To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kościół Latającego Potwora Spaghetti
Roan Shiran napisał(a):A odpowiednie organy sprawdzają, czy aby nie bajdurzą.

To jest zajmująca dyskusja, ale nadal nie odpowiedziałeś na pytanie: jak? Jak się sprawdza jakie coś ma cele? Nie czy je realizuje czy nie, ale jakie ma.

Roan Shiran napisał(a):Kupa fachowej roboty.

Która to fachowa robota nie miała nic wspólnego z kościołem, który miał zostać zarejestrowany - co nawet sąd zauważył.

Roan Shiran napisał(a):Ale spokojnie można by napisać, że nie propaguje się religii albo coś innego sprzecznego z definicją związku wyznaniowego zawartą w ustawie

Eeee? Doczytałeś odpowiednie przepisy o wymogach formalnych?

Roan Shiran napisał(a):I posiada instytucje, które mają na celu sprawdzenie zgodności jednego z drugim.

A ja nadal pytam jak weryfikuje deklaracje dotyczące stanu umysłu założycieli (bo cele organizacji są w istocie celami założycieli).

Roan Shiran napisał(a):Albo po prostu będą badać działalność fundacji.

Czyli będą badać działalność fundacji, a nie jej cele. Chyba coś tu mieszasz. Dlatego też pytałem o konkrety kontroli celów fundacji, żebym miał się do czego odnieść.

Roan Shiran napisał(a):W każdym razie w ustawie o fundacjach jest sytuacja, gdzie smutny urzędnik ministerialny bądź samorządowy przychodzi, rozgląda się, stwierdza, że statut fundacji to fikcja i wysyła wniosek do sądu, który tę sprawę rozpatruje.

Zbyt ogólne. Który przepis, przykład zastosowania (najlepiej wyrok) - nie interesuję się fundacjami, więc nie wiem co możesz mieć na myśli.

Ja ani razu nie wypowiedziałem się o tym, czy rejestr powinien być, czy też nie. Dla mnie mogą zlikwidować rejestr, nie jest on jakoś niezbędny do życia. Wiem tylko, że na pewno nie chcę rejestru w formie, gdzie w rejestrze kościołów będą się znajdowały organizacje z kościołów szydzące.

Roan Shiran napisał(a):W tym przypadku uprawnienie wynika z obowiązku sprawdzenia legitymacji wnioskodawcy przez organ administracji. KPA.

Chyba nadal nie rozumiesz, że ja tej możliwości nie kwestionuje - ja kwestionuję możliwość ustalania jakie kto ma intencje.

Roan Shiran napisał(a):Zapisywanie organizacji, które nie są kościołami, a których głównym celem jest wyszydzanie kościołów, w rejestrze kościołów, jest niezgodne z celem istnienia rejestru i de facto stanowi naruszenie prawa.

Oczywiście. Póki co nie zostało jednak wykazane, że mamy do czynienia z taką sytuacją.

Roan Shiran napisał(a):Nie wiem, gdzie tu masz jakieś "jak nie kijem go, to pałką", czy też jakieś inne ubijanie biednych obywateli.

Jak wykładnia funkcjonalna ma służyć rozstrzygnięciu zgodnie ze zdrowym rozsądkiem urzędnika, to jest typowe "jak nie kijem go, to pałką".

Roan Shiran napisał(a):Naprawdę nie wiem, co jest tu niejasnego.

Niejasne jest co to ma wspólnego z tym co napisałem. Chyba nadal nie rozumiesz, że ja nie kwestionuję, że organ musi badać legitymację wnioskodawcy. Wyżej napisałem to ponownie - może tym razem zrozumiale.

Roan Shiran napisał(a):Rejestr ma za cel (i to jego sens) prowadzenie spisu kościołów i związków wyznaniowych (i przyznawania im odpowiednich uprawnień).

Rejestr ma na celu przyznawanie uprawnień? :o

Roan Shiran napisał(a):jasny przekaz państwa, że związki wyznaniowe lekceważy.

Jakie konstytucyjne prawo zostaje tym naruszone?

Roan Shiran napisał(a):A w tym przypadku Twoje cele jak najbardziej się przybliżą, bo po takiej rejestracji nie będzie już sensu prowadzenia takiego rejestru.

To zależy od tego jakie są cele tego rejestru.

Roan Shiran napisał(a):Nie rozumiem, na jakiej podstawie odmawiasz organowi przeprowadzenia postępowania wyjaśniającego, gdy ma uzasadnione wątpliwości co do deklaracji wnioskodawcy.

Analizę statutu to Twoim zdaniem w ramach czego się przeprowadza?

Roan Shiran napisał(a):Szczerze to nie wiem, o co my tutaj się sprzeczamy. Oczko

O to, że na początku napisałeś jakby sąd przyznał materialnie rację organowi, a potem jakby nie przyznał mu racji tylko dlatego, że sprawa rypła się już proceduralnie.

Roan Shiran napisał(a):Teraz mnie zbiłeś z tropu.

Po Twoim pytaniu już nie.Szczęśliwy

Roan Shiran napisał(a):Naruszył prawo materialne, a więc nie musiał być istotny wpływ - wystarczył sam wpływ.

Sąd zatrzymał się na procedurze.

Roan Shiran napisał(a):w przypadku, gdy wydanie decyzji nie powinno mieć miejsca...

Skoro już wszczęli postępowanie to mogli je tylko umorzyć, czyli wydać decyzję.

Roan Shiran napisał(a):Może się w międzyczasie przejdę z tą sprawą do prof. Adamiak. Jeżeli uda mi się przebić na konsultacje.

Jak się uda i coś ciekawego wyniknie to daj znać.
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Kościół Latającego Potwora Spaghetti - przez mx1 - 08.10.2013, 14:22
Kościół Latającego Potwora Spaghetti - przez LumpenWolf - 08.10.2013, 16:14
Kościół Latającego Potwora Spaghetti - przez mx1 - 08.10.2013, 16:22
Kościół Latającego Potwora Spaghetti - przez LumpenWolf - 08.10.2013, 16:52
Kościół Latającego Potwora Spaghetti - przez Socjopapa - 28.01.2015, 18:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości