To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ankieta: Zagłosuję na:
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Andrzeja Dudę
11.76%
4 11.76%
Rafała Trzaskowskiego
29.41%
10 29.41%
Szymona Hołownię
29.41%
10 29.41%
Władysława Kosiniaka-Kamysza
11.76%
4 11.76%
Roberta Biedronia
2.94%
1 2.94%
Krzysztofa Bosaka
11.76%
4 11.76%
Stanisława Żółtka
2.94%
1 2.94%
Marka Jakubiaka
0%
0 0%
Waldemara Witkowskiego
0%
0 0%
Mirosława Piotrowskiego
0%
0 0%
Pawła Tanajno
0%
0 0%
Razem 34 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybory Prezydenckie 2020
Iselin napisał(a):
Baptiste napisał(a): Osobiście spodziewam się, że spora część wyborców z tej niszy po prostu nie pójdzie na drugą turę, a walka o fotel będzie bardzo wyrównana i porażka Dudy nie byłaby niczym nieprawdopodobnym.
Muszę przyznać, że z ciekawi mnie, co by było, gdyby do ratusza w Warszawie wszedł pisowski komisarz.
Weź mnie nie kuś bo jeszcze pójdę i zagłosuję na Trzaskowskiego...
"Łatwo jest mówić o Polsce trudniej dla niej pracować jeszcze trudniej umierać a najtrudniej cierpieć"
NN
Odpowiedz
Trzaskowski teraz gadaniem o LGBT może tylko odstręczyć bardziej konserwatywnych wyborców pozostałych, a sami zainteresowani na Dudę przecież nie zagłosują. Trzeba podbierać liberalizmem gospodarczym, bo na rozdawnictwo i szurstwo z Dudą się nie wygra.

Iselin napisał(a): Muszę przyznać, że z ciekawi mnie, co by było, gdyby do ratusza w Warszawie wszedł pisowski komisarz.
Co w tym "ciekawego"? Niezdecydowany
Odpowiedz
żeniec napisał(a): Co w tym "ciekawego"?
Może zbadać dokumenty dotyczące dzikiej reprywatyzacji. HGW podobno nieźle się wystraszyła, kiedy wystawiono Trzaskowskiego.
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
Iselin napisał(a):
żeniec napisał(a): Co w tym "ciekawego"?
Może zbadać dokumenty dotyczące dzikiej reprywatyzacji. HGW podobno nieźle się wystraszyła, kiedy wystawiono Trzaskowskiego.
Reprywatyzacja, reprywatyzacją, ale są też świry z ruchów miejskich, których poumieszczał na stołkach i którzy traktują swoje miejsca pracy jak prywatne folwarki. W kampanii Trzaskowski starał się nawet od nich i ich pomysłów odcinać (sprawa zwężenia ulicy Górczewskiej) co sprawiło iż przez chwilę łudziłem się, że będzie prezydentem lepszym od HGW, ale niestety kłamczuszek tylko zgrywał zachowawczego a po wyborach jedną z pierwszych rzeczy jaką uczynił to wrzucenie na stołek swojej kontrkandydatki z ramienia MJN - Justyny Glusman (z tego co pamiętam 3% głosów w wyborach). Tak więc oszukiwanie i stwarzanie pozorów wychodzi Trzaskowskiemu całkiem nieźle, toteż kto wie, ma atuty na drugą turę.
"Łatwo jest mówić o Polsce trudniej dla niej pracować jeszcze trudniej umierać a najtrudniej cierpieć"
NN
Odpowiedz
Iselin napisał(a): Może zbadać dokumenty dotyczące dzikiej reprywatyzacji. HGW podobno nieźle się wystraszyła, kiedy wystawiono Trzaskowskiego.
A to już nie jest stara sprawa, na której już prokuratorzy i komisje siedzą, a głowy poleciały?
Odpowiedz
Iselin napisał(a): HGW podobno nieźle się wystraszyła
Naprawdę? No co jak co, ale publikowanie takich „informacji” to jest naprawdę nie Twój poziom. Z autentycznych i publicznych wypowiedzi i zachowań wynika, że to PiS szeroko pojęty osra się na miętowo, jak utraci urząd prezydenta. Owszem, pewnie coś tam ta półmafijna formacja będzie próbowała ugrać jeszcze na jakichś świstkach z ratusza, ale w międzyczasie będzie już zachodził jej widowiskowy rozpad.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
zefciu napisał(a): Naprawdę? No co jak co, ale publikowanie takich „informacji” to jest naprawdę nie Twój poziom.
A masz jakieś informacje, że to nieprawda?
zefciu napisał(a): Z autentycznych i publicznych wypowiedzi i zachowań wynika, że to PiS szeroko pojęty osra się na miętowo, jak utraci urząd prezydenta.
Też możliwe.
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
Iselin:
https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,...rects=true

Z góry przepraszam za szmatławe źródło, ale twitterową wypowiedź zawsze można potwierdzić inaczej.
Czy to już oznaka strachu? Na to wygląda. Poświęcenie HGW dla fotela prezydenckiego być może jest dla PO akceptowalne.
"Łatwo jest mówić o Polsce trudniej dla niej pracować jeszcze trudniej umierać a najtrudniej cierpieć"
NN
Odpowiedz
Baptiste napisał(a): Poświęcenie HGW dla fotela prezydenckiego być może jest dla PO akceptowalne.
Polityka, panie, polityka.
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
Iselin napisał(a): A masz jakieś informacje, że to nieprawda?
Iselin, ryli? RYLI!!!???
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
zefciu napisał(a): Iselin, ryli? RYLI!!!???
Nie wiem, o co Ci chodzi. Mam tę informację od osoby, której ufam, a która śledzi takie nowinki. Jeśli uważasz, że ta osoba nie ma racji, to chyba masz jakieś podstawy ku temu?
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
Tak generalnie to najpierw chyba jednak wypada przedstawić dowody, że to prawda.
Odpowiedz
Iselin napisał(a):
zefciu napisał(a): Iselin, ryli? RYLI!!!???
Nie wiem, o co Ci chodzi. Mam tę informację od osoby, której ufam, a która śledzi takie nowinki. Jeśli uważasz, że ta osoba nie ma racji, to chyba masz jakieś podstawy ku temu?
Podstawy zdrowego rozsądku nakazują podejście z krytycyzmem do wiadomości, że w najgłębszej piwnicy ratusza są kompromitujące PO dokumenty i tylko prezydent miasta z mieczem broni do nich dostępu przed zastępami pisowskiej prokuratury.
"O gustach się nie dyskutuje; a ja twierdzę, że całe życie to kłótnia o gusta." (Nietzsche F.)
Odpowiedz
Iselin napisał(a): Mam tę informację od osoby, której ufam
No to jej ufaj. Ale chyba rozumiesz, że nie wszyscy na tym forum ufają tej osobie. Zresztą Baptiste już chyba wskazał, o co chodziło i wyszła „prawda z drobnymi poprawkami” jak w Radiu Erewań.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
Iselin napisał(a): A masz jakieś informacje, że to nieprawda?
Podejrzany
To jakaś powszechna pisiwska przypadłość - winny/winna, dopóki nie udowodni, że jest inaczej. Edit: Pal sześć, jeśli to wyborcy mają czasem takie podejście, ale takie samo ma minister "sprawiedliwości" Zbigniew Z.
Odpowiedz
RT+SH+RB>AD. A Biedronia i Hołownię Trzaskowski bierze prawie do spodu. Ponoć bierze też połowę Kosiniaka. Czyli będzie zacięta walka o Bosaka, bo jest na styk.
W sumie jaja byłyby, gdyby Trzaskowski się teraz wycofał i zaapelował o poparcie dla Hołowni.
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
kmat napisał(a): W sumie jaja byłyby, gdyby Trzaskowski się teraz wycofał i zaapelował o poparcie dla Hołowni.
Kurde! Nie wiedziałem, że jest taka opcja. Ale to raczej fantastyka, niestety Smutny
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
O proszę. Trochę wyżej pisałem, że Trzaskowski musi dać coś konkretnego wyborcom Bosaka np. obiecać, że nie podniesie podatków.

Ostatnie wypowiedzi:

"Już się mówi o masowych zwolnieniach, dlatego musi być ktoś, kto będzie gwarantował kontrolę i ktoś, kto tak jak ja powie: nie ma zgody na podwyższenie podatków, nie ma zgody na nowe podatki, nie ma zgody na masowe zwolnienia"
"Nie można powiedzieć, która masa ludowa ma więcej źródeł piękna. Są wieki całe, że jakiś naród przoduje drugim, są znów wieki, że idzie za drugim. Kto tępi narody, ten jakby zrywał struny z harfy świata. Cóż komu przyjdzie, że będzie miał harfę o jednej tylko strunie? Nie tępić, lecz rozwijać należy narodowości. A rozwijać je może wolność narodów, niepodległość i poszanowanie ich odrębności…"

Ignacy Daszyński
Odpowiedz
No i se natrzaska poparcia. Idę o zakład, że to będzie zbyt mało. Poza tym ja nie wiem czy to dobrze, żeby opozycja wygrała. Wygrana opozycji to pozostanie na ścieżce rozdawnictwa i zrobienie z PiSu mitycznej gierkowszczyzny 2.0. Przez następne 30 lat będziemy mieli powroty debilnych pomysłów na rozrzucanie pieniędzy z helikoptera. Już chyba zdrowiej, żeby to wszystko jebnęło i była to ewidentna wina rozdawania pieniędzy, tak żeby nie dało się zgonić tego na kogokolwiek innego. Trwanie w takim konsensusie zamarynuje układ na amen. Szczerze mówiąc to nie mam pojęcia czy jest co ratować.
Sebastian Flak
Odpowiedz
zefciu napisał(a): Ale chyba rozumiesz, że nie wszyscy na tym forum ufają tej osobie.
Nie bardzo rozumiem, o co Ci teraz chodzi. Nikt nie ma obowiązku ufać ani tej osobie, ani mnie, ani Tobie, ani komuś innemu
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości