Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PiS, co zrobił a nie co powiedział
Gawain napisał(a): Ziobro bez PiS nie istnieje a PiS nie istnieje bez Kaczyńskiego. Jak sytuacja się pogorszy to nastąpi depisizacja, powrót zombie i następne budowanie państwa dobrobytu. Tylko sztandary trzeba będzie zmienić. I ja Ziobry jako feudała na własnym księstwie nie widzę, bo nie jest on ani Gierkiem ani pogrobowcem K.

Zobaczymy.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu rzeczy
.
Odpowiedz
ZaKotem napisał(a): Ten facet mnie autentycznie przeraża. 

A mnie autentyczne wkurwia, do dzis pamietam ten smieszny, wysoki dyszkancik z jakiegos wiecu.
Typowy sierzant-afera z nieslawnej armii PRL, zawsze szukajacy dziury w calym i okazji do wykazania sie "waadza" wobec zaleznych od niego ludzi. Nalezy mu sie kop w dupe wysylajacy go na daleka Syberie zeby troche popracowal wreszcie rekami i zrozumial sens zycia.
Taki sam format ZLEGO czlowieka jak Kaczor, malutki i paskudny.
Odpowiedz
ZaKotem napisał(a): Ci obecni, to nie bardzo. Jednak większa pensja może zachęcić do posłowania ludzi z klasy wyższej średniej, którzy dobrze zarabiają na jakiejś pracy, a nie zamierzają dla polityki zmniejszać swoich dochodów.

Obecne pensje sytuują ich w grupie 3% najlepiej zarabiających Polaków. To mało? To jeszcze nie jest klasa wyższa średnia? No chyba już jest właśnie. Po podwyżkach byliby w grupie 1.5% najwięcej zarabiających Polaków, to już chyba klasa wyższa wyższa?

ZaKotem napisał(a): Kampania wyborcza kosztuje i jeśli się nie zwróci, to posłami będą tylko dwie kategorie obywateli:
- ci, którzy zarabiają na kamienicach na godziny i tego typu inwestycjach taką kasiorę, że posłowanie traktują jako bezpłatne hobby do realizacji swoich dewiacji
- przydupasi Prezesów, służący tylko jako miejsca na liście i maszynki do głosowania.

To w takim razie jestem za tym, żeby mieli 300% podwyżki. Wtedy na pewno na posłów nie będą startować ludzie żądni władzy i pieniędzy i na pewno nikt ich nie skorumpuje.

ZaKotem napisał(a): Ale konkretnie za co mógłby być odpowiedzialny finansowo poseł? Mógłbyś wymyśleć jakiś przykład?

Za głosowanie za szkodliwymi dla kraju i Polaków ustawami.

ZaKotem napisał(a): Może i narusza, tylko widocznie nikt tego ponad wszelką wątpliwość nie udowodnił. Ustawa jest do dupy, bo uwzględnia odpowiedzialność tylko za "rażące" błędy, a nie za zwyczajne, które każdy popełnia. Popełnianie błędów natomiast nie wyczerpuje znamion przestępstwa, nawet jeśli powoduje straty.

Kurwa mać, nie wiem w jakim świecie żyjesz, ale obejrzyj sobie kiedyś może Państwo w państwie na Polsacie. Pierwszy przykład z brzegu - urzędy skarbowe ze względu na nową interpretację przepisów naliczyły zaległy VAT ( za x lat wstecz - mimo rzymskiej zasady, że prawo nie powinno działać wstecz) kilkuset firmom wykonującym szefy wnękowe typu komandor. Najpierw przez x lat US zapewniały, że wszystko jest ok, że firmy płacą taki VAT jak powinny, a potem okazało się, że firmy powinny zapłacić większy VAT. Każda firma dostała pismo, że musi zapłacić np. 100 tysi zaległego podatku. Ok. 300 firm upadło, ludzie musieli sprzedawać swoje domy, żeby spłacić to co wymyślili sobie znienacka urzędnicy. To US powinny poupadać za zniszczenie życia kilkuset osobom.

ZaKotem napisał(a): Można oczywiście zauważyć, że kierowca, który niechcący i tylko przez drobną nieuwagę komuś rozwali furę, ponosi za to jednak odpowiedzialność i to jest słuszne i sprawiedliwe. Dlatego właśnie istnieje obowiązkowe OC. Tak samo, gdyby odpowiedzialność finansowa urzędników była realna, również wykupiliby oni OC. A to oznacza, że ich pensja musiałaby wzrosnąć o przeciętny koszt OC, żeby opłacało im się pracować. To jeden efekt. Drugi jest taki, że zwiększyłoby to podział odpowiedzialności, bo każdy urzędnik starałby się stosować spychologię tak, aby to nie na niego spadała odpowiedzialność w razie czego. Ja naprawdę byłbym za tym. Tylko trzeba rozumieć skutki uboczne takiego rozwiązania: zwiększenie pensji urzędników i zwiększenie biurokracji, a co za tym idzie liczby urzędników. Bez tych dwóch rzeczy możliwy jest tylko jakiś łukaszenkizm.

To ja jestem za łukaszenkizmem i pierdolę rząd, państwo i urzędników. Niech se kurwy podniosą pensje do 30 tysi miesięcznie. Mam nadzieje że to państwo pierdolnie i wraz z nim cały ten pokurwiony niesprawiedliwy system wyzysku ludzi pracujących pożytecznie przez ludzi pracujących pozornie.

ZaKotem napisał(a): No to dobrze. Przecież powinni być wybrańcami narodu, tymi, których naród uważa za najlepszych do reprezentowania interesów tegoż narodu. Elita powinna mieć zarobki elitarne.

Ja ci bardzo dziękuje za taką elitę. Nawet najwyższe zarobki nie zrobią z nich elity. Jedyne co im się należy to defenestracja.

Paris Hilton też ma elitarne zarobki, ale to nie zmienia faktu, że jest tępą puszczalską dzidą.

A nasi posłowie? Dodrukowali pierdyliard złotych, służba zdrowia leży i kwiczy, paliwo jak było drogie tak pozostało mimo rekordowo niskich cen na świecie, ludziom upadają firmy, ludziom się teraz ucina pensje, a te kurwy myślą o podwyżkach. Przecież to trzeba nie mieć mózgu ani żadnej godności osobistej. To jest dno i gówno a nie elita. Elitą ich nie czyni to, że zostali wybrani przez ludzi omamionych populistycznym rozdawnictwem.

ZaKotem napisał(a): Natomiast fajnie by było, gdyby o ewentualnych podwyżkach decydował sam zatrudniający, czyli my, naród, też jako kolektyw. Znaczy, w referendum. Dla oszczędności mogłoby się odbywać razem z wyborami parlamentarnymi: głosujemy na kandydata na posła i jednocześnie głosujemy na jedną z kilku propozycji zarobków dla takiego wybrańca.

Tu się zgadzam. Mądre to.
---
Kochaj sztukę, której się nauczyłeś, i w niej znajdź spokój.
Marek Aureliusz
Odpowiedz
ZaKotem napisał(a): Ten facet mnie autentycznie przeraża. Kaczyński sprawia na mnie wrażenie zramolałego wujcia który chciałby mieć władzę dla samej radochy władzy, a skoro ją ma, to nie wie, czego chcieć dakej. Ziobro doskonale wie, czego chce dalej. Jeżeli to indywiduum przejmie schedę po JarKaczu, to naprawdę nikomu nie będzie do śmichu.
Bo to jest ikoniczny Robespierre. Ten jakobiński zapał i bezwzględność. Nałożyć mu perukę, upudrować i byłby jak ulał do obsady "Dantona".
Swego czasu czytałem książkę Baszkiewicza o Rewolucji Francuskiej.
I pamiętam, że autor uważał, iż należy uważać na młodych ambitnych prawników o niewielkim wzroście - tacy są solą terroru.
Prorocze słowa.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Kolejna ruchawka w Trójce.
Ledwo udało się Strzyczkowskiemu jako tako to pozszywać, a już go zwolnili.
Teraz to już tylko muł i bagno.

Pazerność i mściwość PiSowskiego ścierwa nie zna granic.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Cytat:Kolejna ruchawka w Trójce.
Ledwo udało się Strzyczkowskiemu jako tako to pozszywać, a już go zwolnili.
Teraz to już tylko muł i bagno.

Pazerność i mściwość PiSowskiego ścierwa nie zna granic.

Po prostu jeśli chodzi o Kubę Strzyczkowskiego władza była
za, a nawet przeciw Uśmiech

A on, jeśli chodzi o władzę, był przeciw, a nawet za Uśmiech
Dopóki rodzimy się i umieramy, póki światło jest w nas, warto się wkurwiać, trzeba się wkurwiać! Wciąż i wciąż od nowa.
Odpowiedz
Cytat:Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu już przeżywa prawdziwe oblężenie. W ciągu doby na SOR-ze pojawia się ponad 200 osób. Jeżeli jeszcze wzrośnie liczba pacjentów, to jak przyznaje Krzysztof Zając, wiceprezes Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego, za dwa, trzy miesiące szpital może stać się całkowicie niewydolny.

Choć w ostatnich dniach w Radomiu nie ma większego wzrostu zachorowań na koronawirusa, a także mniej pacjentów jest hospitalizowanych z powodu podejrzenia lub zakażenia COVID, to jednak sytuacja w służbie zdrowia nie wydaje się taka kolorowa, bo w Radomiu – po przemianowaniu Radomskiego Szpitala Specjalistycznego w placówkę jednoimienną – szpital na Józefowie znalazł się bardzo trudnym położeniu. Już teraz jest problem z przyjmowaniem pacjentów. - Problem się robi taki, że szpital po ponad trzech miesiącach samodzielnej działalności w Radomiu zapycha się. Mamy sytuację tragiczną jeżeli chodzi o ilość pacjentów – przyznaje Krzysztof Zając, wiceprezes Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego.

Jak przyznaje wiceprezes szpitala, prawdziwe oblężenie przeżywa Szpitalny Oddział Ratunkowy, który po wybuchu epidemii jest jedyny, bo w miejskim szpitalu są leczeni pacjenci z podejrzeniem lub zakażeniem koroanwirusem. - Przed koronawirusem funkcjonowały dwa SOR-y i były już wówczas problemy. To proszę sobie wyobrazić jakie są teraz problemy, jeśli POZ-y właściwie w Radomiu nie istnieją, a na SOR przychodzą pacjenci z „drobiazgami” i zajmują kolejkę, a w ciągu doby mamy na SOR-ze ponad 200 pacjentów. W związku z tym, że oddział ma swoją objętość, zaczyna być sytuacja niebezpieczna, bo my się boimy, że przepuścimy kogoś, kto ma wynik dodatni – mówi wiceprezes szpitala.


https://www.cozadzien.pl/radom/szpital-n...enie/66787


Cytat:Kolejki karetek na podjazdach i wielogodzinne oczekiwanie na przyjęcie na Szpitalny Oddział Ratunkowy – szpital na Józefowie jest zapchany. Powód to ogromne obłożenie

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny jest jedyną działającą lecznicą w Radomiu. Obsługuje miasto i powiat. Pacjentów jest tak wielu, że szpital musi ich odsyłać, bo nie jest w stanie przyjąć na oddziały wszystkich, którzy zgłaszają się po pomoc – mówił w „Mocnej Rozmowie” Łukasz Skrzeczyński, wiceprezes lecznicy.

W ciągu doby na SOR zgłasza się ponad 200 pacjentów. Z tego około 50 trafia na odziały. Reszta jest odsyłana do domu albo odwożona do innych szpitali. Problemy nasilają się z powodu zamkniętych poradni, i braku dostępu do lekarzy pierwszego kontaktu.


https://radioradom.pl/dramat-na-jozefowi...-zapchany/

A te nasze szmaty bez rozumu i godności, czyli politycy, w takiej sytuacji myśleli o podwyżkach. Szumowskiemu TVP na odejście zrobiło laurkę, że najlepszy minister zdrowia w historii. Szumowski już sobie w nimbie chwały na wakacjach pływa jachtem gdzieś na Wyspach Kanaryjskich, a służba zdrowia leży i kwiczy. Podwyżki powinny być dla pielęgniarek i ratowników, a kop w dupę dla Szumowskiego, żeby tak mu te gały wyleciały z orbit podkrążonych.
---
Kochaj sztukę, której się nauczyłeś, i w niej znajdź spokój.
Marek Aureliusz
Odpowiedz
PiS ma problem i czystością ideolo własnej młodzieżówki. Organ partyjny "Nasz Dziennik" ostrzega:

...szef młodzieżówki PiS [Michał Moskal] oświadcza, że jednym z najważniejszych wyzwań jest ochrona środowiska i kwestie "związane z humanizmem". Wśród nich pojawia się np. obietnica, że za 30 lat w miastach będzie czyste powietrze.
(...)
Ale dalej jest jeszcze bardziej zajmująco. Michał Moskal twierdzi, że trzeba wprowadzić zakaz hodowli zwierząt futerkowych, trzymania psów na łańcuchach itp.
(...)
Po co zatem walczyć z lewicą, skoro można być takimi samymi jak oni. Przewodniczący Forum Młodych PiS dostrzega bowiem nie tylko stojące przed PiS wyzwania "związane z humanizmem" w kwestiach dotyczących zwierząt, ale także obrony kobiet. Chodzi o równouprawnienie kobiet i walkę z przemocą domową. [zgroza]
(...)
Mam nadzieję, że te plany pozostaną tylko planami. Bo przyszłość rysowana przez Michała Moskala nie jest ludzka.
(...)
Ale dziwi utożsamienie się ze światem ideologiczne obcym sobie, rodzinie, narodowi, chrześcijaństwu...


Jedno wielkie rozwolnienie, panie - tak biada strażnik rewolucji dr Andrzej Mazan.

Na komentarz nie mam siły.
Odpowiedz
ZaKotem napisał(a): PiS ma problem i czystością ideolo własnej młodzieżówki.
PiS ma problem nie z młodzieżówką tylko z ziobrystami. Najwyraźniej Rydzyk poparł wewnątrzpartyjną pełzającą frondę.
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
A beton się wykruszy i co komu po frondzie?

BTW

https://oko.press/rzad-bedzie-badal-dlac...1598530646

PiS daje 600k na badanie dlaczego ludzie w Polsce nie chcą mieć dzieci mimo 500+ XD
Sebastian Flak
Odpowiedz
Zapewne przez ideologię lgbt finansowaną z zagranicy. Wraz z postępami socjalizmu walka klasowa zaostrzy się.
Odpowiedz
Zapewne dlatego, że dzieci (zwłaszcza zaraz po urodzeniu) są brzydkie, srają i szczają pod siebie, cały czas wrzeszczą i ślinią się, mają kolki, gazy, cofki i inne atrakcje, a do tego wymagają dozoru 24/365 i kupę kasy.
Ne spa?
Należy się 600k Uśmiech
Na kogo wystawić fakturę?
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Sofeicz napisał(a): Zapewne dlatego, że dzieci (zwłaszcza zaraz po urodzeniu) są brzydkie, srają i szczają pod siebie, cały czas wrzeszczą i ślinią się, mają kolki, gazy, cofki i inne atrakcje, a do tego wymagają dozoru 24/365 i kupę kasy.
Ne spa?
Należy się 600k Uśmiech
Na kogo wystawić fakturę?
W zasadzie prawda. Dużo bardziej pożytecznie byłoby zbadać, dlaczego pomimo tych faktów ludzie czasem jednak dzieci chcą.
Odpowiedz
Sofeicz napisał(a): Zapewne dlatego, że dzieci (zwłaszcza zaraz po urodzeniu) są brzydkie, srają i szczają pod siebie, cały czas wrzeszczą i ślinią się, mają kolki, gazy, cofki i inne atrakcje, a do tego wymagają dozoru 24/365 i kupę kasy.
Ne spa?
Należy się 600k Uśmiech
Na kogo wystawić fakturę?
Bez przesady. Moje nie były brzydkie. Duży uśmiech
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
Wiadomo, brzydkie są tylko sąsiadów.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu rzeczy
.
Odpowiedz
Swoją drogą wczytajcie się w pierwszy akapit tego ostrzeżenia ND:
ZaKotem napisał(a): ...szef młodzieżówki PiS [Michał Moskal] oświadcza, że jednym z najważniejszych wyzwań jest ochrona środowiska i kwestie "związane z humanizmem". Wśród nich pojawia się np. obietnica, że za 30 lat w miastach będzie czyste powietrze.
Noż kurwa lewactwo na genderze i LGBT marksizmem kulturowym pogania.

Gawain napisał(a): A beton się wykruszy i co komu po frondzie?
Nie wykruszy się. To beton trzymie kasę (Srebrną) i rozdaje karty.
Gawain napisał(a): PiS daje 600k na badanie dlaczego ludzie w Polsce nie chcą mieć dzieci mimo 500+ XD
Nie wiem czemu, ale za tej władzy notorycznie przypomina mi się dowcip o rycerzu, smoku i drodze do ochujenia.
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
Brudziński chyba przedobrzył z wrzucaniem zdjęć z prezesem na tweeta - link.
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
Gawain:
Cytat:PiS daje 600k na badanie dlaczego ludzie w Polsce nie chcą mieć dzieci mimo 500+ XD
Może dlatego, że Matki Polki nie traktuje się już jak świetej krowy.
Rozsadziło mi antenę.
Odpowiedz
Może dlatego, że mężczyźni w Polsce się nie myją?
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Cytat:Może dlatego, że mężczyźni w Polsce się nie myją?

No wiadomo, mycie dupy jest gejowskie.
Dopóki rodzimy się i umieramy, póki światło jest w nas, warto się wkurwiać, trzeba się wkurwiać! Wciąż i wciąż od nowa.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości