To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ankieta: Kto zwycięży na Ukrainie?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
p. Wiktor Janukowycz i aparat obecnej władzy
33.33%
14 33.33%
Opozycja
66.67%
28 66.67%
Razem 42 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Grillowanie Ukrainy
#81
Neuromanta napisał(a):Genialne porównanie... Na Ukrainie większość to banderowcy tak jak w Syrii większość to islamiści? Idąc tym tropem to pewnie trzymałbyś kciuki za ZOMO jak ludzi tłukli bo w końcu po ulicach latali wrogowie ludu i agenci obcych mocarstw...
Nie interesuje mnie gdzie jest większość. Interesuje mnie to, że przez tą grupę mogą ucierpieć Polacy na Ukrainie.
Islamiści w Syrii nie muszą natomiast stanowić większości aby robić najwięcej dymu.
Proszę, nie pisz więcej o tropach, bo w podążaniu za nimi nowego Sherlocka Holmesa to z ciebie nie będzie. Zupełnie nie widzę związku.
Jestem Polakiem, nie wiem zatem dlaczego miałbym wspierać ruch, w którym istnieją antypolskie ugrupowania.

DziadBorowy napisał(a):Zobaczymy jak będzie wyglądała Białoruś jak Łukaszenka sprzeda i przeje cały spadek jaki został mu po ZSRR. Bo jak do tej pory na tym właśnie bazuje białoruska gospodarka.
Nie jest jednak też tak, że wszystko idzie na zmarnowanie. Niekiedy wręcz przeciwnie:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Bie%C5%82AZ

http://www.kmg.agh.edu.pl/KN/pps/bielaz%...lniach.pdf
"Łatwo jest mówić o Polsce trudniej dla niej pracować jeszcze trudniej umierać a najtrudniej cierpieć"
NN
Odpowiedz
#82
Baptiste napisał(a):Nie interesuje mnie gdzie jest większość.


Czyli de facto, gówno cie interesuje sytuacja na Ukrainie. Sytuacja, która tak czy inaczej będzie wpływać na wydarzenia w kraju.


Cytat:Interesuje mnie to, że przez tą grupę mogą ucierpieć Polacy na Ukrainie.

Mogą ale nie muszą. Jak do tej pory nikomu nie stała się krzywda a Polacy bywali w samym centrum wydarzeń, a nawet cały czas bywają choćby na Majdanie. A teraz banda najebanych chłopców zrobiła sobie ognisko na szosie i się awanturowała bo przyszedł im do głów ciekawy pomysł że sobie popalą opony w geście solidarności z ludźmi, którzy w przeciwieństwie do nich walczą o jako takie warunki życia. Rzeczywiście straszne to zagrożenie dla Polaków na Ukrainie, grupka najebanych idiotów. Jakby to odnieść do Polski to identyczne zagrożenie dla Rosjan stanowią nasi "faszyści", którzy podpalili budkę wartownika przed ambasadą. że tylko przypomnę jak te Twoje źródła rzetelne były w stosunku do polskiego zagrożenia faszyzmem:

http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,n...05263.html

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1...olscy.html

Moim skromnym zdaniem zaczęło się takie samo straszeni "faszyzmem" i "prawicowym ekstremizmem" jak u nas. W końcu to "zbrojne ramię Majdanu" rozpirza ukraińskich komunistów i nie boi się podnieść ręki na świętą demokratycznie wybraną władzę. Straszliwe zagrożenie dla interesów UE. Jakby jeszcze mocniej zaczęli się odznaczać a na razie prawie ich nie widać to Unia nie mogłaby nieść bratniej pomocy, bo jak to tak wspierać kogoś kto w dupie ma demokrację? Nie daj boże przyszłoby komuś do głowy że to wzór do naśladowania i tak można zmieniać władzę... Lewactwo na taki scenariusz nie pozwoli. No ale możesz wierzyć sobie w co tam chcesz.

Edit: Właśnie w Teleekspresie pokazali jak Lud na Majdanie wyganiał "skrajną prawicę" z budynku ministerstwa...


Cytat:Islamiści w Syrii nie muszą natomiast stanowić większości aby robić najwięcej dymu.

Ale poparcie tej większości albo ciche przyzwolenie mieć muszą. Inaczej prędzej czy później skończą za kratami.


Cytat:Proszę, nie pisz więcej o tropach, bo w podążaniu za nimi nowego Sherlocka Holmesa to z ciebie nie będzie.

Wcale pocieszający nie jest fakt że z ciebie nawet Watsona nie będzie.

Cytat:Zupełnie nie widzę związku.

Cieszysz się że policja leje ludzi, bo banderowcy mogą robić Polakom krzywdę a za przykład tej krzywdy pokazujesz przykład zatrzymania autobusu przez najebanych chłoptasiów, którzy nie mieli nawet tyle ikry żeby pojechać na ten Majdan. Sory ale logiki w tym nie ma. Przecież na tej zasadzie pałowanie strajkujących stoczniowców przez ZOMO powinno cię cieszyć bo Polakom mogła dziać się krzywda, a na ulice sami bandyci wychodzili, zaplute karły reakcji, obcy agenci czy jakich tam wtedy określeń używała Trybuna zamiast ekstremistów i terrorystów.

Cytat:Jestem Polakiem, nie wiem zatem dlaczego miałbym wspierać ruch, w którym istnieją antypolskie ugrupowania.

A ktoś ci go wspierać karze? Ja nawet rozumiem strach o rodaków, ale powodu do niego nie widzę. Nikomu nie jest na rękę żeby do władzy doszli nacjonaliści, ani Rosji ani UE, poza tym nie wierzę że jest ich dość żeby zrobić cokolwiek przeciw jakimkolwiek grupom narodowościowym. Musieli by dojść do władzy a na to się nie zanosi. Niezależnie od tego kto wygra bój o Ukrainę wszystko skupi się na Ruskich a nacjonaliści będą siedzieć w swojej niszy. Janukowycz zostanie to będą ich ścigać aż wyłapią, dojdzie opozycja to skończą jak Kaczyński i będą ich łapać i ośmieszać na każdym kroku bo jak to tak z ksenofobią do Unii...
Sebastian Flak
Odpowiedz
#83
Można znaleźć tutaj dobre informacje i analizy nt. sytuacji na Ukranie:

http://www.osw.waw.pl

Na stronie głównej i reszta w dziale Publikacje.
Non ridere, non lugere, neque detestari, sed intelligere.
Odpowiedz
#84
Neuromanta napisał(a):Czyli de facto, gówno cie interesuje sytuacja na Ukrainie. Sytuacja, która tak czy inaczej będzie wpływać na wydarzenia w kraju.
Interesuje mnie to co akurat przykuło moją uwagę.
Neuromanta napisał(a):Mogą ale nie muszą. Jak do tej pory nikomu nie stała się krzywda a Polacy bywali w samym centrum wydarzeń, a nawet cały czas bywają choćby na Majdanie. A teraz banda najebanych chłopców zrobiła sobie ognisko na szosie i się awanturowała bo przyszedł im do głów ciekawy pomysł że sobie popalą opony w geście solidarności z ludźmi, którzy w przeciwieństwie do nich walczą o jako takie warunki życia. Rzeczywiście straszne to zagrożenie dla Polaków na Ukrainie, grupka najebanych idiotów. Jakby to odnieść do Polski to identyczne zagrożenie dla Rosjan stanowią nasi "faszyści", którzy podpalili budkę wartownika przed ambasadą. że tylko przypomnę jak te Twoje źródła rzetelne były w stosunku do polskiego zagrożenia faszyzmem:

Dobra, skoro tak bardzo chcesz bagatelizować sprawę to najpierw zapoznaj się z tym kto jest obecnie główną siłą opozycyjną na Ukrainie, kto odpowiada za zajmowanie budynków administracji, kto przeniósł zamieszki także na wschód Ukrainy.
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/komsomol...warz/jjlqg

Neuromanta napisał(a):Moim skromnym zdaniem zaczęło się takie samo straszeni "faszyzmem" i "prawicowym ekstremizmem" jak u nas. W końcu to "zbrojne ramię Majdanu" rozpirza ukraińskich komunistów i nie boi się podnieść ręki na świętą demokratycznie wybraną władzę.
Mnie nie interesuje jakiej orientacji politycznej są ci ludzie. Interesuje mnie jedynie to, że są negatywnie, agresywnie nastawieni do Polaków. Ergo-są moimi wrogami.
Nie ma czegoś takiego jak nacjonalizm międzynarodowy i dlatego nie oczekuj ode mnie, że będę ich wspierać tylko dlatego, że są negatywnie nastawieni do UE czy komunistów.




Neuromanta napisał(a):Ale poparcie tej większości albo ciche przyzwolenie mieć muszą. Inaczej prędzej czy później skończą za kratami.
Śledzisz ty w ogóle wydarzenia z Syrii? Oni już leją tą twoją większość, otwarcie im się nie tylko przeciwstawiając ale i z nimi walcząc. Tak to już jest podczas rewolucji-są różne frakcje i odłamy, zazwyczaj się nawzajem pożerają i zwycięża najbardziej bezwzględna.


Neuromanta napisał(a):Cieszysz się że policja leje ludzi, bo banderowcy mogą robić Polakom krzywdę a za przykład tej krzywdy pokazujesz przykład zatrzymania autobusu przez najebanych chłoptasiów, którzy nie mieli nawet tyle ikry żeby pojechać na ten Majdan. Sory ale logiki w tym nie ma.

Ja bym się cieszył, że ich leją nawet gdyby nic fizycznie teraz bądź w przyszłości złego Polakom nie zdziałali. W końcu mam powody, żeby ich nie lubić za samo to co głoszą i mówią.
Bardzo dobrze, że ich Berkut leje, choć szkoda, że nie wpadli na pomysł wpuszczenia w szeregi polskich ochotników do pacyfikacji. Do tego posiłki z rosyjskiego OMONu i byłoby pozamiatane. Uśmiech
Neuromanta napisał(a):Przecież na tej zasadzie pałowanie strajkujących stoczniowców przez ZOMO powinno cię cieszyć bo Polakom mogła dziać się krzywda, a na ulice sami bandyci wychodzili, zaplute karły reakcji, obcy agenci czy jakich tam wtedy określeń używała Trybuna zamiast ekstremistów i terrorystów.
Jakiej podobnej zasadzie? Przecież ta twoja logika nie trzyma się kupy. Nie ma tu żadnej podobnej zasady. Jestem wrogo nastawiony do banderowców? To popieram walkę z nimi. Jestem wrogo nastawiony do komunistycznych władz PRL? To popieram walkę z nimi. Proste jak drut ale jak widać nie dla ciebie. Wolisz pokrętnie próbować przedstawić mnie w jak najgorszym świetle, bo widocznie aż tak mocno bolą cię kopy w banderowskie dupy gdzieś tam na Ukrainie. Podobnie jak Baumana, Michnika, Lisa i całą resztę naszych kochanych elit. Nawet Kaczyńskiego, któremu nie przeszkadzało to, że obok niego podczas wizyty na Ukrainie wykrzykiwane są banderowskie hasła.
"Łatwo jest mówić o Polsce trudniej dla niej pracować jeszcze trudniej umierać a najtrudniej cierpieć"
NN
Odpowiedz
#85
Neuromanta napisał(a):Cieszysz się że policja leje ludzi, bo banderowcy mogą robić Polakom krzywdę a za przykład tej krzywdy pokazujesz przykład zatrzymania autobusu przez najebanych chłoptasiów, którzy nie mieli nawet tyle ikry żeby pojechać na ten Majdan. Sory ale logiki w tym nie ma.

Cieszył się jak ruscy milicjanci pałował 16-latka na demonstracji kilka miesięcy temu, czym też się pochwalił. Taki typ człowieka. Trudno się nie brzydzić, dyskutować nie warto.
Odpowiedz
#86
Och, straszne, straszne, obrzydliwe, paskudne, niegodziwe, karygodne, i co tam jeszcze nie? Jojczenie dobre dla pipek.
Ale inaczej będziesz śpiewał gdy ludzie, których teraz leją dojdą do władzy.
Wtedy przyjdziesz i powiesz "to sadyści, leją gejów". A lać będą, oj będą. Jeśli choć trochę czytasz o Ukrainie i tamtejszej sytuacji to powinieneś to wiedzieć.
Jak widać, niektórzy czepią się wszystkiego aby tylko zademonstrować własną niechęć do nielubianego użytkownika forum. Nawet jeśli oznaczać to będzie kopanie pod sobą dołka.
Uśmiech

Trzymajcie się chłopaki i lejcie ile pary w rękach:
http://swiat.newsweek.pl/majdan-oczami-u...771,1.html
"Łatwo jest mówić o Polsce trudniej dla niej pracować jeszcze trudniej umierać a najtrudniej cierpieć"
NN
Odpowiedz
#87
Znowu się zaczyna w mediach pokazywać ekstremistów, którzy akurat znaleźli się na wielosettysięcznej demonstracji. I tych ekstremistów z czerwono-czarnymi flagami podaje się jako argument za tym, że Polacy nie powinni wspierać cywilnego przewrotu na Ukrainie. Podobnie moskiewska propaganda działała w sprawie Syrii. W ostatnich latach wszyscy zapomnieli o dziesiątkach tysięcy zwykłych ludzi, którzy protestowali na ulicach Damaszku (a prawdopodobnie większość z nich już nie żyje, zamordowana w katowniach tajnych służb reżimu, w atakach gazem bojowym lub w nalotach), a wszyscy mówią o jednostkach paramilitarnych złożonych z kilkuset bojowników, którzy terroryzują niewielkie rejony kraju. Oni z kolei robią za sztandar rewolucji syryjskiej i tym samym nastawiają opinię publiczną w Europie de facto przeciw milionom walczących z reżimem obywateli Syrii. I Baptiste niestety daje się w to łatwo wmanewrować.
Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Odpowiedz
#88
exodim napisał(a):Znowu się zaczyna w mediach pokazywać ekstremistów, którzy akurat znaleźli się na wielosettysięcznej demonstracji. I tych ekstremistów z czerwono-czarnymi flagami podaje się jako argument za tym dlaczego Polacy mieliby nie wspierać cywilnego przewrotu na Ukrainie. Podobnie moskiewska propaganda działała w sprawie Syrii. W ostatnich latach wszyscy zapomnieli o dziesiątkach tysięcy zwykłych ludzi, którzy protestowali na ulicach Damaszku (a prawdopodobnie większość z nich już nie żyje, zamordowana w katowniach tajnych służb reżimu, w atakach gazem bojowym lub w nalotach), a wszyscy mówią o jednostkach złożonych z kilkuset bojowników, którzy terroryzują niewielkie rejony kraju. Oni z kolei robią za sztandar rewolucji syryjskiej i tym samym nastawiają opinię publiczną w Europie de facto przeciw milionom walczących z reżimem obywateli Syrii. I Baptiste niestety daje się w to łatwo wmanewrować.
Kilkuset? Same tylko Syryjski Front Wyzwolenia Islamu i Syryjski Front Islamski to liczba o niebo większa. Tworzą obecnie największą siłę.
Zresztą od jakiegoś czasu walczą z nazwijmy to starą opozycją.
Nie trzeba rosyjskiej propagandy. Sieć aż tonie od okropnych filmików na stronach takich jak Liveleak. I bynajmniej nie są to filmiki przedstawiające bicie pałkami...
I może chociaż to przemówi niektórym bojownikom o wolność i demokrację do rozsądku.
Jako chrześcijanin nie mogę nie popierać Assada.
I co jak co ale media wcale żadnej nagonki nie wywołały. Michnik i Lis słali w końcu listy poparcia dla Majdanu. Wszystkie czołowe siły polityczne w kraju robią to samo.
Tylko, niektórzy zwracają uwagę na ten problem (jak ksiądz Isakowicz-Zalewski).
"Łatwo jest mówić o Polsce trudniej dla niej pracować jeszcze trudniej umierać a najtrudniej cierpieć"
NN
Odpowiedz
#89
Baptiste napisał(a):Wtedy przyjdziesz i powiesz "to sadyści, leją gejów".
Może powie. Ale to nie znaczy, że ma teraz napawać się widokiem krwi i przemocy. Na szczęście istnieją ludzie, którzy nie ekscytują się tak, że kogoś leją.
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
#90
Iselin napisał(a):Może powie. Ale to nie znaczy, że ma teraz napawać się widokiem krwi i przemocy. Na szczęście istnieją ludzie, którzy nie ekscytują się tak, że kogoś leją.
Trudno, nie rozumiem was.
"Łatwo jest mówić o Polsce trudniej dla niej pracować jeszcze trudniej umierać a najtrudniej cierpieć"
NN
Odpowiedz
#91
Baptiste napisał(a):Kilkuset? Same tylko Syryjski Front Wyzwolenia Islamu i Syryjski Front Islamski to liczba o niebo większa. Tworzą obecnie największą siłę.
Stało się to, na co liczyła Rosja - umiarkowana opozycja została wyeliminowana z gry, bo nie otrzymała odpowiedniego wsparcia Zachodu już na przełomie 2011 i 2012. Około 1/3 bojowników w ISIS stanowią obcokrajowcy - sunnici z Iraku i krajów ościennych, sponsorowani przez Arabię Saudyjską i ZEA. Z początku najsilniejszą siłę opozycyjną stanowiła sekularystyczna Wojna Armia Syryjska (FSA).

Cytat:Nie trzeba rosyjskiej propagandy. Sieć aż tonie od okropnych filmików na stronach takich jak Liveleak. I bynajmniej nie są to filmiki przedstawiające bicie pałkami...
I może chociaż to przemówi niektórym bojownikom o wolność i demokrację do rozsądku.
Mam suba na kanale "Syria" na liveleaku, więc wiem do czego pijesz. Część z tych filmów to ewidentne fejki zrobione na potrzeby Kremla i Damaszku, szczególnie te wcześniej dodane. Na wielu nawet nie wiadomo kto kogo zabija - przebierańcy z Hezbollahu czy faktycznie jacyś syryjscy bojownicy o wolność.
Nie od dziś wiadomo, że inter arma silent leges - na wojnie milczą prawa i dlatego prawdą jest dopuszczanie się przez nawet umiarkowane ugrupowania zbrodni wojennych, ale to akurat towarzyszy obu stronom konfliktu. Natomiast internetowa propaganda zarządzana przez RT (zauważ, że połowa tych najbardziej "brutalnych" materiałów jest promowana przez RussiaToday) jak widać zbiera żniwa w postaci omamionych ludzi, którzy uważają, że Assad to "mniejsze zło".

Cytat:I co jak co ale media wcale żadnej nagonki nie wywołały. Michnik i Lis słali w końcu listy poparcia dla Majdanu. Wszystkie czołowe siły polityczne w kraju robią to samo.
Tylko, niektórzy zwracają uwagę na ten problem (jak ksiądz Isakowicz-Zalewski).
Oczywiście. Przecież nie twierdzę, że jest tylko jedna propaganda. Rosja i jej agentura robi co może żeby oczernić obraz demonstrantów, ale jest za wiele czynników, które wpływają na jej niekorzyść - w przeciwieństwie do Syrii, Ukraina jest otwartym dla dziennikarzy krajem, a rząd, pomimo że serwilistyczny w stosunkach z Moskwą, nie chce się krwawo zapisać na kartach historii swojego państwa.

Zresztą, odpłynięcie Ukrainy z rosyjskiej orbity to cios, mimo wszystko, niewielki dla Moskwy. Z drugiej strony zmiana władzy w Syrii i w konsekwencji, co bardzo prawdopodobne, przejście Syrii na opcję prozachodnią może doprowadzić rosyjski przemysł gazowniczy, który stanowi siłę napędową gospodarki, do upadku. A wraz z nim rosyjska pozycja strategiczna na arenie międzynarodowej (szczególnie europejskiej) spadłaby do zera.
Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Odpowiedz
#92
exodim napisał(a):Oni z kolei robią za sztandar rewolucji syryjskiej i tym samym nastawiają opinię publiczną w Europie de facto przeciw milionom walczących z reżimem obywateli Syrii.

To chyba niestety naturalny proces. Koleś z karabinem/maczetą zawsze zwraca uwagę.
Odpowiedz
#93
exodim napisał(a):Stało się to, na co liczyła Rosja - umiarkowana opozycja została wyeliminowana z gry, bo nie otrzymała odpowiedniego wsparcia Zachodu już na przełomie 2011 i 2012. Około 1/3 bojowników w ISIS stanowią obcokrajowcy - sunnici z Iraku i krajów ościennych, sponsorowani przez Arabię Saudyjską i ZEA. Z początku najsilniejszą siłę opozycyjną stanowiła sekularystyczna Wojna Armia Syryjska (FSA).
Jak się stało tak się stało i się nie odstanie. Nie występuję przecież tutaj jako rzecznik rosyjskiej polityki zagranicznej, tylko jako człowiek, który widzi iż główne ugrupowanie opozycyjne w Syrii ma za zadanie wprowadzić w tym kraju prawo na zasadach szariatu i zapoczątkować islamskie rządy.
exodim napisał(a):Mam suba na kanale "Syria" na liveleaku, więc wiem do czego pijesz. Część z tych filmów to ewidentne fejki zrobione na potrzeby Kremla i Damaszku, szczególnie te wcześniej dodane. Na wielu nawet nie wiadomo kto kogo zabija - przebierańcy z Hezbollahu czy faktycznie jacyś syryjscy bojownicy o wolność.
Nie od dziś wiadomo, że inter arma silent leges - na wojnie milczą prawa i dlatego prawdą jest dopuszczanie się przez nawet umiarkowane ugrupowania zbrodni wojennych, ale to akurat towarzyszy obu stronom konfliktu. Natomiast internetowa propaganda zarządzana przez RT (zauważ, że połowa tych najbardziej "brutalnych" materiałów jest promowana przez RussiaToday) jak widać zbiera żniwa w postaci omamionych ludzi, którzy uważają, że Assad to "mniejsze zło".
Nawet jeżeli masz tutaj rację, to nie trudno się domyśleć, że takie obrazki siłą rzeczy muszą mieć miejsce i będzie ich więcej w momencie gdy islamska opozycja jeszcze bardziej urośnie w siłę/opanuje kraj.
Wiadomo przecież jak wyglądają rządy takich ludzi chociażby na przykładzie Afryki.

A rewolucja już zaczyna wkraczać w swoją odwieczną fazę wojenek wewnętrznych, pożerania własnych dzieci. W tym tego nagiego kozaka z filmiku, który zamieściłem.
http://tygodnik.onet.pl/wwwylacznie/pawe...anem/de0jt

Edit.
No proszę, proszę:
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/andrij-t...dnia/xjlkx
"Łatwo jest mówić o Polsce trudniej dla niej pracować jeszcze trudniej umierać a najtrudniej cierpieć"
NN
Odpowiedz
#94
Sytuacja robi się rzeczywiście patowa. Z jednej strony Putin nie odda Ukrainy, z drugiej- nie chce reagowac nerwowo, bo za pasem Igrzyska. Opozycja podzielona, Prezydent z całą tą mafijną kliką odcięty od rzeczywistości(poszedł na L-4). Państwo niejednorodne, bez jakiejś dłuższej historii samoświadomości narodowej. UE nie ma kompletnie nic do zaoferowania Ukrainie. Może być gorąco, także w Polsce, jak tysiące emigrantów w razie wojny czy prześladowań zapuka do drzwi UE.
Odpowiedz
#95
Ale trzeba przyznać, że po bardzo pomyślnym biegu wydarzeń dla Putina ta rewolucja jest jebitnym cierniem w samym środku jego tyłka.
Odpowiedz
#96
Rumunia i Węgry szykują się się do rozbioru Ukrainy. Chcą zająć tereny które do nich należały w 1939 r. (a Polska to co? Język). Unia nie była w stanie rozszerzać się pokojowo, więc chce rozszerzać się zbrojnie. Język
Ciekawe czy jest w tym ziarno prawdy czy to tylko propaganda rosyjska.

http://wirtualnapolonia.com/2014/01/31/r...u-ukrainy/
Odpowiedz
#97
Brednie i to liche. Ukraina tak czy inaczej swoje wojsko ma a wkroczenie obcych oddziałów to jak wypowiedzenie wojny. W wypadku gdyby rządy Rumunii i Węgier były aż tak głupie to byłby znak nieomylny że zaczęła się III wojna światowa. To czysta propaganda. Inna sprawa to mobilizacja wojsk. Gdyby na Ukrainie rozgorzała na całego wojna domowa to wojska muszą być zmobilizowane choćby dlatego żeby pilnować granicy i lawiny uchodźców.
Sebastian Flak
Odpowiedz
#98
Sądzę, że gdyby doszło do konfrontacji, Rumuni i Węgrzy zostaliby rozjechani przez Ukraińców jak naleśniki.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#99
Też tak uważam. No a poza tym Kliczko i Jaceniuk są właśnie na międzynarodowym spotkaniu w sprawie bezpieczeństwa. Jednym z głównych gości jest prezydent Rumunii... Już to mówi samo za siebie.
Sebastian Flak
Odpowiedz
Brak słów:
http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/arty...ajdan.html
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 7 gości