To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zoologiczny antypolonizm wyssany z mlekiem
#1
http://www.dziennikpolski24.pl/pl/aktual...pag:1#nav0

W jednej ze scen młody aktor mówi: "Zygmunt Krasiński napisał »Nie-Boską komedię«, która jest straszliwym paszkwilem na Żydów, to sztuka antysemicka". Następnie każdy z tej grupy przedstawia się z imienia i nazwiska i mówi: "W związku z tym, że »Nie-Boska komedia« jest tekstem antysemickim, nie chcę być Polakiem, chcę być Żydem". Tylko jedna aktorka się wyłamuje: "Jestem Polką, to reżyser kazał mi mówić, że jestem Żydówką, ale ja tego nie zrobię". Po czym grupa młodych rozbiera się i pisze sobie na piersiach "Holocaust = towar". Następnie sięga po mydło (z tłuszczu Żydów) i zmywa napis.
Brzmi i hymn Polski. "Mazurek Dąbrowskiego" śpiewany jest po rosyjsku, ale i po polsku, na melodię "Deutschland, Deutschland über alles", co poprzedza scenę gwałtu zbiorowego na jednej z młodych. Następnie bierze ona ślub w obrządku katolickim (w tragedii Krasińskiego jest to ślub hrabiego Henryka z Marią), po czym uczestnicy obrzędu plują na młodą parę, by następnie przebrać kobietę w welon ikonograficznie upodabniający ją do Maryi Niepokalanej.
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
#2
Naprawdę chciałbym tą nie-krasińską komedię zobaczyć - szykuje się sporo radości!

Odpowiedz
#3
Komentarz z pod artykułu:

"W Polsce mamy wciąż problem z przyznaniem się do olbrzymiego antysemityzmu, który w Polsce istniał przed, w trakcie i po II wojnie światowej. Przecież to właśnie m.in. z powodu tego naszego polskiego antysemityzmu Hitler zorganizował swoje obozy koncentracyjne na terenach polskich, licząc na cichą współpracę Polaków w eksterminacji Żydów. To ostatnie, jak pokazują przykłady choćby Jedwabnego, niestety okazało się być trafną hitlerowską analizą ówczesnej sytuacji geopolitycznej. Jest to smutne, przykre, ciężko w to uwierzyć, jeszcze ciężej się do tego przyznać, ale takie są fakty. Wszystkie kraje (ponoć poza Węgrami) już dawno wyspowiadały się ze swojego antysemityzmu z okresu II wojny światowej. Wprawdzie Polska od niedawna jest w trakcie tego procesu, ale opór, jaki niektórzy stawiają w tej materii jest zastanawiający."

Bez komentarza.
"Equality is a lie. A myth to appease the masses. Simply look around and you will see the lie for what it is! There are those with power, those with the strength and will to lead. And there are those meant to follow – those incapable of anything but servitude and a meager, worthless existence."
Odpowiedz
#4
Toteż dlatego dałem tytuł jaki dałem.
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
#5
@ Jester
To jest świetny komentarz przecież. Każdy wie że krwiożercze nacjonalistyczno-antysemickie bestie zwane Polakami nie robiły przez stulecia nic innego jak tylko gnębiły biedny naród Żydowski. W momentach w których nie gnębiły Żydów i siebie nawzajem bezpardonowo atakowały okoliczne Narody. Lecz jak każdy wie przebrała się miarka. Oj, przebrała... Kiedy te chciwe szlacheckie bestie zaatakowały i eksterminowały mniejszości seksualno-narodowe zawiązała się koalicja Prawdziwie Wolnych Demokratycznych Państw, których głównym celem było wyzwolenie uciśnionych spod jarzma krwawych tyranów. Gdy tylko nadarzyła się okazja Rosja, Prusy i Austria przypuściły Atak. Koalicja bohatersko rozgromiła zastępy kato-faszystowskiego imperium. Oczywiście by zapobiec dalszym prześladowaniom Zwycięzcy włączyli część ziem pokonanych antysemitow do swoich tolerancyjnych nieheteronormatywnych państw, gdzie prześladowani nareszcie zaznali odrobiny spokoju. Jednakże tyrania nie wygasła. Bohaterska Koalicja musiała jeszcze dwukrotnie na prośbę wykorzystywanych klas pracujących i prześladowanych mniejszości pokonać kato-faszystów. W końcu sen gnębionych się ziścił! Wielcy przywódcy PWDP w nadziei na resocjalizację zaściankowego społeczeństwa Polski, włączyli teren tego jakże plugawego państwa do swojego terytorium i podjęli próby reedukacji. Niestety nie udały się. Wstecznictwo jest w tej populacji jest genetyczne i przy pierwszej okazji niewdzięcznicz odtworzyli zręby swej mrocznej państwowości. Znów ruszyła nietolerancyjna machina prześladowań. Ba, nawet sprzymierzyli się z przebiegłym kryptopolakiem Hitlerem, który podstępem omamił niewinnych Niemców. Najpierw dosypywał strychniny do ujęć wody, a później za pomocą hipnozy aktywował w czułych, dobrych Niemcach "polskie geny". (Wzięły się one w szlachetnym genomie Narodu Niemieckiego, z powodu przebiegłości polskich Samic, które chciały uszlachetnić własne potomstwo i podstępem wabiły na pokuszenie naiwnych obywateli Państw Koalicji). Lecz chytry plan Hitlera się nie powiódł! O nie! Stulecie nie wystarczyło by skarlić ten Naród. Nawet pod wpływem hipnozy, nie podnieśli Niemcy ręki na Uciśnione Mniejszości. Wszyscy jak jeden mąż zmuszeni do walki, uciekali do opozycji antyfaszystowskiej bo przemocą się brzydzili. Ci z Niemców, którzy zostali zmuszeni do noszenia mundurów i nie mogli się przyłączyć do dezerterów zostawali wolontariuszami, łącznikami albo grali w orkiestrze. Tacy dobrzy byli. Lecz machina mordów już ruszyła. Zatrzymać ten obłęd udało się dopiero dzielnym żołnierzom Armii Czerwonej, niosącym na sztandarach hasła Tolerancji, Demokracji i Pokoju. Tak było! Każdy to wie! I teraz po tylu latach nie chcą się przyznać te nietolerancyjne, heteronormatywne, faszystowskie i niewdzięczne świnioosoby! (tfu! Przez pamięć o poległych na drzwiach od stodół wszystkich zwierzoosób, do dziś zniewolonych przez to plugawe plemię i trzymanych w potwornych, nieludzkich wręcz warunkach, przepraszam za porównanie.) Nie podoba im się spektakl pełen prawdy, gardzą Prawdziwą Sztuką! Grać nie chcą w epokowych dziełach na prawdziwie Europejskim Poziomie! Kłamcy i niewdzięcznicy!
Sebastian Flak
Odpowiedz
#6
Neuro, tak ładnie to wytłumaczyłeś ciemnemu ludowi, a ja ci nawet plusa dać nie mogę :|

Primo, nie wiem jakie narkotyki bierze autor tej... sztuki, ale kontynuacja zażywania tych specyfików jest wysoce ryzykowna. Jeśli potencjalnie śmiertelna, to w sumie lepiej (przynajmniej dla ludzi o IQ cokolwiek większym od ziemniaka) by ten pan raczył zignorować ryzyko i ćpać dalej.

Secundo, nie wiem kto odpowiada obecnie za program Teatru Starego i wybiera linię ideologiczną prezentowaną w wystawianych sztukach, ale musi być to persona zaiste interesująca. Oglądanie robotnika ukrzyżowanego przez kapitalizm i innych niecnych poczynań Złych Kapitalistów było... jak podróż w czasie i przestrzeni, aż do myśli, że za tym kryje się jakaś połamana ironia dla inteligentnych odbiorców. No to się nie kryła :]

Tertio, przydałoby się znaleźć jakieś miłe, odludne miejsce specjalnie dla wszystkich fantastów bredzących o polskich obozach śmierci, narodzie nazistowskim (przewodnik po KL Majdanek...), antysemityzmie co to z mlekiem matki... i jeszcze o holokałście świnek, krówek, prosiaczków i gejów. :evil:
Odpowiedz
#7
Nie szkodzi. Musiałem temu ciemnogrodowi wygarnąć trudną prawdę do której nie chce się przyznać i w akcie oczyszczenia pokajać za zbrodnie :-)
Sebastian Flak
Odpowiedz
#8
Cytat:Secundo, nie wiem kto odpowiada obecnie za program Teatru Starego i wybiera linię ideologiczną prezentowaną w wystawianych sztukach, ale musi być to persona zaiste interesująca.
No dyrektor.
Jan Klata
http://www.youtube.com/watch?v=2twFjxjH1_A
Oczko

Odpowiedz
#9
ahawa napisał(a):Tertio, przydałoby się znaleźć jakieś miłe, odludne miejsce specjalnie dla wszystkich fantastów bredzących o polskich obozach śmierci, narodzie nazistowskim (przewodnik po KL Majdanek...), antysemityzmie co to z mlekiem matki... i jeszcze o holokałście świnek, krówek, prosiaczków i gejów. :evil:
No tak, wypowiadających się nieprawomyślnie koniecznie trzeba więzić i szykanować... Stosy też już byś pewno chciała rozpalać, nieodrodna córo narodu oprawców Smutny
Odpowiedz
#10
[Obrazek: 1011141_348751001918126_1267583201_n.png]
pamiętamy! (ten z prawej to Hans)
"Hope can drown lost in thunderous sound
Fear can claim what little faith remains
But I carry strength from souls now gone
They won't let me give in...
(...)
Death will take those who fight alone
But united we can break a fate once set in stone
Just hold the line until the end
Cause we will give them hell..."


EH
Odpowiedz
#11
Mam pytanko.
Kto z was był ostatnio w Starym Teatrze?
Bo brzmicie tak, jakbyście byli tam stałymi bywalcami.
A wiadomo, że najlepiej się dyskutuje o książkach, których się nie przeczytało i przedstawień, których się nie widziało.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#12
A masz coś do tematu może?
Bo na razie to wygląda jakbyś nawet nie orientował się o czym tu mowa.

Odpowiedz
#13
Ty to już pewnie byłeś na tej premierze, której jeszcze nie było :lol2:
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#14
No właśnie, kolego...
Czemu posyłasz ludzi na premierę której nie było?
Duży uśmiech

Odpowiedz
#15
ahawa napisał(a):Tertio, przydałoby się znaleźć jakieś miłe, odludne miejsce specjalnie dla wszystkich fantastów bredzących o polskich obozach śmierci, narodzie nazistowskim (przewodnik po KL Majdanek...), antysemityzmie co to z mlekiem matki... i jeszcze o holokałście świnek, krówek, prosiaczków i gejów. :evil:

Bereza Kartuska Duży uśmiech
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#16
http://www.eioba.pl/a/4fr0/poradnik-postepowca
Kogoś wpolityce zainspirowaliśmy... Nawet nie podziękował :-( Za to pewnie poczuł się zawstydzony że sam na to nie wpadł :-D
Sebastian Flak
Odpowiedz
#17
Interesujące rozważania:
http://www.youtube.com/watch?v=mfJ3V3HRoQk
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości