To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wojna Rosyjsko-Ukraińska 2022
Iselin napisał(a): Zastanawiam się, skąd bierze autorytet u takich ludzi.

Z programów podróżniczych. Można by powiedzieć, że wyrobił sobie popularność i ma autorytet taki jak niejeden celebryta-influencer. I mógłby swoje zasięgi wykorzystać do czegoś dobrego... niestety woli do czegoś wręcz przeciwnego...

Kontestator napisał(a): To przecież też ultrakonserwatywny katolik rozwodnik i największy z patriotów, który zrzekł się polskiego obywatelstwa.

Mimo tego wszystkiego mógłby pokazać trochę RIGCZu. Jest inteligentną osobą, mieści się to w granicach jego możliwości. Tylko czemu tego nie robi baran jeden? :/
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
lumberjack napisał(a): Z programów podróżniczych. Można by powiedzieć, że wyrobił sobie popularność i ma autorytet tak jak niejeden celebryta-influencer. I mógłby swoje zasięgi wykorzystać do czegoś dobrego... niestety woli do czegoś wręcz przeciwnego...
Jako nigdy specjalnie za nim nie przepadałam. Szczerze mówiąc, nawet nie lubię tonu jego głosu, brzmi, jakby pogardzał każdym, o kim opowiada. Poza tym gada tyle głupot na tematy, które jestem w stanie jakoś tam zweryfikować, że do opowieści o tym, czego nie znam, podchodzę z dużym dystansem. Zwłaszcza że mówi o wszystkim z pozycji białego bwana kubwa opowiadającego o "dzikich". I kłamie, że jest antropologiem. Nie jest.
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
Iselin napisał(a): Jako nigdy specjalnie za nim nie przepadałam.

Ja od małolata oglądałem jego programy o podróżach. Zawsze były fajne i ciekawe (dla mnie).
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
lumberjack napisał(a): Ja od małolata oglądałem jego programy o podróżach. Zawsze były fajne i ciekawe (dla mnie).
Może więcej ludzi ma taki sentyment.
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
Przecież to zawsze był zwykły zjeb.
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
kmat napisał(a): zwykły zjeb.

Zwykły zjeb ma na FB 727 000 obserwujących. Ma wpływ na rząd dusz.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
Iselin napisał(a): Wyjątkowo durny pomysł. I do tego po nic. Nigdy nie było syren, a to nawet nie jest okrągła rocznica.

Już na Twitterze przeczytałem, że to element polskiej tradycji, który Ukraińcy pewnie uszanują. Serio!

kmat napisał(a): Przecież to zawsze był zwykły zjeb.

Jasna sprawa. Jak w latach 1990 w WC Kwadrans pierdolił o wielkości porów w kondomowym lateksie i jak to przez te pory wirus HIV bezproblemowo przelatuje, podważając profilaktykę AIDS przez promocję prezerwatyw, to już było wszystko jasne (a gdzie ku*wa lepkość? gdzie napięcie powierzchniowe? do tego jakieś dyfuzjoforezy i inne cuda, na których się nie znam... cząsteczka wody jest mniejsza od wiriona HIV, a jakoś wlać można w kondom całe jej mnóstwo i z kodoma nie otrzymujemy sita...). Pięknie też jego zjebanie było widoczne w jego durnym zaangażowaniu w sprawę Alfiego Evansa. Kwestionuje też teorię ewolucji. A to tylko trzy przykłady. Koniec końców to tęgi fundamentalista religijny, ze wszystkimi grzechami chrześcijańskich fundamentałów na końcie.


A z przeciwnej strony, to Johnson się bardzo ładnie pokazał, odwiedzając Kijów. Uśmiech

lumberjack napisał(a): Zwykły zjeb ma na FB 727 000 obserwujących. Ma wpływ na rząd dusz.

Podobnie wpływowych zjebów jest całe mnóstwo. Ten świat ma swoje wady. :/
All cognizing aims at "delivering a grip on the patterns that matter for the interactions that matter"
(Wszelkie poznanie ma na celu "uchwycenie wzorców mających znaczenie dla interakcji mających znaczenie")
Andy Clark

Moje miejsce na FB:
https://www.facebook.com/Postmoralno%C5%...1700366315
Odpowiedz
Bert04
Cytat:Dziś rozmawialem z jedną kobietą, która mi mówiła, że nie chce nienawidzić Rosjan, ale nie wie, czy kiedykolwiek będzie w stanie im przebaczyć. I ja czuję bardzo podobnie.
Tak z czystej ciekawości, ten schemat działa u ciebie również wobec dopuszczających się zbrodni wojennych Ukraińców, czy jest wyłącznie jednokierunkowy?
O Lord, bless this thy hand grenade, that with it thou mayest blow thy enemies to tiny bits in thy mercy.
Odpowiedz
https://www.spectator.co.uk/article/the-...of-options

Cytat:Written byPhillips O’Brien

Phillips O’Brien is professor of strategic studies at the University of St Andrews.

Krótka analiza stanu rosyjskiej armii. Po angielsku. W skrócie - z perspektywy wojskowej strategii przeniesienie z Kijowa oddziałów, które od 6 tygodni brały udział w walkach jest całkowitym zaprzeczeniem strategii wojskowej i szaleństwem. Ci żołnierze potrzebują teraz kilku tygodni regeneracji a nie przegrupowania i dalszych walk. Ich użycie jest znakiem desperacji. Będą mieli złe morale i będą źle walczyć o ile w ogóle.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
lumberjack napisał(a): Będą mieli złe morale i będą źle walczyć o ile w ogóle.
I będą w hurtowych ilościach ginąć. I dobrze.
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
Kontestator napisał(a):
Cytat:Radna Komunistycznej Partii Rosji: "Gdybym nie zabrała głosu przeciwko wojnie, nie byłabym prawdziwą chrześcijanką"
Radna w Woroneżu z ramienia Komunistycznej Partii Rosji wyjaśnia, dlaczego publicznie sprzeciwiła się wojnie — i jak wysoką cenę płaci za to wystąpienie.

https://www.onet.pl/informacje/onetwiado...t,79cfc278

Radna komunistycznej partii, która jest chrześcijanką opowiada się przeciwko wojnie. Chyba dotarłem do końca internetu.

To ty mało wiesz. Istnieje coś takiego jak Komunizm chrześcijański



Cytat:Komunizm chrześcijański – ideologia głosząca idee wspólnoty dóbr (komunizm) oraz wiarę chrześcijańską. Komunizm chrześcijański był i jest praktykowany wśród anabaptystów (historycznie – Komuna w Münster, współcześnie – huteryci) i w innych protestanckich grupach religijnych w Stanach Zjednoczonych w XIX i XX wieku na przykład w osadach szejkersów.
Tylko całkowity, gospodarczy PiSdziec (пиздец) i hiperinflacja jak z 1989 mogą uratować Polskę. Skurwerenowi musi zabraknąć na chleb, wódę i kiełbę. Wtedy pogoni PiSbolszewię widłami.
Odpowiedz
kmat napisał(a):
lumberjack napisał(a): Będą mieli złe morale i będą źle walczyć o ile w ogóle.
I będą w hurtowych ilościach ginąć. I dobrze.

To z tego artykułu:

Cytat:So far these 75 per cent of the best troops in the Russian army have struggled. They were defeated around Kyiv and forced into a hasty retreat after suffering high casualties and littering much of northern Ukraine with their abandoned or destroyed equipment. In the south and east, they have also been mostly static for three weeks now, making incremental gains towards Izyum in the Donbas while actually being forced back in the far southwest towards Kherson.

If the Russian army was in a better state, Putin could draw from troops outside Ukraine to come to the aid of his damaged invasion force. But the opposite seems to be the case. Except for some neo-Nazi mercenaries and a few new units, the Russian leadership instead appears to want to rely on the redeployment of units that lost the Battle of Kyiv to help bolster Russian forces elsewhere.

This is, by any normal military standard, nuts. These soldiers have experienced six weeks of combat, seen many of their fellow troops killed, and come to fear the Ukrainian forces. They need a rest first and foremost before being re-equipped and transported to a new battle area. This process would normally take weeks for an efficient and well-organised army – for the Russians it could well be a logistical nightmare.

Trying to rush Russian soldiers back into this gruesome war quickly would be a sign both of the panic engulfing Putin’s leadership and represent a huge risk for the Kremlin. There are already stories (some involving elite formations such as paratroopers) of soldiers in the Russian army refusing to deploy into Ukraine. Any troops that are redeployed could well be close to breaking down entirely. Human beings can only take the strain of war for so long, and a defeated army takes the strain less well.

Zapomniałem o jednej rzeczy - i w artykule gościo też o tym nie wspomniał - te przegrupowane oddziały z Kijowa + oddziały, które już są w Donbasie nie będą musiały mieć wysokiego morale, bo o chęć do walki zadba nowe NKWD - kadyrowcy na tyłach armii rosyjskiej, strzelający do każdego ruskiego myślącego o dezercji/poddaniu się. Nie wiem na ile zwiększy to skuteczność ruskiej armii, ale Ukraińcy zmierzą się z desperatami i to też trzeba brać pod uwagę.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
Cytat:Na Łotwę nie wpuszczono ponad 150 rosyjskich i białoruskich ciężarówek w związku z unijnymi sankcjami — podała w niedzielę łotewska agencja informacyjna LETA.

Od soboty do rana w niedzielę na Łotwę nie wpuszczono 152 ciężarówek na rosyjskich i białoruskich tablicach rejestracyjnych — przekazał cytowany przez agencję Andrejs Vaivars z Państwowej Służby Dochodów Łotwy.

Jak dodał, kierowcy pojazdów, których nie wpuszczono do kraju, twierdzili, że nie byli poinformowani o zakazie.

W UE weszły w piątek w życie nowe restrykcje zakładające m.in. zakaz dla wszelkich rosyjskich i białoruskich przewoźników drogowych przewożenia towarów transportem drogowym na terenie UE, w tym w tranzycie. Sankcje nałożono za inwazję na Ukrainę.

W ramach zakazu przewidziano odstępstwa np. dotyczące produktów farmaceutycznych, medycznych, rolnych i spożywczych oraz transportu drogowego w celach humanitarnych.

https://businessinsider.com.pl/gospodark...ek/31bbxqj

Wszystko fajnie tylko po co te odstępstwa? Właśnie żarcia im zabrać i leki i niech żrą tynk ze ścian. A co do leków to zgadzam się na odstępstwa odnośnie homeopatii i lewoskrętnej witaminy C doktora Zięby.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
Przywódca Donbabwe - Donieckiej Republiki Ludowej - Igor Strełkow-Girkin wypowiedział się właśnie w sarkastycznym tonie o operacji Putina:

Cytat:TGC „Evil Tongues” ujawniło Plan Specjalnej Operacji Wojskowej na Ukrainie, podzielony na etapy:

Etap „A” - zimą 2022 roku, przy niewystarczających siłach, najechać Ukrainę w maksymalnej liczbie kierunków, ugrzęznąć w krwawych bitwach w miastach i na wcześniej ufortyfikowanych liniach wroga, nie powiodą się.
(Nieukończony w kierunku południowym, gdzie udało się osiągnąć sukces, oraz w Donbasie, gdzie udało się osiągnąć częściowy sukces. W innych kierunkach został zrealizowany).

Etap „B” - niespodziewane wycofanie wojsk z większości okupowanego terytorium. Następnie tymi samymi siłami spróbuj zaatakować znacznie wzmocnionego wroga w oddzielnie zabranym i wcześniej znanym wrogowi (a także silnie ufortyfikowanym) regionie, czekając na najbardziej niesprzyjające warunki pogodowe na początek. (Wykonywane częściowo z przyczyn polegających na niepełnej realizacji etapu „A”, w wyniku czego dowódcę operacji generała Surowikina zastąpił jeszcze bardziej odpowiedni do określonych zadań generał Dwornikow).

Etap „C” – do jesieni 2022 r. zwab triumfującego wroga na swoje terytorium – pod Moskwę (poddaj Moskwę, jak w 1812 r. i spal ją razem z wrogiem) i Wołgograd (zniszcz go w bitwach ulicznych), po czym wreszcie , zadeklarować mobilizację i pozycję wojskową.

Etap „D” – po tym, jak wróg ostatecznie straci swoje siły i środki na bezmiarze Federacji Rosyjskiej, zawrzyj z nim rozejm na warunkach status quo do 24 lutego 2022 r.

Etap „E” – „nasza piosenka jest dobra, zacznij od nowa” – powrót do etapu „A”.

Tłumaczenie: tłumacz google

Jego profil na VK: https://vk.com/igoristrelkov
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
Dwa Litry Wody napisał(a): Tak z czystej ciekawości, ten schemat działa u ciebie również wobec dopuszczających się zbrodni wojennych Ukraińców, czy jest wyłącznie jednokierunkowy?

Możesz mi wyjaśnić, o co chodzi z tą bezwartościową uwagą? Bo to jak porównywanie Oświęcimia i jakichś, nie wiem, rozstrzeliwań Niemców przez amerykańców w II WW. I zanim zaczniesz tym, że to nie to samo: w Mariupolu już rosyjski "holocaust on wheels" się rozpoczął, mobilne krematoria pracują pełną parą.

lumberjack napisał(a): Nie tylko Hanower. Niemcy mają 2.5 mln ruskich o potencjale piątej kolumny. Dobrze, że przynajmniej sporo Polaków tam żyje, to będzie miał kto prać kacapów po tych głupich ryjach.

Jedna zła i jedna dobra wiadomość z Hanoweru. Na pro-rosyjski kordon samochodowy dojechało 300 wozów. Natomiast na pro-ukraińską antydemonstrację doszło 3000 ludzi. Jak na to małe miasto to sporo. I ponoć też biało-niebiesko-białe flagi były.

Cytat:Biedne są te Niemcy z tą swoją multi kulti. Od zawsze mieli lokalne wojenki Turków z Kurdami, to teraz dojdzie jeszcze Rosja vs Polska i Ukraina.

W Polsce nigdy nie potrzeba było multi culti, żeby zwolennicy Cracowii napierdalali się z Wisłą, a Widzew z ŁKSem.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
Bert04
Cytat:Możesz mi wyjaśnić, o co chodzi z tą bezwartościową uwagą?
Przecież powiedziałem – czysta ludzka ciekawość.
Cytat:Bo to jak porównywanie Oświęcimia i jakichś, nie wiem, rozstrzeliwań Niemców przez amerykańców w II WW.
Inna skala, ale zasadniczo tak – to mniej więcej takie właśnie porównanie. Ale czy mam przez to rozumieć, że w twoim mniemaniu zbrodnie na ludności cywilnej usprawiedliwiają zbrodnie na jeńcach wojennych?
O Lord, bless this thy hand grenade, that with it thou mayest blow thy enemies to tiny bits in thy mercy.
Odpowiedz
https://twitter.com/sumlenny/status/1511587043243180042 - macie tu filmik z sondażem ulicznym, ze zwykłymi Rosjanami na temat tego co sądzą o Ukrainie i tym co się dzieje.

bert04 napisał(a): W Polsce nigdy nie potrzeba było multi culti, żeby zwolennicy Cracowii napierdalali się z Wisłą, a Widzew z ŁKSem.

Racja, ale skala w tym przypadku jest zupełnie inna.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
Dwa Litry Wody napisał(a): Przecież powiedziałem – czysta ludzka ciekawość.

Należysz do osób, które pytają się ofiary gwałtu, czy ich mizoandria nie jest równie zła jak to, co im się przytrafiło, tak z ciekawości?

Cytat:Inna skala, ale zasadniczo tak – to mniej więcej takie właśnie porównanie. Ale czy mam przez to rozumieć, że w twoim mniemaniu zbrodnie na ludności cywilnej usprawiedliwiają zbrodnie na jeńcach wojennych?

Proponuję zadawać to pytanie komuś, kto tak twierdzi. Ja nie widzę potrzeby komentować twoich chochołów.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
Bert04
Cytat:Należysz do osób, które pytają się ofiary gwałtu, czy ich mizoandria nie jest równie zła jak to, co im się przytrafiło, tak z ciekawości?
Gdybym należał, to pytałbym ofiary, a nie ciebie.
O Lord, bless this thy hand grenade, that with it thou mayest blow thy enemies to tiny bits in thy mercy.
Odpowiedz
Ciekawe po co Nehammer jedzie do Putina.

Ponoć Austria jest najbardziej uzależniona od ruskiego gazu.

Ponoć Strabag w Austrii wszystko buduje. Chociaż Strabag już się odciął od ruskich: https://www.construction-europe.com/news...51.article

Ponoć ten wyjazd nie był uzgadniany z UE, Ukrainą czy kimkolwiek innym.

Czego un tam może chcieć? Jakiś biznes zawrze na gębę z putlerem?

https://twitter.com/visegrad24/status/15...0547985413

O jebana. Jakaś z Irlandii - dojebała niczym Korwin. Powtarza ruską propagandę. Masakra. Że w Irlandii niektórzy ludzie taki stan świadomości mają? Smutne to. Przecież to polityk/polityczka która powinna mieć jakieś wyobrażenie co do konsekwencji sowich decyzji. To co powiedziała oznacza oddanie Ukrainy ruskim, masowe zbrodnie na Ukrainie, dalsze finansowe pompowanie rosji i jej imperialistycznych zapędów. Co za kretynka.

edit

sory, wychodzi na to, że to rzeczywiście jakaś piąta kolumna:

Cytat:"Clare Daly.. Irish politician.. part of The Left in the European Parliament.. member of the Labour Party as a teenager but was expelled alongside other members.. accused of being Trotskyists infiltrating the party"  - Wikipedia

Co takie jawne ruskie onuce robią w parlamencie UE?
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 7 gości