Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wojna Rosyjsko-Ukraińska 2022
https://twitter.com/Faytuks/status/15820...YdlDA&s=19

Ruski myśliwiec rozbił się na bloku. 15 mieszkań się zchajcowało. Cieszy mnie to, że ruscy nie dbają o swój sprzęt. Oby jak najwięcej takich historii.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
DziadBorowy napisał(a): Równie dobrze ten brak reakcji Xi Jipinga może oznaczać, że wie iż Putin atomówki nie użyje a ewakuacja przeprowadzona jest z tego powodu, że został poinformowany, że Rosja wraca do zmasowanego terroru ludności cywilnej za pomocą konwencjonalnych środków.

Szczególnie, że taki zmasowany atak konwencjonalnymi rakietami wyrządza tak naprawdę większe szkody, niż taktyczna atomówka puszczona na jakiś oddział w pobliżu frontu. Efekt podobny, a nikt się o użycie atomu przyczepić nie może.

Swoją drogą to dobrze obrazuje fenomen broni jądrowej. Niejednokrotnie porządne bombardowanie czy naloty rakietowe są znacznie bardziej odczuwalne dla ofiary niż w teorii hipotetyczny, pojedynczy ładunek taktyczny, ale to właśnie ten drugi budzi powszechne przerażenie i doprowadza do eskalacji na niespotykaną dotąd skalę.
"Gdzie kończy się logika, tam zaczyna się administracja".
Nie cierpię administracji.
Jestem absolwentem administracji.
Chcę zmieniać administrację.
Odpowiedz
Sebrian napisał(a): Szczególnie, że taki zmasowany atak konwencjonalnymi rakietami wyrządza tak naprawdę większe szkody

Dokładnie. Ja to nie wiem kurna, Ukraińcy mają jakąś niebiańską cierpliwość. Za to co teraz odwala rosja sam osobiście już bym zrobił oko za oko, ząb za ząb. Dziś znowu zmasowany atak rakietami i znów miasta bez prądu, wody i ogrzewania. Cały czas jestem jeszcze na poziomie, że nie poparłbym i nie zalecał ostrzelania rakietami cywilów, dzieci etc. w ruskich miastach, ale elektrownie w moskwie i petersburgu po tym wszystkim co się teraz odjaniepawla, bym sabotował. Kurwa należy im się, bo dopóki na własnej skórze nie poczują, to dalej będą bezkarnie pruć rakietami w ukraińskie miasta.

I jeszcze wkurza mnie to reagowanie z opóźnieniem przez NATO. Zawsze jesteśmy o krok w tyle za każdym jednym ruskim "wyczynem". Te systemy NASAMS już dawno powinny być na Ukrainie. Co po nich, skoro najszybciej będą za parę dni, a teraz ruscy wszystko zdążą rozwalić i ludzie będą bez prądu. Kurwa jebane ruskie.

Nie wiem na ile to prawda, ale na tliterze jest info, że mniej więcej godzinę temu Ukraina oficjalnie wypowiedziała wojnę rosji, a co z tym idzie ponoć ma się zmienić taktyka Ukrainy i będą mogły być też atakowane cele na terenie rosji.

A putler ma ponoć ogłosić jutro stan wojenny.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
https://twitter.com/tassagency_en/status...8140469249

Estonia oficjalnie uznała rosję za państwo terrorystyczne. Wszystkie kraje powinny iść w ślady Estończyków.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
lumberjack napisał(a):Estonia oficjalnie uznała rosję za państwo terrorystyczne. Wszystkie kraje powinny iść w ślady Estończyków.
To jest krok w dobra strone, ale jeszcze za maly.

lumberjack napisał(a):I jeszcze wkurza mnie to reagowanie z opóźnieniem przez NATO.
Przeciez na tym wlasnie polega ta gra. Niech sobie Putin bryka, poki nie wbryknie o jeden krok za daleko. Wtedy okaze sie, ze nikt nie odbiera jego telefonow, bo nawet przewodniczacy Xi zszedl ze wzgorza i dal Kimowi duze stop. Tylko do takiej jednomyslnosci swiat musi dojrzec niestety pomalutku - kazdy gracz musi zdecydowac samodzielnie, ze ma dosyc "kultury" politycznej nieodpowiedzialnych kretynow, ktorzy gdyby mogli, toby przylozyli w Waszyngton kometa, druga zawiesili nad Pekinem i sie chichrali w swoich palacach, ze teraz rzadza pobojowiskiem Ziemia. Musi byc konsensus, ze zamykamy Rosjan na planecie i nie wypuszczamy ich nawet na orbite, bo to sa barbarzyncy niebezpieczni dla nas wszystkich. Ale zeby to zadzialalo, to musi byc to konsensus z dobrawoli (w tym kontekscie martwi mnie postawa wladcow bliskowschodnich).

Szczerze zreszta, kiedy wykladalem to na Majdanie (przez ichniejszy formularz kontaktowy), to sam nie wierzylem, ze Rosjanie w swojej masie okaza sie do tego stopnia glupi i niecywilizowani. Okazali sie...
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always
- Mike Wyzgowski & Sagisu Shiro
Odpowiedz
Ciekawa rozmowa o kondycji intelektualnej rosyjskiej wierchuszki: link.
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
https://wydarzenia.interia.pl/raporty/ra...Id,6357516

No i nie będzie jednak izraelskiej broni dla Ukrainy. Tłumaczenia są dość absurdalne. Prędzej widziałbym tu kwestię, że tamtejsi politycy nie chcą irytować około 1 mln rosyjskojęzycznych Żydów, którzy emigrowali do Izraela jeszcze za czasów ZSRR i tuż po jego upadku, ale wciąż czują sentyment do tego zjebanego państwa.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
Piotr Skwiecinski napisał(a):Tymczasem w Rosji myślenie o podboju reszty świata istniało zawsze i zawsze znajdowało się na poczesnym miejscu. [...] Bo nasza idea i nasza cywilizacja nieuchronnie opanuje cały świat. [...] U nich nieustannie pojawiają się kolejne postaci, które wyrażają nadzieję, że jakaś rosyjska idea ogarnie planetę. [...] Pomysły na przestrzeni wieków mieli różne, ale za każdym razem ta idea miała być wielka i czysto rosyjska, a zarazem uniwersalna. Miała zachwycić wszystkie narody [...] To nawet ma swoją nazwę: ideokracja rosyjskiej państwowości. Czyli że państwo jest oparte na zespole idei, a nie na zespole praw.
Brehehe. Czyli ze oni sie nie pozbieraja. Nie bedzie zadnej Ery Oswieconego Pokoju w Rosji. Bo skoro do zbudowania dobrobytu koniecznie niezbedne jest stabilne prawo i przewidywalna wladza - a jest - no to w ideokracji to sie nie uda nigdy. Japonii sie udalo, bo byla teokracja, wiec bog mogl zmienic zdanie pod wplywem jakiejs argumentacji - poniewaz byl to bog osobowy. A Rosji sie nie uda, bo tam w centrum stoi bezosobowy zywiol, z ktorym nijak nie pogadasz. Plomien jakis. No, no...

Piotr Skwiecinski napisał(a):...trzeba zgodzić się z izraelsko-rosyjskim publicystą Avigdorem Eskinem, który określił tę sytuację lapidarnie słowami "rosyjska cywilizacja umiera".
Alleluja, tudziez banzai.
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always
- Mike Wyzgowski & Sagisu Shiro
Odpowiedz
ErgoProxy napisał(a): Bo skoro do zbudowania dobrobytu koniecznie niezbedne jest stabilne prawo i przewidywalna wladza - a jest - no to w ideokracji to sie nie uda nigdy.
Ale tu chodzi o siłę a nie o dobrobyt. Wszyscy słyszeliśmy te bajki o mużykach co wyżyją na samych ziemniakach, byle imperium było potężne. Oni serio wierzą, że mogą mieć jedno bez drugiego.
Cytat:Alleluja, tudziez banzai.
Ano Uśmiech
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
Filipiny zerwały z rosją kontrakt na zakup ichniejszych helikopterów. Po tej wojnie nikt już nie kupi ruskiego szajsu.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
lumberjack napisał(a): Filipiny zerwały z rosją kontrakt na zakup ichniejszych helikopterów. Po tej wojnie nikt już nie kupi ruskiego szajsu.

Za to za irańskim szajsem już robią się kolejki, słyszałem o sześciu krajach, które optują na te "latające mopedy" i inne bronie z dyskontowej sprzedaży.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
Spodobało mi się zdanie:
Cytat:Rosja, wchodząc na Ukrainę, nadepnęła na grabie. I Biden zrobi teraz wszystko, żeby te grabie walnęły Putina jak najboleśniej w czoło.
Andrzej Kohut, analityk OSW

https://wiadomosci.wp.pl/kohut-putin-nad...481848768a
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
https://twitter.com/TreasChest/status/15...mAdKA&s=19

Bardzo ciekawe info o odbudowie mostu krymskiego. Po pierwsze został zbudowany przy ogromnym współudziale niemieckiej firmy. Mimo że od samego początku jego budowę należałoby uznać za nielegalną.

Po drugie obecnie ta sama firma odmówiła współudziału w naprawie zniszczeń z powodu iż po naprawie byłby on używany do celów militarnych.

Teraz ta firma będzie swoimi działaniami wspierała Ukrainę. Właśnie ogłosiła całkowite wycofanie się z rynku rosyjskiego. Ponoć do budowy i naprawy tego typu mostu potrzebne są bardzo specjalistyczne maszyny. To se ruskie szmaty będą musiały szukać gdzie indziej.

ruscy mieli nadzieję na naprawę mostu do końca lipca przyszłego roku.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
Podobno Ukraińcy wyeliminowali 10 instruktorów z Iranu. Nie byłbym wcale taki pewien, że Izrael nie miał tutaj żadnego udziału.
"Nie można powiedzieć, która masa ludowa ma więcej źródeł piękna. Są wieki całe, że jakiś naród przoduje drugim, są znów wieki, że idzie za drugim. Kto tępi narody, ten jakby zrywał struny z harfy świata. Cóż komu przyjdzie, że będzie miał harfę o jednej tylko strunie? Nie tępić, lecz rozwijać należy narodowości. A rozwijać je może wolność narodów, niepodległość i poszanowanie ich odrębności…"

Ignacy Daszyński
Odpowiedz
Sporo ciekawostek, dość wiarygodna sprawa:

https://www.hejto.pl/wpis/rosyjscy-prank...ne-podsz-1

Szkoda, że to wyszło do sieci, bo nie powinno.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
Z tych rozmów sytuacja Ukrainy w długiej wojnie wygląda daleko od idealnej. Pytanie tylko jak wygląda sytuacja rosyjska. No niby z amunicja jednak problemów nie mają.
"Nie można powiedzieć, która masa ludowa ma więcej źródeł piękna. Są wieki całe, że jakiś naród przoduje drugim, są znów wieki, że idzie za drugim. Kto tępi narody, ten jakby zrywał struny z harfy świata. Cóż komu przyjdzie, że będzie miał harfę o jednej tylko strunie? Nie tępić, lecz rozwijać należy narodowości. A rozwijać je może wolność narodów, niepodległość i poszanowanie ich odrębności…"

Ignacy Daszyński
Odpowiedz
DziadBorowy napisał(a): Szkoda, że to wyszło do sieci, bo nie powinno.

Czemu? Nie ma tam niczego zaskakującego, odkrywczego ani sensacyjnego. Nic czego byśmy wcześniej nie wiedzieli. Te wszystkie kanały analityczne i ośrodki studiów wojskowych przegadały temat sytuacji Ukrainy i rosji na wszystkie możliwe sposoby. To wszystko jest już tak przegadane i przeanalizowane jak u nas na forum argumenty za i przeciw istnieniu Boga.

Kontestator napisał(a): Z tych rozmów sytuacja Ukrainy w długiej wojnie wygląda daleko od idealnej.

Wiadomix. Wystarczy posłuchać relacji tych co biorą udział w walkach.

Kontestator napisał(a): Pytanie tylko jak wygląda sytuacja rosyjska. No niby z amunicja jednak problemów nie mają.

Bez wątpienia hiperkorupcja i dziadostwo.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
lumberjack napisał(a): Czemu? Nie ma tam niczego zaskakującego, odkrywczego ani sensacyjnego. Nic czego byśmy wcześniej nie wiedzieli. Te wszystkie kanały analityczne i ośrodki studiów wojskowych przegadały temat sytuacji Ukrainy i rosji na wszystkie możliwe sposoby. To wszystko jest już tak przegadane i przeanalizowane jak u nas na forum argumenty za i przeciw istnieniu Boga.


A lokalizacja zakładów naprawczych Krabów i M777, które po tej publikacji ruscy od razu poczęstowali rakietami?
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
Aha. No tego to niedoczytałem. To lipa.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
Kontestator napisał(a): Pytanie tylko jak wygląda sytuacja rosyjska. No niby z amunicja jednak problemów nie mają.

Tego akurat mają w ch.. To prosta technologia.

PS. Kiedy w czasie ofensywy styczniowej, podczas wyganiania Niamniaszków z Mierzei Wiślanej spytano kacapskiego generała ile ton amunicji zużyli, odpowiedział:
- "Ton? My to liczymy na pociągi".
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości