To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 6 głosów - średnia: 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pedofilia i molestowanie nieletnich w Kościele Katolickim
Nie rozumiem dlaczego ludzie oczekiwali właściwego ukarania abpa Głódzia. To tak, jakby zapytać pisowca czy Obajtek jest winny czegokolwiek. Ta "kara" to jest właściwie policzek w twarz ofiar seksualnych nadużyć w Kościele, szczególnie beszczelne słowa rzecznika Episkopatu. Głódź spokojnie sobie pożyje na emeryturze, babcie będą go całować po rękach jak zawsze, zrobią mu uroczysty pogrzeb i szacunku wiele nie straci. W Polsce ważni ludzie Kościoła są w zasadzie nietykalni.
Odpowiedz
Oczywiście nie wiemy w jaki sposób abp. Głódź jest winny pedofili, ani w jaki sposób miał ukrywać pedofilów. Bo nic mu nie udowodniono
Odpowiedz
InspektorGadżet napisał(a): Oczywiście nie wiemy w jaki sposób abp. Głódź jest winny pedofili, ani w jaki sposób miał ukrywać pedofilów. Bo nic mu nie udowodniono
Sugerujesz, że papież Franciszek po prostu zrobił mu na złość?
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
Wciąż czekam na dowody a nie lament antyklerykałów
Odpowiedz
Papież Franciszek jest wg Ciebie antyklerykałem?
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
InspektorGadżet napisał(a): Wciąż czekam na dowody a nie lament antyklerykałów
Ale jaki znowu lament? To że ktoś się dobrał do dupska dotychczas nietykalnemu Flaszce to powód do radości, a nie do lamentu.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
To jest "dobranie sie do dupy" Zefciu?
To jest lekkie danie po lapach z dopiskiem "idz i nie grzesz wiecej".
Odpowiedz
Adam M. napisał(a): To jest "dobranie sie do dupy" Zefciu?
To jest lekkie danie po lapach z dopiskiem "idz i nie grzesz wiecej".
Rozumiem, że KRK dysponuje środkami, aby obedrzeć Głódzia żywcem ze skóry, tylko postanowił ich nie wdrożyć? Przecież ze strony KRK Głódź otrzymał w zasadzie najwyższy wymiar kary, jaki może dostać duchowny. A to, że ***-państwo się nie interesuje, to inna sprawa.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
zefciu napisał(a):
Adam M. napisał(a): To jest "dobranie sie do dupy" Zefciu?
To jest lekkie danie po lapach z dopiskiem "idz i nie grzesz wiecej".
Rozumiem, że KRK dysponuje środkami, aby obedrzeć Głódzia żywcem ze skóry, tylko postanowił ich nie wdrożyć? Przecież ze strony KRK Głódź otrzymał w zasadzie najwyższy wymiar kary, jaki może dostać duchowny.
Doprawdy? Przecież papież mógł pozbawić Głódzia urzędu czy zakazać mu w działalności gdziekolwiek, nie tylko na terenia archidiecezji gdańskiej. Albo wydalić ze stanu duchownego.
Odpowiedz
Osiris napisał(a): Doprawdy? Przecież papież mógł pozbawić Głódzia urzędu czy zakazać mu w działalności gdziekolwiek, nie tylko na terenia archidiecezji gdańskiej.
Przecież ma taki zakaz. Na terenie gdańskiej nawet mieszkać mu nie wolno, a sprawować liturgii – wszędzie.
Cytat:Albo wydalić ze stanu duchownego.
No tak – tego zabrakło.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
zefciu napisał(a): Przecież ma taki zakaz. Na terenie gdańskiej nawet mieszkać mu nie wolno, a sprawować liturgii – wszędzie.
Według tych informacji może prowadzić działalność poza swoją parafią. A to, że nie może mieszkać na terenie gdańskiej nie jest wielkim problem dla abpa, bądźmy poważni. Posiada on rezydencję m.in na Podlasiu. 
https://www.rp.pl/Kosciol/210339986-Isak...-kara.html
Odpowiedz
zefciu napisał(a):
InspektorGadżet napisał(a): Wciąż czekam na dowody a nie lament antyklerykałów
Ale jaki znowu lament? To że ktoś się dobrał do dupska dotychczas nietykalnemu Flaszce to powód do radości, a nie do lamentu.

Czyli dowodów jak nie ma tak nie będzie
Odpowiedz
InspektorGadżet napisał(a): Czyli dowodów jak nie ma tak nie będzie
Ale wiesz, że Twój papież nie jest użytkownikiem tego forum? To on podjął tę decyzję. Jeśli uważasz, że skazał nie tych co trzeba, to do niego z pretensjami proszę.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
Moim zdaniem KK sam sobie strzelił w stopę chroniąc pedofili. To wygląda bardzo słabo wizerunkowo i myślę, że wiele osób czuje niechęć do KK właśnie z tego powodu. Moim zdaniem zamiast tuszować te sprawy powinni to mocno piętnować, współpracować z prokuraturą i żądać wysokich wyroków dla takich księży z uwagi na to, że ich postępowanie wpływa negatywnie na wizerunek KK.
Odpowiedz
Jednak nie zawsze przenosi się do innej parafii. Znaczy się - raz był przeniesiony, ale tym razem już go nikt nie krył.

Cytat:Leszek S., były proboszcz parafii w Boguszowie-Gorcach (woj. dolnośląskie), został pod koniec marca skazany na 15 lat więzienia za pedofilię. - Wstyd, że takie rzeczy im robił. Ale był dobrym gospodarzem, dużo budował - mówią parafianie w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

Duchowny został oskarżony o czyny pedofilskie wobec trzech małoletnich dziewczynek oraz przywłaszczenie ponad 330 tys. zł. – On miał coś w oczach takiego złego. Ja to nawet mówiłam ludziom. Koleżanki córka była w scholi i mówiła, że on się przymilał do dziewczynek. Zawsze się o nie jakoś tak ocierał. Ale w sumie to nie działo się nic takiego złego… Był miłym człowiekiem. Tyle lat i nikt nawet nie pomyślał

W marcu sąd wymierzył Leszkowi S. karę łączną 15 lat więzienia. Sędzia wskazała, że S. został skazany za cztery czyny o charakterze pedofilskim, których ksiądz dopuścił się wobec trzech pokrzywdzonych. Zarzuty dotyczące utrzymywania przez S. kontaktów seksualnych z małoletnimi dotyczą lat 2002–2012.

– Naprawdę dużo robił, kopał, naprawiał. Ludzie mu dawali bardzo dużo pieniędzy na to i dużo rzeczy też robili, ale bez faktur. I on nie miał na to podkładki, za co im płacił. Myślę, że tu jest problem. Tego, że nie ukradł tych pieniędzy, to jestem pewien, bo był dobrym gospodarzem – zapewnia w rozmowie z "GW" mieszkaniec Gorców.

I dodaje: – Ale z tymi dziećmi, że takie rzeczy robił, to wstyd. Ten smród przyszedł za nim z Głuszycy. Ale tu był spokój, nic nie wskazywało, że u nas też robił takie coś.

– To jest szok – mówi gazecie inny mężczyzna. – Nikt tu nie wiedział, że on coś takiego robił. To jest po prostu coś niesamowitego. Po chwili dodaje: – Natomiast w te jego przekręty to nigdy nie uwierzę. Tyle kasy, co on na ten kościół od ludzi zebrał… Co, połasiłby się na te 335 tys.?

Leszek S. został zatrzymany w grudniu 2019 r. Śledztwo ws. duchownego zostało wszczęte po zawiadomieniu złożonym przez Świdnicką Kurię Biskupią. "W zawiadomieniu wskazano troje pokrzywdzonych. Po przesłuchaniu dwójki z nich prokuratura postawiła mężczyźnie zarzuty utrzymywania kontaktów seksualnych z małoletnimi" - powiedział wówczas PAP prokurator rejonowy w Wałbrzychu Marcin Witkowski. W grudniu 2019 r., po postawieniu zarzutów, ksiądz został tymczasowo aresztowany.

https://www.onet.pl/informacje/onetwrocl...e,79cfc278

Coś się w końcu chyba zaczyna dziać.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
zefciu napisał(a):
InspektorGadżet napisał(a): Czyli dowodów jak nie ma tak nie będzie
Ale wiesz, że Twój papież nie jest użytkownikiem tego forum? To on podjął tę decyzję. Jeśli uważasz, że skazał nie tych co trzeba, to do niego z pretensjami proszę.

Ja nie mam żadnego papieża. Ale to juz nie mój problem ze jedyne co potrafi lewica to rzucać oskarżenia ale jak przychodzi co do czego to milknie

@up, Wybiórcza kłamie nawet jak mówi dzień dobry
Odpowiedz
InspektorGadżet napisał(a): Ja nie mam żadnego papieża.
Nie informowałeś o porzuceniu Sanctae Romanae Ecclesiae. Skąd mogłem wiedzieć?
Cytat:Ale to juz nie mój problem ze jedyne co potrafi lewica to rzucać oskarżenia ale jak przychodzi co do czego to milknie
Ale przecież to nie „lewica” rzuca oskarżenie. To KRK rzucił oskarżenie, przeprowadził dochodzenie, stwierdził winnym i ukarał. W procedurze, która jest udokumentowana. Zatem dlaczego każesz się użytkownikom forum „ateista.pl” tłumaczyć z procesu, który przeprowadził w całości ktoś inny?
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
1. Ja nie jestem właścicielem żadnego papieża
2. nie wiem co to KRK
3. Proszę zatem przedstawić te dowody
Odpowiedz
InspektorGadżet napisał(a): 1. Ja nie jestem właścicielem żadnego papieża
2. nie wiem co to KRK
3. Proszę zatem przedstawić te dowody
Nie ma co, jesteś świetną reklamą katolicyzmu Duży uśmiech
Odpowiedz
Ale kwikwe przecież żadnym katolikiem nie jest. Tyle ma wspólnego z tą religią co jakiś jehowy.
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości