To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Koronawirus
lumberjack napisał(a):
Żarłak napisał(a): I właśnie to ostatnie trzeba mieć na uwadze. Społeczeństwo się postarzało, więc wydatki wzrosły.

No ale przecież ci co się zestarzeli przez całe swoje życie płacili składki, które teraz państwo polskie im oddaje. Na tym to polega, nieprawdaż? Bo kiedy piszę, że ZUS to piramida finansowa gorsza niż amber gold, bo przymusowa, to się ludzie oburzają.
A jakie to ma znaczenie? Składki były odkładane na kontach ludzi odkładających składki czy były przejadane przez Kapitana Państwo?


Poważnie pytasz? Myślałem, że już od dawna to wiesz. Twoje składki nie istnieją. Nie ma czegoś takiego jak konto ze składkami. Wszystko idzie na bieżące wydatki, a od wielu lat brane są pożyczki na ten cel, a ty masz tylko zapis w tabelkach, który jest odpowiednio przeliczany do aktualnych możliwości ekonomicznych państwa. Właśnie dlatego nie ma co liczyć, że emerytury w przyszłości będą inne niż głodowe.

lumberjack napisał(a):
Żarłak napisał(a): Teraz zbliżamy się do punktu bez powrotu. Bez imigracji będzie katastrofa.

Covid jest - jaką ty chcesz teraz imigrację skoro najlepiej byłoby, żeby w ogóle każdy siedział w domu


Jest covid, dlatego możemy wziąć tylko zaszczepionych, aby stanowili konkurencję dla konfaszystów i pozostałych foliarzy.
Taką imigrację, która parafrazując: "Podpatrzone na Zachodzie, aby Polska rosła w siłę, a ludzie żyli dostaniej".
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
Żarłak napisał(a): Poważnie pytasz? Myślałem, że już od dawna to wiesz.

Tamten post napisałem raczej z przekąsem Oczko

Żarłak napisał(a): Twoje składki nie istnieją. Nie ma czegoś takiego jak konto ze składkami. Wszystko idzie na bieżące wydatki, a od wielu lat brane są pożyczki na ten cel, a ty masz tylko zapis w tabelkach, który jest odpowiednio przeliczany do aktualnych możliwości ekonomicznych państwa. Właśnie dlatego nie ma co liczyć, że emerytury w przyszłości będą inne niż głodowe.

No właśnie. Jako libertarianin, minarchista i prawie że anarchista jestem za tym aby każdy dbał sam o swoją przyszłość, a państwo jeśli już ma być, to żeby nie wtrącało się w pierdyliard niepotrzebnych rzeczy i zminimalizowało swoje podatki. Socjaliści i inni propaństwowcy twierdzą, że Kapitan Państwo zadba lepiej o przyszlość Kowalskiego niż on sam, bo sam by tylko te pieniądze przepultał. A jak widać po twoim tekście wychodzi na to, że to państwo pieniądze Kowalskiego już lata temu przeżarło.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
Trzecia dawka i trzecie zderzenie z pociągiem.
Dwa dni wyłączony z prądu - wrak człowieka.

To ja już podziękuję za następne zderzenia.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Sofeicz napisał(a): To ja już podziękuję za następne zderzenia.

W sensie, że co - zamierzasz skończyć ze szczepieniami?
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
Sofeicz napisał(a): Trzecia dawka i trzecie zderzenie z pociągiem.
Dwa dni wyłączony z prądu - wrak człowieka.

To ja już podziękuję za następne zderzenia.
Zamiast marudzić - ciesz się, że żyjesz. W sumie możesz potraktować to doświadczenie jako wyraz wdzięczności twego organizmu za podjętą przez Ciebie decyzję  Oczko
"Kto nie zważa na karność, gardzi własnym życiem, lecz kto słucha napomnienia, nabywa rozumu.
Bojaźń Pana jest szkołą mądrości, a pokora poprzedza chwałę"
                            
"To głupota prowadzi człowieka na manowce, a potem jego serce wybucha gniewem na Pana"

          Prz. 15,32-33; 19,3
Odpowiedz
Sofeicz napisał(a): Trzecia dawka i trzecie zderzenie z pociągiem.
Dwa dni wyłączony z prądu - wrak człowieka.

To ja już podziękuję za następne zderzenia.

To jak tak reagujesz pomyśl jak wyglądałoby zderzenie z covidem a nie ze szczepionką.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
Ja też już po trzeciej dawce i swoje samopoczucie opisałbym jako lepsze niż po pierwszej, ale nieco gorsze niż po drugiej. Czyli umiarkowanie bolące ramię i uczcie zmęczenia, senności.

Natomiast moi teściowie stali się oficjalnymi zakażonymi objawowymi po dwóch dawkach Pfizera (druga dawka początkiem maja, trzeciej nie przyjęli). Była krótkotrwała i niewysoka gorączka (ok. 38 stopni), było zmęczenie i bóle mięśni, był mocny kaszel (na tyle mocny, że teściowa wybrała się do lekarza i ten skierował ją na test, gdyż nasze sugestie by go zrobić 5 DNI WCZEŚNIEJ zostały oczywiście zlane). Po zobaczeniu plusika do testu przekonał się też teść (mimo, że to on przywlókł wirusa i pierwszy się rozchorował). Poza tym nic - żadnych duszności (poza zmęczeniem kaszlem), saturacja w normie. Dodam, że teściowa od prawie 30 lat cierpi na autoimmunologiczną chorobę jelit, którą ma zresztą w fazie zaostrzenia. Wygląda na to, że COVID-19 już ją powoli odpuszcza (teść stanął na nogi po ok. tygodniu).

Nie chcę wiedzieć, co by się stało z nimi (a szczególnie z nią) gdyby korona dopadła ich bez szczepienia.
"Gdzie kończy się logika, tam zaczyna się administracja".
Nie cierpię administracji.
Jestem absolwentem administracji.
Chcę zmieniać administrację.
Odpowiedz
Sofeicz napisał(a): Trzecia dawka i trzecie zderzenie z pociągiem.
Dwa dni wyłączony z prądu - wrak człowieka.

To ja już podziękuję za następne zderzenia.

Myślę, że mimo wszystko warto się dalej szczepić, mimo kilkudniowych problemów, jeżeli koronawirus nie ustabilizuje się do czegoś grypo-podobnego. Dobre wieści płyną z RPA co do omikrona. Ludzie nim zarażeni mają prawie zawsze łagodny przebieg. Duży uśmiech
Odpowiedz
Mustafa Mond napisał(a): Dobre wieści płyną z RPA co do omikrona. Ludzie nim zarażeni mają prawie zawsze łagodny przebieg. Duży uśmiech

Niezbyt to koresponduje ze znacząco rosnącą ilością nowych hospitalizacji w RPA.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
Przecież nie wszyscy chorzy w RPA muszą mieć omikrona.
"Kto nie zważa na karność, gardzi własnym życiem, lecz kto słucha napomnienia, nabywa rozumu.
Bojaźń Pana jest szkołą mądrości, a pokora poprzedza chwałę"
                            
"To głupota prowadzi człowieka na manowce, a potem jego serce wybucha gniewem na Pana"

          Prz. 15,32-33; 19,3
Odpowiedz
DziadBorowy napisał(a):
Mustafa Mond napisał(a): Dobre wieści płyną z RPA co do omikrona. Ludzie nim zarażeni mają prawie zawsze łagodny przebieg. Duży uśmiech

Niezbyt to koresponduje ze znacząco rosnącą ilością nowych hospitalizacji w RPA.

O nie. Smutny To musiałem przeczytać jakiś głupi artykuł, albo go źle przeczytać. Może jakoś emocjonalnie szukam dobrych wieści, bo chcę, by to już się skończyło. Masz rację. Teraz doczytałem. Cofam mego pozytywnego posta. Faktycznie w RPA rośnie hospitalizacja.

https://www.medonet.pl/koronawirus/koron...30253.html

""Niestety, każdego dnia obserwujemy więcej niż podwojenie liczby przyjęć do szpitali" – powiedział Ian Sanne, cytowany przez voanews.com, specjalista chorób zakaźnych, który zasiada w prezydenckim komitecie doradczym ds. koronawirusa w RPA"

https://wiadomosci.wp.pl/omikron-jednak-...082701504a
Tutaj z kolei wieści są optymistyczne, bo ukazują łągodny przebieg zachorowań. Chyba trzeba się jeszcze wstrzymać z wyrokowaniem, jak to będzie.
Odpowiedz
https://edition.cnn.com/2021/12/02/world...index.html

Wyrażam zdziwienie, że naukowcy wyrażają zdziwienie, że wirusy się rozprzestrzeniają i to w takim tempie! Samolotami latają, skubane. Odkrycie epokowe pandemii: wirusy się jednak rozprzestrzeniają - jednak!

Cytat:For now the Delta variant remains the dominant strain, accounting for 99.8% of the global sequences uploaded to the GISAID database, according to WHO's latest bulletin.
Ktoś założył, że Delta dominującym wariantem pozostanie?

Zdziwienie nowym wariantem? Zdziwienie Deltą, zdziwienie mutacją Nu, o przepraszam mutacją Xi, o przepraszam Wielkiego Xi Jinpinga, zdziwienie Omikronem? Zdziwienie, że nie wiadomo gdzie i nie wiadomo skąd?

Czy ktoś założył, że nie będzie nowego wariantu?
Odpowiedz
Mustafa Mond napisał(a): Tutaj z kolei wieści są optymistyczne, bo ukazują łągodny przebieg zachorowań. Chyba trzeba się jeszcze wstrzymać z wyrokowaniem, jak to będzie.

Ale w sensie ewolucyjnym, to ma sens.
Łagodny koleżka Omikron jest zaraźliwszy i szybko wypiera z populacji wredną koleżankę Deltę, ergo ma większe szanse na pozostanie na dłużej w poplulacji.
Szybkie zabijanie swoich dobroczyńców nie jest ewolucyjnie stabilną strategią.

PS. Wie ktoś dlaczego od razu przeskoczyli do Omikrona?
Z mojej, pobieżnej znajomości greki wychodzi, że pominęli sporo alfabetu.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Ile czasu od covida można oddawać krew? 3 tygodnie wystarczą?

Szkoda, że osocza nie mogę oddać, to by pomogło komuś z covidem. Ale żeby tak było musiałbym se zrobić oficjalny test i donieść na siebie i mieć kwarantannę.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
Sofeicz napisał(a): PS. Wie ktoś dlaczego od razu przeskoczyli do Omikrona?
Z mojej, pobieżnej znajomości greki wychodzi, że pominęli sporo alfabetu.

Wyjaśniłem to i nie była to tylko ironia - ostatnim przed Deltą był Mu, następnym powinien być Nu, tyle że anglojęzyczni Nu wymówią jak ichnie New więc "new Nu variant" zabrzmi "niu niu", ktoś usłyszy i zamiast Nu napisze New i chciano takich lapsusów uniknąć. A Xi? Cóż, ponoć przewodniczący Xi Jinping mógłby zostać urażony.

Nie wiem na ile to spekulacje, a na ile oficjalne lub półoficjalne stanowisko WHO, ale portale informacyjne taką wersję publikowały.
Odpowiedz
Zara, zara - o ile mnie pamięć nie myli, to idzie tak:
alfa, beta, gamma, delta, epsilon, dzeta, eta, teta, jota, kappa, lambda, mi, ni, ksi, omikron ....

A tu czytam, że:

Cytat:Aktualnie wykryte odmiany, które są najgroźniejsze, czyli określone jako VOC, to mutacje Alfa, Beta, Gamma i Delta.
Wariantami budzącymi zainteresowanie są Eta, Jota, Kappa, Lambda oraz Mu.

Nic mi się tu nie zgadza.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Sofeicz napisał(a): alfa, beta, gamma, delta, epsilon, dzeta, eta, teta, jota, kappa, lambda, mi, ni, ksi, omikron ....

Po pierwsze, zrobiłem wielkiego byka we wpisie - nie będę poprawiał oryginału i opiszę go tutaj - zamiast "ostatnim przed Deltą", powinienem napisać "następnym znanym po Delcie", bo po Delcie kilka było.

Niestety WHO ma głupawą manierę podmiany treści strony opisującej "śledzenie wariantów", a po podmianie wywalają co im się podoba, więc g...no można się z niej dowiedzieć odnośnie kompletu wszystkich poprzednio oznakowanych wariantów - jeszcze w ubiegłym tygodniu był komplet informacji, a teraz kicha.

Ale są inne strony np. https://www.ecdc.europa.eu/en/covid-19/variants-concern i tutaj są, choć nie po kolej, wszystkie warianty oznakowane literami greckimi do Mu oraz obecny Omicron - tak więc opuszczono tylko dwie litery: Nu i Xi.

Coś o opuszczeniu (politycznie): https://www.foxnews.com/world/who-nu-xi-omicron-variant
Odpowiedz
Omicron to mi się kojarzy z jakimś superbohaterem z X-menów Uśmiech

Ciekawe jakie nazwy będą wymyślać jak już im się alfabet skończy Uśmiech
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
lumberjack napisał(a): Omicron to mi się kojarzy z jakimś superbohaterem z X-menów Uśmiech

Ciekawe jakie nazwy będą wymyślać jak już im się alfabet skończy Uśmiech

Może "Chemical A0-3959X.91 – 15"?
"Carl nie chciał po prostu wierzyć: on chciał wiedzieć."
- Ann Druyan
Odpowiedz
lumberjack napisał(a): Ciekawe jakie nazwy będą wymyślać jak już im się alfabet skończy Uśmiech
Alef, bet, gimel, dalet… an, ban, gan, don…, az, buki, wiedi, hlahol, ą, ć, ę,

A tak na poważnie — dowiedziałem się z Twittera, że dane potwierdzające skuteczność szczepionek to „paradoks Simpsona”. Problem w tym, że jeśli zachodzi coś pokrewnego do „paradoksu Simpsona” (artefakt wynikający z nielosowego doboru grup), to działa to na niekorzyść szczepionek (grupy ryzyka szczepią się więcej). Na początku akcji szczepień, gdy zaszczepieni byli przede wszystkim staruszkowie, rzeczywiście było tak, że skuteczność szczepionek była kwestionowana, bo w szpitalach było ok. fifty-fifty szczepionych i nieszczepionych.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości