To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konfederacja
Francja ma dość długie tradycje budowania czegoś wbrew Anglosasom i balansowania między Wschodem a Zachodem. Inaczej niż Wielka Brytania, która jest czymś w rodzaju przystawki USA. Francuzi mają własną zbrojeniówkę, współpracowali z ZSRS przy programie kosmicznym, nadawali impetu projektom typu CERN. Jako jedyni poza USA posiadają lotniskowiec z napędem atomowym. To pokłosie polityki de Gaulle'a.
Odpowiedz
Liberał_z_UPR napisał(a): Pytanie tylko, czy windowanie na siłę IEF ma sens

Ale ktoś ma taki cel? To jeden z wielu indeksów starający się coś zmierzyć i tyle. Osobną sprawą jest na ile oddaje on rzeczywistość i czy w ogóle można się nim sugerować i kiedy.

Mustafa Mond napisał(a): Jednakże zważywszy na to, że Polska jest krajem mocno katolickim, to pewnie bardzo dobrze przyjąłby się u nas system germańsko-katolicki (Austria, Bawaria, Badenia-Wirtenbergia itd.). Poza tym Polska ma mocne wpływy niemieckie i austriackie z powodu bliskości i wspólnej historii (nieraz aż bardzo wspólnej, jak podczas zaborów). Pewnie model austriacki mógłby wydawać się ponętny zwłaszcza dla mieszkańców byłej Galicji, z którymi mamy duży problem przez ich mocne popieranie PiSu. Model germańsko-katolicki oznacza też pewien lekki konserwatyzm w sferze światopoglądowej.

Nie chcę wchodzić w dyskusję o systemach, ale ten austriacko-zaborowo-galicyjsko-prlowski odcisk ładnie zmutował w Krakowie. Jakaś zbyt duża nadpodaż odrealnionych inicjatyw stamtąd wyszła i skupiła się w PiS. Łącznie z kontestowaniem słuszności zachodnio skierowanego wektora państwa. Kraków fajne miasto, ale lepiej jakby mocniej na kulturę postawili, a nie politykę, bo skutki są złe dla wszystkich.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
InspektorGadżet napisał(a):Ale Konfederacja chce ograniczyć dziurę budżetową np. poprzez likwidację świadczeń czy "kasy chorych". Gdzie lecznictwo ma być dobrowolne. tak słyszałem
Co to znaczy dobrowolne lecznictwo? Nieśmiały
Ciekawe dane, wybory parlamentarne wg gmin.

Łódź 5.3

Ulanów prawie 10

https://europapnews.pap.pl/szczegolowe-w...dej-gminie
„W okopach nie ma ateistów” – to nie jest argument przeciwko ateizmowi; to argument przeciwko okopom…...
Autor: James Morrow
Odpowiedz
Liberał_z_UPR napisał(a): Francja ma dość długie tradycje budowania czegoś wbrew Anglosasom i balansowania między Wschodem a Zachodem. Inaczej niż Wielka Brytania, która jest czymś w rodzaju przystawki USA. Francuzi mają własną zbrojeniówkę, współpracowali z ZSRS przy programie kosmicznym, nadawali impetu projektom typu CERN. Jako jedyni poza USA posiadają lotniskowiec z napędem atomowym. To pokłosie polityki de Gaulle'a.

Historycznie Francuzi współpracowali z Rosjanami przeciw Niemcom. Do tego dochodzi mechanizm podobny do UK - ból straconego imperium, przez który to ból kraj "się rzuca", czuje się skrzywdzony, pragnie zemsty, tęskni za dawną siłą i dalej mu się wydaje (z przyzwyczajenia), że jest silniejszy niż jest naprawdę lub przynajmniej, że większa siła mu się należy.

A co do Konfy - ostatnio przypomniał mi się poniższy filmik:


"Potrafimy rozpoznać" *spojrzenie szaleńca*
Między 1:06 a 1:07 jest Oczko
Odpowiedz
Między naćpanym Bosakiem, a nienaćpanym jest tylko taka różnica, że ten pierwszy robi głupie miny Język
I choose not to choose life. I choose something else - Ewan McGregor

Niedostępny na forum. KONTAKT PRZEZ GG LUB MAIL
Odpowiedz
Może kiedy nie robi min to też jest naćpany tylko czym innym. Ale po tym w sumie nie dziwi czemu studiów nie skończył, a pracą się nie zhańbił.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
Napisałem dramat pt. "Konfederacja"

Rok 2023. Po wyborach. Konfa jest języczkiem u wagi. PiS ma 224 posłów, antypis ma 225 posłów, a Konfa ma 11 posłów (tych samych co w kadencji 2019-2023).
Miejsce akcji: siedziba Konfederacji.

Bosak: No panowie. Czas na wybór koalicjanta. Trochę się wahaliliśmy, oni policytowali, a teraz czas wyboru.
Korwin-Mikke: Bo to jest jak w brydżu właśnie....
Bosak: To jak wybieramy koalicję? Głosują liderzy partii czy wszyscy posłowie?
Korwin-Mikke: *pod nosem* Dupokratycznie na jedno wychodzi...
Bosak: Może niech głosują posłowie. Nikt nie poczuje się pominięty. Ktoś nie chce? Ktoś? *obraca głowę po sali z przymilnym uśmiechem* Nikt? No to może ja zacznę. Teraz już pełna powaga... Uważam, że... jesteśmy w ciężkim momencie w historii Polski. Niepodległość naszego kraju nie była nigdy tak zagrożona. Unia Europejska szybuje w kierunku państwa federalnego, a nasi przodkowie, wszyscy, co przelewali krew za ojczyznę, nie wybaczyliby nam, gdybyśmy teraz nie powiedzieli "dość". Zatem dla Polski jedynie koalicja z PiSem zagwarantuje zachowanie polskości. Będziemy koalicjantem twardym i stanowczym, w pełni wykorzystującym siłę, jaką daje nam arytmetyka sejmowa.
Dziambor: *poddenerwowany a przy tym smutny i poważny* W sumie już byłeś w koalicji z PiSem...
Bosak: Taaaak. *lekki uśmieszek i harde spojrzenie na Dziambora* Byłem posłem Ligi Polski Rodzin i także wtedy twardo walczyłem o interes narodu polskiego.
*cisza*
Dobrze. Oddałem mój głos. Jak mniemam taka forma też wam pasuje.
*cisza*
Heh. Jestem chyba marszałkiem naszego zgromadzenia. Coś czuję, że nasz sejmik szlachecki przejdzie do historii. Tak, kto następny?
Winnicki: Ja oczywiście popieram w pełni argumenty *krótki uśmiech i dygnięcie*... naszego marszałka, ale dorzucam jeszcze jedną kwestię: musimy bowiem opowiedzieć się po stronie moralności w nasilającej się wojnie kulturowej. Jedynie z PiSem odeprzemy atak lewizny wszelkiej maści.
Bosak: To już dwa głosy.
Tuduj: Ja także wolę PiS. To oczywiste.
Kamiński: Ja też. Oddaję głos na PiS.
Urbaniak: Nie wyobrażam sobie koalicji ze skrajną lewicą. Oczywiście głosuję za koalicją z PiSem.
Bosak: Szybko idzie. Miażdżąca przewaga. Aż 5 głosów za PiSem.
Braun: Pozwolę sobie zabrać głos w tym momencie przypadkiem nadając sobie rolę decydenta całego procesu.
Bosak: Proszę bardzo.
Braun: *wznosi ręce do góry i wznosi spojrzenie* Patrzy na nas Bóg.
*Sośnierz nerwowo i nieufnie lustruje sufit*
A wiem, że Bóg nie wybaczyłby nam, gdybyśmy opowiedzieli się po stronie cywilizacji śmierci, moralnej degrengolady i zbrukania wszelkiej świętości. Przypominam, bo są wśród nas sygnatariusze Konfederacji Gietrzwałdzkiej, że Kon-fe-de-racja jest siłą, która wszystko czyni dla Boga i nic przeciwko Bogu. Jesteśmy ofiarami ataku, który ma nas wybić moralnie i etnicznie. Lobby izraelskie dybie na nasze majątki trzymając na smyczy globalistów waszyngtońskich. Brukselscy pederaści piszą obrazoburcze podręczniki dla naszych dzieci. Elity depopulacyjne szerzą plandemię i niezbadane szczypawki, sami przy tym tylko pozorując przyjmowanie tej groźnej substancji...
Dziambor: *patrząc na stół* Czyli PiS, po prostu PiS.
Braun: Jak mniemam przerywanie jest nie tylko niestosowne, ale i zwyczajowo tępione w dżentelmeńskich środowiskach.
*cisza*
Tak jak mówiłem przed przerwaniem mej osobie - jesteśmy wywyższeni jako ziarna, które przechylą wagę w walce dobra i zła. W całej naszej skromności niebiosa nałożyły na nasze barki jarzma, których pojąć do końca nie możemy, ale jako wierni słudzy Kościoła ugniemy karki i powiemy "niech się dzieje wola twoja!". Niech przez nasze usta przemawia czysta świętość i idąc za głosem patriotyzmu i wiary wybierzmy Prawo i Sprawiedliwość, a obróćmy w proch Sodomę i Gomorę.
*cisza*
Bosak: *pod wrażeniem* To był szósty głos. Już w zasadzie przegłosowane, ale oczywiście każdy powinien się wypowiedzieć.
Kulesza: *słabym głosem* Prezesie? *szturcha jego ramię*
Korwin-Mikke: *budzi się* Gdzie? Co? Ile jest?
Kulesza: Sześć do zera. Podobno przegłosowane.
Winnicki: *zniesmaczony i udający zdziwienie* Podobno?
Korwin-Mikke: Nie ja wybierałem. Dwie małpy to lepiej niż jeden socjalista.
Kulesza: Przepraszam?
Korwin-Mikke: Teraz ja? Niech będzie.
Bosak: Prosimy panie prezesie.
Korwin-Mikke: Ekhem... Ci i ci to socjaliści. Bez dwóch zdań. Może nawet khhhooomuniści. No bo... wiadomo. Banda czworga czy już nawet pięciorga. Ale my możemy rozkazywać, prawda..., to prosta teoria gier. Bez nas nie ma rządu. No a jaki rząd? Comyteramusmyzroyy... Właśnie! Od socjalizmu jest tylko jedna gorsza zaraza. To dżender. Socjalizm można wytępić jedną ustawą, a dżender i elgiepete niszczy pokolenia, całe pokolenia... *skonfudowany patrzy na Bosaka*
Bosak: Czyli głos za PiSem?
Korwin-Mikke: Na pewno nie na Zandberga albo pfu feministki...
Bosak: *zadowolony* Okej. Czyli siedem do zera.
Sośnierz: *trzęsąc się* To może teraz moja kolej. Otóż tęczowa zaraza.... zaraża ludzi. Unia i lewactwo niszczy umysły i nas zniewala. Nie zagłosuję za zdradę, znaczy zdradą. Nie. Tak jak prezes *kiwa głową do Korwina, a Korwin śpi* wolę już PiS niż tych... tych... nie mam słów. *upada na krzesło*
Berkowicz: Ja też wolę PiS. Podstawą państwa jest kierunek geopolityczny i ustrój. A nigdy nie zgodzę się na zostanie landem w Związku Socjalistycznych Republik Europejskich.
*Korwin krztusi się przez sen, Kulesza klepie go strachliwie w plecy*
Bosak: Już? Okej. Czyli dziewięć. Jesteśmy wyjątkowo zgrani i jednomyślni. To dobrze wróży.
Dziambor: Mój głos nie ma już znaczenia.
Bosak: *z lekka udawaną troską słabo przykrywającą rozbawienie* Każdy głos jest ważny.
Dziambor: *z fochem* Wstrzymuję się.
Bosak: haha. Przepraszam. Nawet nie przewidziałem, że można się wstrzymać. No ale jak sejmik to sejmik. Został poseł Kulesza.
Kulesza: Ja tak samo jak Artur.
Bosak: Koniec. Dziewięć do dwóch do zera. Decyzja podjęta.
Braun: Tak nam dopomóż Bóg.
Bosak: Tak. Tak nam dopomóż Bóg.

kwiecień 2024 - Polska powołuje sądy wojewódzkie, którym nadaje uprawnienia kasacyjne, sędziów wojewódzkich może powoływać i odwoływać Minister Sprawiedliwości, jeżeli stoi za tym "szczególnie ważny interes publiczny"
lipiec 2024 - Polska zostaje zawieszona w Unii Europejskiej
styczeń 2025 - Polska penalizuje "nienaturalne kontakty seksualne"
luty 2025 - w związku z brakiem postępów w arbitrażu Polska zostaje wykluczona z Unii Europejskiej
lipiec 2025 - OBWE i UE nie uznają legalności i uczciwości wyboru na Prezydenta RP Beaty Szydło
wrzesień 2025 - Polska podpisuje z Rosją traktat o przebaczeniu, wzajemnej przyjaźni i współpracy
listopad 2025 - powstaje Polnet na bazie Russnetu, Polska odcina się od Internetu globalnego

I tak dalej
Odpowiedz
To nie tylko dramat, ale i horror/thriller i elementy romansu(?) (czy może za dużo wyczytuję z uśmiechów i dygnięć Winnickiego w kierunku Bosaka?)
Odpowiedz
żeniec napisał(a): To nie tylko dramat, ale i horror/thriller i elementy romansu(?) (czy może za dużo wyczytuję z uśmiechów i dygnięć Winnickiego w kierunku Bosaka?)

Nie wyczytujesz za dużo. Korwin-Mikke ma także krótki moment olśnienia na ten temat, gdy mówi o LGBT. Język No ale gubi mu się wątek i już go łapie Morfeusz.
Odpowiedz
Konfederacja nie lubi Ukrainy. Najpierw obnosili się z pomysłem wypędzenia młodych Ukraińców z Polski na wojnę (o czym pisałem w temacie facepalmowym), a teraz jako jedyni sprzeciwili się uznania przez aklamację solidarności z Ukrainą w obliczu inwazji rosyjskiej.

https://www.rp.pl/polityka/art19326771-s...nfederacji
I choose not to choose life. I choose something else - Ewan McGregor

Niedostępny na forum. KONTAKT PRZEZ GG LUB MAIL
Odpowiedz
W sumie dobrze. Niby nic nie znaczący gest a uderzy jednocześnie i w Konfe i w PiS. PiS przecież marzy o wojnie. Najlepiej wyprzedzającej...
Sebastian Flak
Odpowiedz
Póki co rozkręcają wojnę wewnętrzną od wielu lat... Uśmiech
I choose not to choose life. I choose something else - Ewan McGregor

Niedostępny na forum. KONTAKT PRZEZ GG LUB MAIL
Odpowiedz
Ato jest w sumie nawet zabawne, z jaką desperacją nazionaliści usiłują wypłynąć na wzniecaniu nastrojów antyukraińskich i jak bardzo im to nie wychodzi. Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Bosaczka tam nie było.
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
"Celem jest "budowa poczucia zagrożenia" czy prorosyjskie wypowiedzi. Nie minęło kilka godzin od publikacji tego wpisu, gdy zaczęła szerzyć się niebezpieczna plotka, jakoby ciemnoskórzy uchodźcy - domyślnie: nie dotknięci bezpośrednio wojną - zaczęli atakować polskie kobiety, a nawet je gwałcić.
(...)Tę narrację podchwycił jednak m.in. profil Konfederacji, piszący o "nie-ukraińskich przybyszach chodzących z nożami" czy "agresywnych książętach Orientu".

Cytowano wypowiedź kontrowersyjnego pisarza Wojciecha Sumlińskiego, który rzekomo był świadkiem pobicia kobiety w pociągu relacji Przemyśl - Warszawa. W komentarzach szybko wytknięto mu manipulację - np. przerobienie zdjęcia - a do akcji wkroczyło też PKP Intercity, dementując informację o zdarzeniu"

https://spidersweb.pl/2022/03/uchodzcy-w...ataku.html

Dalej mamy oficjalne dementowanie "rewelacji" przez władze Przemyśla, policję i Intercity. Oczywiście co głupsi aktywiści Konfederacji włączyli się w trolling w odróżnieniu od przedstawicieli innych stronnictw politycznych. Ale jak się wzięło głupków Brauna czy Korwina to tak się ma. Teraz dopiero konfa pokazuje swoje prawdziwe oblicze.
Odpowiedz
Chyba mam szczęście, bo nie widuję tych rewelacji poza forum. Oby tak zostało.
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
Iselin napisał(a): Chyba mam szczęście, bo nie widuję tych rewelacji poza forum.  Oby tak zostało.

Szczęście w nieszczęściu. Jak widzę to zgłaszam to gówno a tak to ono krąży po shitnecie razem z altmedem i antyszczepami. A odbiorcami jakże genialnego przekazu są kretyni z łysymi pałami, gdzie może wierchuszki liczy rubelki ale oni sami z siebie tak chętnie żyją w ciemnocie.
Sebastian Flak
Odpowiedz
Gawain napisał(a):
Iselin napisał(a): Chyba mam szczęście, bo nie widuję tych rewelacji poza forum.  Oby tak zostało.

Szczęście w nieszczęściu. Jak widzę to zgłaszam to gówno a tak to ono krąży po shitnecie razem z altmedem i antyszczepami. A odbiorcami jakże genialnego przekazu są kretyni z łysymi pałami, gdzie może wierchuszki liczy rubelki ale oni sami z siebie tak chętnie żyją w ciemnocie.
Na razie widziałam to. https://www.facebook.com/UprobanderowiecNieJMB
Zgłoszone, ale wciąż jest.
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
Co do Konfederacji i Ukrainy, to zrobię ocenę polityków Konfederacji w tym kryzysie. Tutaj mozecie przeskrolować i zobaczyć ostatnie odpały Konfiarzy:
https://www.wykop.pl/tag/bekazkonfederacji/
A oto nagrody:

Świadomi putinowscy faszyści:
- Korwin-Mikke - za pieprzeniu o tym, że Polska powinna wziąć udział w rozbiorze Ukrainy i za szerzenie informacji z.... russia today,
- Wilk - za insynuowanie, że Zachód zmusza putina do ataku i za odkrytą niedawno wycieczkę Jacka Wilka do Krymu z gościem podejrzanym o bycie rosyjskim agentem,
- Braun - za ciągłe pieprzenie o Wołyniu (za to Winnicki nazwał go publicznie skur**synem) i za nazywanie uchodźców "nachodźcami".

Pożyteczni idioci Kremla:
- Mentzen - za ostatnie pieprzenie, że Ukraina i tak przegra, więc nie należy jej pomagać,
- Bosak - za gadanie, żeby Ukraina się poddała, bo tak to tylko zwiększają sobie ofiary, a wygrać nie mogą i za gadanie przed inwazją, że niby Ukraina prowokuje rosję.

Co wy odwalacie, nudzi wam się?: Ruch Narodowy - za patrolowanie Przemyśla jak jakaś milicja obywatelska, choć mogliby pomóc uchodźcom wtedy.

RiGCz i podziękowania:
- Berkowicz - za pomaganie uchodźcom,
- Dziambor - za wytykanie Korwinowi szerzenia newsów od russia today,
- Kulesza - za wytykanie Korwinowi szerzenia newsów od russia today.

Mała laurka: Winnicki za przypisanie Braunowi dobrego desygnatu.

Specjalna nagroda dla bydlaka politycznego roku: Artur Jabłoński z Korony Brauna - za napisanie Zełeńskiemu, że chce zatańczyć na jego grobie i żeby Zełeński się pieprzył.

Było jeszcze więcej bydlaków z tylnych rewirów polityki, ale pomińmy ich, by się nie denerwować.
Odpowiedz
Do pocztu pajaców dodam jeszcze tego:
https://www.wykop.pl/wpis/64219471/bonus...onfederac/
I choose not to choose life. I choose something else - Ewan McGregor

Niedostępny na forum. KONTAKT PRZEZ GG LUB MAIL
Odpowiedz
Brainless napisał(a): Do pocztu pajaców dodam jeszcze tego:
https://www.wykop.pl/wpis/64219471/bonus...onfederac/

A tego też znam. Język Smutne, że gość tak złapał się na płytką i śmieszną putinowską propagandę. Putin pieprzy, że Zełeński to nowy Hitler (stąd też oskarżenie o ćpanie (Adolf szprycował się amfą, by wgłębiać się w annały astralne - the annual astral annals)), a Ukraina to nowa III Rzesza, bo chce wzbudzić w Rosjanach skojarzenie z Wielką Wojną Ojczyźnianą, czyli z obroną ojczyzny przed strasznym atakiem z zachodu. No a że jakiś Polak to łapie, to to jakaś turbo-groteska.

Co do pajaców - złotą onucę dałbym też Tumanowiczowi i gościowi, co prowadzi profil Konfy na Twitterze i przekazuje dalej te wszystkie pajacowe teksty.

No a w partii KORWiN rozłam. Dziambor, Kulesza i Sośnierz odchodzą z partii KORWiN przez prorosyjskość Korwina i spółki, ale jeszcze (!) zostają w Konfie. DzKS pewnie szybują do Hołowni, Kosiniaka i Gowina. I dobrze. Dla mnie to opłacalne w planie odebrania PiSowi władzy. Zawsze mogą urwać trochę Konfie i dać do KP2050. Konfa to niestety naturalny sojusznik dla Solidarnej Polski. Smutny
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości