Ankieta: W kwestii syntetycznego mięsa:
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Martwi mnie i nie podoba mi się rozwój tej technologii
5.41%
2 5.41%
powinna istnieć alternatywa między mięsem syntetycznym, a prawdziwym
64.86%
24 64.86%
Mięso syntetyczne powinno zastąpić prawdziwe - ubój zwierząt powinien zostać wtedy zakazany
27.03%
10 27.03%
Nie interesuje mnie to
2.70%
1 2.70%
Razem 37 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Syntetyczne mięso - wątpliwości
luka_wars napisał(a):Zatem do pytania - czemu uważasz, że wysoko rozwinięte cywilizacje nie są trawione przez problemy społeczne jak np. ubóstwo/głód?

Jak widać nie przyswoiłeś sobie jeszcze pojęcia akumulacji kapitału. Ten proces Tobie podobnym udało się niestety w parę razy zatrzymać, ale pomimo waszych heroicznych starań w większej części Europy nadal postępuje w prawidłowym kierunku. Technologia pozwalająca w większym stopniu utrzymać niewydajny system ma tutaj również oczywiste znaczenie.

Cytat:W innym wątku już wspomniałem, abyś nie dzielił się z nami liberalnymi zboczeniami. Twój polityczny ekshibicjonizm przypomina mi postawę wyborcy Korwina-Mikke (gimbus-fundamentalista wierzący w niewidzialną rękę rynku).

Ażeby dobrobytu nam nie zabrakło należy go przypieczętować ustawą...

Jeśli nie chcesz żebyśmy się dzielili z tobą naszym zdrowym rozsądkiem to przestań epatować na lewo i bardziej lewo swoją czerwonkowatością.

Cytat:Jeśli jesteś frustratem, czas najwyższy zrobić sobie przerwę od tego forum lub Internetu.

Kkap był spokojny i oczekuję tego samego od ciebie podczas rozmowy zarówno z nim jak i osobami ideologicznie mu pokrewnymi. Kolejne ad personam w ich kierunku i spotkasz się z należytą nobilitacją.
Mierzy się ponad cel, by trafić do celu.
K.Bunsch

Odpowiedz
Argen napisał(a):Jak widać nie przyswoiłeś sobie jeszcze pojęcia akumulacji kapitału. Ten proces Tobie podobnym udało się niestety w parę razy zatrzymać, ale pomimo waszych heroicznych starań w większej części Europy nadal postępuje w prawidłowym kierunku. Technologia pozwalająca w większym stopniu utrzymać niewydajny system ma tutaj również oczywiste znaczenie.

Nie odpowiedziałeś na pytanie.

I nie dziel ludzi na ''waszych'' i ''naszych'' - to brzydki zwyczaj wyniesiony z komuny.
Odpowiedz
Luka_Wars napisał(a):Nie odpowiedziałeś na pytanie.

I nie dziel ludzi na ''waszych'' i ''naszych'' - to brzydki zwyczaj wyniesiony z komuny.

Odpowiedziałem. To nie mój problem, że nie potrafisz czytać.

Nie dzieliłem ludzi na naszych i waszych. To twoje kolejne urojenie.
K.Bunsch

Odpowiedz
Wiesz Argen, możemy tak się przekrzykiwać przez kilka następnych stron, ale rzucenie pustym terminem w żaden sposób nie odpowiada na pytanie, dlaczego w cywilizacjach rozwiniętych nie występuje ubóstwo.

Albo chcesz dyskutować, albo tylko udajesz Uśmiech
Odpowiedz
To niestety nie jest pusty termin. Polecam przynajmniej zaglądnąć do Wikipedii zanim zaczniesz pierdzielić takie bzdury jeśli nie posiadasz poważniejszych źródeł. Z mojej strony to koniec aż do czasu, gdy to ogarniesz i się jakoś ustosunkujesz, bo tak szkoda mi czasu.
K.Bunsch

Odpowiedz
Argen napisał(a):To niestety nie jest pusty termin. Polecam przynajmniej zaglądnąć do Wikipedii zanim zaczniesz pierdzielić takie bzdury jeśli nie posiadasz poważniejszych źródeł. Z mojej strony to koniec aż do czasu, gdy to ogarniesz i się jakoś ustosunkujesz, bo tak szkoda mi czasu.

Jak na moderatora, bardzo niski poziom dyskusji prowadzisz. Do Wikipedii mnie nie odwołuj jeśli chodzi o proste pojęcia.

Czekam na odpowiedź, albo uciekaj z podkulonym ogonem.
Odpowiedz
Cytat:Znając skalę postępu pierwszych takich kotletów możemy się spodziewać w sklepach już za kilka lat, w przeciągu 10-15 lat możemy się spodziewać zalania rynku tym sztucznym mięchem.

Już teraz mięsa w mięsie jest jak na lekarstwo tzn. większość stanowi woda i różnego rodzaju wypełniacze.
Odpowiedz
Cyran napisał(a):Już teraz mięsa w mięsie jest jak na lekarstwo tzn. większość stanowi woda i różnego rodzaju wypełniacze.

Ciii, niech to zostanie naszą tajemnicą. Niektórzy wypowiadający się w tym wątku nadal myślą, że żywią się mięsem :lol2:
[SIZE="1"]Zapraszam na moje blogi:
Zoon politica - o polityce, mediach, prawie i filozofii.
Animepol 24 - o mandze, anime oraz ogólnie rozumianej azjatyckiej (pop) kulturze.[/SIZE]
Odpowiedz
Cyran napisał(a):Już teraz mięsa w mięsie jest jak na lekarstwo tzn. większość stanowi woda i różnego rodzaju wypełniacze.

Zależy jakie mięso kupujesz. Na rynku są różne produkty. Jeśli odżywiasz się kiełbasą za kilka złotych z marketu to tak właśnie jest. Ale nie jest to żadna tajemnica.

Ja np. parówek nie jem w ogóle, kiełbasy rzadko ale tylko z dobrej półki. Z szynkami jest podobnie. Zasadniczo najwięcej syfu jest na rynku wędlin.
Odpowiedz
A ja mam luz w tym względzie. Albo się dostanie kurczaka od babci, albo na poniedziałkowym targu kupi się od obwoźnego sprzedawcy z małej masarni zapas super domowych wędlin na tydzień :] A przed świętami zrobi się samemu jakieś pyszne. I tanie.
Sebastian Flak
Odpowiedz
Neuromanta napisał(a):A ja mam luz w tym względzie. Albo się dostanie kurczaka od babci, albo na poniedziałkowym targu kupi się od obwoźnego sprzedawcy z małej masarni zapas super domowych wędlin na tydzień :] A przed świętami zrobi się samemu jakieś pyszne. I tanie.

Ja od dawna mówię, że na wsiach się żyje lepiej Uśmiech Ale i w miastach da się jakoś poradzić w kwestii jedzenia. Ja często kupuję domowe wędliny od takiego dziadka, co przyjeżdża ze wsi co tydzień. Kupujemy też jajka i mleko, od prawdziwych kur i krów Oczko Warzyw i owoców całkiem sporo mamy w ogródku a jak trzeba kupić to jest targ. Generalnie nie jest najgorzej.
Odpowiedz
Robisz jak moja siostra swojego czasu jak jeszcze w mieście mieszkała. Albo od nas ze wsi trochę dostała, albo właśnie zakupy po targach od znajomych sprzedawców. I mam przestrogę co do jajek, jak kiedyś czytałem facet z fermy podnajmuje "babki" i fermowe jajka które wymogów nie spełniają idą na targ... Także trzeba uważać co się kupuje, bo niby wiejskie ale nie wiejskie.
Sebastian Flak
Odpowiedz
https://www.farmer.pl/produkcja-zwierzec...92012.html

Powstało właśnie białko z CO2. Długo nie potrwa jak powstanie mięso czy raczej jego surogat, dzięki tymże bakteriom.
Sebastian Flak
Odpowiedz
I w taki sposób przerobimy globalne ocieplenie na wegańskie mięso. I jak tu nie wierzyć w zbawczą moc nauki i technologii?
Odpowiedz
ZaKotem napisał(a): I w taki sposób przerobimy globalne ocieplenie na wegańskie mięso. I jak tu nie wierzyć w zbawczą moc nauki i technologii?

Jakże to tak? Bez reukcji strumienia populacji? Bez redukcji konsumpcji? To się nie liczy. Smutny
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości