Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ruskij, idi domoj
#1
Русский, иди домой.

To taki mój cichutki apel noworoczny do każdego Rosjanina, który wybrał się na Ukrainę na wojnę. Nie zwracam się do władz, bo nie uznaję władzy i uważam, że każdy odpowiada za siebie. Każdy człowiek ma wystarczającą wolność, by robić to, co jest dobre i ma sens. Poza tym nie należy ufać ludziom, którzy kłamią w żywe oczy ("Nie, wcale nie chcemy atakować Ukrainy"). Jeżeli więc nie chcesz być oszukiwanym ani zabijać i ginąć w złej sprawie: Wracaj do domu.

(Kto ma podobne pogląd i wierzy w wolność ludzi do samostanowienia, może podbić ten apel i przekazać go tym, którzy mają go usłyszeć.)
Odpowiedz
#2
To koncepcja dialogu międzyludzkiego. Jeden człowiek mówi do drugiego człowieka. Omija się władców (czy to autorytarnych, czy wybranych przez większość) i zwraca bezpośrednio. Mamy internet i nie musimy się zdawać na nominatów ani tym bardziej na despotów. Nie trzeba czekać aż władza się dogada i zażegna kryzys. Nie było tak w historii, nie będzie i teraz. Trzeba rozmawiać. Jeden głos trafi powiedzmy do jednego człowieka. Więcej głosów trafi do większej liczby ludzi.

Co do samego przekazu: nie jest złośliwy ani nie zawiera uprzedzeń. To zwykła dobra rada, bo dla wszystkich lepiej, żeby nie było wojny. Anonimowy Rosjanin jest zwykłym człowiekiem. Dopiero gdy bierze broń staje się wrogiem innych ludzi. Aby stał się znowu normalnym człowiekiem, wystarczy że przestanie słuchać złych rozkazów i odłoży broń. Wróci do domu i zacznie normalnie żyć.
Odpowiedz
#3
Jaques napisał(a): Anonimowy Rosjanin jest zwykłym człowiekiem. Dopiero gdy bierze broń staje się wrogiem innych ludzi.
Jak i każdy zwykły Polak, Szwajcar czy Chińczyk.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#4
Sofeicz napisał(a):
Jaques napisał(a): Anonimowy Rosjanin jest zwykłym człowiekiem. Dopiero gdy bierze broń staje się wrogiem innych ludzi.
Jak i każdy zwykły Polak, Szwajcar czy Chińczyk.

Racja. Dlatego chyba źle napisałem ten apel. Powinno być: "Człowieku, wracaj do domu"

Tak już przyzwyczajenie jesteśmy do szufladkowania narodami Smutny
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości