To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oświadczenie woli - Akt Apostazji
A mnie, ksiądz proboszcz udupił. Zgubił mój akt chrztu - z tego co mi wiadomo, nie mogę wystąpić nie przedstadstawiając aktu chrztu.
Odpowiedz
...

To znaczy, że jeśli formalnie nie masz chrztu, to nie jesteś członkiem kościoła.... czy jak? A co z jakże tajemniczym dokumentem wymienianym w różnych miejscach, czyli księgą chrztów? Tam nic nie ma, na podstawie czego można by odtworzyć twoje świadectwo chrztu?
[Obrazek: DO_NOT_FEED_THE_TROLL_by_Bloodlust_.gif]
Myślenie nie boli, chyba, że jest karane chłostą - http://www.racjonalista.pl/
Kto wątpi, nie błądzi - http://richarddawkins.net/
Ocenzurowany za ateizm --> http://www.gisburne.com/ngbook.php
Spirala Nienawiści
Odpowiedz
DarkWater napisał(a):no, to już potwierdzone! zostałem wypisany z kk
Gratulacje Duży uśmiech

DarkWater napisał(a):możemy klub jakiś założyć
No jakiś klubik można - o ile jeszcze takiego nie ma. W sumie to każda kolejna osoba składa się na tą masę krytyczną, która kiedyś zostanie osiągnięta Oczko
Tylko ciekawe kiedy bilans zacznie być dodatni Oczko

reksio napisał(a):A mnie, ksiądz proboszcz udupił. Zgubił mój akt chrztu - z tego co mi wiadomo, nie mogę wystąpić nie przedstadstawiając aktu chrztu.
To poproś go w takim razie o zaświadczenie, że NIE BYŁEŚ OCHRZCZONY Uśmiech Od razu znajdzie ;P
Odpowiedz
dzięki Uśmiech

akt chrztu nie jest potrzebny. musisz wiedzieć tylko gdzie i kiedy byłeś chrzczony.
Odpowiedz
reksio napisał(a):A mnie, ksiądz proboszcz udupił. Zgubił mój akt chrztu - z tego co mi wiadomo, nie mogę wystąpić nie przedstadstawiając aktu chrztu.

Oo W takiej sytuacji tez nie moglbys wziasc slubu koscielnego gdyby chcial. Raczej ksiezulo w balona cie robi i apostazji nie chce dac poprostu.
Niech zyje Lenin, Stalin i Jaroslaw Kaczynski!
Odpowiedz
magnus napisał(a):DarkWater napisał:
możemy klub jakiś założyć


No jakiś klubik można - o ile jeszcze takiego nie ma. W sumie to każda kolejna osoba składa się na tą masę krytyczną, która kiedyś zostanie osiągnięta
Tylko ciekawe kiedy bilans zacznie być dodatni

Stowarzyszenie ApostatówDuży uśmiech
wchodze w to :mrgreen:
"Hope can drown lost in thunderous sound
Fear can claim what little faith remains
But I carry strength from souls now gone
They won't let me give in...
(...)
Death will take those who fight alone
But united we can break a fate once set in stone
Just hold the line until the end
Cause we will give them hell..."


EH
Odpowiedz
Seth33 napisał(a):
magnus napisał(a):DarkWater napisał:
możemy klub jakiś założyć


No jakiś klubik można - o ile jeszcze takiego nie ma. W sumie to każda kolejna osoba składa się na tą masę krytyczną, która kiedyś zostanie osiągnięta
Tylko ciekawe kiedy bilans zacznie być dodatni

Stowarzyszenie ApostatówDuży uśmiech
wchodze w to :mrgreen:
Ja niestety (Oczko) nie mogę, chyba, że dla picu pójdę się ochrzcić a za parę dni zrobię apostazję Język

Ale prezesem Stowarzyszenia ewentualnie mogę być Język
Odpowiedz
Wszystko zaczęło się będąc z wizytą u proboszcza w parafii chrztu, niestety proboszcz kazał mi iść do parafii mojego miejsca zamieszkania. Byłem wczoraj w tej parafii, przyjął mnie ksiądz i zabrał wnioski aby dowiedzieć się jaka jest procedura jestem oczywiście umówiony na następny tydzień, wcześniej jednak sobie pogadaliśmy, zahaczyliśmy o wielki wybuch, innymi słowy ksiądz mówił że coś nie mogło się wziąć z niczego, ja odpowiedziałem że tą kwestię omawia fizyka i że ja fizykiem nie jestem, jak się bronić przed takimi argumentami? Mam nadzieję że zostanę apostatą o czym na pewno napiszę.
Jako człowiek mądry, ukazuj swój rozum ze skromnym umiarem. Babilońska księga mądrości.
Odpowiedz
Georafal napisał(a):zahaczyliśmy o wielki wybuch, innymi słowy ksiądz mówił że coś nie mogło się wziąć z niczego, ja odpowiedziałem że tą kwestię omawia fizyka i że ja fizykiem nie jestem, jak się bronić przed takimi argumentami?
Ale wierzysz, że fizycy są w stanie na to odpowiedzieć :wink:
Rząd nie rozwiązuje problemów, on je finansuje
Odpowiedz
- ||| - napisał(a):Ale wierzysz, że fizycy są w stanie na to odpowiedzieć

Powiem że ufam naukowcom, wiara to nie wiedza gdyż wiara dowodów nie potrzebuje.
Jako człowiek mądry, ukazuj swój rozum ze skromnym umiarem. Babilońska księga mądrości.
Odpowiedz
Generalna zasada to nie wdawać się z księdzem w dyskusje egzystencjalno-filozoficzne-naukowe. Gdyby próbował cię w taką wciągnąć, to trzeba mu odpowiedzieć, że nie po to tu jesteś - tylko po to, by wypisać się z organizacji, której nie czujesz się częścią i w której sens i założenia nie wierzysz, czy coś w tym stylu. Potraktuj go jak urzędnika, który ma wykonać swój obowiązek wobec klienta, a nie szukać z tobą sensu życia i powodu istnienia wszechświata.
[Obrazek: DO_NOT_FEED_THE_TROLL_by_Bloodlust_.gif]
Myślenie nie boli, chyba, że jest karane chłostą - http://www.racjonalista.pl/
Kto wątpi, nie błądzi - http://richarddawkins.net/
Ocenzurowany za ateizm --> http://www.gisburne.com/ngbook.php
Spirala Nienawiści
Odpowiedz
Georafal napisał(a):
- ||| - napisał(a):Ale wierzysz, że fizycy są w stanie na to odpowiedzieć

Powiem że ufam naukowcom, wiara to nie wiedza gdyż wiara dowodów nie potrzebuje.
A zaufanie to nie wiara?
Rząd nie rozwiązuje problemów, on je finansuje
Odpowiedz
Athei Overlord napisał(a):Wszak rejestry apostazyjne sa dostepne w parafiach Very Happy Moze beda nas eliminowac jako \"elementy niepozadane\" Very Happy Die Endlösung der Ateistenfrage Laughing Na szczescie nie mamy w Polsce miasta o nazwie Wansee Laughing
Athei śmiej się, śmiej- nie wiadomo co się stanie. Myślę że może być źle...co najmniej źle.
Athei Overlord napisał(a):Oczywiscie, ze jest to ryzykowne.Mozna przez to stracic partnera, sklocic sie z rodzina, stracic przyjaciol. Ale dosc mialem ujmowania mnie w statystykach koscielnych. Wara im ode mnie.
Skoro partner i rodzina są tak głupi.... nie będzie żal
Właśnie poważnie zastanawiam się nad apostazją
Ty już to zrobiłeś athei?

MAm gdzieś ewentualne problemy
Get into the car
We'll be the passengers
We'll ride through the city tonight
We'll see the city's ripped backside
We'll see the bright and hollow sky
We'll see the stars that shine so bright
Stars made for us tonight!
Odpowiedz
- ||| - napisał(a):A zaufanie to nie wiara?

Tak, zaufanie nie jest wiarą.
Jako człowiek mądry, ukazuj swój rozum ze skromnym umiarem. Babilońska księga mądrości.
Odpowiedz
Mam pytanie. Czy jeśli zostałabym chrzestną, ale w przyszłości chce odejść od kościoła to czy jak bym była tą chrzestną i odeszła od kościoła to bym automatycznie już nią nie była i dziecko pozbawione by zostało jednego ze chrzestnych ?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości