To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Propaganda - demaskowanie
lumberjack napisał(a): Dla ciekawych - artykuł obecnie publikowany i powielany przez niektórych na FB. Niestety mój brat cioteczny takie coś udostępnił.

To dlaczego ty to dalej udostępniasz?
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Sofeicz napisał(a):
lumberjack napisał(a): Dla ciekawych - artykuł obecnie publikowany i powielany przez niektórych na FB. Niestety mój brat cioteczny takie coś udostępnił.

To dlaczego ty to dalej udostępniasz?

No ale jest to udostępniane w wątku o demaskowaniu propagandy. Duży uśmiech

Nie dziwi mnie Tucker Carlson wciśnięty do tekstu. Gość strasznie szkodzi teraz. Nawet ostatnio Krzysztof Bosak ostro zaatakował Carlsona. Z kolei teksty Carlsona udostępnia Korwin. Heh. Ciekawie jest teraz w Konfederacji.
Odpowiedz
lumberjack napisał(a): https://polskawliczbach.blogspot.com/202...5DeH0zkClE

Hmmm...., nie rozumiem.

Z punktu widzenia zawodowego szefa propagandy - nie ma propagandy w miejscu, którego nikt nie zna, nikt się na to miejsce nie powoła jako źródło informacji, dodatkowo w tekście, który 99/100 czytelników po kilku zdaniach uzna za brednie.

Propaganda właściwa to inna bajka. Może być jawna, ale masowym odbiorem, nie jakaś nisza w niszy w podziemiu, tylko masowy odbiór łącznie z oficjalny "powoływaniem się na..." przez osoby publicznie. Śmiech mnie skręca, gdy słyszę od lat od tych samych osób tekst "nie oglądam więcej TVPiS"... I to jest znakomity typ propagandy: masowa i jawna "tuba propagandowa" - bo mimo że jest ona jawna, to odbiorcy dostrzegający ją dalej ją śledzą - ale propagandyście to nie przeszkadza, on wręcz chce tego, by o nim mówiono, a jak się mówi o tym o czym on mówi, to się propaguje jego propagandę - a jeżeli propagandysta miesza wiarygodność z jawną propagandą, to istnieje duże prawdopodobieństwo ogłupienia odbiorców na tyle, że treści wiarygodne od propagandowych przestaną odróżniać - no i cel propagandowy mamy osiągnięty.

Te 99/100 osób widzących w linkowanym tekście brednie zagląda jednocześnie w miejsca szeroko znane, które są odwiedzane masowo, gdzie w odróżnieniu od jawnych "tub propagandowych" żadnej propagandy nie ma (*1). I to są miejsca do propagandy na poziomie nie znakomitym, tylko mistrzowskim. Marzeniem każdego zawodowego speca od propagandy jest wdrożenie wysoce skutecznie funkcjonującej propagandy bez głoszenia propagandy (*1).

(1*) -  Anioł
Odpowiedz
Mam pytania co do tego tekstu. Co to znaczy, że kropla przebija grzbiet wielbłąda? Co to jest kibosz? Czemu Zelenski czasem jest pisany Zelenskij? Uśmiech
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
kmat napisał(a): Mam pytania co do tego tekstu. Co to znaczy, że kropla przebija grzbiet wielbłąda? Co to jest kibosz? Czemu Zelenski czasem jest pisany Zelenskij?
Ktoś nie poprawił po Google Translate?
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
Sofeicz napisał(a):
lumberjack napisał(a): Dla ciekawych - artykuł obecnie publikowany i powielany przez niektórych na FB. Niestety mój brat cioteczny takie coś udostępnił.

To dlaczego ty to dalej udostępniasz?

Z ciekawości i żeby nie zapomnieć tego tekstu. Muszę go rozczłonkować i wyjaśnić, zrobić z tego jakąś kopiujwklejkę i walczyć w necie z tymi, ktorzy te bzdury rozpowszechniają.

kmat napisał(a): Co to znaczy, że kropla przebija grzbiet wielbłąda?

Dobre Uśmiech
kmat napisał(a): Co to jest kibosz? Czemu Zelenski czasem jest pisany Zelenskij? Uśmiech

Ciekawe właśnie kim jest autor tekstu. Może jakiś ruski mieszkający w Polsce.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
Kmat
Cytat:Mam pytania co do tego tekstu. Co to znaczy, że kropla przebija grzbiet wielbłąda?
To znaczy, że przegięła pałę goryczy Oczko
O Lord, bless this thy hand grenade, that with it thou mayest blow thy enemies to tiny bits in thy mercy.
Odpowiedz
Iselin napisał(a): Ktoś nie poprawił po Google Translate?
Za dobre na GT.

Dwa Litry Wody napisał(a): To znaczy, że przegięła pałę goryczy
No tak Uśmiech
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
Rosja na dwóch obrazkach: prawda ekranuprawda czasu.
O Lord, bless this thy hand grenade, that with it thou mayest blow thy enemies to tiny bits in thy mercy.
Odpowiedz
Dla odmiany obalanie propagandy krajowej:

[Obrazek: 277100343_5241785369186954_7908812118786...e=623F3704]
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
[Obrazek: 278337750_5292797657419058_6857712563455...e=625919F3]


Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
Joe Biden jest w takim stanie umysłowo-fizycznym, że nawet gdyby powiedział nazywam się Joe Biden, należałoby się zastanowić, czy się nie pomylił i czy czegoś innego nie miał na myśli.

Ten Maciej Naskręt za sprytny to nie jest.
"Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna."
(Weatherby Swann)

The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)
Odpowiedz
Z tym pierwszym zdaniem sie nie zgadzam. Jak na swoj wiek jest w dobrym stanie fizycznym i umyslowym. Porownujac np do polskich siedemdziesieciolatkow.
Odpowiedz
Adam M. napisał(a): Z tym pierwszym zdaniem sie nie zgadzam. Jak na swoj wiek jest w dobrym stanie fizycznym i umyslowym. Porownujac np do polskich siedemdziesieciolatkow.

Porównując do polskich 67-latkow nawet.
Sebastian Flak
Odpowiedz
Elbrus napisał(a): Joe Biden jest w takim stanie umysłowo-fizycznym, że nawet gdyby powiedział nazywam się Joe Biden, należałoby się zastanowić, czy się nie pomylił i czy czegoś innego nie miał na myśli.

Biden się trzyma, co było widać po dobrym przemówieniu w naszej stolicy. Demokraci go wystawili, bo za bardzo nie mieli kogoś innego, kto trzymałby dobrą linię ideologiczną i miałby duże szanse na pokonanie Trumpa. Taki Bloomberg był jednak antypatyczny i nie umiał się podwórkowo odgryzać chamskiemu Donaldowi. Dziś Demokraci dalej mają fatalny problem kadrowy. Na razie najlepiej wygląda, według mnie, Blinken, ale też ma sporo wad (głównie idzie o jego sztywność), które utrudniają wygranie wyborów.
Odpowiedz
[Obrazek: 284083255_5417376981627791_1231247696270...e=62926D26]



Najbardziej podoba mi się ten wzrost z 800% do 900%. Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech


Oni albo są idiotami, albo mają swoich zwolenników za kompletnych idiotów. Albo jedno i drugie.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
Piekne i pieknie za to dziekuje.
Odpowiedz
Bardzo fajny wątek na temat wszystkich fejków dotyczących Zełeńskiego. Nawet nie zdawałem sobie sprawy, że tak wiele tego się już uzbierało.

https://twitter.com/randymot4/status/162...bC_Mw&s=19
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
ErgoProxy napisał(a):Exeter wbije sobie ideę do bani swojej odblaskowej, że Biblia stanowiła ongi dzieło postępowe, że to jest uchwycony na papierze kształt najwyższej w swoim czasie kultury (choć niekoniecznie cywilizacji w sensie materialnym) w całym Śródziemnomorzu.
Ta sekwencja wyrazów mnie zainteresowała do tego stopnia, że muszę ją skomentować.

Biblia stanowiła ongi (to znaczy kiedy, kiedy sama powstała przez bardzo długi czas?)
Dzieło postępowe /a to chyba żart/ - co jest postępowego w przekłuwaniu ucha szydłem i czynieniem w ten sposób mężczyzny niewolnikiem albo co jest postępowego w zamiarze wydawania do dymania Sodomitom swojej żony i córki, byle by mężczyznom oszczędzić pohańbienia; co jest postępowego w składaniu Jahwe ofiar z ludzi /córka Jeftego/, co jest w wyrzynaniu całych plemion; co jest postępowego w stręczeniu faraonowi własnej żony przez Abrahama /notabene - mamy innego alfonsa w świętych księgach?/? itd. itp.

Toż to moralność pastuchów! - Gdzież jej tam do moralności Greków, Rzymian!
Najwyższej kultury /no tak, powyższe o tym świadczy/ - a skąd przekonanie, że była najwyższa? Znasz li wszystkie kultury śródziemnomorskie, by pisać takie kocopoły?
"Każdej nocy nawiedza mnie Yeszua i szarpie za kuśkę." /pisownia oryginalna/.
Komentarz pod jednym z filmów na youtube. Rozbawił mnie.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości