To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Najtrafniejsze cytaty z forum Ateista.pl
lumberjack napisał(a):Tak, polecam poszukać sobie artykuły ze statystykami w googlu - zwłaszcza ostatnie dwa lata to czas najszybszej w Europie, a ostatni rok - najszybszej na świecie - laicyzacji Polaków
Ot, odchodzą ludzie którzy z jakiegoś powodu nie zrobili tego wcześniej. I jakoś nie słychać żeby liberalne protestanckie zbory odnotowywały jakiś duży przyrost
Odpowiedz
InspektorGadżet napisał(a): Ot, odchodzą ludzie którzy z jakiegoś powodu nie zrobili tego wcześniej.
Problem - nie mój - w tym, że w zasadzie większość polskich katolików można zaliczyć do tej kategorii Uśmiech
Cytat: I jakoś nie słychać żeby liberalne protestanckie zbory odnotowywały jakiś duży przyrost
A czemu miałyby? Jak ktoś rzuca papierosy, to raczej nie po to, żeby kupować cygara.
Odpowiedz
No czyli problem nie leży w KK, tylko w tym że odchodzą ateusze którzy to mają jakiś tam pretekst żeby ruszyć dupe i złożyć akt apostazji. Mam nadzieję ze wystarczająco jasno nakreśliłem sprawe


edith: taka retoryka jest stosowana "patrzta jakie te klechy som zue, nie głoszo prafdziwej Ewangelii, nie lubio homosekualistów i nie tolerujo innych, nie święco kobiet a lubio PIS". I tego dotyczył mój komentarz o protestantach
Odpowiedz
DziadBorowy napisał(a):
Sofeicz napisał(a): Wręcz dzięki sieci zyskuje wigor.
Kiedyś głupota chowała się po kątach i w ciemnych zaułkach, a dzisiaj nabija kliki i suby Uśmiech

No niestety. Dawniej dureń zazwyczaj podejrzewał, że jest durniem i nie wypowiadał się na tematy na których się nie zna. Obecnie dzięki sieci może znaleźć podobnych sobie durniów i nie tylko utwierdzić się, że inni myślą tak jak on więc pewnie ma rację, ale też wręcz zaliczyć do elity intelektualnej która poznała prawdę ukrytą przed tymi którzy "nie myślą samodzielnie".

Jak to klasyk pisał

"Całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu osób zupełnie nie mających do tego predyspozycji".
Sebastian Flak
Odpowiedz
InspektorGadżet napisał(a):
lumberjack napisał(a):Tak, polecam poszukać sobie artykuły ze statystykami w googlu - zwłaszcza ostatnie dwa lata to czas najszybszej w Europie, a ostatni rok - najszybszej na świecie - laicyzacji Polaków
Ot, odchodzą ludzie którzy z jakiegoś powodu nie zrobili tego wcześniej. I jakoś nie słychać żeby liberalne protestanckie zbory odnotowywały jakiś duży przyrost
Wiernych mogą zyskiwać fundamentalistyczne kościoły. Wielu ludzi przemieszcza się do kościołów charyzmatycznych gdzie doktryna nie odgrywa najważniejszej roli.
Trzeba podważyć wszystko co da się podważyć, gdyż tylko w ten sposób można wykryć to, co podważyć się nie da. T.K.
Odpowiedz
"Problem ugettowienia, moim zdaniem, każdy musi rozwiązywać na własną rękę, wychodząc do ludzi, z którymi się nie zgadza."

Autor: Zefciu
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
zefciu napisał(a): W skrócie:
— Wydaje mi się, że Gladiator codziennie zabija sztachetą dwa małe kotki.
— A masz na to jakiś dowód na to, że zabija?
— Ale ja przecież nie postawiłem tezy, że zabija. Postawiłem tezę, że mi się wydaje.

Duży uśmiech
Sebastian Flak
Odpowiedz
"Tak więc uważam, że ktoś kto ma możliwość a nie chce się zaszczepić jest idiotą lub ignorantem. I w zasadzie miałbym to w dupie gdyby nie to, że przez takich ludzi na jesieni ryzykuję, że oberwę przez kolejny lockdown lub nie dostanę w razie potrzeby pomocy lekarskiej bo system opieki zdrowia będzie zajęty ratowaniem życia niezaszczepionym wolnomyślicielom".
Autor: Dziad Borowy
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
Tak będzie. Na pewno będzie lockdown i kolejna fala covida.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
Socjopapa napisał(a):"Problem ugettowienia, moim zdaniem, każdy musi rozwiązywać na własną rękę, wychodząc do ludzi, z którymi się nie zgadza."

Autor: Zefciu
Ja właśnie to robię i co?
Ten sam skutek jak dzwonienie do ośrodka o teleporadę. Jak tam nie pójdę osobiście i nie powalę w okno to nic nie uzyskam.Dobrze, że to nie jest 15 km. 

Są na tym forum jacyś ludzie z Polski B a nawet C?. Pewnie sama warszawka. Oczko Nieśmiały
„W okopach nie ma ateistów” – to nie jest argument przeciwko ateizmowi; to argument przeciwko okopom…...
Autor: James Morrow
Odpowiedz
Krótka historia forum ateista.pl by bert:
bert03+01 napisał(a):Pierwsza dekada: gra drużyna, "ukrywamy" lumberjacka.
Druga dekada: lumberjack gra razem z drużyną.
Trzecia dekada: lumberjack gra zamiast drużyny.

I wynik jest jaki jest.
Ano właśnie. Gdzie te ateusze wszystkich powiatów, rozdyskutowane w cholerę i syf? Forum powstało - pora na kanał...
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always
- Mike Wyzgowski & Sagisu Shiro
Odpowiedz
ErgoProxy napisał(a): Gdzie te ateusze wszystkich powiatów, rozdyskutowane w cholerę i syf?

Temat wiary i ateizmu odszedł z pamięci w niepamięć i z "mainstreamu" do niszy. To już nie te czasy kiedy różne Dawkinsy rozgrzebywały kijem mrowisko, a ludzie się masowo ekscytowali jakby nie wiadomo co się działo.

Po drugie - na forum nie ma już gorących dyskusji o teizmie i ateizmie, no bo ile można? Uśmiech To tak jakby w jakimś naprawdę starym małżeństwie, takim z 40-letnim stażem istniał jeszcze gorący, namiętny seks.

Po trzecie - laicyzacja jest procesem zachodzącym po cichu i raczej bezrefleksyjnie. Ani się o tym nie gada, ani się o tym nie myśli - ludzie po prostu stają się niewierzący lub wierzący-niepraktykujący i nie ma dla nich większego znaczenia dyskusja nad teorią i praktyką.

Po czwarte - forum jest dla dinozaurów. Ba, nawet FB jest dla starych zgredów - z perspektywy nastolatków. Może trza na jakichś tiktokach popatrzeć czy nie gada se tam kto o Bogu lub jego braku.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
Słuchaj waść - ale Czarnek sam się ze stołka nie odspawa. Język

W ogóle, ProxyOne, stary zgred, jednym palcem wyskrobał z Tuby tyle, hm, osobowości, że teraz mam w ciągu dnia pól na pół politykę i problematykę nie/wiary. I naprawdę, rozrzut jest od zawróconych wyszczekańców po smętnych wychowanków Urbana. Dlatego mówię, że pora na kanał - i niech z kanału wybije odnowa. Szczęśliwy

Jego Świetlistość Łaskawy Dyktator Naszej Egzystencji Lumberjack napisał(a):To tak jakby w jakimś naprawdę starym małżeństwie, takim z 40-letnim stażem istniał jeszcze gorący, namiętny seks.
Khem, gdzie pan był, kiedy pana nie było? Tacy ludzie istnieją, komuniści ich nie wytłukli swoimi aparatami do damskiego masażu. Całkiem niedawno onet wywiesił galerię zdjęć jakiegoś artysty fotografa, estetyczne to było. Gógl tego nie widzi (HMMM), więc w zastępstwie, przedruk z Guardiana:

https://wiadomosci.onet.pl/kiosk/seks-ja...ieku/52r4q
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always
- Mike Wyzgowski & Sagisu Shiro
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości