To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 6 głosów - średnia: 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pedofilia i molestowanie nieletnich w Kościele Katolickim
ad Cobras

Chodzi  o wydźwięk filmu jako takiego. Pominięto współpracę z SB, czy odejście już kapłanów. Dlatego użyłem słowa - cokolwiek. To tworzy określony obraz w sumie zamierzony. W całej mojej wypowiedzi to dość marginalne stwierdzenie, jestem na pewne rzeczy po prostu dość wyczulony.
Widziałem np banner wyborczy PiS z daleka na którym dostrzegłem ikonę Matki Boskiej z Dzieciątkiem Jezus.  Po podjechaniu bliżej okazało się, że to serce - Polska z daleka wyglądające na ikonę. Takie było zamierzone skojarzenie (manipulacja) i takie odniosłem. W tych kategoriach można traktować moje słowa.
Odpowiedz
"A new report released Tuesday reveals that, over the past eight years, the Catholic Church has spent $10.6 million in the northeastern United States to fight legislation that would help victims of clergy sexual abuse seek justice."

https://www.cbsnews.com/news/catholic-ch...GejM_wBsNc
All cognizing aims at "delivering a grip on the patterns that matter for the interactions that matter"
(Wszelkie poznanie ma na celu "uchwycenie wzorców mających znaczenie dla interakcji mających znaczenie")
Andy Clark

Moje miejsce na FB:
https://www.facebook.com/Postmoralno%C5%...1700366315
Odpowiedz
Oj, akurat Pensylwania z tamtejszą grupą łowców czarownic to nie jest dobry przykład.

Z Lisińskim robi się coraz ciekawiej: https://www.google.com/amp/s/fakty.inter...100?espv=1
Odpowiedz
Łazarz napisał(a): Oj, akurat Pensylwania z tamtejszą grupą łowców czarownic to nie jest dobry przykład.
Historia zatoczyła koło - łowca stał się ofiarą, tyle że tym razem ofiara ma rzeczywiście coś na sumieniu.
Odpowiedz
Cytat:Arcybiskup Stanisław Gądecki najpierw powołał się na "tajemnicę zawodową" - z której natychmiast zwolnił go prokurator. Wtedy kuria zaskarżyła postanowienie do sądu - który przyznał rację prokuratorowi. Termin na przekazanie dokumentów w sprawie księdza pedofila Krzysztofa G. minął tydzień temu. Teraz kuria metropolitalna pisze, że dokumentów nie ma. "Akta sprawy znajdują się od dawna w Kongregacji Nauki Wiary". Prokuratura Krajowa w odpowiedzi pytania o możliwość przeszukania nie wskazała, kto ewentualnie podejmie taką decyzję.

tvn24.pl

Pilaster ma rację pisząc, że do kurii nie ma po co chodzić, aby prosić o pomoc w sprawie molestowania przez księży. W sumie, to może i dobrze, że Kościół jest taki niechętny do udostępniania swoich akt. Nie ma potrzeby, aby dobrowolnie gorszyć wiernych i resztę obywateli.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
Cytat:Do seminarium duchownego w Olsztynie nie zgłosił się ani jeden kandydat - informuje "Gazeta Wyborcza". Kościół na Warmii został dotknięty kryzysem.

Kościół na Warmii przeżywa najwidoczniej głęboki kryzys. Do olsztyńskiego seminarium na pierwszy rok studiów nie zgłosiła się ani jedna osoba, chcąca podjąć posługę kapłańską. Duchowni nie wiedzą, dlaczego tak się dzieje.

– Liczymy, że może jeszcze we wrześniu to się zmieni. Jeśli jednak tak się nie stanie, to tym razem nie będzie jednego rocznika kleryków – mówi "Wyborczej" ks. dr Hubert Tryk, rektor Warmińskiego Seminarium Duchownego Hosianum w Olsztynie. Dodaje również, że w przeszłości chętnych na kleryków było znacznie więcej, choć zdarzały się również rezygnacje już w trakcie trwania studiów.

Starsi duchowni takiej sytuacji nie pamiętają. Nie wiedzą również, dlaczego tak się dzieje. Sprawą zajmie się ks. abp Józef Górzyński, metropolita warmiński. Potrzebne są pogłębione analizy, nie tylko statystyczne i demograficzne, ale także ewangeliczne. Być może jedną z przyczyn kryzysu jest ogólne postrzeganie Kościoła jako instytucji w Polsce.

https://facet.onet.pl/olsztyn-brakuje-ch..._popularne

Drodzy duchowni; drogi metropolito warmiński ks. abpie Józefie Górzyński - nie lękajcie się, bo oto Kapitan Szpachelka przybywa do was z pogłębioną analizą - zarówno statystyczną, demograficzną jak i ewangeliczną: "ruchata dzieci i nic z tym nie robita, pod dywan wszystko zamiatata". Koniec analizy, dziękuję za uwagę.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
Moja religijna siostra w kościele ostatnio usłyszała, że KRK jest pod niespotykanym wcześniej atakiem ze strony "LGTB, lewaków, feministek i innych zboczeńców". Takiej pogłębionej analizy dokonał jej proboszcz. Ogólnie odnoszę wrażenie, że jakikolwiek rozsądek w Polskim KRK umarł wraz z Życińskim czy Pieronkiem a pierwsze skrzypce grają okazy, które byłby radykałami w wieku XIX, nie mówiąc już teraz.

Ogólnie jeżeli chodzi o bliższą i dalszą rodzinę widzę, że ta jej część której religijność jest umiarkowana i jako tako zdroworozsądkowa patrzy na Kościół z coraz większym zażenowaniem i niesmakiem, za to frakcja pisowsko-radiomaryjna jest w siódmym niebie i coraz bardziej odpływa w stronę czegoś co da się określić jedynie słowem psychiatryk.

Nie da się też nie widzieć oczywistego związku z polityką. Dziwi jedynie, że KRK jest tak głupi i gra w stronę PIS z oczywistą stratą dla siebie, bo jak tak dalej pójdzie w kościele zostaną tylko skrajni radykałowie.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
DziadBorowy napisał(a): Ogólnie odnoszę wrażenie, że jakikolwiek rozsądek w Polskim KRK umarł wraz z Życińskim czy Pieronkiem a pierwsze skrzypce grają okazy, które byłby radykałami w wieku XIX, nie mówiąc już teraz.
Upadek komuny. Za minionego ustroju KRK był parasolem, pod którym zbierała się opozycja, w tym opozycja liberalna i progresywna, która w normalnych warunkach miałaby do kościoła stosunek co najwyżej przerywany. Druga sprawa to wzrost dobrobytu. Kiedyś dla trzeciego chłopskiego syna seminarium po prostu było ciekaw opcją życiową w porównaniu z alternatywami. Dziś.. niezbyt, co skutkuje tym, że idą tam ludzie coraz bardziej specyficzni.
DziadBorowy napisał(a): Dziwi jedynie, że KRK jest tak głupi i gra w stronę PIS z oczywistą stratą dla siebie, bo jak tak dalej pójdzie w kościele zostaną tylko skrajni radykałowie.
Pilaster mógł mieć raję, łącząc to z ingresem Wielgusa.
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
Szczał w dziesiątkę:

[Obrazek: 67357963_448711655713031_623910347110298...e=5DD61B4D]
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
Pojawił się kolejny film o molestowanych przez księży i funkcjonariuszach kościelnych, którzy ich chronią. Prymas zapowiedział prośbę o interwencję Watykanu. Nie wiem czy ten kościół wygrzebie się z tego.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
Zbiegło się wszystko bardzo niefortunnie dla Kościoła. Najpierw wirus, który pokazał, że da się żyć bez mszy i można błogosławić potrawy na Wielkanoc bez księdza a teraz do rąk "letnicy" dostają argument o moralnym upadku instytucji. Wnioskuję, że jakieś sekciarstwo może wyrosnąć z tego.
Sebastian Flak
Odpowiedz
No nie wiem. Wielu ludzi nie chce tak funkcjonującego kościoła. Stare pierdziele nie potrafią tego zrozumieć. Myślę, że ludzie mogą chcieć przechodzić na inne wyznanie albo denominację.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
Były by jaja jak berety gdyby korzystał na tym kościół polsko-katolicki, który na całym świecie jest w odwrocie a tylko w Polsce się jeszcze trzyma. To by było ciekawe jakby społeczeństwo zaczęło przechodzić na softprotestantyzm, bo w opinii ludu winę za molestowanie księży ponosi celibat, którego nie ma w P-K. NIe ma JPII i nie ma zwornika będącego powodem do dumy z bycia katolem. Sytauacja jest bardzo ciekawa. Nigdy nie było tak, żeby wysokobudżetowe filmy o skandalach były dostępne 24/7 i to za darmo na najpopularnieszej platformie strumieniowej w dodatku w tak newralgicznym momencie.
Sebastian Flak
Odpowiedz
Druga część Sekielskich zawiodła mnie. Bardzo nie podoba mi się montaż, budowanie napięcia, wstawki z backstageu. Takie tylko nie mów nikomu bis nie wychodzące poza wcześniej przyjęty standard, sprawy oczywiście bulwersujące, ważne, ale to można by zawrzeć w 30-40 minutowym reportażu emitowanym po wieczornym dzienniku, zresztą były już takie. Mam nadzieję, że trzecia część będzie inna i wiele na to wskazuje od głównego "bohatera" poczynając. Zdaje się, że rozumiem intencje autorów, oddanie stanu emocji pokrzywdzonych, wprowadzanie w ich stany wewnętrzne, bardzo indywidualne ukazywanie prób konfrontacji z bezkarnymi seksualnymi drapieżnikami. Dalej brakuje ujęcia systemowego, przejścia od szczegółu do ogółu, ja wolałbym film dokumentalny mocniej skupiający się na analizie jak to nie dochodzi do skazania ewidentnego sprawcy, uogólniającego mechanizmy zmowy milczenia, obrony swoich.
Stop andromedyzacji Drogi Mlecznej!
Odpowiedz
Tyle arcyciekawych zajęć można sobie znaleźć a księdze i tak wolą mimo wszystko sobie łupać dzieci i młodzieńców. Smutne to. W ogóle seks jest przereklamowany a oni dążą do niego. Chyba dlatego, że jest dla nich zakazany. Ale mogliby z kobitami go praktykować, a nie z dziećmi. U mnie w sąsiedniej wsi ksiądz ma kochanicę i każdy* to akceptuje - przynajmniej wiadomo, że chłop normalny jest a nie jakiś pojebany dzieciofilny.

*Każdy oprócz męża tej kobiety.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
lumberjack napisał(a): *Każdy oprócz męża tej kobiety.
Rozumiem, że wie. Coś z tym robi?
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
Rozwód w toku.

Najlepsze to, że był u przełożonych tego księdza, wyjaśnił całą sprawę, domagał się przeniesienia księdza gdzieś w pizdu do innej parafii, ale nikt z tym fantem nic nie robi, każdy ma wyrąbane. Życie toczy się dalej. Gościu popłynął w przemoc rodzinną i alkoholizm - nie wiem co było pierwsze - zdrada żony czy jego obecne zachowanie.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
Ale babie się dziwię. Przecież to wstyd na całą wieś, a ksionc raczej nie wniesie do budżetu domowego więcej niż były mąż. A jeśli jeszcze jakieś dziecka tam są, to w ogóle przewalone.
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
kmat napisał(a): Przecież to wstyd na całą wieś

Na kilka wsi okolicznych. Ale chyba nie taki znowu wielki wstyd.

kmat napisał(a): a ksionc raczej nie wniesie do budżetu domowego więcej niż były mąż

A cholera wie. Zarąbistą furę ma ten ksionc. Chyba dziany jest i to nadzianie nie wynika z jego pracy tylko z majątku prywatnego.

kmat napisał(a): A jeśli jeszcze jakieś dziecka tam są, to w ogóle przewalone.

Nom, przewalone.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
kmat napisał(a): Ale babie się dziwię. Przecież to wstyd na całą wieś, a ksionc raczej nie wniesie do budżetu domowego więcej niż były mąż. A jeśli jeszcze jakieś dziecka tam są, to w ogóle przewalone.

Nie dziwię się w ogóle. W końcu mundurowy, ma gadane, dobre auto i może jeszcze z ryja nie najgorszy i używa dezodorantu... Ideał. Zakładam, że w dzień po zniesieniu celibatu 90% księży znalazło by tłum fanek. A dzieci to z moich obserwacji z reguły balast, który młoda mama może obwiniać za zmarnowanie swojego życia. Zawsze można mężowi zostawić. Zrobił? Niech się martwi sam.
Sebastian Flak
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości