To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"324 lat później"
#1
Anglojęzyczny dokument Zenona Kalafaticza o religii we współczesnej Polsce.

54 minuty



Jeszcze nie obejrzałem, jak obejrzę to się wypowiem.

Z kawałka, który obejrzałem, opinie mam na razie negatywne. Głównie z powodu faktu, iż pozwolił po angielsku gadać osobom, które mają tragiczną wymowę (włączając w to siebie), ale to nie jedyny powód.
Wydaje się, że nie można rozprawiać filozoficznie nie oglądając się przy tym na odkrycia naukowe, bo się zrobi z tego intelektualny pierdolnik. — Palmer Eldritch
Absence of evidence is evidence of absence. – Eliezer Yudkowsky
If it disagrees with experiment, it's wrong. — Richard Feynman
學而不思則罔,思而不學則殆。 / 己所不欲,勿施于人。 ~ 孔夫子
Science will win because it works. — Stephen Hawking
Science. It works, bitches. — Randall Munroe


Odpowiedz
#2
Windziarz napisał(a):Z kawałka, który obejrzałem, opinie mam na razie negatywne. Głównie z powodu faktu, iż pozwolił po angielsku gadać osobom, które mają tragiczną wymowę (włączając w to siebie), ale to nie jedyny powód.

Oj tam oj tam.
To nie wymowa Zenona angielskich słowek jest tragiczna, tylko on ma taki tembr głosu.
I czy on mówi po polsku, czy po angielsku, i nie zależnie od tego co mówi, to mnie to osobiście drażni.
Ciągnąc dalej tę kwestię, to najlepiej i płynnie prezentuje się angielski Piotra Nowaka i tego gościa co się w skorze pod koniec filmu się wypowiada, a którego nazwiska nie pomnę.
Najgorzej na tym tle wypadają państwo Bryx- Tabisz i tradycyjnie rozhisteryzowana Ninka.

Co do treści głoszonych poglądów przez osoby występujące w tym filmie.
Na Ateiście było to tyle razy wałkowane, że chyba nie ma tu sensu powielać tego po raz kolejny.
Marcin Basiński
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _


Keep calm and blame Russia
Odpowiedz
#3
Oj tam oj tam, tembr jest znośny, ten pan nie powinien publicznie wypowiadać się po angielsku. Ogólnie cały materiał to gwałt na moje uszy, nie dam rady dosłuchać do końca. I dobrze, bo nic ciekawego poza kolejnym nędznym filmikiem promującym antyklerykalizm... Ogólnie bleh.
The spice must flow
Odpowiedz
#4
Wysiadłem po kilku minutach. Szkoda soboty.
Zastanawia mnie czemu to jest po angielsku. Bo wątpię aby anglojęzyczny odbiorca był zainteresowany tym filmem. Prędzej podejrzewam, że jest to nastawione na naszego odbiorcę. Nic nie działa tak na polskiego antyklerykalnego kołtuna jak "ło Jezu co ludzie za granicą na zachodzie sobie pomyślą" Oczko
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości