To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kłamstwa Pawła z Tarsu
#1
Ga 3
10 Natomiast na tych wszystkich, którzy polegają na uczynkach Prawa, ciąży przekleństwo. Napisane jest bowiem: Przeklęty każdy, kto nie wypełnia wytrwale wszystkiego, co nakazuje wykonać Księga Prawa. 11 A że w Prawie nikt nie osiąga usprawiedliwienia przed Bogiem, wynika stąd, że sprawiedliwy z wiary żyć będzie. 12 Prawo nie opiera się na wierze, lecz [mówi]: Kto wypełnia przepisy, dzięki nim żyć będzie.
13 Z tego przekleństwa Prawa Chrystus nas wykupił - stawszy się za nas przekleństwem, bo napisane jest: Przeklęty każdy, którego powieszono na drzewie - 14 aby błogosławieństwo Abrahama stało się w Chrystusie Jezusie udziałem pogan i abyśmy przez wiarę otrzymali obiecanego Ducha


10 Natomiast na tych wszystkich, którzy polegają na uczynkach Prawa, ciąży przekleństwo.

Tutaj już jest pierwsze kłamstwo. Nigdzie w Piśmie nie ma, że poleganie na uczynkach prawa jest obłożone klątwą.
Klątwą jest obłożone łamanie przepisów PRAWA. Jeśli zaś PRAWO było by przekleństwem, to Bóg by przeklął ludzi zanim by zgrzeszyli, dając im PRAWO. Tylko grzech jest obłożony klątwą.

. 11 A że w Prawie nikt nie osiąga usprawiedliwienia przed Bogiem, wynika stąd, że sprawiedliwy z wiary żyć będzie.

Tutaj jest drugie kłamstwo. Kto wypełnia PRAWO, to żadnego usprawiedliwienia nie potrzebuje. Usprawiedliwienia potrzebuje tylko ten, który PRAWO złamał.
Stąd Jezus nie potrzebował żadnego usprawiedliwienia, bo PRAWA nie złamał.

13 Z tego przekleństwa Prawa Chrystus nas wykupił - stawszy się za nas przekleństwem

Tutaj jest trzecie kłamstwo.
Skoro Paweł napisał, że Jezus stał się przekleństwem, to zachodzi pytanie – dla kogo Jezus jest przekleństwem?
Dla Ojca? Dla ludzi? Czy dla szatana?
Odpowiedź jest bardzo prosta. To dla szatana Jezus jest przekleństwem, bo wyrwał ludzi z jego szpon i dał im drugą szansę, aby mogli się oczyścić z grzechów, które popełnili.
Tutaj wyraźnie widać, że Paweł jest wyznawcą szatana i to jego bóg przeklął Jezusa i przeklina ludzi.

Przeklęty każdy, którego powieszono na drzewie –
To następne kłamstwo sugerujące, że Jezus jest przeklęty przez Boga. W prawie jest tak:
Pwt 21
22 Jeśli ktoś popełni zbrodnię podlegającą karze śmierci, zostanie stracony i powiesisz go na drzewie - 23 trup nie będzie wisiał na drzewie przez noc, lecz tegoż dnia musisz go pogrzebać. Bo wiszący jest przeklęty przez Boga.

A więc w PRAWIE jest przeklęty tylko taki, który popełni zbrodnię podlegająca karze śmierci, a nie każdy, jak pisze Paweł. Niewinny nie może być przeklęty, jak to sugeruje Paweł.
#2
Czy moglibyśmy ograniczyć się z tymi rozważaniami do jednego wątku? Który wybierasz?
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
#3
Ja bym się wolał nie ograniczać.
#4
krzysiekniepieklo napisał(a): Ja bym się wolał nie ograniczać.
A czy ja Ciebie pytałem, czy byś wolał się ograniczać, czy nie? Pytałem, w którym wątku chcesz kontynuować swoje sekciarskie głoszenie. Dodatkowe pytanie brzmi: czy pozostałe wątki mam zamknąć, czy scalić?
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
#5
zefciu napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a): Ja bym się wolał nie ograniczać.
A czy ja Ciebie pytałem, czy byś wolał się ograniczać, czy nie? Pytałem, w którym wątku chcesz kontynuować swoje sekciarskie głoszenie. Dodatkowe pytanie brzmi: czy pozostałe wątki mam zamknąć, czy scalić?
To widzę, że o kłamstwach Pawła z Tarsu rozmawiać nie chcesz. Chcesz za to pacyfikować tego, który te kłamstwa udowadnia. To kto tu jest sekciarzem? To w sektach ludzie są niewolnikami guru. Jak nie chcecie rozmawiać o kłamstwach Pawła z Tarsu, to możesz ten wątek sobie zamykać. Zaskoczony tylko jestem, że Paweł ma tylu obrońców wśród "ateistów".
#6
krzysiekniepieklo napisał(a): To widzę, że o kłamstwach Pawła z Tarsu rozmawiać nie chcesz. Chcesz za to pacyfikować tego, który te kłamstwa udowadnia. To kto tu jest sekciarzem? To w sektach ludzie są niewolnikami guru. Jak nie chcecie rozmawiać o kłamstwach Pawła z Tarsu, to możesz ten wątek sobie zamykać. Zaskoczony tylko jestem, że Paweł ma tylu obrońców wśród "ateistów".
Będziesz bardzo często zaskoczony, ale  innych powodów.
- nie słuchasz co się do Ciebie mówi
- przypisujesz innym coś, czego nie powiedzieli
- robisz z siebie męczennika na siłę
- masz tendencje do obrażania się i walenia fochów, co na forum dyskusyjnym jest uciążliwe....

Mogę mówić jedynie za siebie, ale pewnie wielu się pod tym podpisze.
Nie interesuje mnie co napisał Paweł z Tarsu. Nie bardziej, niż dajmy na to, mity greckie. Nie interesuje mnie co Ty masz do powiedzenia na temat tego, co Paweł (z Tarsu) napisał. Te sprawy są mi doskonale obojętne.
Wobec powyższego jasne jest, że jego obrońcą być nie mogę.
Wybrałeś złe forum na pisanie wyznań wiary.
Kiedy człowiek umiera, po pierwsze traci życie. A zaraz potem złudzenia.
Terry Pratchett
#7
kilwater napisał(a): Mogę mówić jedynie za siebie, ale pewnie wielu się pod tym podpisze.
Nie interesuje mnie co napisał Paweł z Tarsu. Nie bardziej, niż dajmy na to, mity greckie. Nie interesuje mnie co Ty masz do powiedzenia na temat tego, co Paweł (z Tarsu) napisał. Te sprawy są mi doskonale obojętne.
Wobec powyższego jasne jest, że jego obrońcą być nie mogę.
Nie bardzo mogę Ciebie zrozumieć. Według Twojej deklaracji, to ten temat jest Ci zupełnie obojętny, no ale wchodzisz na niego aby pokazać swoje fochy.
Mnie wiele tematów przedstawionych na tym forum nie interesuje i nie wchodzę na takie tematy. Widocznie Ciebie interesuje tylko moja osoba i wchodzisz na temat aby trochę pobałaganić. To jest taki offtop, no - przeszkadzanie tym, którzy chcą dyskutować w temacie. To taki brak kultury.
#8
krzysiekniepieklo napisał(a): Tutaj jest drugie kłamstwo. Kto wypełnia PRAWO, to żadnego usprawiedliwienia nie potrzebuje. Usprawiedliwienia potrzebuje tylko ten, który PRAWO złamał.
Dobra - to wyobraź sobie Wszechmocnego i Wszechwiedzącego Boga-Prokuratora, który egzekwuje PRAWO spisane ludzkim językiem przez ludzi, co do przecinka, co do spójnika, co do każdego "lub czasopisma", a każdy podany w PRAWIE wymiar lub czas ma tolerancję +/-zero, a każde pominięcie, ominięcie, zapomnienie też posiada tolerancję zero - nie istnieje żadne niezauważone naruszenie żadnego przepisu PRAWA i żadne naruszenie nie pozostaje bez kary zapisanej w PRAWIE.

Czy taki Bóg będzie:
  • Wszechmocny? Hmmm.... - skoro nie może wyjść poza PRAWO, w dodatku spisane przez ludzi ludzkim językiem, to: Bóg jest PRAWEM, a PRAWO jest Bogiem, Bóg staje się zamknięty w PRAWIE (jeszcze raz przypominam, że pisanym przez ludzi i ludzkim językiem).
  • Wszechwiedzący? Jak najbardziej!
  • Miłosierny? Ależ tak! Odbycie zasłużonej i zapisanej w PRAWIE kary, kończy się miłosiernym darowaniem winy!
Czy chciałbyś takiego Boga?

Cytat:Tutaj jest trzecie kłamstwo.
Skoro Paweł napisał, że Jezus stał się przekleństwem, to zachodzi pytanie – dla kogo Jezus jest przekleństwem?
"Za nas" dla kogoś - pominięcie słów "za nas" to całkowite wypaczenie.

Cytat:Dla Ojca? Dla ludzi? Czy dla szatana?
Dla PRAWA zapisanego ludzkim językiem przez ludzi - PRAWA ciągle uzupełnianego i modyfikowanego przez ludzi - ludzi którzy uzurpują sobie PRAWO do bycia Wszechmocnym i Wszechwiedzącym Bogiem-Prokuratorem, bowiem skoro PRAWO jest Bogiem, a Bóg PRAWEM, to człowiek tworzący PRAWO jest równy Bogu...

Za każde postawienie stopy poza wyznaczonym przejściem dla pieszych musisz dostać mandat - może kiedyś wymyślą punkty karne dla pieszych i zasadę, że za uzbieranie "oczka" dostaniesz bana na chodzenie pieszo na 3 miesiące i przez ten czas odbywania kary będziesz z całą mocą PRAWA PRZEKLĘTY, a gdy będziesz ciągle zbierał przewinienia i kary, to będziesz PRZEKLĘTY do końca życia... i wtedy może odpowiesz sobie na pytania: "przez kogo?", a po ponownym wsłuchaniu się w teksty, które krytykujesz również "za kogo, dla kogo" itp.
#9
krzysiekniepieklo napisał(a): Nie bardzo mogę Ciebie zrozumieć. Według Twojej deklaracji, to ten temat jest Ci zupełnie obojętny, no ale wchodzisz na niego aby pokazać swoje fochy.
Mnie wiele tematów przedstawionych na tym forum nie interesuje i nie wchodzę na takie tematy. Widocznie Ciebie interesuje tylko moja osoba i wchodzisz na temat aby trochę pobałaganić. To jest taki offtop, no - przeszkadzanie tym, którzy chcą dyskutować w temacie. To taki brak kultury.
Przecież nie wszedłem tu pisać o Pawle.

Stwierdziłeś, że Paweł ma obrońców wśród ateistów. Skomentowałem to i przedstawiłem mój punkt widzenia. To jest właśnie dyskusja.
Wytykasz innym sekciarstwo i brak samodzielnego myślenia (niewolnik guru?) a mi zarzucasz brak kultury?
Kiedy człowiek umiera, po pierwsze traci życie. A zaraz potem złudzenia.
Terry Pratchett
#10
Ponieważ krzysiekniepiekło nie umie wskazać, w którym wątku chce dyskutować, zamykam wszystkie. Proszę o informację na priv, który wątek mam otworzyć.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości