To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Po co nam wiara; co by było gdyby...?
#41
InspektorGadżet napisał(a): No że jestem lepszy od ciebie w każdym calu to oczywiste. Nie musisz tego potwierdzać. Mów mi jaśnie wielmożny panie Inspektorze
Hmm, czyżby mama nie posoliła ci zupy? Albo nie dostałeś prezentu pod choinkęDuży uśmiech
Cytat:No jesteś debilem. 
Nie wiedziałem, że to będzie takie proste. Spodziewałem się, że parę dni się powstrzymaszDuży uśmiech
Cytat:Co ja na to poradzę. Ateista z definicji musi przyjmować materialistyczną filozofię bo nie byłby ateistą. A to że ateszuki wycierają sobie gęby nauką to wystarczy czytać wasze wypowiedzi na forach, zresztą, podałem przykład Einsteina który plakusiał jak pizda bo teoria WW kojarzyła mu się z Biblią
Nadal nie rozumiesz. Są ateiści, którzy mają naukę totalnie gdzieś, gdyż albo nie rozumieją metody naukowej albo jej nie przyjmują ponieważ na przykład wierzą w jakieś teorie spiskowe. Jesteś w stanie ogarnąć taki koncept? 
Cytat:Prymitywni to jesteście wy. Cała ta światła lewica. Byle się poruchać, wyskrobać dziecko i podjadać na myślących inaczej bo nie lubjo gejuf
Lewica, ateusze, lgbt itede itepe. Chyba straciłeś panowanie nad sobąDuży uśmiech

Cytat:Przykro, nie muszę sobie wirtualnie wydłużać członka szukając poklasku w Internetowym forum. Jeszcze masz coś do dodania? Może tak tym razem w świetle tego co napisałem?
Ale co takiego napisałeś? Rzucasz nazwiskami różnych filozofów chyba tylko po to, żeby pokazać jakiś genialny. Tymczasem pod powierzchnią niewiele jest skoro musisz się autorytetami podpierać i nie potrafisz rozwinąć własnymi zdaniami tematu. "Bo jak pisałem i jak Kant pisał..." a chuj kogoś obchodzi co Kant pisał jak ty sam tego nie wyjaśniasz?
Odpowiedz
#42
o nie, jak już po tak długiej nieobecności przyszłeś tu zaorać naukem czy ewolucjem, to mogłeś spróbować w międzyczasie czegoś się o nich dowiedzieć. Łejsted potenszal :C
IG napisał(a):ewolucja marnuje zasoby skutkujące zaistnieniem fałszywych przekonań co jest argumentem przeciw ewolucji
Cytat:Ten w którym się głosi że ewolucja dąży do maksymalnej korzyści. A żadnej korzyści z fałszywych przekonań nie ma
O korzyściach ewolucyjnych mówi się w bardzo konkretnym kontekście. W życiu (biologicznym), chodzi o to, żebyś zaruchał i żeby z tego ruchania wyszło płodne potomstwo. Nie ważne jakie nosisz we łbie przekonania podczas tej czynności. Jeśli hipotetycznie wszyscy wokół ciebie odbijają się od ścian, rozczulając się nad własną śmiertelnością, a ty wymyślasz bajkę o duchu świętym, która załatwia sprawę i pozwala ci wrócić do ruchania - odnosisz Sukces Ewolucyjny.
Cytat: Dawkins twierdzi że organizmy działają w sposób samolubny. Idą w kierunku maksymalnej korzyści. Samolubny gen czy jakoś tak
Nope. Samolubny gen to po prostu trzecia propozycja w sporze o tym, czy zakodowane we wszystkich istotach instynkty służą przetrwaniu jednostki, czy przetrwaniu gatunku. Rzecz praktycznie bez znaczenia dla dyskusji, którą próbujesz tu uprawiać. No ale jak się nie wie o czym się mówi...
I hear the roar of big machine
Two worlds and in between
Hot metal and methedrine
I hear empire down


Odpowiedz
#43
Dracula napisał(a):O korzyściach ewolucyjnych mówi się w bardzo konkretnym kontekście. W życiu (biologicznym), chodzi o to, żebyś zaruchał i żeby z tego ruchania wyszło płodne potomstwo. Nie ważne jakie nosisz we łbie przekonania podczas tej czynności. Jeśli hipotetycznie wszyscy wokół ciebie odbijają się od ścian, rozczulając się nad własną śmiertelnością, a ty wymyślasz bajkę o duchu świętym, która załatwia sprawę i pozwala ci wrócić do ruchania - odnosisz Sukces Ewolucyjny

Super. Może jeszcze przeczytasz o czym pisałem? Nie ma najmniejszego powodu by ewolucja tworzyła świadomość bo nie jest ona potrzebna do kopulacji. A już tymbardziej gdy świadomość idzie w parze z fałszywymi przekonaniami. Ergo, według twoich mądrości ewolucja sama tworzy problem by go rozwiązać

Darguła napisał(a):o nie, jak już po tak długiej nieobecności przyszłeś tu zaorać naukem czy ewolucjem, to mogłeś spróbować w międzyczasie czegoś się o nich dowiedzieć

Powiedział typ który nie rozumie słowa pisanego

Osiris napisał(a):Ale co takiego napisałeś? Rzucasz nazwiskami różnych filozofów chyba tylko po to, żeby pokazać jakiś genialny

To dowodzi tylko tego że jesteś idiotą. Napisałem wyraźnie że Kant dowiódł iż każdy ma jakieś przekonania, poglądy. Nie ma nikogo to by takich nie miał. I w ich kontekście interpretuje rzeczywistość. Jak masz problemy z czytaniem że zrozumieniem to może wróć do podstawówki

Osiris napisał(a):Hmm, czyżby mama nie posoliła ci zupy? Albo nie dostałeś prezentu pod choinkę

Przynajmniej ją mam. Ty pewnie masz dwóch Ojców

Osiris napisał(a):Nadal nie rozumiesz. Są ateiści, którzy mają naukę totalnie gdzieś, gdyż albo nie rozumieją metody naukowej albo jej nie przyjmują ponieważ na przykład wierzą w jakieś teorie spiskowe. Jesteś w stanie ogarnąć taki koncept?

Zajebiscie, ale co to ma wspólnego z tym co napisałem. Jak napisze że Polacy są biali to będziesz płakał że widziałeś czarnego polaka i że wcale nie są? Ateizm w powszechnej opini jest łączony z poglądami naukowymi więc nie pierdol z łaski swojej

Użytkownik otrzymał ostrzeżenie za ten post. Powod: Kolejny atak personalny
Odpowiedz
#44
Cytat:Super. Może jeszcze przeczytasz o czym pisałem? Nie ma najmniejszego powodu by ewolucja tworzyła świadomość bo nie jest ona potrzebna do kopulacji.
hehe no nie jest i w ogóle po chuj nam ona, a to, że jedyny większy od myszy ssak, którego populacja jest liczona w miliardach, to przy okazji ten świadomy, to pewnie przypadeg
Cytat: A już tymbardziej gdy świadomość idzie w parze z fałszywymi przekonaniami.
Dlaczego "tym bardziej", przecież napisałem, że to nie ma żadnego znaczenia. Nie rozumiesz słowa pisanego? xD
Cytat: Ergo, według twoich mądrości ewolucja sama tworzy problem by go rozwiązać
no ba, a nie jest tak? Myślisz, że np żyrafa ma ten sam zestaw problemów wynikających z budowy jej ciała, co na przykład pantofelek?
I hear the roar of big machine
Two worlds and in between
Hot metal and methedrine
I hear empire down


Odpowiedz
#45
Osiris napisał(a):hehe no nie jest i w ogóle po chuj nam ona, a to, że jedyny większy od myszy ssak, którego populacja jest liczona w miliardach, to przy okazji ten świadomy, to pewnie przypadeg

No zajebiscie że ewolucja przewidziała kilka miliardów lat temu że świadomość do tego doprowadzi XDDDD. Kolejny zwolennik IP
Odpowiedz
#46
InspektorGadżet napisał(a): To dowodzi tylko tego że jesteś idiotą


Nie sądzisz, że jako chrześcijanin z Bogiem na ustach powinieneś dawać jakieś świadectwo również sposobem wypowiadania się? 
Ja rozumiem żarty, ale obrażanie i wyzywanie ludzi w niemalże każdym wpisie to już chyba przesada, tym bardziej jak się dekalruje wiarę, co chyba powinno do czegoś zobowiązywać?
Odpowiedz
#47
Hill napisał(a):
InspektorGadżet napisał(a): To dowodzi tylko tego że jesteś idiotą
Nie sądzisz, że jako chrześcijanin z Bogiem na ustach powinieneś dawać jakieś świadectwo również sposobem wypowiadania się? 
Ja rozumiem żarty, ale obrażanie i wyzywanie ludzi w niemalże każdym wpisie to już chyba przesada, tym bardziej jak się dekalruje wiarę, co chyba powinno do czegoś zobowiązywać?
Ależ on nie jest chrześcijaninem. Albo inaczej: jest pewnym typem katolika, który ciągle mówi o moralności a zachowuje się jak każdy widzi.
Odpowiedz
#48
Może jeszcze sprawdź kto kogo zaczął wyzywać

Hill napisał(a):Ja rozumiem żarty, ale obrażanie i wyzywanie ludzi w niemalże każdym wpisie to już chyba przesada

A co mnie to obchodzi? Uważają się za potomków małpy których jedynym celem jest reprodukcja to tak ich traktuje

Osiris napisał(a):Ależ on nie jest chrześcijaninem. Albo inaczej: jest pewnym typem katolika, który ciągle mówi o moralności a zachowuje się jak każdy widzi

Zacząłeś mnie atakować a teraz masz pretensje? Traktuje cie jak na to zasługujesz, a teraz idź lulać po późno
Odpowiedz
#49
InspektorGadżet napisał(a): A co mnie to obchodzi?


Powinno Cię obchodzisz, bo ponoć jesteś chrześcijaninem i to chrześcijaństwo reprezentujesz tutaj, dajesz świadectwo, więc chyba powinieneś się trochę opanować i pisać bardziej dojrzale, chyba, że jesteś zbuntowanym 15-latkiem, to ok, przepraszam, że się czepiam.
Ty czytasz w ogóle Biblię, chodzisz do spowiedzi, pracujesz jakoś nad swoim charakterem? Czy ten katolicyzm to Ci służy tylko do walki z ateistami?
Odpowiedz
#50
InspektorGadżet napisał(a): To dowodzi tylko tego że jesteś idiotą. 
Daję ci parę dni i wylecisz z powodu własnego tchórzostwaDuży uśmiech
Cytat:Napisałem wyraźnie że Kant dowiódł iż każdy ma jakieś przekonania, poglądy. Nie ma nikogo to by takich nie miał. I w ich kontekście interpretuje rzeczywistość. Jak masz problemy z czytaniem że zrozumieniem to może wróć do podstawówki
Ale jak z tego wynika, że przyjmowanie metody naukowej za wiarygodny sposób sprawdzania rzeczywistości jest nieporozumieniem? 

Cytat:Przynajmniej ją mam. Ty pewnie masz dwóch Ojców
Jak dla mnie, im szybciej wylecisz tym lepiej więc rób tak dalejDuży uśmiech

Cytat:Ateizm w powszechnej opini jest łączony z poglądami naukowymi więc nie pierdol z łaski swojej
Powtarzam: wymyśliłeś sobie coś w swoim rozumku i musisz to teraz udowodnić. Umiesz?

InspektorGadżet napisał(a): Zacząłeś mnie atakować a teraz masz pretensje? Traktuje cie jak na to zasługujesz,  a teraz idź lulać po późno
Ale gdzie ja mam pretensje? Po prostu pokazujesz swoją prawdziwą twarz. Każdy to widziDuży uśmiech
Odpowiedz
#51
Osiris napisał(a):że przyjmowanie metody naukowej za wiarygodny sposób sprawdzania rzeczywistości jest nieporozumieniem?

A to ma geniuszu że się ta metoda opiera na złożeniu filozoficznym?

Osiris napisał(a):Jak dla mnie, im szybciej wylecisz tym lepiej więc rób tak dalej

Dawaj, powiedz coś jeszcze o mojej matce, wyznaniu i mnie samym. A później sraj się że obrażajo. Wyjebane na to mam. Patrzenie jak bóldupicie to miód na me serce
Odpowiedz
#52
InspektorGadżet napisał(a): A to ma geniuszu że się ta metoda opiera na złożeniu filozoficznym?
Jak to zdanie jest po polsku to ja jestem księdzemDuży uśmiech

Cytat:Dawaj, powiedz coś jeszcze o mojej matce, wyznaniu i mnie samym. A później sraj się że obrażajo. Wyjebane na to mam. Patrzenie jak bóldupicie to miód na me serce
Przecież ty tak postępujesz. Zaczynasz od obrażania wszystkich dookoła, jacy to wszyscy ateusze, lewacy i inni są beznadziejni a później dziwisz się, że dostajesz bana. Szczerze to uważam, że to tchórzliwe zachowanie ponieważ wiesz, że nie jesteś w stanie obronić swoich twierdzień.
Odpowiedz
#53
Osiris napisał(a):Jak to zdanie jest po polsku to ja jestem księdzem

Tak jak mówiłem. Do podstawówki
Osiris napisał(a):Zaczynasz od obrażania wszystkich dookoła, jacy to wszyscy ateusze

Już pomijam że słowo ateusz jest pojęciem historycznym nieuku, to gdzie zacząłem obrażać ateistów? XD. Wez, robota na zmywaku w Anglii ci tak zaszkodziła?

Osiris napisał(a):a później dziwisz się, że dostajesz bana

Dziwię ze tylko ja dostaje. Ale jak się obraża prawicowców na tym forum to jest spoko
Osiris napisał(a):że nie jesteś w stanie obronić swoich twierdzień

Całe szczęście że ty nie jesteś w stanie zmusić mnie do jakiegokolwiek wyniku intelektualnego

Użytkownik otrzymał ostrzeżenie za ten post. Powod: Atak personalny na użytkownika
Odpowiedz
#54
Inspektorze, takie atakowanie nie ma sensu. Ani nie musisz się atakami przed niczym bronić, bo wcale nie jesteś zagrożony, ani nie ma tu żadnych "złych i dzikich bestii", których trzeba tylko nawalać i zwalczać. Zaprzestań, bo źle robisz.
Odpowiedz
#55
kwikwe napisał(a):No zajebiscie że ewolucja przewidziała kilka miliardów lat temu że świadomość do tego doprowadzi XDDDD. Kolejny zwolennik IP
Aha, nie mamy argumentów, rzucamy losowymi zbitkami słów bez związku z wypowiedzią oponenta. Mózg rozjebany, lewak zaorany. BTW, to nie Osirisa cytowałeś, panie Rozumiem Słowo Pisane Duży uśmiech
I hear the roar of big machine
Two worlds and in between
Hot metal and methedrine
I hear empire down


Odpowiedz
#56
InspektorGadżet napisał(a): to gdzie zacząłem obrażać ateistów?


Może tego nie widzisz, ale od pierwszego posta w tym temacie wypowiadasz się w sposób agresywny i lekceważący, zacząłeś od tego, że "ateiści wycierają sobie gęby". Taki sposób wypowiadania się może prowokować równie agresywną reakcję i w żaden sposób nie służy to zdrowej dyskusji. 
Jeżeli jesteś inteligentny i masz wiedzę w tematach na które się wypowiadasz, to przecież możesz na spokojnie podawać mądre argumenty, bez agresji i stosowania wycieczek osobistych.
Odpowiedz
#57
InspektorGadżet napisał(a): Tak jak mówiłem. Do podstawówki
Przecież nie napisałeś tego po polsku. Wyjaśnij o co chodzi, albo przyznaj się do błędu. 
Cytat:Już pomijam że słowo ateusz jest pojęciem historycznym nieuku, to gdzie zacząłem obrażać ateistów? XD. Wez, robota na zmywaku w Anglii ci tak zaszkodziła?
Smutne jest to, że ktoś się pyta gdzie zaczął obrażać zaraz po tym, jak w tym samym zdaniu nazwał kogoś nieukiem. Pamięć złotej rybki?
Cytat:Dziwię ze tylko ja dostaje. Ale jak się obraża prawicowców na tym forum to jest spoko
Gdzie ciebie ktoś tutaj obraził? Sam za do wyzywałeś mnie od debilów, nieuków i idiotów. 

Cytat:Całe szczęście że ty nie jesteś w stanie zmusić mnie do jakiegokolwiek wyniku intelektualnego
Może dlatego, że się po prostu nie da?Duży uśmiech

Hill napisał(a): Jeżeli jesteś inteligentny i masz wiedzę w tematach na które się wypowiadasz, 
Ale wiesz, ktoś może mieć dużą wiedzę na dany temat ale niekoniecznie być inteligentnym lub odwrotnie. Jedno z drugim nie zawsze idą w parze.
Odpowiedz
#58
Draguła napisał(a):Aha, nie mamy argumentów, rzucamy losowymi zbitkami słów bez związku z wypowiedzią oponenta. Mózg rozjebany, lewak zaorany. BTW, to nie Osirisa cytowałeś, panie Rozumiem Słowo Pisane

Oho, widzę że nie masz argumentów to czepiasz się pomyłki. Twierdzisz ze świadomość pomaga w reprodukcji bo istnieje 8 miliardów ludzi, nieświadomych much jest znacznie więcej https://fajnepodroze.pl/mucha/ ale mniejsza z tym. Zgodnie z twoją logiką ewolucja musi działać w sposób celowy. Bo pierwsza świadoma istota jedyna co mogła np. w spotkaniu z takim tygrysem uciekać. I większą siłą oraz szybkość bardziej by jej się przydała. Więc nie gęgaj
Odpowiedz
#59
InspektorGadżet napisał(a):
Sofeicz napisał(a):Już nie będę - od dzisiaj tylko Natanek.

Wtryniasz się jak rozmawiają poważni ludzie a nic mądrego do przekazania nie masz

Ty za to srasz mądrościami za wszystkich.

PS. Upominam cię za ad personam w stosunku do dyskutantów.
Zdaje mi się, że chcesz wymusić bana i chodzić w glorii męczennika.

No i stało się.
Po przejrzeniu ostatnich postów, uwzględnieniu nadesłanych raportów i wyłapaniu wszystkich ataków personalnych Inspektora postanowiłem zlitować się nad nim i dać mu trzy dni urlopu od forum.
Chyba z korzyścią dla wszystkich.
Kocham faceta (jak przystało na ateistę) i chcę mu zapewnić chwilę spokoju w skołatanym, teistycznym sercu.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#60
Osiris napisał(a): Ale wiesz, ktoś może mieć dużą wiedzę na dany temat ale niekoniecznie być inteligentnym lub odwrotnie. Jedno z drugim nie zawsze idą w parze.


Może tak być, ale ja odniosłam to konkretnie do Inspektora, bo z jego wpisów można było wywnioskować, iż uważa się za osobę, która posiada jedno i drugie  Uśmiech


Taki cytat Einsteina mi się tu skojarzył  Język


"Im większa wiedza, tym mniejsze ego,
Im mniejsza wiedza, tym większe ego"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości