. Jako klientka mogę wybaczyć niedoskonałości organizacji, wadliwość produktu itp. - brak przeprosin/ przyznania się do błędu dyskwalifikuje dla mnie firmę i do niej nie wracam. Odradzam też znajomym.
Tak samo jest ze współpracownikami - błędy a nawet zaniedbania się zdarzają, jeśli natomiast ktoś nie potrafi wziąć odpowiedzialności za swoją pomyłkę (i przeprosić), w najlepszym razie zostanie uznany za kiepskiego (i wrednego) pracownika. Na pewno też nie awansuje.

Nie rozumiem, co jest nieprofesjonalnego w przeprosinach czy przyznaniu się do błędu. Chętnie się dowiem.



Na marginesie, rozumiem, dlaczego lepiej jest powiedzieć "dziękuję za cierpliwość" niż "przepraszam za to, że musiałeś czekać".
Jeśli zabraknie ci argumentów - nazwij mnie kłamczynią i napisz, że łżę.
Odpowiedz
Sofeicz napisał(a): Ja tylko czekam z utęsknieniem na koniec kampanii wyborczej i ciszę wyborczą.
Dwa dni bez tych PT matołów wszelkiej maści.

Rzucam hasło - Polacy, weźmy wódeczkę i jakąś popitkę, wyjdźmy i świętujmy na ulicach miast i wsi te dwa błogie dni bez chóru Wujów!
Śpiewy i tańce mile widziane Uśmiech
A ja w szachy sobie gram i siedzę na strimach.
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
znaLezczyni napisał(a): Nie rozumiem, co jest nieprofesjonalnego w przeprosinach czy przyznaniu się do błędu. Chętnie się dowiem.

Na marginesie, rozumiem, dlaczego lepiej jest powiedzieć "dziękuję za cierpliwość" niż "przepraszam za to, że musiałeś czekać".
Skoro rozumiesz, dlaczego lepiej jest dziękować za cierpliwość niż przepraszać za to, że ktoś musiał czekać, to powinnaś rozumieć, czemu przepraszanie nie jest profesjonalne. A jeśli nie to czemu uważasz, że ta pierwsza opcja jest lepsza?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości