Ankieta: Zagłosuję na:
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Andrzeja Dudę
11.76%
4 11.76%
Rafała Trzaskowskiego
29.41%
10 29.41%
Szymona Hołownię
29.41%
10 29.41%
Władysława Kosiniaka-Kamysza
11.76%
4 11.76%
Roberta Biedronia
2.94%
1 2.94%
Krzysztofa Bosaka
11.76%
4 11.76%
Stanisława Żółtka
2.94%
1 2.94%
Marka Jakubiaka
0%
0 0%
Waldemara Witkowskiego
0%
0 0%
Mirosława Piotrowskiego
0%
0 0%
Pawła Tanajno
0%
0 0%
Razem 34 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybory Prezydenckie 2020
DziadBorowy napisał(a): Nie do końca. Samo sprostowanie Mosbacher jest w dość wymownym tonie i zawiera pewną formę upomnienia. A niezależnie od tego czy interweniowała ona czy nie Trump będzie potrzebował każdego głosu i jak być może środowiska przychylne LGTB nie stanowią trzonu jego elektoratu to jednak nie może całkowicie się na nich wypiąć.

Trumpa przecież tolerancyjni postempowcy szczerze nienawidzą, więc co mu da podlizywanie się im?

ZaKotem napisał(a): No tak, tylko pytanie, jak długo pedały zza oceanu będą tolerować naszych chłopaków.

Będą długo i to niezależnie od tego czy tu się tęczowców lubi czy nie lubi.

Widać wyraźne ochłodzenie relacji między USA i Niemcami. Przeprowadzka wojsk amierykańskich jest tego symbolem.

Cytat:„Niemcy zalegają z opłatami na rzecz NATO (…). To są kwoty sięgające miliardów dolarów, wynikające z długoletnich zaległości” - powiedział prezydent USA.

Trump wytknął też Niemcom, że blisko współpracują z Rosją na polu energetycznym, choć przecież to właśnie m.in. przed państwem Władimira Putina NATO ma bronić RFN. „Dlaczego Niemcy płacą Rosji miliardy dolarów za energię, a my mamy potem bronić Niemców przed Rosją? Jak taki układ ma działać? To nie zadziała” - stwierdził gospodarz Białego Domu.

Prezydent USA wymienił również niesprawiedliwe ułożenie obecnych relacji z Niemcami. „Nasi żołnierze w RFN to są dobrze opłaceni żołnierze, żyją w Niemczech, wydają tam dużo pieniędzy. Niemcy traktują nas źle w stosunkach handlowych, nie jestem zadowolony (…). Tracimy na handlu z Niemcami, tracimy na NATO przez Niemców” - zaznaczył.

https://energetyka24.com/trump-niemcy-pl...nia-bronic

ZaKotem napisał(a): Polska zaś ma realizować interesy amerykańskie w UE - tylko że roli osła trojańskiego nie odegra, jeśli będzie tam pariasem bez prawa głosu.

Najśmieszniejsze jest to, że realizując interesy amerykańskie dbamy w jakimś stopniu o strategiczne interesy polskie (chodzi mi o NS2). Bez USA szkodliwe dla nas konszachty Niemców z Ruskimi już weszłyby w życie.

Niech się ta Merkel w końcu zdecyduje z kim chce trzymać, bo na chwilę obecną weszła w rolę obrońcy interesów rosyjskich w UE.

Cytat:"Z zadowoleniem przyjęłam wiadomość o nowej amerykańskiej ponadpartyjnej legislacji mającej wzmocnić bezpieczeństwo energetyczne Europy poprzez nałożenie sankcji na podmioty zaangażowane w Nord Stream-2" – czytamy w zapytaniu. Jak zauważyła Fotyga, zdanie Parlamentu Europejskiego, Komisji i większości państw członkowskich na temat szkodliwości tego projektu politycznego jest powszechnie znane. Niemniej jednak, co jakiś czas - głównie z niemieckiej i austriackiej strony - pojawiają się głosy broniące "rosyjskiej broni hybrydowej jaką de facto jest gazociąg NS2", atakujące amerykańskie działania i osłabiające wolę podjęcia kolejnych zdecydowanych kroków ze strony UE.

"Komisja powinna stanowczo odpowiedzieć na ostatnie kłamliwe głosy, iż sankcje amerykańskie są „poważną ingerencją w bezpieczeństwo energetyczne i suwerenność UE”, podkreślając, iż jest dokładnie przeciwnie: to Nord Stream-2 zagraża i ingeruje w bezpieczeństwo energetyczne i suwerenność Wspólnoty" – stwierdziła eurodeputowana.

Była szefowa MSZ przekazała, że Gazprom zbudował całą sieć lobbingową, w której zatrudnienie znajdują także byli urzędnicy Komisji, wykorzystując swoje wpływy i kontakty. "Czy Komisja, znając korupcyjne praktyki Rosjan, a także powiązania kierownictwa NS2 z byłymi komunistycznymi służbami specjalnymi Rosji i Niemiec, prowadzi analizę działań lobbingowych firm związanych z NS2 oraz firm consultingowych i PR wynajętych przez nie?" – pytała

https://energetyka24.com/fotyga-nord-str...-hybrydowa

Co pisowcom można zarzucić to można, ale tutaj mają pełną rację.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
Odpowiedz
lumberjack napisał(a): Trumpa przecież tolerancyjni postempowcy szczerze nienawidzą, więc co mu da podlizywanie się im?

Te tweety pisane po angielsku nie były do postempowców w PL. To było coś w stylu jak zapewnienia różnych Pinochetów o przestrzeganiu demokracji i praw człowieka.

Cytat:Widać wyraźne ochłodzenie relacji między USA i Niemcami. Przeprowadzka wojsk amierykańskich jest tego symbolem.

Cytat:„Niemcy zalegają z opłatami na rzecz NATO (…). To są kwoty sięgające miliardów dolarów, wynikające z długoletnich zaległości” - powiedział prezydent USA.

Ten Trump to nawet porządnie kłamać nie umie. Te "długoletnie zaległości" to fikcyjne wyliczenia, ile RFN (według Trumpa) powinna wpłacić. Warte to mniej niż wyliczenia PiS-u na temat niezapłaconych reparacji wojennych.

Na marginesie, mało kto wie, ale Niemcy od 2021 będą płacić IDENTYCZNą składkę do NATO, jak USA. 16,35%. Dotychczas USA płaciło 22,1 a Niemcy 14,8, więc zmiana nie jest duża, ale ma rangę symbolu.

PS: Po oglądnięciu wideo z konferencji jest jasne, że Trump pomylił opłaty dla NATO z wydatkami na cele obronne w budżecie, Cel 2%, Niemcy obecnie dociągnęły do 1,38%. Dla Trumpa to oczywiście "one percent", ale to wiadomo.

Cytat:
Cytat:Prezydent USA wymienił również niesprawiedliwe ułożenie obecnych relacji z Niemcami. „Nasi żołnierze w RFN to są dobrze opłaceni żołnierze, żyją w Niemczech, wydają tam dużo pieniędzy. Niemcy traktują nas źle w stosunkach handlowych, nie jestem zadowolony (…). Tracimy na handlu z Niemcami, tracimy na NATO przez Niemców” - zaznaczył.

Wojska USA w Niemczech tylko w pewnym ułamku pracują na rzecz NATO, taka baza Rammstein to ich centrala operacyjna na Bliski Wschód. Zapomniał czy co?

Cytat:Najśmieszniejsze jest to, że realizując interesy amerykańskie dbamy w jakimś stopniu o strategiczne interesy polskie (chodzi mi o NS2). Bez USA szkodliwe dla nas konszachty Niemców z Ruskifami już weszłyby w życie.

Niech się ta Merkel w końcu zdecyduje z kim chce trzymać, bo na chwilę obecną weszła w rolę obrońcy interesów rosyjskich w UE.

Merkel broni interesów niemieckich. Na to ją wybrali, za to jej płacą. Natomiast NS2 dostała w spadku po Schroederze i - do czasu - bardziej opłacało jej się jechać dalej z tym koksem.

Cytat:Co pisowcom można zarzucić to można, ale tutaj mają pełną rację.

W tym, że atak na NS nie jest atakiem na suwerenność UE? Jak nie jest jak jest? Być może jest on w jakimś sensie pozytywny dla UE, a w większym sensie pozytywny dla PL, ale pozostaje nadal tym czym jest.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
lumberjack napisał(a): Najśmieszniejsze jest to, że realizując interesy amerykańskie dbamy w jakimś stopniu o strategiczne interesy polskie (chodzi mi o NS2). Bez USA szkodliwe dla nas konszachty Niemców z Ruskimi już weszłyby w życie.

Takie konszachty, ze dotąd moglibyśmy w nich uczestniczyć, a możliwe, że będziemy mogli w przyszłości - odkupując gaz z NS2 - jeśli będzie to opłacalne. Ale pewnie Polacy będą tacy dumni, że sobie będą uszy odmrażać i kupować droższy gaz, jeśli będzie to odpowiednio złośliwie dla FR, i odpowiednio opłacalne dla USA.


Z tymi wspólnymi interesami bywa różnie i to różnie w różnych czasie. Do obalenia PRL i wstąpienia do NATO i UE opłacało się mocno trzymać z USA. Po 2004 r. UE stała się równie ważna co USA. Polska dla USA stała się ważniejsza (licząc od wstąpienia do NATO) po decyzji o utworzeniu wysuniętej obecności wojsk NATO oraz utworzeniu bazy USA w Redzikowie (która to nie została jeszcze ukończona). Tak samo PL dla DE była z każdym rokiem ważniejsza, bo wymiana handlowa rosła pomiędzy krajami do tego stopnia, że PL stała się ważnym kooperantem gospodarczym dla Niemiec. A nawet to, że Niemcy przebąkiwali o gospodarczym partnerstwie wschodnim z RP i krajami regionu.
I znowu, jeśliby PL urosła jeszcze bardziej, a powinna, bo potencjał jest na poziomie Hiszpanii, to znowu zmienią się relacje (albo nie) pomiędzy partnerami. Wszystko zależy od składników gospodarki i kierunków eksportu polskiego kapitału.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
Brakuje mi w tym temacie ankiety, kto na kogo głosuje.
I choose not to choose life. I choose something else - Ewan McGregor

Niedostępny na forum. KONTAKT PRZEZ GG LUB MAIL
Odpowiedz
bert04 napisał(a): Merkel broni interesów niemieckich. Na to ją wybrali, za to jej płacą. Natomiast NS2 dostała w spadku po Schroederze i - do czasu - bardziej opłacało jej się jechać dalej z tym koksem.

W jaki sposób w niemieckim interesie jest NS2? Bo ja to widzę tak, że chodzi tylko o to, żeby Niemcy miały zabezpieczone dostawy gazu gdy Rosja będzie chciała szantażować Polskę lub inne "mało ważne" państwa.


Cytat:Koszt budowy Gazociągu Północnego przewidywany jest na 7,4 miliarda euro[13], znacznie więcej niż gazociąg poprowadzony alternatywną drogą lądową. Inwestorzy uzasadniają sensowność ekonomiczną oszczędnością opłat tranzytowych. Według zapewnień prezydenta Rosji, Władimira Putina, po oddaniu pierwszej nitki gazociąg ma osiągnąć przepustowość 27 miliardów m³ gazu rocznie oraz 55 mld m³ rocznie po oddaniu do użytku drugiej nitki.

Strony rosyjska i niemiecka zgodnie twierdzą, iż wysokie koszty budowy gazociągu poprowadzonego trasą bałtycką zostaną zrównoważone brakiem kosztów tranzytu przez Polskę, Litwę, Łotwę, Białoruś czy Ukrainę, zatem projekt ten, jako inwestycja długoterminowa, ma uzasadnienie ekonomiczne. Jednak spółka Nord Stream, zajmująca się budową Gazociągu Północnego, nie przeprowadziła rozmów ani konsultacji w sprawie opłat tranzytowych przesyłu gazu w przypadku wybudowania gazociągu lądowego. Ponadto do dziś nie są znane koszty usunięcia pozostałości broni chemicznej i biologicznej, zatopionej po II wojnie światowej na dnie Bałtyku, której część znajduje się na trasie przebiegu Gazociągu Północnego. Do dziś nie są oszacowane szkody, jakie budowa gazociągu spowoduje w środowisku dla flory i fauny wód i dna Bałtyku. Do dziś też nie wiadomo, o ile koszty eksploatacji gazociągu, poprowadzonego po dnie Bałtyku, przewyższą koszty eksploatacji gazociągu, poprowadzonego drogą lądową (pomijając opłaty tranzytowe).

Według przeciwników projektu, głównie polityków z Polski i z krajów bałtyckich, przedstawione wyżej tezy, brak konsultacji z Polską, Litwą i Estonią, zaangażowanie kanclerza Niemiec, Gerharda Schrödera, niemieckiego MSZ oraz następnej kanclerz Angeli Merkel do forsowania projektu wbrew argumentom ekonomicznym i zagrożeniom ekologicznym Bałtyku, uzasadniają stwierdzenie, że budowa Gazociągu Północnego jest projektem politycznym, a nie ekonomicznym, i jako taki grozi spójności Unii Europejskiej, stwarzając zagrożenie dla bezpieczeństwa energetycznego oraz ekonomicznego krajów, które przyjęty przebieg gazociągu pomija


https://pl.wikipedia.org/wiki/Gazoci%C4%...konomiczna

Żarłak napisał(a): Takie konszachty, ze dotąd moglibyśmy w nich uczestniczyć, a możliwe, że będziemy mogli w przyszłości - odkupując gaz z NS2 - jeśli będzie to opłacalne.

A po co niby mamy to robić skoro będziemy mieć z Norwegii poprzez Baltic Pipe? A może Rosja jebnie, nie będzie w stanie utrzymać infrastruktury z powodu wewnętrznych walk i to Niemcy kupią od nas norweski gaz? Oczywiście z braterską prowizją.

bert04 napisał(a): W tym, że atak na NS nie jest atakiem na suwerenność UE? Jak nie jest jak jest?

Jak jest jak nie jest? Przecież NS to kość niezgody, kij w szprychy UE.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
Odpowiedz
Deklaracja: zagłosuję na Hołownię. Jest to dla mnie najlepszy kandydat.

Zalacam głosować podobnie każdemu, kto chce po prostu odsunąć Dudę od władzy. Sondaże pokazują, że jako jedyny dostając się do drugiej tury może liczyć na kilkuprocetową przewagę nad Dudą. W przypadku kandydata PO jest większe ryzyko, że przegra z Dudą, bo w sondażach w drugiej turze remisuje z PADem, a można się spodziewać, że PIS jeszcze wykorzysta niechęć wyborców do PO i antyplatformerska propaganda zrobi swoje na rzecz Dudy.
All cognizing aims at "delivering a grip on the patterns that matter for the interactions that matter"
(Wszelkie poznanie ma na celu "uchwycenie wzorców mających znaczenie dla interakcji mających znaczenie")
Andy Clark

Moje miejsce na FB:
https://www.facebook.com/Postmoralno%C5%...1700366315
Odpowiedz
Cytat:Deklaracja: zagłosuję na Hołownię. Jest to dla mnie najlepszy kandydat.

Zalacam głosować podobnie każdemu, kto chce po prostu odsunąć Dudę od władzy. Sondaże pokazują, że jako jedyny dostając się do drugiej tury może liczyć na kilkuprocetową przewagę nad Dudą. W przypadku kandydata PO jest większe ryzyko, że przegra z Dudą, bo w sondażach w drugiej turze remisuje z PADem, a można się spodziewać, że PIS jeszcze wykorzysta niechęć wyborców do PO i antyplatformerska propaganda zrobi swoje na rzecz Dudy.

Hołownia i tak nie ma już szans pokonać Trzaskowskiego, cały fajnistowski elektorat mu uciekł właśnie do kandydata PO. A jeśli dostanie za dużo głosów, to może skończyć się jak z Kukizem, a Polsce nie jest potrzebna kolejna liberalno-katolicka partia w Sejmie.
Dopóki rodzimy się i umieramy, póki światło jest w nas, warto się wkurwiać, trzeba się wkurwiać! Wciąż i wciąż od nowa.
Odpowiedz
Ja zagłosuję na Trzaskowskiego, ponieważ to najlepszy polityczny kandydat. Wbrew temu co mówił Kukiz i teraz Hołownia, bycie osobą spoza polityki nie jest atutem. Bardzo chcieliby tak to widzieć, ale tak nie jest.


Wszystko rozstrzygnie frekwencja. Suma wyborców Dudy i Bosaka nie dają PiS wygranej. Nie wszyscy zwolennicy Bosaka zagłosują na Dudę czy w ogóle pójdą głosować.


Cytat:Tak mogą rozłożyć się głosy
W drugiej turze wyborów prezydenckich głosy wyborców mogą rozłożyć się w następujący sposób.

Wyborcy Szymona Hołowni: Rafał Trzaskowski - 74 proc., Andrzej Duda - 17 proc., Trudno powiedzieć - 5 proc., Nie głosowałbym - 4 proc.

Wyborcy Władysława Kosiniaka-Kamysza: Rafał Trzaskowski - 63 proc., Andrzej Duda - 17 proc., Trudno powiedzieć - 13 proc., Nie głosowałbym - 7 proc.

Wyborcy Roberta Biedronia: Rafał Trzaskowski - 85 proc., Andrzej Duda - 7 proc., Trudno powiedzieć - 1 proc., Nie głosowałbym - 7 proc.

Wyborcy Krzysztofa Bosaka: Rafał Trzaskowski - 19 proc., Andrzej Duda - 49 proc., Trudno powiedzieć - 16 proc., Nie głosowałbym - 16 proc.

/interialumberjack napisał(a): A po co niby mamy to robić skoro będziemy mieć z Norwegii poprzez Baltic Pipe? A może Rosja jebnie, nie będzie w stanie utrzymać infrastruktury z powodu wewnętrznych walk i to Niemcy kupią od nas norweski gaz? Oczywiście z braterską prowizją.

Dlaczego mielibyśmy tego nie robić, jeśli cena rynkowa byłaby korzystna?
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
Żarłak napisał(a): Wyborcy Roberta Biedronia: Rafał Trzaskowski - 85 proc., Andrzej Duda - 7 proc.
Ciekawe jest to 7%. Wygląda na jakąś trulewicę, która przedawkowała Wosia i Okrasków. Choć poparcie RB jest tak niskie, że to może być jakiś statystyczny artefakt.
Żarłak napisał(a): Wbrew temu co mówił Kukiz i teraz Hołownia, bycie osobą spoza polityki nie jest atutem. Bardzo chcieliby tak to widzieć, ale tak nie jest.
Na stolcu prezydenckim nie byłoby to może takie złe. Pytanie kto za kandydatem stoi.
Swoją drogą stabilna pozycja Hołowni wskazuje, że jest jakaś nisza, którą można PO odbić.
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
Żarłak napisał(a): Dlaczego mielibyśmy tego nie robić, jeśli cena rynkowa byłaby korzystna?

Będzie Baltic Pipe, to Rosja będzie chciała nam sprzedać swój towar nawet po cenach dumpingowych bylebyśmy tylko nie zrezygnowali całkowicie z jej surowców. Cena rynkowa będzie bardziej korzystna niż cokolwiek co prześlą do Niemiec przez ten swój przepłacony polityczny projekt obłożony sankcjami. To raz.

A dwa - jeśli będzie taka możliwość, żeby nie pomagać Rosji w finansowaniu jej wojenek, to dlaczego z tego nie skorzystać? Wolisz dawać Putinowi hajsy na zabijanie Ukraińców etc.? Lepiej przytępić ruskim pazury - to jedyna szansa na to aby ich kraj zaczął się zachowywać wobec innych po ludzku, bez wielkomocarstwowych aspiracji.

A co sądzicie o nadchodzącym spotkaniu Dudy z Trumpem? Moim zdaniem jest to wyraźny sygnał komu amerykańce dają swoje poparcie. I nawet wiem (albo przypuszczam, że wiem Oczko ) o co kaman - pisowcy są opcją, która nie uwali projektów zgodnych z polityką USA, natomiast Trzaskowski jest z opcji proniemieckiej (np. o Nord Stream 2 mówił, że jest to zwykły projekt między zwykłymi prywatnymi firmami), która nie będzie przeszkadzała Niemcom przy budowie szkodliwego dla Polski NS2.

Na wniosek Brainlessa dodałem ankietę; już można głosować. Nie wiem czy dobrze zrobiłem, ale jest jawna - chyba nikt tu nie wstydzi swoich poglądów.

Ja wybiorę Kosiniaka, bo wydaje mi się najmniej pierdolnięty i najbardziej normalny.

Trzaskowskiego bym nie poparł ze względu na jego zachowanie w Warszawie. Kiedy szambo wybiło, to se wziął L4. Tak się nie zachowuje kapitan statku kiedy łajba tonie (po uszy w gównie). Taki cwaniaczek, kłamliwy padalec.

Dudy bym nie poparł, bo jest pacynką Kaczyńskiego. Kłamliwy rapujący populista. Najbardziej niezależny z kandydatów, bo nic od niego nie zależy.

Bosaka nie, bo chłop ma tyle lat co ja, a w życiu nie pokalał swoich delikatnych rączek prawdziwą pracą. Pizdusia nie facet, zwykły standardowy urzędniczy pasożyt-nierób.

Biedronia nie poparłbym, ale w sumie nic do niego nie mam.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
Odpowiedz
lumberjack napisał(a): A dwa - jeśli będzie taka możliwość, żeby nie pomagać Rosji w finansowaniu jej wojenek, to dlaczego z tego nie skorzystać? Wolisz dawać Putinowi hajsy na zabijanie Ukraińców etc.? Lepiej przytępić ruskim pazury - to jedyna szansa na to aby ich kraj zaczął się zachowywać wobec innych po ludzku, bez wielkomocarstwowych aspiracji.
Czy Husajn zaczął zachowywać się po ludzku po sankcjach, jakie spotkały Irak? Czy irańscy fanatycy zachowują się po ludzku po odcięciu Iranu od świata? Jak można na serio coś takiego pisać, kiedy wszelkie doświadczenie wskazuje na to, że kraj izolowany coraz bardziej dziczeje? A czy jakieś totalne, zboczone dzikusy, jakie zawładną resztkani Rosji po obaleniu Putina sankcjami i izolacją, uzbrojone w broń atomową, to na pewno to, czego byśmy chcieli?

Myślę, że zagłosuję na Hołownię, chyba że rozjedzie jakąś ciężarną zakonnicę. W przeciwieństwie do cobrasa uważam, że jakaś lewo-liberalna partia katolicka się przyda. Czy to się nam podoba, czy nie, 90% Polaków to katolicy, a przyczepienie lewicy łatki ateizmu w polskich warunkach jest politycznie zabójcze. Tak jak fanatyków islamskich można pokonać tylko wspierając normalnych muzułmanów, tak polityczną dominację sekty Rydzyka można przełamać tylko w sojuszu z Polako-Rysiami.
Odpowiedz
ZaKotem napisał(a): Czy Husajn zaczął zachowywać się po ludzku po sankcjach, jakie spotkały Irak?

Czy brak sankcji spowodowałby bardziej ludzkie zachowanie Husajna?

ZaKotem napisał(a): Czy irańscy fanatycy zachowują się po ludzku po odcięciu Iranu od świata?

Czy dając fanatykom możliwość zarabiania hajsu cywilizujesz ich?

Hitler po otrzymaniu wsparcia niemieckiego przemysłu przestał się radykalizować?

ZaKotem napisał(a): Jak można na serio coś takiego pisać, kiedy wszelkie doświadczenie wskazuje na to, że kraj izolowany coraz bardziej dziczeje?

A nieizolowany łagodnieje? Czy może ma po prostu ma więcej kasy na swoje wojenki? Przelej Putinowi miliard dolarów na konto, to na pewno stanie się dobrym człowiekiem.

Zresztą nie jestem za izolacja Rosji/Rosjan tylko za tym, żeby nie mieli kasy póki zachowują się jak głupie dresy.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
Odpowiedz
Moja hierarchia kandydatów:
1) Trzaskowski, Hołownia,
2) Kosiniak, Biedroń,
3) Tanajno, Witkowski,
4) Żółtek, Piotrowicz, Jakubiak,
5) Duda, Bosak.
Pierwsza tura - ktoś z pierwszej grupy. Druga tura - kandydat z grupy o niższym numerze, jeśli spotka się dwóch z jednej grupy to mam dylemat.

ZaKotem napisał(a): uważam, że jakaś lewo-liberalna partia katolicka się przyda.
A on zakłada jakąś partię? No i z Hołownią jest jeden problem - czort wie, jaką opcję realnie prezentuje.

lumberjack napisał(a): Ja wybiorę Kosiniaka, bo wydaje mi się najmniej pierdolnięty i najbardziej normalny.
A druga tura?
lumberjack napisał(a): natomiast Trzaskowski jest z opcji proniemieckiej (np. o Nord Stream 2 mówił, że jest to zwykły projekt między zwykłymi prywatnymi firmami), która nie będzie przeszkadzała Niemcom przy budowie szkodliwego dla Polski NS2.
Optimum to chyba bałtycka pipa + NS2. My jesteśmy naftowo bezpieczni, Moskowia zostaje z bezużytecznymi politycznie, ekonomicznie nieopłacalnymi, w chuj drogimi rurami na dnie Bałtyku i może pocałować nas w posła Sasina.
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
ZaKotem napisał(a): Myślę, że zagłosuję na Hołownię, chyba że rozjedzie jakąś ciężarną zakonnicę. W przeciwieństwie do cobrasa  uważam, że jakaś lewo-liberalna partia katolicka się przyda. Czy to się nam podoba, czy nie, 90% Polaków to katolicy, a przyczepienie lewicy łatki ateizmu w polskich warunkach jest politycznie zabójcze. Tak jak fanatyków islamskich można pokonać tylko wspierając normalnych muzułmanów, tak polityczną dominację sekty Rydzyka można przełamać tylko w sojuszu z Polako-Rysiami.

Ja myślę, że aspiracje Hołowni to tylko prezydentura. Nie zebrał wokół siebie nikogo rozpoznawalnego, nie ma programu partyjnego, jedyne co ma to wolontariuszy i poparcie w Internecie. Ilu jego zbieraczy i popieraczy ma aspiracje do utworzenia partii? Mnie wygląda to na takich ludzi, którzy nie chodzą głosować, bo nie ma na kogo. Zobaczyli Holownię, a on ich kupił, bo nie wygląda na kogoś kto idzie "kraść", ani na kogoś kto chce rządzić za wszelką cenę. No chyba, że liczy na dwie kadencję i potem zwerbuje Prokopa i Chylińską...
Sebastian Flak
Odpowiedz
Realnie liczy się tylko pierwsza szóstka kandydatów z ankiety.

W pierwszej turze głos oddam na Kosiniaka-Kamysza (oczywiście w drugiej także, jeśli się dostanie). Kompetencje ma słuszne (lekarz, doktor nauk medycznych), sprawia wrażenie zwykłego, normalnego faceta, poza tym najlepiej wypadł na obu debatach telewizyjnych, poziom zachował też biorąc udział w AMA na wykopie.

W drugiej - jeśli będzie tak, jak mówią sondaże - Trzaskowski zmierzy się z Dudą, to wtedy oczywiście poprę Trzaskowskiego, mimo że nie będzie to wybór marzeń.

Jeśli do drugiej tury przeszedłby Biedroń, także będzie miał mój głos.

Natomiast do jednej grupy zaliczam na dzień dzisiejszy Dudę, Bosaka i Hołownię, to dla mnie pajace na zbliżonym poziomie. Jeśli dwójka z nich trafiłaby do drugiej tury, zostałbym w domu, albo zagłosował oddając nieważny głos (nigdy jeszcze nie oddałem nieważnego głosu w wyborach, jeśli już poszedłem).

------

Na rozluźnienie wrzucam parodię pierwszej debaty, nie jest długa, a jeśli ktoś jeszcze nie widział, można się dość mocno uśmiać:
https://www.youtube.com/watch?v=2mdZ1sy1AFo
I choose not to choose life. I choose something else - Ewan McGregor

Niedostępny na forum. KONTAKT PRZEZ GG LUB MAIL
Odpowiedz
E.T. napisał(a): Deklaracja: zagłosuję na Hołownię. Jest to dla mnie najlepszy kandydat.

Zalacam głosować podobnie każdemu, kto chce po prostu odsunąć Dudę od władzy. Sondaże pokazują, że jako jedyny dostając się do drugiej tury może liczyć na kilkuprocetową przewagę nad Dudą.
I tutaj mamy pewien paradoks. Bo istnieje duża grupa wyborców antypisowych. I mała, ale dalej statystycznie znacząca grupa symetrystów. Hołownia i Biedroń grają bardziej na tych symetrystów. A Trzaskowski – na antypis. Więc antypis zagłosuje w dużej mierze na Trzaskowskiego. Chociaż, jeśli czyimś priorytetem jest odsunięcie Dudy, to powinien, jak zwróciłeś uwagę głosować na Hołownię. Bo w drugiej turze Hołownię poprą obie grupy. A jak przejdzie Trzaskowski, to część symetrystów zagłosuje na Dudę.

Ja akurat głosują na Hołownię nie z wyrachowania, tylko dlatego, że to najbliższy mnie, zdziadziałemu chadekowi kandydat.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
@ lumberjack

Nie napisałeś, co sądzisz o Hołowni. Gdybyś mógł wyrazić swoje zdanie...
W ocenie pozostałych kandydatów w zasadzie się z Tobą zgadzam. No może do Biedronia  mam to, że bywa niezrównoważony emocjonalnie i nie rozumie pewnych definicji.

@ Brainless

Ciekawi mnie jakie przejawy pajacowania dostrzegasz u  Hołowni (pomijając płacz nad Konstytucją).
No może jeszcze u Bosaka. O Dudę pytać nie będę Uśmiech
"Kto nie zważa na karność, gardzi własnym życiem, lecz kto słucha napomnienia, nabywa rozumu.
Bojaźń Pana jest szkołą mądrości, a pokora poprzedza chwałę"
                            
"To głupota prowadzi człowieka na manowce, a potem jego serce wybucha gniewem na Pana"

          Prz. 15,32-33; 19,3
Odpowiedz
kmat napisał(a):
Żarłak napisał(a): Wyborcy Roberta Biedronia: Rafał Trzaskowski - 85 proc., Andrzej Duda - 7 proc.
Ciekawe jest to 7%. Wygląda na jakąś trulewicę, która przedawkowała Wosia i Okrasków. Choć poparcie RB jest tak niskie, że to może być jakiś statystyczny artefakt.

Wyborcy Biedronia są mądrzejsi, mniej narcystyczni i bardziej odpowiedzialni od niego.

Cytat:
Żarłak napisał(a): Wbrew temu co mówił Kukiz i teraz Hołownia, bycie osobą spoza polityki nie jest atutem. Bardzo chcieliby tak to widzieć, ale tak nie jest.
Na stolcu prezydenckim nie byłoby to może takie złe. Pytanie kto za kandydatem stoi.
Swoją drogą stabilna pozycja Hołowni wskazuje, że jest jakaś nisza, którą można PO odbić.
[/quote]

Hołownia bierze 5-10%, Bosak 5-10% i PiS-u nie ma. Tylko Hołownia "odwoła się" z frontu politycznego, więc raczej nic takiego się nie wydarzy.


lumberjack napisał(a): Będzie Baltic Pipe, to Rosja będzie chciała nam sprzedać swój towar nawet po cenach dumpingowych bylebyśmy tylko nie zrezygnowali całkowicie z jej surowców. Cena rynkowa będzie bardziej korzystna niż cokolwiek co prześlą do Niemiec przez ten swój przepłacony polityczny projekt obłożony sankcjami. To raz.

A dwa - jeśli będzie taka możliwość, żeby nie pomagać Rosji w finansowaniu jej wojenek, to dlaczego z tego nie skorzystać? Wolisz dawać Putinowi hajsy na zabijanie Ukraińców etc.? Lepiej przytępić ruskim pazury - to jedyna szansa na to aby ich kraj zaczął się zachowywać wobec innych po ludzku, bez wielkomocarstwowych aspiracji.

Nie jest tak jednobiegunowo jak napisałeś. Ukraina bierze energię z Rosji, jeśli Kreml tego chce, pomimo tego, że Kreml ją zaatakował. I dalej, niższa cena surowców energetycznych dla Polski, może oznaczać niższy koszt surowców dla Białorusi i Ukrainy, jeśli Polacy i ich wschodni sąsiedzi dogadają się co do transakcji. Czyż nie byłoby to fajne, pomóc Ukraińcom i Białorusinom i to jeszcze surowcami rosyjskimi, po lepszych cenach, a tym samym bardziej uniezależnić ich od Kremla?


Gawain napisał(a): Ja myślę, że aspiracje Hołowni to tylko prezydentura. Nie zebrał wokół siebie nikogo rozpoznawalnego, nie ma programu partyjnego, jedyne co ma to wolontariuszy i poparcie w Internecie. Ilu jego zbieraczy i popieraczy ma aspiracje do utworzenia partii? Mnie wygląda to na takich ludzi, którzy nie chodzą głosować, bo nie ma na kogo. Zobaczyli Holownię, a on ich kupił, bo nie wygląda na kogoś kto idzie "kraść"

Czy ciebie kupił, a potem porzucił? Kilka tygodni temu deklarowałeś sympatię czy nawet chęć zagłosowania na niego.
W jego sztabie znajdziesz znane nazwiska, fakt, nie celebrytów, ale osoby które deklarują, że czegoś dokonały i działały w ramach czegoś (wszystko można sprawdzić). Wolontariuszy również sporo nałapał i nie uważam, aby były to pierwsze lepsze osoby (i stąd mają potencjał na "złapanie" bardziej zaangażowanego wyborcy). Ta, która mnie zaczepiła przy zbieraniu podpisów zachowała się bardzo profesjonalnie. Wylegitymowała mi się, pokazała upoważnienie, więc to nie wygląda na akcję jak w przypadku niektórych "niedzielnych kandydatów" startujących dla hecy. Zresztą, S.H. ma doświadczenie w wolontariacie, więc raz że byłem pozytywnie zaskoczony reakcją, a dwa wizerunkowo też zagrało. Zobacz jak te różne akcje są przeprowadzone - bardzo dobrze zorganizowane - dlatego nie zdziwiłoby mnie, gdyby przerodziło się w poważniejszy ruch społeczno-polityczny. Mogłoby, bo istnieje miejsce na partię środka czy taką organizację, która popchnie scenę polityczną w innym kierunku.


Gdybym uważał, że nie ma lepszego kandydata od Hołowni, to oddałbym głos na niego.
https://mamprawowiedziec.pl/prezydent2020/quiz/wybory

Mnie wyszło 9/15 Trzaskowski, 7/15 Hołownia. Potem reszta.

Cytat:Wybory prezydenckie 2020
Jedenastu mężczyzn ma ambicje zostać Prezydentem RP w 2020 roku. W naszym quizie pokazujemy Wam, jakie poglądy i obietnice wyborcze deklarują kandydaci.

Pierwsze siedem pytań dotyczy klimatu, ustroju, spraw międzynarodowych i bezpieczeństwa Powstały one w oparciu o publiczne wypowiedzi kandydatów. Od lutego zebraliśmy ponad tysiąc cytatów i to z nich wybraliśmy te kluczowe dla każdego kandydata.

Kolejne siedem to pytania o przyszłość po kryzysie w oparciu o odpowiedzi uzyskane ze sztabów kandydatów. Pytamy o polityki, których słabości kryzys obnażył ze zdwojoną siłą: o ochronę zdrowia, gospodarkę, edukację, funkcjonowanie państwa.

Porównaj poglądy swoje i kandydatów. Sprawdź, kto mówi Twoim głosem.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
kmat napisał(a): A druga tura?

No jakby był Kosiniak, to Kosiniak Uśmiech Wiadomo, że on też ma trochę za uszami, ale w porównaniu z Dudą czy Trzaskowskim to on jest dla mnie rzeczywiście najmniejszym złem.

A gdybym miał wybierać między Dudą a Trzaskowskim, to chyba nie pójdę głosować. Już w ostatnich wyborach oddałem głos na PO i się chujowo z tym czułem. Nie lubię PiSu, ale Platformą też się brzydzę i nie chciałbym przyłożyć ręki do wyboru kogoś kto se weźmie L4 kiedy Polskę będzie kataklizm albo jakiś inny szlag trafiał.

kmat napisał(a): Optimum to chyba bałtycka pipa + NS2. My jesteśmy naftowo bezpieczni, Moskowia zostaje z bezużytecznymi politycznie, ekonomicznie nieopłacalnymi, w chuj drogimi rurami na dnie Bałtyku i może pocałować nas w posła Sasina.

O, tak o tym nie pomyślałem. Pełna zgoda. Podpisuję się pod tym wszystkiemi ręcyma i nogyma.

Brainless napisał(a): Realnie liczy się tylko pierwsza szóstka kandydatów z ankiety.

Tak, ale gwoli uczciwości wolałem wpisać wszystkich.

zefciu napisał(a): A jak przejdzie Trzaskowski, to część symetrystów zagłosuje na Dudę.

A część na nikogo.

A gdyby Hołownia był w drugiej turze, to bym poszedł głosować. Dla Trzaskowskiego nie zrobiłbym tego, bo za bardzo się brzydzę.

freeman napisał(a): Nie napisałeś, co sądzisz o Hołowni. Gdybyś mógł wyrazić swoje zdanie...

Najlepiej znam go z Mam Talent i TV Religia. Jest inteligentny, ale kojarzy mi się trochę zbyt mocno z pajacowatością, rozrywką... taki wesołek, showman. Chciałbym mieć zajebistego prezydenta, takiego, który powagą swojej osoby pasowałby do piastowanego stanowiska, a na razie mieliśmy tak:

1) Głupek i chłopek-roztropek - Wałęsa
2) Pijak i niedoszły yntelektualista, magister a jednak nie magister - Kwaśniewski
3) Głupek i chłopek roztropek, który po polskiemu nie ómi pisać, bo to mó sprawia dórzo bulu - Komorowski
4) Pacynka Jarosława - Lech Kaczyński
5) Rapujący wyluzowany wesołek i pacynka Jarosława - Duda

Fajnie byłoby mieć Narutowicza albo Mościckiego czy innego Paderewskiego...

Ale z braku laku może być i Hołownia. On mi przynajmniej niczym nie podpadł, a w sumie ja to bardziej patrzę na to co kto robił, a nie co kto obecnie mówi i obiecuje. Chociaż z drugiej strony - niczym mi nie podpadł, bo jeszcze nic nie zaczął robić, bo nie miał możliwości. Ale chuj tam - na pewno jest lepszy od Rafała i Andrzeja.

Żarłak napisał(a): Nie jest tak jednobiegunowo jak napisałeś. Ukraina bierze energię z Rosji, jeśli Kreml tego chce, pomimo tego, że Kreml ją zaatakował. I dalej, niższa cena surowców energetycznych dla Polski, może oznaczać niższy koszt surowców dla Białorusi i Ukrainy, jeśli Polacy i ich wschodni sąsiedzi dogadają się co do transakcji. Czyż nie byłoby to fajne, pomóc Ukraińcom i Białorusinom i to jeszcze surowcami rosyjskimi, po lepszych cenach, a tym samym bardziej uniezależnić ich od Kremla?

Jasne, że byłoby. Wiem, że piszę jednobiegunowo - przecież żaden znawca ze mnie. To co piszę jest wynikiem miksu artykułów, które czytam i jakichś moich uprzedzeń politycznych Uśmiech
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
Odpowiedz
lumberjack napisał(a):
kmat napisał(a): A druga tura?

No jakby był Kosiniak, to Kosiniak Uśmiech Wiadomo, że on też ma trochę za uszami, ale w porównaniu z Dudą czy Trzaskowskim to on jest dla mnie rzeczywiście najmniejszym złem.

A gdybym miał wybierać między Dudą a Trzaskowskim, to chyba nie pójdę głosować. Już w ostatnich wyborach oddałem głos na PO i się chujowo z tym czułem. Nie lubię PiSu, ale Platformą też się brzydzę i nie chciałbym przyłożyć ręki do wyboru kogoś kto se weźmie L4 kiedy Polskę będzie kataklizm albo jakiś inny szlag trafił
Wolisz kogoś kto w czasie kataklizmu będzie robił dziwne biznesy ze znajomymi, wykorzysta go do wsadzania na stołki swoich kolesi a jak się ludzie wkurzą to dosypie socjalu. W obecnej sytuacji pozostanie w domu to głos na Dudę. Ja wiem, że Trzaskowski jest jaki jest ale traktuję go jak kogoś kto będzie w stanie zablokować najgorsze zapędy PISu.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości