Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zajawki świadków Jehowy
#81
kmat napisał(a):..bez znaczenia czy prawdopodobna.  Zwyczajnie. To nie jest fundamentalna doktryna. Jedyną fundamentalną doktryną jest "prawdą jest to co w danym momencie Strażnica podaje do wierzenia". Może się to bardzo zmieniać w czasie i się zmieniało..
W sensownej dyskusji chodzi o dochodzenie do prawdy, a nie o wymyślanie rzeczy  najbardziej nieprawdopodobnych. Nie wszystko się tam zmieniało. Podstawowe zasady pozostały nie zmienione:
"Świadkowie Jehowy trzymają się z dala od polityki z przyczyn religijnych. Nie popieramy partii politycznych, nie głosujemy na nie ani ich kandydatów i nie ubiegamy się o stanowiska we władzach państwowych. Nie bierzemy też udziału w jakichkolwiek działaniach zmierzających do zmiany władz. Nie przykładamy ręki do działań mających na celu obalenie rządu. Jesteśmy przekonani, że nasza neutralność ma silne podstawy biblijne." JW.Org.

Ta zasada się nie zmieniła, ponieważ jest ona związana z doktrynalną wiarą SJ w Królestwo Boże jako jedyną przyszłą formę rządów Jehowy na Ziemi:

"Jako przedstawiciele tego Królestwa, którym powierzono obwieszczanie jego nadejścia, nie angażujemy się w politykę żadnego państwa (2 Koryntian 5:20; Efezjan 6:20)." JW.Org

Reasumując i wyciągając logiczne wnioski na podstawie ich wierzeń Świadek Jehowy, który zrezygnowałby z neutralności i poparłby przez uczestnictwo w wyborach polityczne formy "rządów Szatana" nie może być dalej w "organizacji bożej". Dlatego fantazjując na temat przyszłości wyznawców Strażnicy trzeba uwzględniać realia i fakty dotyczące podstaw ich wierzeń. Oczko
Odpowiedz
#82
Lol
Proponuję takie pytania w odpowiedzi
le klas szkoły podstawowej pan pani skończył skończyła? Jakie jest pana/nie wykształcenie Czy zna pan/i 1 2 3 prawo Newtona?
A może coś o prawach Einsteina. A może coś z fizyki kwantowej? Jak wygląda wszechświat wg współczesnej fizyki? Dlaczego wg Hawkinga Bóg nie istnieje?
No to tak na początek
Wątpię żeby odpowiedzieli nawet na pytania o fizykę Newtona.
Odpowiedz
#83
A ty je znasz?

A Hawking to jakis guru? I niby dlaczego ktoś miałby się przejmować jego religijnymi opiniami? Np. Opinią Karla Jaspersa bym prędzej się przejął niż Hawkinga w materii religii
Odpowiedz
#84
InspektorGadżet napisał(a): A ty je znasz?

A Hawking to jakis guru? I niby dlaczego ktoś miałby się przejmować jego religijnymi opiniami?
Cześć księże proboszczu
Odpowiedz
#85
Windziarz napisał(a): Dorwałem oficjalny jehowicki podręcznik do prozelityzmu pt. „Prowadzenie rozmów na podstawie Pism”, wydanie 1. z 1991 r. Książka składa się z następujących części:
- jak zacząć rozmowę
- jak reagować na próbę spławienia (niestety, jak reagować na poszczucie rottweilerem, nie napisali)
- jak dyskutować na poszczególne tematy (cała długa alfabetyczna lista tematów)

Czytam sobie właśnie listę ich sposobów na rozpoczynanie rozmowy. Pozwolę je sobie tutaj zacytować (pomijając te przeznaczone dla celów, które nie mają czasu oraz celów odwiedzanych po raz któryś), przerywając ich listę moją ewentualną Ciętą Ripostą lub innymi uwagami:

(Jak chcecie jakieś cytaty z innych działów, to śmiało. Jak całą książkę, to tu.)

„Prowadzenie rozmów na podstawie Pism” napisał(a):Dobry wieczór. Nazywam się ... Mieszkam niedaleko stąd ... (podaj nazwę ulicy albo dzielnicy). Czy oglądał pan wczoraj dziennik telewizyjny? ... Na pewno zwrócił pan uwagę na ... (wymień jakieś niepokojące wydarzenie). Co pan o tym sądzi? ... Nieraz się słyszy, jak ludzie pytają: Dokąd zmierza ten świat? My, Świadkowie Jehowy, jesteśmy przekonani, że żyjemy w ‚dniach ostatnich’, o których mówi Biblia. Proszę posłuchać szczegółowego opisu podanego w 2 Tymoteusza 3:1-5”. (Zobacz też strony 73-82).
(Cytat, byście nie musieli szukać: 2Tm 3: „1 A wiedz o tym, że w dniach ostatnich nastaną chwile trudne. 2 Ludzie bowiem będą samolubni, chciwi, wyniośli, pyszni, bluźniący, nieposłuszni rodzicom, niewdzięczni, niegodziwi, 3 bez serca, bezlitośni, miotający oszczerstwa, niepohamowani, bez uczuć ludzkich, nieprzychylni, 4 zdrajcy, zuchwali, nadęci, miłujący bardziej rozkosz niż Boga. 5 Będą okazywać pozór pobożności, ale wyrzekną się jej mocy. I od takich stroń.”)

Cytat:Czy ostatnio czytał pan w prasie o tym wydarzeniu? (Pokaż odpowiedni wycinek). Co pan sądzi o ...?
Jeśli wymienione wydarzenie to wypadek, zbrodnia, lub coś podobnego:
— Mam nadzieję, że w szpitalach mają dosyć krwi, by uratować życie rannych przy pomocy transfuzji.
Cytat:Chciałbym pana o coś zapytać. Który z mnóstwa problemów lękających dzisiejszy świat należałoby rozwiązać w pierwszej kolejności? (Po zorientowaniu się, co najbardziej niepokoi twego rozmówcę, wykorzystaj to jako punkt wyjścia do dalszej rozmowy)

Wiele ludzi boi się Armagedonu. Słyszą, że przywódcy światowi nazywają tak totalną wojnę nuklearną. A czym według pana będzie dla ludzkości Armagedon? ... Słowo to pochodzi z Biblii i oznacza coś zupełnie innego niż się ludziom wydaje (Obj. 16:14, 16). Poza tym z Biblii wynika, że każdy z nas może coś zrobić, żeby ocaleć (Sof. 2:2, 3).
— Słowo to pochodzi z Biblii i oznacza coś zupełnie innego niż się ludziom wydaje.
— Czy pan(i) jest człowiekiem?
— Tak?
— A więc znaczy też coś innego, niż pan(u/i) się wydaje. Ergo: nie masz pan(i) pojęcia o czym mówisz.

Cytat:Dzień dobry. Chciałbym złożyć panu krótką wizytę, aby przedstawić coś bardzo ważnego. Proszę posłuchać, co tu jest napisane w Biblii. (Przeczytaj werset, np. Objawienie 21:3, 4). Co pan o tym myśli? Czy to nie dodaje otuchy?
(Cytat: Ap 21: 3 I usłyszałem donośny głos mówiący od tronu: „Oto przybytek Boga z ludźmi: i zamieszka wraz z nimi, i będą oni Jego ludem, a On będzie "BOGIEM Z NIMI". 4 I otrze z ich oczu wszelką łzę, a śmierci już odtąd nie będzie. Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu już [odtąd] nie będzie, bo pierwsze rzeczy przeminęły”.)

Cytat:Chcielibyśmy panu pokazać, gdzie można znaleźć praktyczne wskazówki, które pomagają radzić sobie z codziennymi kłopotami. Dawniej ludzie często szukali rad w Piśmie Świętym, ale obecnie na wiele spraw zapatrujemy się inaczej. A jakie jest pańskie zdanie? Czy Biblia jest według pana Słowem Bożym, czy tylko dobrą książką napisaną przez ludzi? ... A jeżeli Pismo Święte pochodzi od Boga, to jak można się o tym upewnić?

Cieszę się, że zastałem pana w domu. Rozmawiam z ludźmi o ciekawych myślach zawartych w Biblii (albo: w Piśmie Świętym). Czy zastanawiał się pan kiedyś nad ...? (Zadaj pytanie naprowadzające na temat, który chciałbyś poruszyć)

Zachęcamy wszystkich do czytania Biblii. Odpowiedzi, których ona udziela na różne ważne pytania, często wywołują zdumienie. Na przykład: ... (Ps. 104:5; Dan. 2:44 albo inne wersety)

Chcielibyśmy złożyć panu krótką wizytę. Ludzie, z którymi rozmawiamy, nieraz mówią, że wierzą w Boga. Innym trudno w Niego uwierzyć. A czy moglibyśmy poznać pański pogląd? ... Biblia zachęca do zastanowienia się nad sensem istnienia wszechświata (Ps. 19:2). Ten, który ustanowił prawa rządzące ruchami ciał niebieskich, zadbał też o zapewnienie nam właściwego kierownictwa (Ps. 19:8-10)

Przyszliśmy do pana, żeby porozmawiać o znaczeniu dzisiejszych wydarzeń światowych. Wiele ludzi przestaje się interesować Bogiem i Jego zasadami przedstawionymi w Biblii. Bardzo źle wpływa to na ich wzajemne stosunki. Proszę zobaczyć, co jest napisane w 2 Tymoteusza 3:1-5, i powiedzieć, czy to nie pasuje do dzisiejszego świata. (Odczytaj). Czy można mieć nadzieję, że kiedyś będzie lepiej? (2 Piotra 3:13)”

Wiele ludzi obawia się, że niedługo nastanie koniec świata, a o naszych czasach mówią, że to już ‚dni ostatnie’. Czy słyszał pan, że w Piśmie Świętym jest napisane, jak można przeżyć koniec dzisiejszego świata i dostąpić życia na ziemi, która ma się stać rajem? (Sof. 2:2, 3)

Przyszedłem zaproponować panu bezpłatny kurs biblijny, który mógłby się odbywać w pańskim mieszkaniu. Jeśli pan pozwoli, to w ciągu kilku minut pokażę, jak w ponad 200 krajach całe rodziny omawiają Biblię u siebie w domu. Podstawą do rozmowy może być którykolwiek z tych tematów. (Pokaż spis treści w podręczniku do studium). Który interesuje pana najbardziej?
— Ten.
— Proszę pana, tu pisze „Spis treści”.
— Właśnie. Interesuje mnie temat spisu treści.
(dalej improwizka)

Cytat:Zachęcamy ludzi do studiowania tego podręcznika biblijnego. (Pokaż). Czy pan go już widział? Jeżeli ma pan chwilę czasu, to chętnie pokażę, jak mógłby się pan nim posługiwać, korzystając przy tym z własnej Biblii
— Ojej, jak mi przykro, ale nie mam własnej Biblii...
— To nic, możemy zostawić egzemplarz / To nic, może pan znaleźć Biblię w internecie.
— Ojej, jak mi przykro, ale nie chce mi się.

Cytat:W rozmowach z ludźmi zauważyłem, że wielu chciałoby żyć pod panowaniem rządu, który by rzeczywiście potrafił pokonać olbrzymie trudności, z jakimi się dziś borykamy — przestępczość, wzrost kosztów utrzymania (albo coś innego, co akurat trapi ludzi). Czy i pan by tego pragnął? ... Ale czy dziś istnieje taki rząd? ... Prawdę mówiąc, wiele ludzi modli się o rząd, który byłby w stanie rozwiązać te problemy. Najprawdopodobniej pan także się o to modli, nie wiedząc, że chodzi o rząd (Dan. 2:44; Ps. 67:7, 8; Mich. 4:4)
— W rozmowach z ludźmi zauważyłem, że wielu chciałoby żyć pod panowaniem rządu, który by rzeczywiście potrafił pokonać olbrzymie trudności, z jakimi się dziś borykamy — przestępczość, wzrost kosztów utrzymania. Czy i pan by tego pragnął?
— Jestem przestępcą i bogacę się na rosnących kosztach utrzymania. Nie.

Cytat:Rozmawiamy z ludźmi o pewnej sprawie i chętnie usłyszelibyśmy pańskie zdanie. Jak panu wiadomo, Jezus nauczył nas modlić się o przyjście Królestwa Bożego i o to, żeby wola Boża działa się na ziemi, tak jak w niebie. Jak pan sądzi, czy ta modlitwa zostanie kiedyś wysłuchana i czy tu na ziemi naprawdę będzie się działa wola Boża? ... (Izaj. 55:10, 11; Obj. 21:3-5)
— A ile się tak modlicie?
— Tak z ponad sto lat...
— Jak widać, nie działa.

Cytat:Chciałbym porozmawiać z panem o czymś, co dotyczy każdego z nas: Czy wolelibyśmy, żeby rządził nami Bóg, czy człowiek? Czy nie sądzi pan, że w obecnej sytuacji światowej potrzeba czegoś innego niż to, czego dokonali ludzie? ... (Mat. 6:9, 10; Ps. 146:3-5)

Zauważyliśmy, że wiele ludzi szczerze martwi to, że na świecie brak prawdziwej miłości. Czy i pan się do nich zalicza? ... Jak pan sądzi, jakie są tego przyczyny? ... Czy słyszał pan, że zostało to przepowiedziane w Biblii? (2 Tym. 3:1-4). Poza tym wyjaśnia ona, dlaczego tak się dzieje (1 Jana 4:8)

Nazywam się ... Mieszkam w pobliżu. Składam sąsiadom krótkie wizyty, żeby porozmawiać o czymś, co mnie bardzo niepokoi i na co pan zapewne też zwrócił uwagę. Chociaż życzliwość tak mało kosztuje, spotyka się ją bardzo rzadko. Czy zastanawiał się pan, dlaczego tak jest? ... (Mat. 24:12; 1 Jana 4:8)

Może zastanawiał się pan już nad tym, czy Boga to obchodzi, że ludzie doznają niesprawiedliwości i znoszą cierpienia? ... (Kazn. 4:1; Ps. 72:12-14)

Dzień dobry. Rozmawiamy z ludźmi na temat osobistego bezpieczeństwa. Wokół nas pleni się przestępczość, co odbija się ujemnie na naszym życiu. Czy pańskim zdaniem tacy ludzie, jak pan i ja, będą mogli spokojnie spacerować nocą po ulicach? (albo: Czy uważa pan, że komuś uda się rozwiązać ten problem?) ... (Prz. 15:3; Ps. 37:10, 11)
— Nie wiem, ja tam mogę. Przepraszam, muszę zmyć krew z noża.

Cytat:Nazywam się ... Mieszkam niedaleko. Przechodząc tędy rano zauważyłem, że wszyscy rozmawiają o ... (wspomnij o przestępstwie, jakie ostatnio miało miejsce w tej okolicy, lub o innym miejscowym wydarzeniu wywołującym zaniepokojenie). Co pan o tym sądzi? ... Jak pan myśli, czy możną by coś zrobić, żeby nam się żyło bezpieczniej? (Prz. 1:33; 3:5, 6)

Dzień dobry. Miło nam, że zastaliśmy pana w domu. Chcielibyśmy z panem porozmawiać o pomyślnych widokach na przyszłość. Czy pan też próbuje optymistycznie patrzeć na życie? ... Czy nie sądzi pan, że w dzisiejszych czasach nie jest to takie proste? ... Przekonałem się, że bardzo pomocna jest pod tym względem Biblia. Nie tylko opisuje realistycznie obecne warunki, lecz także wyjaśnia, dlaczego tak się dzieje i do czego to w końcu doprowadzi (Łuk. 21:28, 31)

Dzień dobry. Mam na imię ... A czy mogę wiedzieć, jak tobie na imię? ... Zachęcam młodych ludzi, takich jak ty, do zastanowienia się nad wizją wspaniałej przyszłości, przedstawioną w Piśmie Świętym. (Odczytaj werset z Biblii, np. Objawienie 21:3, 4). Czy nie brzmi to zachęcająco?

Rozmawiamy z ludźmi o tym, jak prowadzić szczęśliwsze życie rodzinne. Każdy z nas się o to stara, ale gdyby się okazało, że można coś ulepszyć, z pewnością by nas to zainteresowało, prawda? ... (Kol. 3:12, 18-21). Z Biblii wynika, że nasze rodziny może czekać wspaniała przyszłość (Obj. 21:3, 4)

Wszyscy chcielibyśmy, żeby nasze dzieci były szczęśliwe. Czy jednak można liczyć na to, że kłopoty nękające świat kiedyś się skończą? ... W jakim świecie pańskim zdaniem przyjdzie żyć naszym dzieciom, gdy dorosną? ... Biblia mówi, że Bóg zamierza przeobrazić ziemię w cudowny dom (Ps. 37:10, 11). Ale czy nasze dzieci się tam znajdą, to w dużej mierze zależy od tego, jakiego wyboru my dokonamy (5 Mojż. 30:19)
— W jakim świecie pańskim zdaniem przyjdzie żyć naszym dzieciom, gdy dorosną?
— Jakie nasze dzieci? Ja z panią nie chcę mieć żadnych dzieci!

Cytat:Czy zastanawiał się pan kiedyś, dlaczego ludzie starzeją się i umierają? ... Niektóre żółwie morskie żyją setki lat. Są drzewa, które żyją nawet tysiące lat. A człowiek przeżyje zaledwie 70 czy 80 lat i umiera. Jak pan myśli, dlaczego tak jest? ... (Rzym. 5:12). Czy to się kiedyś zmieni? ... (Obj. 21:3, 4)

Na pewno zastanawiał się pan już nad tym, czy wraz ze śmiercią wszystko się kończy? Czy sądzi pan, że potem jeszcze coś jest? ... Odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące śmierci można znaleźć w Biblii (Kazn. 9:5,10). Mówi też ona o uzasadnionej nadziei dla ludzi wierzących (Jana 11:25)

W naszych czasach prawie każdy obawia się wojny nuklearnej. Jak pan myśli, czy kiedyś doczekamy się prawdziwego pokoju na ziemi? ... (Ps. 46:9, 10; Izaj. 9:5, 6)
— Ja mam trzy pokoje, ale nie na ziemi, ale na 2. piętrze.

Cytat:Szukamy ludzi, którzy chcieliby żyć w świecie bez wojen. W samym tylko XX wieku było już setki wojen, w tym dwie światowe. Ciągle wisi nad nami groźba wybuchu konfliktu nuklearnego. Co pana zdaniem jest potrzebne, żeby nigdy nie doszło do takiej wojny? ... Kto mógłby zapewnić światu prawdziwy pokój? ... (Mich. 4:2-4)
— Szukamy ludzi, którzy chcieliby żyć w świecie bez wojen...
— To źle trafiliście.

Cytat:Zauważyliśmy, że niemal każdy pragnie pokoju na ziemi. Zapewnia o tym również większość przywódców światowych. Dlaczego więc tak trudno do tego doprowadzić? ... (Obj. 12:7-12)

Rozmawiamy o tym, co można by zrobić, aby każdy miał pracę i mieszkanie. Czy pańskim zdaniem można liczyć na to, że ludzkie rządy się z tym uporają? ... Jest jednak ktoś, kto wie, jak rozwiązać te problemy: mam na myśli Stwórcę człowieka (Izaj. 65:21-23)

Rozmawiamy z ludźmi na temat dobrego rządu. Większość z nas życzyłaby sobie rządu, który byłby wolny od korupcji i zapewniłby każdemu zatrudnienie oraz godziwe warunki mieszkaniowe. Jaki rząd pańskim zdaniem mógłby tego dokonać? ... (Ps. 97:1, 2; Izaj. 65:21-23)

Odwiedzamy państwa, bo szukamy ludzi, którzy się zastanawiają nad sensem życia. Większość z nas czuje się o tyle o ile szczęśliwa, ale musimy się borykać z mnóstwem trudności. Im starsi jesteśmy, tym lepiej sobie uświadamiamy, jak krótkie jest życie. Czy to już wszystko, czego się można spodziewać? Co pan o tym myśli? ... (Omów krótko pierwotne zamierzenie Boże, objawione w Edenie; potem Jana 17:3 i Objawienie 21:3, 4)
— Odwiedzamy państwa, bo szukamy ludzi, którzy się zastanawiają nad sensem życia.
— To źle trafiliście.

Cytat:Dzisiaj chcielibyśmy zapytać pana, co przychodzi panu na myśl, gdy się pan natknie w Piśmie Świętym na wyrażenie ‚życie wieczne'? Jest to tym bardziej interesujące, że można je znaleźć w Biblii jakieś 40 razy. Co mogłoby oznaczać dla nas takie życie? ... Jak można go dostąpić? ... (Jana 17:3; Obj. 21:4)
— Dzisiaj chcielibyśmy zapytać pana, co przychodzi panu na myśl, gdy się pan natknie w Piśmie Świętym na wyrażenie ‚życie wieczne'
— Proste: nie napotykam się.

Cytat:Rozmawiamy z ludźmi, których niepokoją trudne warunki życiowe. Większość z nas cieszy się, że żyje, ale ten i ów zastanawia się nad tym, czy naprawdę szczęśliwe życie w ogóle jest możliwe. A co pan o tym myśli? ... Co uważa pan za największą przeszkodę na drodze do szczęścia? ... (Ps. 1:1, 2; inne wersety dostosowane do tego, co niepokoi rozmówcę)
— Rozmawiamy z ludźmi, których niepokoją trudne warunki życiowe.
— To rozmawiajcie z nimi dalej. / To nie będę przerywał wam rozmowy.

Cytat:Dzień dobry. Odwiedzamy wszystkie rodziny w tym bloku (w tej okolicy) i stwierdzamy, że większość ma swoją religię. Prawdopodobnie pan też ... Ale chyba przyzna pan, że bez względu na to, jakiego jesteśmy wyznania, dają się nam we znaki takie same kłopoty: wysokie koszty utrzymania, przestępczość, choroby, czy nie tak? ... Czy ma pan nadzieję, że uda się to jakoś pomyślnie rozwiązać? ... (2 Piotra 3:13; itp.)

Cóż takiego szokującego w książce Prowadzenie rozmów ?

Nonateis napisał(a): Świadkowie Jechowy są grupą, która zarządzana jest przez Ciało Kierownicze, które często zmienia przekłady Pisma i wyznacza im sposób życia, jak również wydaje czasopisma propagandowe i zabrania zapoznawania się z przeciwnymi im. Między innymi w związku z tym przejawiają wiele cech sekty, łącznie z zabranianiem kontaktu z byłymi członkami, wrogość wobec innych religii. Właśnie przykładem takiego podręcznika wyznaczają im kanony wiary i wpajają wyuczone odpowiedzi na potencjalnie zadawane pytania. Trochę przykre, że ludzie, którzy wiedzą, że ich wyznanie założone przez kogos powstało lekko ponad 100 lat temu, uważają je za właściwie i prawdziwe. Przecież religia powinna pochodzić od Boga, a nie od człowieka.


Powierzchowna informacja. Autor powiela co usłyszał. Zero prawdy.

Hans Żydenstein napisał(a): Świadkowie Jechowy

Pisze się - Świadkowie Jehowy.

Shahnaz napisał(a): Niestety po przeczytaniu książki Chłód od raju Jany Frey nie potrafię szanować świadków Jehowy ani traktować ich jako poważnego związku wyznaniowego - jedynie jako piorącą ludziom mózgi sektę.

Cóż takiego rewelacyjnego pisze w tej książce ? Kim jest Jany Frey ? Co o niej wiemy ?

Temat zajawek ŚJ jest bardzo spłycony. Prawdopodobnie, osoby próbujące skompromitować ŚJ są uprzedzone, samodzielnie i obiektywnie nie przestudiowaľy tematu tylko idą za ,,tłumem " powtarzając utarte schematy które są w społeczeństwie powielane.
Odpowiedz
#86
Strasznie dużo czytania..
„W okopach nie ma ateistów” – to nie jest argument przeciwko ateizmowi; to argument przeciwko okopom…...
Autor: James Morrow
Odpowiedz
#87
Lamed napisał(a): Jako przedstawiciele tego Królestwa, którym powierzono obwieszczanie jego nadejścia, nie angażujemy się w politykę żadnego państwa (2 Koryntian 5:20; Efezjan 6:20)." JW.Org

Czy uczniowie Jezusa angażowali się w politykę ? Dlaczego Jezus nie zgodził się gdy go chciano wybrać na króla Izraela ? Co mówią źródła historyczne na temat angażowania się pierwszych chrześcijan w życie polityczne ? Ustalmy fakty.
Odpowiedz
#88
Litek napisał(a):
Lamed napisał(a): Jako przedstawiciele tego Królestwa, którym powierzono obwieszczanie jego nadejścia, nie angażujemy się w politykę żadnego państwa (2 Koryntian 5:20; Efezjan 6:20)." JW.Org

Czy uczniowie Jezusa angażowali się w politykę ? Dlaczego Jezus nie zgodził się gdy go chciano wybrać na króla Izraela ? Co mówią źródła historyczne na temat angażowania się pierwszych chrześcijan w życie polityczne ? Ustalmy fakty.
Ef 6, 20. "abym śmiało ją głosił, tak jak powinien. Jestem jej posłem jako więzień". Czyli cytat od środka... Jeśli zdanie nam mówi o głoszeniu Ewangelii, to chyba warto je przytoczyć - to po pierwsze. Po drugie: tam Paweł pisze o sobie, nic tam nie ma o żadnych świadkach... Cytat od czapy.

Wysłane z mojego SM-A226B przy użyciu Tapatalka
Ażeby  odkryć  prawdziwe  zasady  moralności,  ludzie  nie  potrzebują  ani  teologii,  ani
objawień, ani bogów, potrzebują jedynie zdrowego rozsądku. J. Meslier, Testament.
Odpowiedz
#89
Cytat:Ef 6, 20. "abym śmiało ją głosił, tak jak powinien. Jestem jej posłem jako więzień". Czyli cytat od środka... Jeśli zdanie nam mówi o głoszeniu Ewangelii, to chyba warto je przytoczyć - to po pierwsze. Po drugie: tam Paweł pisze o sobie, nic tam nie ma o żadnych świadkach... Cytat od czapy.


Cytat do czapy.

Gdy zstąpi na was duch święty, otrzymacie moc i będziecie moimi świadkami w Jerozolimie, w całej Judei, Samarii i aż do najdalszego miejsca na ziemi ( Dzieje ap. 1:8)

Użytkownik otrzymał ostrzeżenie za ten post. Powod: Kopia posta Nonkona. Brak treści.
Odpowiedz
#90
Litek napisał(a):
Cytat:Ef 6, 20. "abym śmiało ją głosił, tak jak powinien. Jestem jej posłem jako więzień". Czyli cytat od środka... Jeśli zdanie nam mówi o głoszeniu Ewangelii, to chyba warto je przytoczyć - to po pierwsze. Po drugie: tam Paweł pisze o sobie, nic tam nie ma o żadnych świadkach... Cytat od czapy.


Cytat do czapy.

Gdy zstąpi na was duch święty, otrzymacie moc i będziecie moimi świadkami w Jerozolimie, w całej Judei, Samarii i aż do najdalszego miejsca na ziemi ( Dzieje ap. 1:8)

Darujcie sobie z ostrzeżeniami, nie macie chyba co robić. Mam ostrzeżenia w nosie.
Odpowiedz
#91
A to nie jest tak, że wasz ruch wystartował w ameryce około stu lat temu, gdy jakiś farmer ogłosił się prorokiem?
I hear the roar of big machine
Two worlds and in between
Hot metal and methedrine
I hear empire down


Odpowiedz
#92
Nonateis napisał(a): Świadkowie Jechow
Nonateis napisał(a): Świadkowie Jechowy


Proszę sprawdzić jak się pisze ŚJ

Panie Windziarz cytaty nie zrobiły żadnej furory ani wrażenia. Trochę się Pan napracował, wszystko do czapy.
Odpowiedz
#93
Dragula napisał(a): A to nie jest tak, że wasz ruch wystartował w ameryce około stu lat temu, gdy jakiś farmer ogłosił się prorokiem?
Chyba Ci się pomyliło z LDS (nie mylić z SLD i LSD), gdzie rzeczywiście mieliśmy Josepha Smitha, któremu anioł ogłosił brakującą historię 11 plemion w Ameryce. Natomiast ŚJ zostali założeni przez Charlesa Taze’a Russela, który uważał się jedynie za analizatora Pisma Świętego.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#94
Litek napisał(a):
Cytat:Ef 6, 20. "abym śmiało ją głosił, tak jak powinien. Jestem jej posłem jako więzień". Czyli cytat od środka... Jeśli zdanie nam mówi o głoszeniu Ewangelii, to chyba warto je przytoczyć - to po pierwsze. Po drugie: tam Paweł pisze o sobie, nic tam nie ma o żadnych świadkach... Cytat od czapy.


Cytat do czapy.

Gdy zstąpi na was duch święty, otrzymacie moc i będziecie moimi świadkami w Jerozolimie, w całej Judei, Samarii i aż do najdalszego miejsca na ziemi ( Dzieje ap. 1:8)
Duch Święty piszemy dużą literą. A to na świadków zstąpił Duch Święty? Nie zauważyłem...
Ażeby  odkryć  prawdziwe  zasady  moralności,  ludzie  nie  potrzebują  ani  teologii,  ani
objawień, ani bogów, potrzebują jedynie zdrowego rozsądku. J. Meslier, Testament.
Odpowiedz
#95
Nonkonformista napisał(a):
Litek napisał(a):
Cytat:Ef 6, 20. "abym śmiało ją głosił, tak jak powinien. Jestem jej posłem jako więzień". Czyli cytat od środka... Jeśli zdanie nam mówi o głoszeniu Ewangelii, to chyba warto je przytoczyć - to po pierwsze. Po drugie: tam Paweł pisze o sobie, nic tam nie ma o żadnych świadkach... Cytat od czapy.


Cytat do czapy.

Gdy zstąpi na was duch święty, otrzymacie moc i będziecie moimi świadkami w Jerozolimie, w całej Judei, Samarii i aż do najdalszego miejsca na ziemi ( Dzieje ap. 1:8)
Duch Święty piszemy dużą literą. A to na świadków zstąpił Duch Święty? Nie zauważyłem...
Tego nie da się zauważyć, bo ten ich duch, to z małej litery jest.
Odpowiedz
#96
krzysiekniepieklo napisał(a): Duch Święty piszemy dużą literą. A to na świadków zstąpił Duch Święty? Nie zauważyłem...

Duch święty jest osobą ? Jakie ma imię ?

Litek napisał(a): Świadkowie Jechowy są grupą, która zarządzana jest przez Ciało Kierownicze, które często zmienia przekłady Pisma i wyznacza im sposób życia, jak również wydaje czasopisma propagandowe i zabrania zapoznawania się z przeciwnymi im. Między innymi w związku z tym przejawiają wiele cech sekty, łącznie z zabranianiem kontaktu z byłymi członkami, wrogość wobec innych religii. Właśnie przykładem takiego podręcznika wyznaczają im kanony wiary i wpajają wyuczone odpowiedzi na potencjalnie zadawane pytania. Trochę przykre, że ludzie, którzy wiedzą, że ich wyznanie założone przez kogos powstało lekko ponad 100 lat temu, uważają je za właściwie i prawdziwe. Przecież religia powinna pochodzić od Boga, a nie od człowieka.

Same farmazony.
Odpowiedz
#97
Litek napisał(a):Duch święty jest osobą ? Jakie ma imię ?
Oczywiście, że jest osobą. Imienia Tegoż nie znamy albo jego imię to Duch Święty.
Ażeby  odkryć  prawdziwe  zasady  moralności,  ludzie  nie  potrzebują  ani  teologii,  ani
objawień, ani bogów, potrzebują jedynie zdrowego rozsądku. J. Meslier, Testament.
Odpowiedz
#98
Litek napisał(a): Oczywiście, że jest osobą. Imienia Tegoż nie znamy albo jego imię to Duch Święty.

Dlaczego nie znamy ? Dlaczego Bóg ukrywa imię trzeciej osoby Trójcy ? O co w tym chodzi ? Duch to nie imię.

Ojciec - Jahwe albo Jehowa
Syn - Jezus
Duch święty ?
Odpowiedz
#99
Litek napisał(a):
Litek napisał(a): Oczywiście, że jest osobą. Imienia Tegoż nie znamy albo jego imię to Duch Święty.

Dlaczego nie znamy ? Dlaczego Bóg ukrywa imię trzeciej osoby Trójcy ?  O co w tym chodzi ?  Duch to nie imię.

Ojciec - Jahwe albo Jehowa
Syn - Jezus
Duch święty ?

Czyżbyś twierdził, że Jezus jest Osobą Boską? Musiałem przegapić ostatnie reformy u SJ*.





(*Piszę z klawiatury z ograniczonym dostępem do polskich literek, "ś wielkie" u mnie nie wychodzi, stąd ta forma)
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
Litek napisał(a):
Litek napisał(a): Świadkowie Jechowy są grupą, która zarządzana jest przez Ciało Kierownicze, które często zmienia przekłady Pisma i wyznacza im sposób życia, jak również wydaje czasopisma propagandowe i zabrania zapoznawania się z przeciwnymi im. Między innymi w związku z tym przejawiają wiele cech sekty, łącznie z zabranianiem kontaktu z byłymi członkami, wrogość wobec innych religii. Właśnie przykładem takiego podręcznika wyznaczają im kanony wiary i wpajają wyuczone odpowiedzi na potencjalnie zadawane pytania. Trochę przykre, że ludzie, którzy wiedzą, że ich wyznanie założone przez kogos powstało lekko ponad 100 lat temu, uważają je za właściwie i prawdziwe. Przecież religia powinna pochodzić od Boga, a nie od człowieka.

Same farmazony.

Ciekawe jakie są Twoje poglądy w poniższych kwestiach:

1) Stosunek do wojny?

2) Stosunek do innych ludzi? Jakieś uprzedzenia?

3) Stosunek do zamykania w więzieniach za karę?

4) Stosunek do pomagania innym?

5) Stosunek do pieniędzy?

6) Stosunek do władzy/rządów?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości