To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wojna Rosyjsko-Ukraińska 2022
Bert04
Cytat:Po masakrze w Buczy widziałem opinię, że te krematoria wcale nie miały być dla rosjan. Jeżeli jednak połączyć te dwie sprawy w jedno, to wychodzi logiczny wniosek, że te krematoria były przeznaczone dla Ukraińców. Być może w Buczy chciano zastraszyć, być może nie zdążono pozbyć się śladów*. Ale przecież to nie były jakieś pojedyncze wybryki, to była systematyczna eksterminacja. A przecież nawet Rosja nie chce zostaiwać po tym śladów.
Putin nie tylko chciał zafundować Ukraińcom nowy Holocaust, nawet przywiózł własny Oświęcim na kółkach...
Z zamiarem przeprowadzenia na Ukrainie czystki nikt w Rosji specjalnie się nie kryje. Miłej lektury.

Ps.
Tu masz zarchiwizowaną wersję oryginalnego artykułu, na wypadek gdyby storna RIA Novosti się nie wczytywała.
O Lord, bless this thy hand grenade, that with it thou mayest blow thy enemies to tiny bits in thy mercy.
Odpowiedz
geranium napisał(a): Żadna wojna nie jest polska. Dzisiaj.
Polska ma szansę być neutralna. Serce

Byłoby mi głęboko wstyd, gdybym szargał symbol miłości (serce) egoistyczną obojętnością wobec faszyzmu. Pewnie wielu Szwajcarów podczas II WŚ też się cieszyło neutralnością i przewowywali złoto wyrwane z trupów Żydów.
Czy cieszyłbyś się, gdyby Twoją rodzinę mordowano, a ja bym napisał:
"To problem dla Geranium. Mam to gdzieś. Lol."?

Putler nie zatrzymałby się po podboju Ukrainy, tak jak nie zatrzymał się Hitler po podboju Polski wespół zespół z ZSRR.

Polsce za bardzo nic nie grozi, bo Zachód stoi wystarczająco twardo i w zjednoczeniu. Trwa wykrwawianie rosji, aż ta zemdleje z niedokrwienia. Wtedy musimy złapać te upadające cielsko razem z innymi padlinożercami i je podzielić między sobą. Biało-niebiesko-biała Wolna Rosja, Malinowy Klin dla Ukrainy w ramach zadośćuczynienia państwowego, Bursztynowa Republika, muzulmańskie republiki i inne republiki małych narodów, za Uralem komunistyczne satelity ChRL, a Kuryle dla Japonii. Jeszcze Pakistan zbuduje sobie wpływy na południu Pentastanu.

Teraz liczmy, że Macron się wybroni i le Pen nie pchnie Francji do roli Wielkich Węgier. Niestety głupia lewica francuska nie zjednoczyła się wokół Melenchona. Melenchon mógłby bowiem wypchnąć le Pen z drugiej tury i potem gładko przegrać. Francja jest skrzywiona zbyt łagodną postawą wobec dalekiej im rosji. Ale Macron to najlepsze, co ma tam chociaż ten punkcik procentowy (no bo Jadot pewnie bez sensu zwalcza francuski atom).

Lenin kiedyś powiedział, że kapitaliści sprzedadzą mu sznur, na którym ich powiesi. No a my teraz ładujemy ogrom pieniędzy Kremlowi za rosyjskie węglowodory. To aberracja. OZE, energetyka atomowa, elektryfikacja gospodarki, w przyszłości elektrownie fuzyjne, plazmowe. To podstawa.
Dalej też handlujemy z rosją. Zandberg ma dobry pomysł z tym, żeby zacząć robić pseudoremonty na wszystkich drogach do Białorusi, by odciąć handel.
Odpowiedz
geranium napisał(a): Żadna wojna nie jest polska. Dzisiaj.
Nie jest. Ale doktryna, z której wynika agresja wobec Ukrainy obejmuje też odzyskanie Polski. Rosjanie tego nie ukrywają. Zatem w naszym (i każdego kraju, na terenie którego stanął kiedykolwiek but żołnierza jakiejkolwiek formy państwowej Rosji) interesie jest wspieranie Ukrainy tak, aby jednak na Ukrainie się skończyło.
Cytat:Polska ma szansę być neutralna. Serce
Nie, nie ma.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
Ja już widziałem 3 wersje rosyjskiej propagandy odnośnie ludobójstwa w Buczy:

1. Ukraińcy dokonali ludobójstwa a nie Rosjanie.
2. Ukraińcy wszystko zainscenizowali i tak naprawdę na zdjęciach są aktorzy.
3. Należy jak najbardziej dokonać ludobójstwa bo Ukraińcy stawiają znacznie większy opór niż przewidywaliśmy a więc są przesiąknięci nazizmem.
Cytat:Agencja RIA Novosti opublikowała wstrząsający tekst, z którego wynika, że Rosja powinna zamordować sprzeciwiającą się ludność ukraińską, a następnie całkowicie zlikwidować państwo ukraińskie. "Denazyfikacja musi być deukrainizacją" — pisze autor.
https://www.onet.pl/informacje/onetwiado...p,79cfc278

Czy już nawet jakakolwiek spójność w propagandzie nie ma znaczenia?
"Nie można powiedzieć, która masa ludowa ma więcej źródeł piękna. Są wieki całe, że jakiś naród przoduje drugim, są znów wieki, że idzie za drugim. Kto tępi narody, ten jakby zrywał struny z harfy świata. Cóż komu przyjdzie, że będzie miał harfę o jednej tylko strunie? Nie tępić, lecz rozwijać należy narodowości. A rozwijać je może wolność narodów, niepodległość i poszanowanie ich odrębności…"

Ignacy Daszyński
Odpowiedz
A z innej beczki, nie było wczoraj jakiegoś naruszenia przestrzeni powietrznej GB? Bo jakieś wojskowe coś latało na niskim pułapie na pograniczu anglo-walijskim. Ja widziałem jedno lecące z południa na północ, ale ponoć było więcej.
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
kmat napisał(a): A z innej beczki, nie było wczoraj jakiegoś naruszenia przestrzeni powietrznej GB? Bo jakieś wojskowe coś latało na niskim pułapie na pograniczu anglo-walijskim. Ja widziałem jedno lecące z południa na północ, ale ponoć było więcej.

Nawet jak bylo to dowiesz się za kilka dni najszybciej. A najpewniej za kilka tygodni.
Sebastian Flak
Odpowiedz
Kontestator napisał(a): Ja już widziałem 3 wersje rosyjskiej propagandy odnośnie ludobójstwa w Buczy:

1. Ukraińcy dokonali ludobójstwa a nie Rosjanie.
2. Ukraińcy wszystko zainscenizowali i tak naprawdę na zdjęciach są aktorzy.
3. Należy jak najbardziej dokonać ludobójstwa bo Ukraińcy stawiają znacznie większy opór niż

To coś w stylu poglądu, wedle którego "nazizm nie dokonał Holokaustu, więc jest niewinny, ale jakby dokonał, to powinien mocniej i szkoda, że został powstrzymany w trakcie". Widziałem podobne umysłowe "kwiatki" u jakichś neonazioli w necie.
Spójność w propagandzie ma małe znaczenie, gdy jest ona skierowana do ludzi niezbyt lotnych lub tych, którzy szukają wieści, by utwierdzić się w swoim przekonaniu i byle jak przekonać do swej wizji każdymi możliwymi sposobami jak najszerszą grupę ludzi. Coś podobnego do orwellowskiego "dwójmyślenia".
Przecież rosja szerzy informacje, że denazyfikuje Ukrainę, a jednocześnie antysemicko atakuje etniczne korzenie Zełeńskiego.
Odpowiedz
Kontestator napisał(a): Czy już nawet jakakolwiek spójność w propagandzie nie ma znaczenia?

To jest przecież adresowane na rynek wewnętrzny. Chodzi o to aby przeciętny kacap łykający propagandę ichniego TVP w momencie gdy jednak natknie się na doniesienia o rosyjskich zbrodniach na ludności cywilnej miał pod ręką gotowe wyjaśnienie. A tutaj ma trzy wyjaśnienia od razu - może sobie wybrać takie jakie najbardziej mu pasuje.

Reasumując ta propaganda nie ma budować jakiegoś spójnego wizerunku na temat działań Rosji a jedynie rozmyć zarzuty wobec tego co rosyjskie faszystowskie bydło wyprawia w Ukrainie. Dla tych, którzy Putina popierają, oraz dla tych obojętnych, co się nie interesują i nie wychylają - czyli pewnie w sumie dla jakiś 70% Rosjan - w zupełności to wystarczy.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
https://wiadomosci.onet.pl/swiat/rosja-s...na/h68w27t

Cytat:W jego ocenie nie ma co liczyć na, że Putin sam odda władzę. Jako imperator zamierza rządzić do końca życia, czyli może to potrwać jeszcze kilkanaście lat. Babczenko nie wierzy również, że znajdą się ludzie zdolni odsunąć Putina od władzy albo przeprowadzić zamach na jego życie.

— Wszyscy przeciwnicy Putina zostali już wcześniej uciszeni. Wyjechali z Rosji, zostali zabici lub siedzą w więzieniach. Także wielu moich znajomych opuściło Rosję. Właściwie nie mam już tam kolegów, policzyłbym ich na palcach jednej ręki. Zostało tam co prawda moje mieszkanie, ale nie mam po co wracać. W Rosji teraz krystalizuje się coś na kształt "prawosławnego Iranu". Putin zrobi wiele, żeby zachować władzę. Dlatego raz jeszcze powiem: sankcje i obniżenie popytu na rosyjską ropę to jedyna nadzieja na trwałą zmianę. No i nie wierzcie, że tylko Putin jest zły, a Rosjanie generalnie są w porządku i na nich rzekomo nie wolno nakładać sankcji. Wielu mieszkańców go popiera, a poza tym to nie Putin, lecz jego żołnierze są teraz w Ukrainie i zabijają cywilów. Nie są więc ofiarami, jak próbuje się ich przedstawiać. Są sprawcami podobnie jak Putin — kończy Babczenko.

Jak już sam Rosjanin tak mówi o swoich to znak, że coś jest na rzeczy. Ale ciężko uwierzyć, że można mieć tak najebane we łbie. Żeby społeczeństwo jako konstrukt traktowało wojnę, z której nie ma realnych korzyści jako coś atrakcyjnego? Zgroza.
Sebastian Flak
Odpowiedz
Nie zgroza, a szowinizm i zapedy imperialne. Najlpiej przeczytac zalinkowany atykul z RIA Novostiby przekonac sie jak daleki odlot od rzeczywistosci zaliczyly rosyjskie elity z Putinem na czele. Ja zadalem sobie trud przeczytania wszystkiego przez google trams;ate, jako ze moj rosyjski polegl juz dawno i ciesze sie ze to zrobilem. Ten artykul powinin byc przetlumaczony na angielski i udostepniony do przeczytania w zach Europie i w Staniach, uwazam ze to wielki blad naszej propagandy ze to nie zostalo zrobione. Jest tam mowa wprost o wyeliminowaniu fizycznym "banderowskich elit", wojskowej okupacji Zach. Ukrainy i przyspieszonej rusyfikacji jej czesci wschodniej i poludniowej i porzuceniu przez Rosje "europejskich mrzonek". Jestem pewien ze po zajeciu Ukrainy, nastepnymi panstwami do denazyfikacji i demilitaryzacji beda republiki baltyckie i Polska, jako ze caly Zachod jest tam przedstawiony jako sponsor "banderowskiego nazizmu" na Ukrainie. Poziom aroganckiego belkotu jako zywo dorownuje pismu hitlerowskiemu Der Sturmer z jego najlepszych czasow.
Odpowiedz
Adam M. napisał(a): Jestem pewien ze po zajeciu Ukrainy, nastepnymi panstwami do denazyfikacji i demilitaryzacji beda republiki baltyckie i Polska, jako ze caly Zachod jest tam przedstawiony jako sponsor "banderowskiego nazizmu" na Ukrainie.

Rosja zdycha. Zostanie wykrawiona i rozczłonkowana.

Adam M. napisał(a): Poziom aroganckiego belkotu jako zywo dorownuje pismu hitlerowskiemu Der Sturmer z jego najlepszych czasow.

Dugin, czołowy ideolog putizmu, rzekł, że rosja "ma swoją własną prawdę". Zatem nawet jakbyśmy mu udowodnili logicznie, że jest w błędzie, to on powie, że jego rosyjska prawda jest święta, bo jest Rosjaninem, czyli jego naród jest z jego perspektywy bardziej mojszy, czyli też bosko wywyższony. Oni już nawet nie silą się ideologicznie. To tylko "uga buga, usmanov żreć kawior i ruchać prostytutka, czuć dobrze małpa". A u putlera jest "małpa silna, małpa na koniu z goła umięśniona klata i mocno bić w dżudo, małpa alfa". Narcyzm, atawizm i hedonizm. To tak jakby dać rządzić krajem losowej grupce 100 polskich więźniów.
Odpowiedz
Utożsamiasz neutralność z obojętnością.
Co do reszty być może masz częściowo rację.

Muszę sobie odświeżyć wiedzę historyczną.

zefciu napisał(a):
geranium napisał(a): Żadna wojna nie jest polska. Dzisiaj.
Nie jest. Ale doktryna, z której wynika agresja wobec Ukrainy obejmuje też odzyskanie Polski. Rosjanie tego nie ukrywają. Zatem w naszym (i każdego kraju, na terenie którego stanął kiedykolwiek but żołnierza jakiejkolwiek formy państwowej Rosji) interesie jest wspieranie Ukrainy tak, aby jednak na Ukrainie się skończyło.
Cytat:Polska ma szansę być neutralna. Serce
Nie, nie ma.

Powyżej  odpowiedź  Bartowi. 
Zgadza się,  praktycznie neutralność  Polski jest niemożliwa .  Położenie geograficzne. Może  istnieć jednak  w sferze idei. Neutralności  nie utożsamiam z obojętnością.
„W okopach nie ma ateistów” – to nie jest argument przeciwko ateizmowi; to argument przeciwko okopom…...
Autor: James Morrow
Odpowiedz
Aby uścislić:

Państwo neutralne nie może przystąpić do paktu wojskowego ani w jakikolwiek sposób oddawać swojego terytorium do dyspozycji mocarstwa wojującego. Z drugiej strony ma prawo bronić się środkami militarnymi przed naruszeniem swojej neutralności, udzielać ochrony humanitarnej i utrzymywać stosunki dyplomatyczne z każdym innym państwem.
„W okopach nie ma ateistów” – to nie jest argument przeciwko ateizmowi; to argument przeciwko okopom…...
Autor: James Morrow
Odpowiedz
geranium napisał(a): Powyżej  odpowiedź  Bartowi. 
Zgadza się,  praktycznie neutralność  Polski jest niemożliwa .  Położenie geograficzne. Może  istnieć jednak  w sferze idei. Neutralności  nie utożsamiam z obojętnością.

Czyli twierdzisz, że wobec zwyczajnej agresji jednego państwa na drugie, dewastacji i nieskrywanych nawet przykładów barbarzyństwa i ludobójstwa należy nie być obojętnym czyli pomagać ofiarom, uchodźcom, ale zachować "ideową neutralność", bo to nie nasza wojna (wg Ciebie). Ale sama przyznałaś, że Polska geopolitycznie i tak neutralna być nie może. Jest to zupełnie bez sensu. Gdyż w zasranym interesie Europy jako subkontynentu (bez części Rosji) jest nienaruszalność granic i sprzeciw wobec wszelkim militarnym rozwiązaniom o barbarzyństwie nie wspominając. Nawet w sferze idei..
Odpowiedz
Cytat:Polska, Łotwa, Litwa i Estonia w ciągu najbliższych 48-72 godzin rozpoczną proces całkowitej izolacji od Rosji i Białorusi, tym samym zamykając swoje trasy naziemne dla dostaw

Stwierdził to wiceminister infrastruktury Ukrainy Mustafa Nayem.

"W zeszłym tygodniu oficjalnie apelowaliśmy do naszych kolegów o wstrzymanie wszelkich komunikatów samochodowych z Federacji Rosyjskiej i Federacji Rosyj Podziękowania dla wszystkich ministrów transportu z wymienionych krajów. Reakcja jest natychmiastowa. Czekamy na efekt końcowy - powiedział Nayem.

https://www.facebook.com/nexta.tv/

Super ekstra. 50% transportu do Rosji z Europy szło tirami przez Polskę i Białoruś. Jak teraz sobie poradzą? Jedyną alternatywą dla tych tirów byłaby Ukraina Uśmiech Znaczy się jeśli się nie mylę ruskie kurwy będą odcięte od zaopatrzenia z Europy.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
Dwa Litry Wody napisał(a): Z zamiarem przeprowadzenia na Ukrainie czystki nikt w Rosji specjalnie się nie kryje. Miłej lektury.

Ps.
Tu masz zarchiwizowaną wersję oryginalnego artykułu, na wypadek gdyby storna RIA Novosti się nie wczytywała.

Przeczytałem to dosłownie parę godzin po moim wpisie (przynajmniej fragmenty z tłumaczeniem, całość jeszcze sobie odkładam na później), może bym uzupełnił ale ostatnio mniej czasu na prokrastynację mam.

Kontestator napisał(a): Ja już widziałem 3 wersje rosyjskiej propagandy odnośnie ludobójstwa w Buczy:

1. Ukraińcy dokonali ludobójstwa a nie Rosjanie.
2. Ukraińcy wszystko zainscenizowali i tak naprawdę na zdjęciach są aktorzy.
3. Należy jak najbardziej dokonać ludobójstwa bo Ukraińcy stawiają znacznie większy opór niż przewidywaliśmy a więc są przesiąknięci nazizmem.

Pamiętam jak po atakach 9/11 ta sama osoba w tym samym zdaniu mogła napisać "Cieszę się, że wreszcie amerykanie po dupie dostali, ale z tego co wiem oni sami to zainscenizowali". Podobnie naziolstwo będzie negować Holocaust i "wyolbrzymione liczby", żeby w kolejnym zdaniu żałować, że za mało jeszcze Hitler utłukł, za mało. Schizofrenia nienawiści nie takie przekręty logiki dopuszcza.

geranium napisał(a): Utożsamiasz neutralność z obojętnością. 
Co do reszty  być  może  masz częściowo  rację. 

Muszę  sobie odświeżyć  wiedzę  historyczną.

I nie tylko. To aktualna polityka, a historia jedynie potwierdza jej zastosowanie w przeszłości.

Cytat:Powyżej  odpowiedź  Bartowi. 
Zgadza się,  praktycznie neutralność  Polski jest niemożliwa .  Położenie geograficzne. Może  istnieć jednak  w sferze idei. Neutralności  nie utożsamiam z obojętnością.

Nie wiem, jakiemu "bartowi". I co, skoro z zefciem się zgadzamy. Pomijając już nawet kwestie moralne, które widocznie po tobie skapiają jak po kaczce, neutralność jest opcją tylko i jedynie, jeżeli zapewnia lepsze bezpieczeństwo własnym obywatelom, niż stawanie po jednej ze stron. A to jest niemożliwe. Polska neutralna jest łupem dla dalszej ekspansji Rosji, niezależnie od tego, co się nam podoba. Jedyna alternatywa dla Polski to byłaby opcja "orbańska", czyli stanie po stronie Rosji z nadzieją pewnych zdobyczy terytorialnych. I z tego co czytuję w sieci, taka najczęściej jest motywacja piewców neutralności, bądźmy tak długo neutralni, aż Lwów sam nam przypadnie. Mam nadzieję, że Ty należysz tylko do ludzi naiwnych, a nie takich jak wyżej. Ale zdawaj sobie sprawę, że to jedyna alternatywa, optując neutralność wspierasz ją.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
lumberjack napisał(a):
Cytat:Polska, Łotwa, Litwa i Estonia w ciągu najbliższych 48-72 godzin rozpoczną proces całkowitej izolacji od Rosji i Białorusi, tym samym zamykając swoje trasy naziemne dla dostaw

Stwierdził to wiceminister infrastruktury Ukrainy Mustafa Nayem.

"W zeszłym tygodniu oficjalnie apelowaliśmy do naszych kolegów o wstrzymanie wszelkich komunikatów samochodowych z Federacji Rosyjskiej i Federacji Rosyj Podziękowania dla wszystkich ministrów transportu z wymienionych krajów. Reakcja jest natychmiastowa. Czekamy na efekt końcowy - powiedział Nayem.

https://www.facebook.com/nexta.tv/

Super ekstra. 50% transportu do Rosji z Europy szło tirami przez Polskę i Białoruś. Jak teraz sobie poradzą? Jedyną alternatywą dla tych tirów byłaby Ukraina Uśmiech Znaczy się jeśli się nie mylę ruskie kurwy będą odcięte od zaopatrzenia z Europy.

Strona ukraińska wielokrotnie deklarowała już decyzje, które ostatecznie nie zapadły. Na ten moment Polska uzależnia tą decyzję od zgody EU. Jak twierdzi pan Morawiecki w przeciwnym razie Polska narażałaby się na wysokie kary.

Bez odpowiedzi pozostaje pytanie dlaczego wysokie kary w sprawie Turowa czy też bałaganu w sądach im nie przeszkadzały a tych już się obawiają.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
dammy napisał(a):
geranium napisał(a): Powyżej  odpowiedź  Bartowi. 
Zgadza się,  praktycznie neutralność  Polski jest niemożliwa .  Położenie geograficzne. Może  istnieć jednak  w sferze idei. Neutralności  nie utożsamiam z obojętnością.

Czyli twierdzisz, że wobec zwyczajnej agresji jednego państwa na drugie, dewastacji i nieskrywanych nawet przykładów barbarzyństwa i ludobójstwa należy nie być obojętnym czyli pomagać ofiarom, uchodźcom, ale zachować "ideową neutralność", bo to nie nasza wojna (wg Ciebie). Ale sama przyznałaś, że Polska geopolitycznie i tak neutralna być nie może. Jest to zupełnie bez sensu. Gdyż w zasranym interesie Europy jako subkontynentu (bez części Rosji) jest nienaruszalność granic i sprzeciw wobec wszelkim militarnym rozwiązaniom o barbarzyństwie nie wspominając. Nawet w sferze idei..


Wolę  taka postawę  jak moja. Jest ona też  ideologicznie podbudowana. Ale nie tylko. Boję  się  wojny. Ideowej neutralności  nie zachowujęIdeą  dla mnie jest pokój.  Neutralna być  nie może  w sensie faktycznym, vide rozbiory. Zachowajmy swoją  polskość.  Dziś  Polskość  znaczy coś  innego niż  w 14, 17 wieku.   
Przepraszam chłopaki ale mam wrażenie  , że  przebieracie nogami aby już być  na wojnie. To taki łagodny sarkazm. 

Wojenko wojenko cóżeś Ty za pani... Oczko

Bert znowu do mnie strzela...
„W okopach nie ma ateistów” – to nie jest argument przeciwko ateizmowi; to argument przeciwko okopom…...
Autor: James Morrow
Odpowiedz
geranium napisał(a): Wolę  taka postawę  jak moja. Jest ona też  ideologicznie podbudowana. Ale nie tylko. Boję  się  wojny. Ideowej neutralności  nie zachowujęIdeą  dla mnie jest pokój.  Neutralna być  nie może  w sensie faktycznym, vide rozbiory. Zachowajmy swoją  polskość.  Dziś  Polskość  znaczy coś  innego niż  w 14, 17 wieku.   
Przepraszam chłopaki ale mam wrażenie  , że  przebieracie nogami aby już być  na wojnie. To taki łagodny sarkazm. 

Wojenko wojenko cóżeś Ty za pani... Oczko

Bert znowu do mnie strzela...

Pisałeś Pisałaś, żeby nie utożsamiać neutralności  z obojętnością. A sama utożsamiasz brak neutralności z walką. Całe NATO i większość świata nie jest neutralna podczas obecnego konfliktu. Czy to oznacza, że całość świata i NATO walczy?

Na Ukrainie krąży taki dowcip:

  • Rosja wywołała wojnę na Ukrainie, w celu zwalczania NATO.

    Rosja  straciła 18,3 tys. żołnierzy (zabitych, rannych, wziętych do niewoli), 647 czołgów, 1844 bojowych pojazdów opancerzonych, 330 systemów artyleryjskich, 107 wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych, 54 systemy obrony przeciwlotniczej, 147 samolotów, 134 śmigłowce, 1273 pojazdy kołowe, siedem jednostek pływających, 76 cystern, 92 bezzałogowce, 25 jednostek „wyposażenia specjalnego” i cztery systemy rakietowych pocisków balistycznych krótkiego zasięgu.

    NATO jeszcze nie dojechało.

PS: Już nie strzelam.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
bert04 napisał(a):
geranium napisał(a): Wolę  taka postawę  jak moja. Jest ona też  ideologicznie podbudowana. Ale nie tylko. Boję  się  wojny. Ideowej neutralności  nie zachowujęIdeą  dla mnie jest pokój.  Neutralna być  nie może  w sensie faktycznym, vide rozbiory. Zachowajmy swoją  polskość.  Dziś  Polskość  znaczy coś  innego niż  w 14, 17 wieku.   
Przepraszam chłopaki ale mam wrażenie  , że  przebieracie nogami aby już być  na wojnie. To taki łagodny sarkazm. 

Wojenko wojenko cóżeś Ty za pani... Oczko

Bert znowu do mnie strzela...

Pisałeś, żeby nie utożsamiać neutralności  z obojętnością. A sam utożsamiasz brak neutralności z walką.

Jeszcze się nie zorientowałeś, że geranium jest kobietą? Dość nieładnie.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 13 gości