To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wojna Rosyjsko-Ukraińska 2022
#41
DziadBorowy napisał(a): https://www.onet.pl/informacje/onetwiado...v,79cfc278

"Kazachstan, jeden z najbliższych sojuszników Rosji i jej południowy sąsiad, odrzuca prośbę o włączenie swoich wojsk do ofensywy w Ukrainie — przekazali dyplomaci z Nur-Sułtanu. Ponadto, była republika radziecka oświadczyła, że nie uznaje utworzonych przez Rosję republik separatystycznych w Donbasie, które prezydent Rosji Władimir Putin użył jako pretekstu do agresji na Ukrainie."


A to jest prawdziwa niespodzianka. Czyżby coś jednak zaczynało zgrzytać.

Fakt rozpętania tego piekła i straszenie bronią jądrową oraz napaściami na państwa zgłaszające akces do NATO wskazują, że tam się wszystko pierdoli i Putin potrzebuje strachu i zwycięstwa. Ktokolwiek trzeźwo myślący nie pójdzie narażać się za Rosję. Z resztą chyba powiedział już wszystko. Wystarczy poczekać na reakcje samych Rosjan. Nadzieja w tym, że Ukraina przeżyje jeszcze tydzień i narobi strat. Wtedy koszmar Putina zacznie się ziszczać.
Sebastian Flak
Odpowiedz
#42
Tak, niespodzianka za niespodzianka dla Putina, ale rowniez dla mnie. Pierwsza to ze komik i aktor w godzinie proby okazal sie mezem stanu, gdy tylu "mezow stanu" na Zachodzie okazalo sie zwyklymi komikami i kramarzami. Druga niespodzianka to Poroszenko na ulicy Kijowa z pistoletem maszynowym w reku wsrod innych ochotnikow, ktorym rozdano bron - myslalem ze od dawna nie ma go na Ukrainie.
Putinowi moze nie wyszedl planowany blitzkrieg, ale wyszlo mu tyle innych rzeczy w tak krotkim czasie ze trudno uwierzyc.
Udalo mu sie scalic narod ukrainski, dac im mitologie z plejada bohaterow i wlasnym Westerplatte / Termopilami i z kazdym dniem i wzrastajaca iloscia ofiar coaz mniejsza mozna miec nadzieje ze jakis czynownik osadzony w stolicy bedzie mogl rzadzic z ramienia Rosji bez zadnego oporu spoleczenstwa.
Udalo mu sie zrewitalizowac NATO, a za chwile uda mu sie uzbrojenie Europy Zachodniej do poziomu nie widzianego od czasow 2 wojny, udalo mu sie rowniez o wiele scislejsza integracja panstw demokratycznych Zachodu i odbudowa sojuszu Euroatlantyckiego w obliczu grozb wojny nuklearnej ze strony Rosji. Moze nawet zafunduje nam i wam okres prosperity gosspodarczej gdy amerykanski i europejski kompleks zbrojeniowy wejdzie na najwyzsze obroty.
Udalo mu sie wreszcie uswiadomic politykom UE ze zaleznosc od rosyjskich surowcow moze miec rowniez wymiat scisle polityczny i wojskowy i ze ich polityka pod ym wzgledem byla calkowita pomylka. Lepiej pozno niz wcale.
Co do samej obony Ukrainy to widac ze w krotkim czasie zmieniona cala organizacje ukrainskiej armii, ktora broni sie w sposob zupelnie inny niz stara radziecka doktryna zakladala, oprocz stalych osrodkow oporu w niektorych miastach dosc plynne "grupy batalionowe" oddaja teren bez problemu gdy Rosjanie maja przewage i kontratakuja w momencie gdy chca przejsc do nastepnego etapu dzialan. Stale sa rowniez wspomagane przez precyzyjne dane amerykanskiego wywiadu ktore w czasie rzeczywistym pokazuja polozenie i ruchy rosyjskich wojsk.
Odpowiedz
#43
Zgadzam się w całej szerokości. Ukraincy za jedno mogą podziękować Putinowi, nikt nie zrobił tak dużo dla jedności i tożsamości narodowej Ukrainy jak Putin ze swoją kliką. Zełeński to kozak totalny, podziwiam chłopa
Odpowiedz
#44
Ja powiem tylko tak. Bez względu na poglądy, lewicowe, prawicowe czy jeszcze chuj wie jakie. Każdy kto uważa się za cywilizowanego człowieka MUSI być przeciw Wladolfowi Putlerowi.
Odpowiedz
#45
Cytat:Rosyjskie Ministerstwo Zdrowia wydało pilny dokument, z którego wynika, że Rosja spodziewa się "dużego zagrożenia medycznego" i nakazała organizacjom zdrowotnym natychmiastowe zidentyfikowanie personelu medycznego gotowego do przeniesienia się i podjęcia pracy. To zarządzenie zostało wydane w momencie, gdy wojska rosyjskie próbują zdobyć Kijów i inne miasta w Ukrainie.

Dokument z rosyjskiego Ministerstwa Zdrowia jest podpisany przez wiceszefa resortu i datowany na 25 lutego. Władze zwracają się w nim do organizacji medycznych, aby były gotowe do "szybkiego zaangażowania się w działania mające na celu ratowanie życia i zachowanie zdrowia ludzi w Rosji".

Ministerstwo Zdrowia nakazało rosyjskim instytucjom medycznym przesłanie listy nie później niż o godzinie 18:00 (czasu moskiewskiego) do wiceministra zdrowia "specjalistów medycznych i pracowników medycznych" z podaniem ich pełnego nazwiska, miejsca pracy, stanowisk i kontaktu.

W dokumencie rosyjskiego Ministerstwa Zdrowia wyraźnie zaznaczono, że lekarze ci zostaną gdzieś oddelegowani, ponieważ "przewiduje się zwrot kosztów podróży i zakwaterowania, a także opłacenie robocizny ze środków Federalnego Centrum Katastrof Medycznych".

Pismo zawiera długą listę poszukiwanych lekarzy: chirurdzy urazowi, kardiochirurdzy, chirurdzy szczękowi i dziecięcy, anestezjolodzy, radiolodzy, pielęgniarki (w tym do pracy na sali operacyjnej) oraz specjaliści chorób zakaźnych. List jest podpisany przez wiceministra zdrowia Plutnickiego.

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/rosja-m...zy/0j2bw4l

Mam nadzieję, że będą mieli od zajebania roboty.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#46
W internecie prowadzone są już zbiórki środków z myślą o osobach, które bronią kraju. Teraz specjalne konto uruchomił Narodowy Bank Ukrainy.

https://wiadomosci.wp.pl/wsparcie-dla-uk...256893920a


Dla osób spoza Ukrainy - środki przekazuje się na specjalne konto UA843000010000000047330992708. Obsługuje ono różne waluty i jak podkreśla NBU, "zostało założone, aby przyjmować przelewy od międzynarodowych partnerów i darczyńców zarówno w walucie obcej - dolary amerykańskie, euro, funty brytyjskie, jak i w hrywnie".
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
#47
Jedynie czego bym się obawiał, to zbombardowanie elektrowni atomowej. To byłaby chujnia dla sporej części Europy, a po ruskiej swołoczy można się wszystkiego spodziewać.
Cytat:Rosyjskie wojska zbliżają się do ukraińskiej elektrowni jądrowej w Zaporożu i wycelowały w nią rakiety, powiedział w sobotę doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy Wadym Denysenko. Przypomnijmy, że od czwartku kilkudziesięciu pracowników elektrowni w Czarnobylu na Ukrainie jest kolejną dobę przetrzymywanych przez Rosjan w siłowni, ale elektrownia działa w normalnym trybie.
Tylko całkowity, gospodarczy PiSdziec (пиздец) i hiperinflacja jak z 1989 mogą uratować Polskę. Skurwerenowi musi zabraknąć na chleb, wódę i kiełbę. Wtedy pogoni PiSbolszewię widłami.
Odpowiedz
#48
Wron NIEmiecki napisał(a): Jedynie czego bym się obawiał, to zbombardowanie elektrowni atomowej.

No nie no - czym by to się różniło w praktyce od zrzucenia atomówki? Jeśli zrobią takie coś, to będzie III WŚ.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#49
Kurwa, co za czasy.

W czwartek byłem co najmniej niespokojny, gdy zaczęła się inwazja, ale łyknąłem trochę hopium i jestem w tej ponurej godzinie relatywnie optymistyczny. Rosja nie zajęła żadnego większego miasta, pomimo miażdżącej przewagi na papierze nie osiągnęła air supremacy (link, zresztą poniekąd udowodnili Ukraińcy zestrzeliwując już chyba 3 Iły ze spadochroniarzami), mają słabe morale (przykład), problemy z zapasami i logistyką (przykład), i już 3500 zabitych po swojej stronie (może po to wożą ze sobą mobilne krematoria...).

Odpowiedź Zachodu też generalnie jest zaskakująco spójna, nawet jeśli Niemcy czasem wsadzają kij w szprychy. Było oczywiste, że NATO wojska na Ukrainę nie wyśle, ale dozbrajanie anty-tankami i bronią przeciwlotniczą oraz wsparcie wywiadowcze sporo daje.

Najohydniejsze w tym wszystkim, że Rosja jak zwykle ma w dupie prawa człowieka i nie przejmuje się zbrodniami wojennymi (ostrzeliwanie szpitali, karetek, mordowanie cywili, ostrzały rakietowe na oślep, przebieranie się w obce mundury, etc.).

Na szczęście doszło do tego, że tej wojenki Putina już prawie nikt nie popiera, włącznie ze wspomnianym już Kazachstanem i Chinami. Czasy są tak dziwne, że nawet Talibowie wzywają do pokoju Duży uśmiech

Nie potrafię sobie odpowiedzieć na pytanie - co miał w głowie Putin? Oszalał, uwierzył we własną propagandę? Przeszacował siły Rosji i niedoszacował uporu Ukrainy? Nawet jestem w stanie sobie wyobrazić, że otoczył się yesmenami i siedzi w bańce informacyjnej. Bądź co bądź jego mistrz szpionów nie wygląda na kogoś, kto często prezentuje odmienną opinię:

https://www.youtube.com/watch?v=o9A-u8EoWcI

Ale aż tak bardzo? Kiedy już będzie po wszystkim Rosja tego nie przetrwa albo będzie zmarginalizowana jak Iran czy inna Korea Północna. Może w końcu upadnie mit o Putinie jako wybitnym graczu w jakieś wielowymiarowe szachy.

EDIT: Wołodymyr "potrzebuję amunicji, a nie podwózki" Zełeński to jednak kozak. Podobnie Poroszenko, kto by się spodziewał?

EDIT2: Szczęście w nieszczęściu, że prezydentem USA nie jest już Trump, że we Francji nie wygrała Leppen, a w Niemczech AfD.
Odpowiedz
#50
Słuchałem gen. Skrzypczaka i popieram to, co facet mówi:
- zerwanie stosunków dyplomatycznych z Rosją,
- "spontaniczne" powołanie ochotniczych brygad międzynarodowych do walki z Rosjanami.
Co do taktyki, to twierdzi, że kacapy trochę się zapędzili bez wsparcia logistycznego i łatwo mogą wpaść w pułapkę braku paliwa i amunicji, bo takie konwoje są łatwe do unieruchomienia za pomocą IDików albo ręcznych wyrzutni.
To nie Kuwejcka pustynia.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#51
lumberjack napisał(a):
Wron NIEmiecki napisał(a): Jedynie czego bym się obawiał, to zbombardowanie elektrowni atomowej.

No nie no - czym by to się różniło w praktyce od zrzucenia atomówki? Jeśli zrobią takie coś, to będzie III WŚ.
Nie, to jeszcze nie ten wymiar. Raczej byłoby to porównywalne do "brudnej bomby". Mam nadzieje, że nikt nie będzie aż tak szalony.
Tylko całkowity, gospodarczy PiSdziec (пиздец) i hiperinflacja jak z 1989 mogą uratować Polskę. Skurwerenowi musi zabraknąć na chleb, wódę i kiełbę. Wtedy pogoni PiSbolszewię widłami.
Odpowiedz
#52
Adam M. napisał(a): Tak, niespodzianka za niespodzianka dla Putina, ale rowniez dla mnie. Pierwsza to ze komik i aktor w godzinie proby okazal sie mezem stanu, gdy tylu "mezow stanu" na Zachodzie okazalo sie zwyklymi komikami i kramarzami. Druga niespodzianka to Poroszenko na ulicy Kijowa z pistoletem maszynowym w reku wsrod innych ochotnikow,  ktorym rozdano bron - myslalem ze od dawna nie ma go na Ukrainie.

Mnie też to zdziwiło cholernie. I dało do myślenia. Bo nie wiem czy to oznaka, że można być politykiem i honorowym człowiekiem czy po prostu Poroszenko ma jakieś wiadomości jakich nie mamy my i ten atak ruskich to raczej szybko i żle się dla putlerowców skończy. Niemniej, mają tamci politycy jaja ze stali. Jakie by nie było to zagrożenie to jednak popierdalają po froncie.


Cytat:Putinowi moze nie wyszedl planowany blitzkrieg, ale wyszlo mu tyle innych rzeczy w tak krotkim czasie ze trudno uwierzyc.
Udalo mu sie scalic narod ukrainski, dac im mitologie z plejada bohaterow i wlasnym Westerplatte / Termopilami i z kazdym dniem i wzrastajaca iloscia ofiar coaz mniejsza mozna miec nadzieje ze jakis czynownik osadzony w stolicy bedzie mogl rzadzic z ramienia Rosji bez zadnego oporu spoleczenstwa.
Udalo mu sie zrewitalizowac NATO, a za chwile uda mu sie uzbrojenie Europy Zachodniej do poziomu nie widzianego od czasow 2 wojny, udalo mu sie rowniez o wiele scislejsza integracja panstw demokratycznych Zachodu i odbudowa sojuszu Euroatlantyckiego w obliczu grozb wojny nuklearnej ze strony Rosji. Moze nawet zafunduje nam i wam okres prosperity gosspodarczej gdy amerykanski i europejski kompleks zbrojeniowy wejdzie na najwyzsze obroty.
Udalo mu sie wreszcie uswiadomic politykom UE ze zaleznosc od rosyjskich surowcow moze miec rowniez wymiat scisle polityczny i wojskowy i ze ich polityka pod ym wzgledem byla calkowita pomylka. Lepiej pozno niz wcale.
Co do samej obony Ukrainy to widac ze w krotkim czasie zmieniona cala organizacje ukrainskiej armii, ktora broni sie w sposob zupelnie inny niz stara radziecka doktryna zakladala, oprocz stalych osrodkow oporu w niektorych miastach dosc plynne "grupy batalionowe" oddaja teren bez problemu gdy Rosjanie maja przewage i kontratakuja w momencie gdy chca przejsc do nastepnego etapu dzialan. Stale sa rowniez wspomagane przez precyzyjne dane amerykanskiego wywiadu ktore w czasie rzeczywistym pokazuja polozenie i ruchy rosyjskich wojsk.

Putin dał "pseudonarodowi" taki zajebisty mit założycielski, tak scalający każdego w obliczu zagłady totalnej, nawet jeżeli pozorowanej tylko, że mi serce rośnie. W najciemniejszej chwili, czyny wywołane z najbardziej nikczemnych pobudek rozpaliły chyba największy potok najbardziej ludzkich odruchów jaki mi dane było zobaczyć. Bo to chyba pierwszy raz w historii, ogólnie, nie tylko Europy, gdy narody zagrożone nieszczęściem, wojną, biedą i imperializmem podają sobie ręce na zgodę, pomoc idzie zewsząd, solidarność rośnie z każdą godziną a wszystkie czarne karty ze wspólnej historii stają się przeszłością, może smutną, może tragiczną, może trudną, ale do cholery najbardziej nieistotną w tej trudnej chwili. Pierwszy raz widzę jak czyny mas ludzi, całych społeczeństw i narodów mówią wprost - czniać wszystko, jesteśmy ludźmi i wszyscy jesteśmy z ofiarami tej cholernej polityki. A postawa Ukraińców wobec potężniejszego najeźdźcy, wola walki, poświęcenie, ba, zwykła przyzwoitość polityków, niekiedy przerywana heroizmem... Widziałem wiele przejmujących chwil historii ale takiej, głęboko orzącej serca to nigdy.

Wron NIEmiecki napisał(a): Jedynie czego bym się obawiał, to zbombardowanie elektrowni atomowej. To byłaby chujnia dla sporej części Europy, a po ruskiej swołoczy można się wszystkiego spodziewać.
Cytat:Rosyjskie wojska zbliżają się do ukraińskiej elektrowni jądrowej w Zaporożu i wycelowały w nią rakiety, powiedział w sobotę doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy Wadym Denysenko. Przypomnijmy, że od czwartku kilkudziesięciu pracowników elektrowni w Czarnobylu na Ukrainie jest kolejną dobę przetrzymywanych przez Rosjan w siłowni, ale elektrownia działa w normalnym trybie.

Może być coś na rzeczy. W końcu skażenie padłe na czarnoziemy to najlepszy sposób prowadzenia wojny a la "spalona ziemia". Głęboka rekultywacja przy pomocy roślin GMO i bakterii to eksperyment na kilka lat co najmniej. Tylko to by była zbrodnia na ludzkości godna Stalina i zagrożenie dla samej Rosji. Aż tak głupi chyba być nie może...



lumberjack napisał(a):
Wron NIEmiecki napisał(a): Jedynie czego bym się obawiał, to zbombardowanie elektrowni atomowej.

No nie no - czym by to się różniło w praktyce od zrzucenia atomówki? Jeśli zrobią takie coś, to będzie III WŚ.

Nieee. To raczej nie wybuchnie niszcząc wszystko na swej drodze tylko skazi teren. I chmura pyłu pierwsza dopadłaby atakujących i czort wie, gdzie by wylądowała. Na Białorusi, nad morzem Czarnym, w Rosji? Na pewno skażona byłaby okolica elektrowni. Z resztą to scenariusz jak z wariatkowa.
Sebastian Flak
Odpowiedz
#53
Znowu coś kręcą...


Cytat:—Unia Europejska i jej partnerzy pracują nad osłabieniem zdolności Władimira Putina do finansowania machiny wojennej — powiedziała przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen. Jak dodała, zaproponuje przywódcom UE usunięcie pewnej liczby rosyjskich banków z systemu SWIFT. Nowy pakiet sankcji został przygotowany razem z USA, Kanadą oraz Wielką Brytanią.

A więc nie wszystkich...

https://www.onet.pl/informacje/onetwiado...j,79cfc278
Tylko całkowity, gospodarczy PiSdziec (пиздец) i hiperinflacja jak z 1989 mogą uratować Polskę. Skurwerenowi musi zabraknąć na chleb, wódę i kiełbę. Wtedy pogoni PiSbolszewię widłami.
Odpowiedz
#54
żeniec napisał(a): Przeszacował siły Rosji i niedoszacował uporu Ukrainy?

Na filmach ze schwytanymi żołnierzami rosyjskimi ja nie widzę jakichś doświadczonych, wypasionych skurwysynów weteranów. Tylko jakieś takie chłopaczki prawie że dzieciaczki... na pewno są tam też i doświadczeni żołnierze, ale ta armia wygląda trochę jak z łapanki. Chude i małe to to.

żeniec napisał(a): Wołodymyr "potrzebuję amunicji, a nie podwózki" Zełeński to jednak kozak. Podobnie Poroszenko, kto by się spodziewał?

Tak... jeszcze bracia Kliczko - mimo bogactwa nie uciekają z kraju tylko walczą. Przy takich ludziach można mieć zajebiste morale. Przykład idzie z góry - każdy zwykły Ukrainiec widząc ich postawę sam pójdzie w ogień za swój kraj. Bardzo mi to wszystko imponuje. Zelensky, Poroszenko, żołnierze z wyspy węży, ten saper, który poświęcił się aby tylko most wysadzić... i tysiące innych o których nie słyszymy, których nie widzimy... Wszyscy są bohaterami. Dzielni ludzie.

żeniec napisał(a): Ale aż tak bardzo? Kiedy już będzie po wszystkim Rosja tego nie przetrwa albo będzie zmarginalizowana jak Iran czy inna Korea Północna. Może w końcu upadnie mit o Putinie jako wybitnym graczu w jakieś wielowymiarowe szachy.

Małpi mungoł o ulanym ryju zostanie zapisany na kartach historii jako debil niszczący życia i gospodarki. Chciałbym go dostać w swoje ręce. Mam kilkanaście różnych elektronarzędzi i z każdego bym zrobił użytek zanim bym roztrzaskał ten pusty łeb cegłą.

żeniec napisał(a): EDIT2: Szczęście w nieszczęściu, że prezydentem USA nie jest już Trump

Trump to jednak mega debil. Jak się czyta jego wypowiedzi odnośnie "genialnych" ruchów Putina i jego sprytu, to... no nie wiem... szok, że można tak myśleć. No ale cóż... jeden tytan intelektu podziwia drugiego tytana.

Sofeicz napisał(a): - "spontaniczne" powołanie ochotniczych brygad międzynarodowych do walki z Rosjanami.

Właśnie myślałem sobie czy taki Soros nie mógłby wynająć Legii Cudzoziemskiej. Jest trochę tych różnych prywatnych armii. Putin ma wagnerowców, a takie USA mają Blackwater...

Wydaje mi się, że też bardzo ducha walki podniosłyby Ukraińcom polskie oddziały, które wkroczyłyby niezależnie - nie w ramach NATO. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem któryś z artykułów ostatnio czytanych, ale ponoć NATO dało zielone światło i każdy kraj może indywidualnie w ramach pomocy wysłać swoje wojska, które ścierając się z ruskimi nie byłyby chronione natowskimi umowami. W sensie, że NATO nie interweniowałoby w razie gdyby takie oddziały dostały ewentualny wpierdol od ruskich.

Wron NIEmiecki napisał(a): Nie, to jeszcze nie ten wymiar. Raczej byłoby to porównywalne do "brudnej bomby". Mam nadzieje, że nikt nie będzie aż tak szalony.

Hmm... u Putlera widać zawzięcie i desperację. Nie wiem do czego jest jeszcze zdolny, ale do kompletu debilnych decyzji brakuje jeszcze właśnie brudnej bomby albo w ogóle atomówki.

---

Chciałem na jedną rzecz zwrócić bardzo mocno uwagę - na rolę internetu, mediów społecznościowych, rozwoju techniki. Dzięki temu każde okrucieństwo ruskich kurwisynów może być nagrane pierwszym lepszym telefonem. Dzięki temu widzimy bohaterstwo Zelenskyego i wszystkich Ukraińców. Myślę, że to ma też ogromny wpływ na reakcję całego świata. Nieprzyzwoitością byłoby nie dać sankcji tym, którzy rozjeżdżają cywilów czołgami. Wszystko widać jak na dłoni. Nie sposób zareagować inaczej.

Gawain napisał(a): Mnie też to zdziwiło cholernie. I dało do myślenia. Bo nie wiem czy to oznaka, że można być politykiem i honorowym człowiekiem czy po prostu Poroszenko ma jakieś wiadomości jakich nie mamy my i ten atak ruskich to raczej szybko i żle się dla putlerowców skończy. Niemniej, mają tamci politycy jaja ze stali. Jakie by nie było to zagrożenie to jednak popierdalają po froncie.

Dokładnie. Ciekawe czy taki mungoł Putler jebany miałby na tyle odwagi aby pójść samemu na front walczyć za swoje urojenia. Zarąbistą różnicę widać między dwoma przywódcami. Zelenski blisko ze swoimi ludźmi, pije rano kawę z żołnierzami; jest przyjaźń, braterstwo i sympatia, a Putin mungoł ponury odizolowany do każdego trzyma dystans; jest strach, nieufność i izolacja.

Cytat:"Podczas gdy wy próbujecie skolonizować Marsa, Rosja próbuje zająć Ukrainę! Podczas gdy wasze rakiety z powodzeniem lądują w kosmosie - rosyjskie rakiety atakują ukraińską ludność cywilną! Prosimy Was o dostarczenie Ukrainie stacji Starlink i zwrócenie się do Rosjan o zaprzestnie działan" - napisał wicepremier Ukrainy do Elona Muska. "Usługa Starlink jest już aktywna na Ukrainie. Kolejne terminale w drodze" - odpowiedział Musk po kilku godzinach.

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/wojna-r...wo/ztv0qk4
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#55
W końcu mamy pełne odcięcie:

https://biznes.wprost.pl/finanse-i-inwes...rosji.html
I choose not to choose life. I choose something else - Ewan McGregor

Niedostępny na forum. KONTAKT PRZEZ GG LUB MAIL
Odpowiedz
#56
Wron NIEmiecki napisał(a): Znowu coś kręcą...


Cytat:—Unia Europejska i jej partnerzy pracują nad osłabieniem zdolności Władimira Putina do finansowania machiny wojennej — powiedziała przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen. Jak dodała, zaproponuje przywódcom UE usunięcie pewnej liczby rosyjskich banków z systemu SWIFT. Nowy pakiet sankcji został przygotowany razem z USA, Kanadą oraz Wielką Brytanią.

A więc nie wszystkich...

https://www.onet.pl/informacje/onetwiado...j,79cfc278

Pewnie muszą jakoś płacić za gaz. No i tym samym zostawiają sobie argument finansowy. Jakby w czambuł zablokowali to raz, że sami by dostali po dupie, dwa, Putin nie miałby hamulca i straszaka tylko nie wiadomo czy by nie wolał pójść na zwarcie. Z jednej strony logiczne. Z drugiej to istna głupota. Wybierają hańbę, ciekawe czy nie będą mieli wojny, choćby gospodarczej i tak.
Sebastian Flak
Odpowiedz
#57
Gawain napisał(a):
Wron NIEmiecki napisał(a): Znowu coś kręcą...


Cytat:—Unia Europejska i jej partnerzy pracują nad osłabieniem zdolności Władimira Putina do finansowania machiny wojennej — powiedziała przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen. Jak dodała, zaproponuje przywódcom UE usunięcie pewnej liczby rosyjskich banków z systemu SWIFT. Nowy pakiet sankcji został przygotowany razem z USA, Kanadą oraz Wielką Brytanią.

A więc nie wszystkich...

https://www.onet.pl/informacje/onetwiado...j,79cfc278

Pewnie muszą jakoś płacić za gaz. No i tym samym zostawiają sobie argument finansowy. Jakby w czambuł zablokowali to raz, że sami by dostali po dupie, dwa, Putin nie miałby hamulca i straszaka tylko nie wiadomo czy by nie wolał pójść na zwarcie. Z jednej strony logiczne. Z drugiej to istna głupota. Wybierają hańbę, ciekawe czy nie będą mieli wojny, choćby gospodarczej i tak.

Wyżej już podałem link, że blokada obejmie jednak wszystkie banki. Jest to najświeższa informacja, sprzed około godziny.
I choose not to choose life. I choose something else - Ewan McGregor

Niedostępny na forum. KONTAKT PRZEZ GG LUB MAIL
Odpowiedz
#58
Ponoć to co było do tej pory to tylko pierwszy rzut. Poborowi bez doświadczenia, a i dowodzenie dziadowskie (z wyjątkiem tego co idzie z Krymu). Teraz wchodzi drugi, ale cudów też nie pokazuje. Jakaś elitarna pancerna dywizja kantemirowska też porzuca czołgi. No i zaczyna się rastupica. Czołgi zasadniczo mogą tylko po drogach bo błoto.

Ogólnie to WWP nawet jak wygra to przegra. Ta bitwa obnażyła straszliwą nędzę militarną Rosji. Już widać, że to żaden gracz w rywalizacji supermocarstw. Jak toś się bał, że USA przehandlują Polskę za antychiński deal z Moskwą to może odetchnąć. Nie przehandlują bo nie warto.
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
#59
kmat napisał(a):Ponoć to co było do tej pory to tylko pierwszy rzut. Poborowi bez doświadczenia, a i dowodzenie dziadowskie (z wyjątkiem tego co idzie z Krymu). Teraz wchodzi drugi, ale cudów też nie pokazuje. Jakaś elitarna pancerna dywizja kantemirowska też porzuca czołgi. No i zaczyna się rastupica. Czołgi zasadniczo mogą tylko po drogach bo błoto.

Przeca Ukraincy rozdupili jakiś odział jakiś elitarnych złonierzy Czeczeńskich

Nawet Chiny pomału odcinają sie od Wołodji
https://businessinsider.com.pl/gospodark...ch/wez2978

kmat napisał(a):że to żaden gracz w rywalizacji supermocarstw.

Przeca od dawna wiadomo ze Rosja to popierdółka. Bez ropy i gazu byliby 100 lat za murzynami, tak to są jakieś 80. Putin się kompletnie skompromitował
Odpowiedz
#60
Brainless napisał(a):
Gawain napisał(a):
Wron NIEmiecki napisał(a): Znowu coś kręcą...


Cytat:—Unia Europejska i jej partnerzy pracują nad osłabieniem zdolności Władimira Putina do finansowania machiny wojennej — powiedziała przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen. Jak dodała, zaproponuje przywódcom UE usunięcie pewnej liczby rosyjskich banków z systemu SWIFT. Nowy pakiet sankcji został przygotowany razem z USA, Kanadą oraz Wielką Brytanią.

A więc nie wszystkich...

https://www.onet.pl/informacje/onetwiado...j,79cfc278

Pewnie muszą jakoś płacić za gaz. No i tym samym zostawiają sobie argument finansowy. Jakby w czambuł zablokowali to raz, że sami by dostali po dupie, dwa, Putin nie miałby hamulca i straszaka tylko nie wiadomo czy by nie wolał pójść na zwarcie. Z jednej strony logiczne. Z drugiej to istna głupota. Wybierają hańbę, ciekawe czy nie będą mieli wojny, choćby gospodarczej i tak.

Wyżej już podałem link, że blokada obejmie jednak wszystkie banki. Jest to najświeższa informacja, sprzed około godziny.

Putin postawił w gotowości wojska atomowe.

https://biznesalert.pl/putin-stawia-rosy...i-bojowej/
Sebastian Flak
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości