To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ochrona planety
InspektorGadżet napisał(a): Skurwiały rząd wymyślił sobie że wprowadzi ustawowo iż sprzedaż prądu elektroni będzie po niższej cenie, niż jego kupno.
Sam fakt istnienia różnicy nie jest wielce niesprawiedliwy. Elektrownia ma obowiązek dostarczać prąd w sposób przewidywalny, według określonych parametrów. Prosument dostarcza prąd, jak słońce świeci, czy wiatr wieje. Naturalne, że elektrownia dostaje za swoją usługę więcej. Problemem jest, czy stosunek tych cen jest opłacalny dla prosumenta. Dotychczasowo było to 80%. *** chce to zmniejszyć.

Cytat:Gdzie jest Greenpeace?
Pomysł ***u jest szeroko krytykowany przez ludzi mających na względzie ochronę środowiska.
Cytat:Macie swoją ochronę środowiska.
Nie swoją, tylko Waszą. Przecież my na *** nie głosowaliśmy.
Cytat:Ludzie którzy wyłożyli grube pieniądze na panele są teraz w czarnej dupie bo elektrownie znajdą sposób na rozwiązanie starej umowy
Gdzie znajdą?
Cytat:Uwierzyłeś rządowi
Ja nigdy Waszemu rządowi nie wierzyłem. To Ty na tym forum uprawiałeś propagandę na rzecz tego rządu. Więc to Tobie powinno być wstyd.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
Obrzydliwe łgarstwa, nigdy nie popierałem PiS'u i dobrze o tym wiesz. Uważam PiS za lewacki o szkodliwy dla Polski jak 98% innych polityków. Zasłużony minus
zefciu napisał(a):Naturalne, że elektrownia dostaje za swoją usługę więcej

Elektrownia "kupuje" mój prąd który udostępnia innym. Więc elektrownia ma obowiązek oddać mój prąd wtedy gdy go nie produkuje

zefciu napisał(a):Pomysł ***u jest szeroko krytykowany przez ludzi mających na względzie ochronę środowiska

Czyli przeze mnie, bo jestem jak najbardziej za ochroną środowiska. Nalezy odróżnić działania ekozjebistów od ochrony środowiska

zefciu napisał(a):To Ty na tym forum uprawiałeś propagandę na rzecz tego rządu

Proszę o przykłady. Dwa razy zełgałeś na mój temat
Odpowiedz
zefciu napisał(a):
InspektorGadżet napisał(a): Skurwiały rząd wymyślił sobie że wprowadzi ustawowo iż sprzedaż prądu elektroni będzie po niższej cenie, niż jego kupno.
Sam fakt istnienia różnicy nie jest wielce niesprawiedliwy. Elektrownia ma obowiązek dostarczać prąd w sposób przewidywalny, według określonych parametrów. Prosument dostarcza prąd, jak słońce świeci, czy wiatr wieje. Naturalne, że elektrownia dostaje za swoją usługę więcej. Problemem jest, czy stosunek tych cen jest opłacalny dla prosumenta. Dotychczasowo było to 80%. *** chce to zmniejszyć.

Dokładnie. Energetyka profesjonalna ma dostarczyć prąd o odpowiednich parametrach niezależnie od warunków, a prosumenci lecą, jak świeci albo wieje.
I dlatego w całej Europie wprowadza się rozmaite opłaty kompensacyjne dla utrzymywania pod parą odpowiedniej rezerwy mocy.
System był podwójnie dotowany, raz na poziomie dotacji celowej, dwa na poziomie odbioru.
Raczej ciężko by to było utrzymać w aspekcie ekonomicznym.

Dobrym przykładem jest energetyka wiatrowa
Cytat:Energetyka wiatrowa w Europie będzie zawsze wymagać 100% rezerwy mocy konwencjonalnej - tak twierdzą naukowcy zajmujący się energetyką ...
https://zielona-energia.cire.pl/st,6,373...etyka.html
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
InspektorGadżet napisał(a): Elektrownia "kupuje" mój prąd który udostępnia innym. Więc elektrownia ma obowiązek oddać mój prąd wtedy gdy go nie produkuje
Nie. Nie ma. Tak samo jak skup produktów rolnych nie ma obowiązku kupować po tej samej cenie, po której dany produkt dostępny jest w markecie. To nie miałoby sensu. Ale owszem – działania ***u zmierzają do likwidacji opłacalności fotowoltaiki i są grą do kieszeni Putina.
Cytat:Czyli przeze mnie, bo jestem jak najbardziej za ochroną środowiska. Nalezy odróżnić działania ekozjebistów od ochrony środowiska
Ale na jakiej podstawie należy odróżnić? Jesteś po stronie „ekozjebów”. Pogódź się z tym, bo to bardzo dobrze. Jesteś po stronie mającej rację moralną i tej, która ostatecznie zwycięży. Następnym razem, jak jakieś naziolki będą pluć na „ekozjebów”, to im pokaż środkowy palec i powiedz, że jesteś jednym z nich.
Cytat:Proszę o przykłady.
Proszę bardzo: https://ateista.pl/showthread.php?tid=14...#pid743991
Quinque potępia antyrządowe protesty, a broni K*****skiego.
https://ateista.pl/showthread.php?tid=14...#pid743639
Quinque sugeruje, że stworzony ponad prawem przez polityków *** organ może być potencjalnie Trybunałem Konstytucyjnym.

Jeszcze ma być? Nie znajduję przyjemności w takim wypominaniu. Bardzo się cieszę, że dostrzegasz iż strona ***owska jednak może nie mieć racji.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
zefciu napisał(a):Nie. Nie ma. Tak samo jak skup produktów rolnych nie ma obowiązku kupować po tej samej cenie, po której dany produkt dostępny jest w markecie

Elektrownia już otrzymuje opłatę za magazynowanie energii w postaci darmowego prądu. Więc slabiutki argument

zefciu napisał(a):Ale na jakiej podstawie należy odróżnić? Jesteś po stronie „ekozjebów”. Pogódź się z tym, bo to bardzo dobrze. Jesteś po stronie mającej rację moralną i tej, która ostatecznie zwycięży. Następnym razem, jak jakieś naziolki będą pluć na „ekozjebów”, to im pokaż środkowy palec i powiedz, że jesteś jednym z nich

Nie jestem. Nalezy odróżnić normalnych ludzi (jak ja) którzy są przeciwni paleniu śmieciami czy oponami, które propsują ulgi podatkowe dla producentów przyjaznych środowisku technologii, którzy są przeciwni wyrzucaniu śmieci do lasów. Od ekozjebistów nakładających podatki na ludzi palących węglem czy jeżdżącymi V8

zefciu napisał(a):Quinque potępia antyrządowe protesty, a broni K*****skiego

Oczywiście potępiam protesty Strakju Kobiet z kilku powodów. Natomiast protesty rolników są mi obojętne
zefciu napisał(a):Quinque sugeruje, że stworzony ponad prawem przez polityków *** organ może być potencjalnie Trybunałem Konstytucyjnym

Może być bo nie jestem zwolennikiem legalizmu
Odpowiedz
InspektorGadżet napisał(a): Elektrownia już otrzymuje opłatę za magazynowanie energii w postaci darmowego prądu. Więc slabiutki argument
Jakiego darmowego? Przecież mówimy o systemie, w którym ten prąd nie jest darmowy. Można sobie wyobrazić dwa systemy: jeden oparty o wymianę, tak jak teraz. I wtedy elektrownia oddaje mniej prądu, niż bierze. Drugi – oparty o kupno i sprzedać. I wtedy elektrownia kupuje taniej niż sprzedaje. Oba systemy mają sens. Drugi ma nawet większy, bo można wtedy na panelach zarobić. Tym, co jest złe w projekcie ***u nie jest to, że wprowadza system kupna-sprzedaży, tylko to, że firmy energetyczne mogą wprowadzić nieopłacalne stosunki cen.
Cytat:Nie jestem.
Oczywiście, że jesteś. Przecież na hurr-durr wolnym rynku, prosument, od którego elektrownia nie chce kupić prądu, bierze dom pod hurr-duur pachę i przenosi tam, gdzie elektrownia kupi. A taki hurr-durr ekozjeb IG chciałby, żeby Kapitan Państwo narzucał elektrowni, jak ma się z prosumentem rozliczać. Przecież to jest hurr-durr stalinowski pomysł.
Cytat:Nalezy odróżnić
A ja pytam, po czym należy odróżnić. I odpowiedzi nie dostaję. Ta narracja, że istnieje jakiś sztywny podział na „naprawdę chroniących środowisko” i „ekozjebów” kupy się nie trzyma. Tak – czasami jakiś pomysł ochrony środowiska okaże się błędny. Ale to nie usprawiedliwia potępiania takich ekozjebów jak Inspektor Gadżet.
Cytat:Oczywiście potępiam protesty Strakju Kobiet z kilku powodów.
Z jakich powodów? Protesty Strajku Kobiet są bezpośrednio wywołane przez bezprawne akcje ***u i zawłaszczanie państwa przez ***. Nie da się potępiać Strajk Kobiet, a jednocześnie być przeciwnym ***owi.
Cytat:Może być bo nie jestem zwolennikiem legalizmu
A czego? Trybunał Przyłębskiej jest nielegalnym organem ***owskim mającym za zadanie wzmocnienie władzy ***u. Nie można sugerować, że jest to organ legalny, a jednocześnie być przeciwnym ***owi.

Ogólny wniosek jest taki, że ktoś Cię Inspektorze Gadżecie w chuja robi. Wierzysz, że jesteś w opozycji, ale Twoja opozycyjność ma kiepskie pokrycie w faktach.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
zefciu napisał(a):Jakiego darmowego?
Obecnie elektrownia zabiera 20% twojego prądu za magazynowanie energii

zefciu napisał(a):A taki hurr-durr ekozjeb IG chciałby, żeby Kapitan Państwo narzucał elektrowni, jak ma się z prosumentem rozliczać

Fakt ze elektrownia dostaje za darmo prąd który może sprzedać jest uczciwą ofertą

zefciu napisał(a):Tak – czasami jakiś pomysł ochrony środowiska okaże się błędny. Ale to nie usprawiedliwia potępiania takich ekozjebów jak Inspektor Gadżet

Ty chyba naprawdę chcesz żebym zaczął palić oponami skoro zestawiasz mnie w jednym szeregu z weganami, albo tymi co się przywiązują do drzew

zefciu napisał(a):Z jakich powodów?

Chamstwa przedstawicieli SK i ataków na kościoły przezeń dokonanych

zefciu napisał(a):Nie da się potępiać Strajk Kobiet, a jednocześnie być przeciwnym ***owi
Ależ da. Ale skoro tak uważasz to chyba jednak wolę być po stronie PIS'u niż SK

zefciu napisał(a):A czego? Trybunał Przyłębskiej jest nielegalnym organem ***owskim mającym za zadanie wzmocnienie władzy ***u. Nie można sugerować, że jest to organ legalny, a jednocześnie być przeciwnym ***owi.

W latach 30'stych w ZSRR za urwanie pięciu kłosów zboża albo za kradzież ziemniaka groziła kara śmierci. Co bardziej fartowni trafiali do obozów. Wszystko zgodnie z prawem. To że coś jest zgodne z prawem nie jest dla mnie argumentem
Odpowiedz
InspektorGadżet napisał(a): Obecnie elektrownia zabiera 20% twojego prądu za magazynowanie energii
No wiem. A w propozycji ***u ustala różne ceny za przesyły. Z tym samym uzasadnieniem. Sam pomysł nie jest zły. Zła jest różnica cen.
Cytat:Fakt ze elektrownia dostaje za darmo prąd który może sprzedać jest uczciwą ofertą
<hurr-durr>Ale przecież to, co jest uczciwą ofertą powinien ustalać wolny rynek, a nie jakiś ekozjeb Quinque</hurr-durr>
Cytat:Ty chyba naprawdę chcesz żebym zaczął palić oponami skoro zestawiasz mnie w jednym szeregu z weganami, albo tymi co się przywiązują do drzew
Nie. Chcę, żebyś zauważył, że świat nie dzieli się na rozsądnych i zawsze mających rację „mych”, oraz głupich, nieracjonalnych „ónych”. I że użyłeś argumentu, który w Twoim obozie politycznym zostałby uznany za lewacki. Tylko tyle. Jeśli Twoją reakcją ma być wyparcie i palenie oponami z czystej przekory, to jest to problem Twojego charakteru, a nie mojego zwrócenia Ci uwagi.
Cytat:Chamstwa przedstawicieli SK i ataków na kościoły przezeń dokonanych
Ponieważ środowiska polityczne, z którym Ty sympatyzujesz nigdy nie były chamskie i nigdy nie zaatakowały żadnego kościoła?
Cytat:Ależ da.
Ale jak? Jeśli Adam ktoś lata po ulicy z łomem i bije ludzi. I powstanie organizacja, której celem jest protest przeciwko biciu łomem ludzi przez Adama, to do jasnej cholery nie da się być przeciwko tej organizacji (argumentując, że jakiś jej przedstawiciel był chamski) i twierdzić, że się nie pochwala postępowania Adama.
Cytat:To że coś jest zgodne z prawem nie jest dla mnie argumentem
Ale od dupy strony do tego podchodzisz. Jeśli nie zgadzasz się z ***em, to powinieneś potępiać ΨTK. Nawet jeśli nie jesteś legalistą, bo ΨTK istnieje po to, by umacniać władzę ***u.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
zefciu napisał(a):<hurr-durr>Ale przecież to, co jest uczciwą ofertą powinien ustalać wolny rynek, a nie jakiś ekozjeb Quinque

Ale wolny rynek ustalił ze opłaca mu się obecna oferta. Zobaczymy ile osób będzie sobie zakładać FW jak wejdą te przepisy

zefciu napisał(a):Nie. Chcę, żebyś zauważył, że świat nie dzieli się na rozsądnych i zawsze mających rację „mych”, oraz głupich

Widziałeś ostatnią akcje Greenpeace z paralotnią?

https://www.google.com/amp/s/www.rmf24.p...Id,5300593

Nigdzie nie twierdzę że mam racje. Twierdzę że środowiska typu GP szkodą sprawie o którą niby walczą. Powyższa akcja jest jednym z wielu przykładów

zefciu napisał(a):Tylko tyle. Jeśli Twoją reakcją ma być wyparcie i palenie oponami z czystej przekory, to jest to problem Twojego charakteru

Chyba po takim czasie zdążyłeś zauważyć że jak ktoś na mnie coś wymusza to robię na odwrót z czystej przekory

zefciu napisał(a):Ponieważ środowiska polityczne, z którym Ty sympatyzujesz nigdy nie były chamskie i nigdy nie zaatakowały żadnego kościoła?

Te na które głosuje tego drugiego nie czynią. Pierwsze być może, ale jest różnica między chamstwem takiego Grzesia Brauna a Marty Lempart czy innych środowisk. GB potrafi swoje stanowisko uzasadnić i nawet jak kogoś chce obrazić to robi to w elegancki sposób

zefciu napisał(a):Ale jak?
Normalnie. Potępiam PiS za bycie udawaną prawicą i zgadzam się z nielicznymi ich działaniami. Poza tym to nie społeczeństwo ustala co jest zgodne z prawem a co nie jest

zefciu napisał(a):Ale od dupy strony do tego podchodzisz. Jeśli nie zgadzasz się z ***em, to powinieneś potępiać ΨTK. Nawet jeśli nie jesteś legalistą, bo ΨTK istnieje po to, by umacniać władzę ***u.

Nie popieram ani jednych ani drugich
Odpowiedz
InspektorGadżet napisał(a):
zefciu napisał(a):<hurr-durr>Ale przecież to, co jest uczciwą ofertą powinien ustalać wolny rynek, a nie jakiś ekozjeb Quinque

Ale wolny rynek ustalił ze opłaca mu się obecna oferta. Zobaczymy ile osób będzie sobie zakładać FW jak wejdą te przepisy

Ale gdzie tu masz wolny rynek?
Jeszcze raz powtarzam, bo widać nie dotarło - akcja była podwójnie dotowana, raz na etapie montażu, dwa na etapie przymusowego odbioru niedyspozycyjnej energii.
Gdybyś wiedział przynajmniej deczko na temat tego, jak działa profesjonalna energetyka, to byś nie pisał takich głupot.
To nie jest magazyn ziemniaków, z którego można sobie brać pyry, jak się zachce jeść.
Tu wszystko jest bilansowane na bieżąco i przy tak niestabilnych źródłach trzeba trzymać pod parą dodatkowe moce, które kosztują.

Ale i tak pewnie jak grochem w ścianę, za chwilę wyskoczysz z kolejną mundrością.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
InspektorGadżet napisał(a): Ale wolny rynek
RLY? Sofeicz już odpowiedział.
Cytat:Widziałeś ostatnią akcje Greenpeace z paralotnią?
Aha. I to jest Twój najlepszy argument? Naprawdę ciężko sobie wyobrazić bardziej niezwiązaną ze słusznością postulatów sprawię niż to, że ktoś, kto głosił te postulaty miał wypadek przy pracy.
Cytat:Nigdzie nie twierdzę że mam racje.
Stwierdzenie, że ma się w swoim mniemaniu rację jest inherentnym, domyślnym elementem każdego stwierdzenia. Przynajmniej, jeśli wypowiada je ktoś, kto bierze jakąkolwiek odpowiedzialność za swoje słowa.
Cytat:Chyba po takim czasie zdążyłeś zauważyć że jak ktoś na mnie coś wymusza to robię na odwrót z czystej przekory
Aha. Czyli np. mordujesz ludzi, bo jest zakazane mordowanie ludzi?
Cytat:Te na które głosuje tego drugiego nie czynią.
A jaki był stosunek endecji do zburzenia Soboru Aleksandra Newskiego?

Cytat:Pierwsze być może, ale jest różnica między chamstwem takiego Grzesia Brauna a Marty Lempart czy innych środowisk. GB potrafi swoje stanowisko uzasadnić i nawet jak kogoś chce obrazić to robi to w elegancki sposób
Aha. Czyli wszystko rozbija się o elegancję? Zawsze wybierzesz polityka bardziej eleganckiego?
Cytat:Poza tym to nie społeczeństwo ustala co jest zgodne z prawem a co nie jest
A kto w demokracji to ustala?
Cytat:Nie popieram ani jednych ani drugich
Istotne jest, kto na Twojej narracji korzysta, a kto traci. Koncepcja opozycji reglamentowanej to nie jest jakiś dziwaczny wymysł.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
Sofeicz napisał(a):Ale gdzie tu masz wolny rynek?

W nosie, nikt nie zmusza nikogo do zakładania paneli. Wolny rynek polega na tym że ktoś może sobie coś kupić wtedy gdy to mu się opłaca. Najwyraźniej obecnie opłaca się montować FW

Sofeicz napisał(a):Gdybyś wiedział przynajmniej deczko na temat tego, jak działa profesjonalna energetyka, to byś nie pisał takich głupot.

Zapewne masz dyplom z dziedziny energetyki i wypowiadasz się jako ekspert. Dobrze wiedzieć. Ale gdybyś zamiast próby ośmieszna mnie przeczytał ze zrozumieniem co napisałem, to widziałbyś ze napisałem wyrazie iż opłatą za magazynowanie energii jest oddawanie części energii elektrowni. I napisałem też ze po zmianie przepisów najprawdopodobniej liczba montowanych paneli spadnie. Nikt nikomu nie kazał ustalać takich warunków jak sa obecnie


zefciu napisał(a):Aha. I to jest Twój najlepszy argument?
No wiadomo, powazna organizacja naraża swoich pracowników na niebezpieczeństwo. I przy okazji dzialan tej organizacji cierpią inni

zefciu napisał(a):Aha. Czyli np. mordujesz ludzi, bo jest zakazane mordowanie ludzi?

Nie. Gdy ktoś probuje mnie dyskredytować to jadę z nim krótko nawet jak nie mam racji

zefciu napisał(a):A jaki był stosunek endecji do zburzenia Soboru Aleksandra Newskiego?
No, jako symbol Ruskiej dominacji. Zresztą, ja nie głosuje na Endecję bo ta dawno nie istnieje

zefciu napisał(a):Aha. Czyli wszystko rozbija się o elegancję?

O merytoryke i poglądy. GB potrafi swoje stanowisko uzasadnić a z jego poglądami się zgadzam

zefciu napisał(a):A kto w demokracji to ustala?

Rząd 3/4 głosów. Ale nie uważam żeby w demokracji lud miał realny wpływ na władze i wygląd państwa
Odpowiedz
InspektorGadżet napisał(a): No wiadomo, powazna organizacja naraża swoich pracowników na niebezpieczeństwo. I przy okazji dzialan tej organizacji cierpią inni
No ale to nadal ma się nijak do słuszności bądź niesłuszności samych postulatów.
Cytat:Nie.
No jak to nie? Zakazują Ci przecież. To czemu nie mordujesz?
Cytat:No, jako symbol Ruskiej dominacji.
A uczestniczki Strajku Kobiet malowały trochę graffiti na kościołach postrzegając KRK jako instytucję wspomagającą dominację Prawa i Sprawiedliwości. Nikt nie atakował katolików jako takich za to, że są katolikami.
Cytat:Zresztą, ja nie głosuje na Endecję bo ta dawno nie istnieje
Ale współcześni narodowcy nawiązują do endeckich tradycji i czują się kontynuatorami tamtych formacji. Fakt, że konfiarze nie mieli okazji zburzyć żadnej cerkwi nie świadczy przecież na ich korzyść.
Cytat:Rząd 3/4 głosów.
Co? Mógłbyś mnie nakierować na stosowny akt prawny, gdzie rząd ustala prawa większością ¾ głosów?
Cytat:Ale nie uważam żeby w demokracji lud miał realny wpływ na władze i wygląd państwa
A w jakim ustroju ma?
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
zefciu napisał(a):No ale to nadal ma się nijak do słuszności bądź niesłuszności samych postulatów.

No wiadomo, komunizm jest spoko ale metody jego egzekwowania już nie. Nie pórownuje GP do Stalina ale wykazuje slabośx argumentu który przedstawiłeś

zefciu napisał(a):No jak to nie? Zakazują Ci przecież. To czemu nie mordujesz?

Erystyka. Dla mnie prawo państwowe nie jest najważniejsze juz mówiłem

zefciu napisał(a):A uczestniczki Strajku Kobiet malowały trochę graffiti na kościołach postrzegając KRK jako instytucję wspomagającą dominację Prawa i Sprawiedliwości.

Ale to podobno lewica jest za wolnością. Więc możemy popierac kogo chcemy. W końcu to lewak Wolter mówil "nienawidzę twoich poglądów ale zrobię wszystko żebyś mógł je głosić". No ale wiemy ze wolność dla lewicy jest wtedy gdy oni mogą robić to co chcą a nie inni

zefciu napisał(a):Ale współcześni narodowcy nawiązują do endeckich tradycji i czują się kontynuatorami tamtych formacji

Czyli kto? Ja nie obraziłbym się widząc na Polskim tronie Habsburga

zefciu napisał(a):Mógłbyś mnie nakierować na stosowny akt prawny, gdzie rząd ustala prawa większością ¾ głosów?

3/4 posłów musi zagłosować żeby zmienić konstytucje. No ale mogę się mylić

zefciu napisał(a):A w jakim ustroju ma?

Na szczęście w żadnym
Odpowiedz
InspektorGadżet napisał(a): No wiadomo, komunizm jest spoko ale metody jego egzekwowania już nie.
Zupełnie nie o to chodzi. Twoja argumentacja wygląda tak, że komunizm jest zły, bo kiedyś jakiś komunista przejechał kogoś w drodze do siedziby partii.
Cytat:Erystyka. Dla mnie prawo państwowe nie jest najważniejsze juz mówiłem
No dobrze. Ale nie postulowałeś, że prawo jest ważne, czy nieważne, ale że wprowadzenie prawa jest dla Ciebie powodem, by je łamać.
Cytat:Ale to podobno lewica jest za wolnością. Więc możemy popierac kogo chcemy. W końcu to lewak Wolter mówil "nienawidzę twoich poglądów ale zrobię wszystko żebyś mógł je głosić". No ale wiemy ze wolność dla lewicy jest wtedy gdy oni mogą robić to co chcą a nie inni
A jak to ma się do obecnej sytuacji, w której KRK poparł bezprawne działania ograniczające czyjeś prawa?
Cytat:3/4 posłów musi zagłosować żeby zmienić konstytucje.
To posłów, czy rządu?
Cytat:No ale mogę się mylić
A sprawdzić możesz? Są jakieś granice dla Twojego lenistwa?
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
InspektorGadżet napisał(a):
Sofeicz napisał(a):Ale gdzie tu masz wolny rynek?

W nosie, nikt nie zmusza nikogo do zakładania paneli. Wolny rynek polega na tym że ktoś może sobie coś kupić wtedy gdy to mu się opłaca. Najwyraźniej obecnie opłaca się montować FW
Czy ty w ogóle czytasz, co piszesz i co inni piszą?
Jaki k... wolny rynek. Ludziska rzucili się na panele, bo rząd dofinansowywał instalacje w kwocie 5000 PLN i zapewniał przymusowy odbiór prądu nawet wtedy, kiedy nie było takich potrzeb.
Zaiste, to jakaś nowa Inspektorowa definicja wolnego rynku.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Cytat:Kolejnym, stosunkowo nowym zjawiskiem w Polsce są burze pyłowe wiosną, które też są skutkiem zbyt łagodnych zim. Gleba jest przesuszona, miedze zniszczone, drzewa wycięte, więc gdy nadciąga silniejszy wiatr, to ją zwiewa ze świeżo zaoranych pól. Wszyscy ekscytują się spektakularnym widokiem, ale mało kto zdaje sobie sprawę, że w ten sposób spada produktywność gleby, co ma wpływ na ilość plonów.

Konsekwencje suszy i utraty żyzności gleby będą takie, że za 50 lat będziemy mieli niedobór wody pitnej, a wszystkie pieniądze z wypłaty będziemy wydawać na żywność, bo będzie tak droga. Na paliwo i samochód już nie będzie nas stać.

/Gzt

Prof. Malinowski znowu straszy. Przeczytałem ten całkiem interesujący wywiad i ciekawi mnie do jakiego stopnia zmaterializuje się ta katastrofa klimatyczna.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
Bredzi. Już mamy technologie, które intensyfikują uprawy w zamkniętych habitatach do stopnia nieprzerwanej, fabrycznej produkcji. Proces odsalania wody morskiej zaś, czy w ogóle uzdatniania, zapewnił już takiemu Izraelowi status eksportera wody do... Egiptu XD Co więcej mamy membrany grafenowe i za jakieś dwa czy trzy lata będą po testach i pewnie zostaną dopuszczone do masowej produkcji. "Problemem" może stać się uprawa wielkopowierzchniowa zbóż albo roślin bulwiastych, ale od kilkudziesięciu lat trwają badania nad zbożami wieloletnimi (sic!) a nowe możliwości jakie daje Crispr czy jeszcze inne środki edycji genów, tylko zmienią wektor tego co będzie jedzone i żadnej apokalipsy nie będzie. A w zanadrzu jest taniejące mięso z próbówki jeszcze. Więc ślad węglowy, produkcja metanu i inne zmienne pójdą w zapomnienie.

Z ciekawostek:

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/nau...r-BB1cgcmo

https://spidersweb.pl/2021/06/drzewa-pod...cznie.html

I tutaj pada pytanie na ile, katastrofa klimatyczna jest problemem nieodwracalnym. Chiny i Afryka zalesiają co mogą. Europa zalesia się sama z powodu porzucania słabych gleb. Ameryki czeka ten sam trend. Przecież podrasowane drzewa sadzone na nieużytkach są w stanie zmienić antropogeniczne wyrzuty gazów do atmosfery w bilans zerowy. Człowiek przeca nie jest głównym emitentem gazów, jest po prostu kostką domina przeważającą szalę. Przydało by się policzyć ile drzew rasowych trzeba posadzić aby bilans wyszedł na zero.
Sebastian Flak
Odpowiedz
Gawain napisał(a): Przydało by się policzyć ile drzew rasowych trzeba posadzić aby bilans wyszedł na zero.

Chyba nie jesteśmy w stanie tyle co roku sadzić żeby wyjść na zero, a ostatecznie i tak skończy się miejsce, a emitować nadal będziemy. Do upraw przemysłowych i odsalania potrzebna jest energia. To problem, szczególnie dla państw, które dużo jej nie produkują, więc bez pomocy państw bogatszych trudno będzie zbilansować ten układ.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
Żarłak napisał(a):
Gawain napisał(a): Przydało by się policzyć ile drzew rasowych trzeba posadzić aby bilans wyszedł na zero.

Chyba nie jesteśmy w stanie tyle co roku sadzić żeby wyjść na zero, a ostatecznie i tak skończy się miejsce, a emitować nadal będziemy.

No nie do końca. ww. drzewa są podbustowane genetycznie, są wytrzymalsze i efektywniejsze. W dodatku działają jak magazyny CO2 i z wiekiem ich wydajność rośnie.

Cytat:Do upraw przemysłowych  i odsalania potrzebna jest energia. To problem, szczególnie dla państw, które dużo jej nie produkują, więc bez pomocy państw bogatszych trudno będzie zbilansować ten układ.

To problem teraźniejszy, za pięć lat nikt o nim nie będzie pamiętał, bo wchodzą na rynek ogniwa perowskitowe a magazynowanie energii tanieje w oczach.
Sebastian Flak
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości