To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ankieta: Kto zwycięży na Ukrainie?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
p. Wiktor Janukowycz i aparat obecnej władzy
33.33%
14 33.33%
Opozycja
66.67%
28 66.67%
Razem 42 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Grillowanie Ukrainy
Adam M. napisał(a): Nie mozna przyjac do NATO kraju, ktory ma otwarty konflikt z innym krajem ( zgodnie ze statutem NATO ). Jezeli jest cien szansy ze mozna uniknac konfliktu nuklearnego na swiecie, to nalezy ten cien wykorzystac, jako ze taki konflikt najmocniej i najszybciej odbije sie na srodkowej Europie. A tam wlasnie jest Polska.

Kwaśniewski chyba zaproponował to "na emocjach". W wywiadzie w Radiu Zet przyznał, że jest "wkur***ny". No ale Kwachu latami zabiegał na Ukrainie i w Kazachstanie o opór wobec Rosji. To się mu nie dziwię.

W sumie Cypr ma spór graniczny z Turcją, ale i Turcja i Cypr są w NATO. Mały precedens prawny jest. Choć tak - oni walk jednak nie toczą.
Odpowiedz
Mustafa Mond napisał(a): Zachód stoi twardo i razem.

Dodajmy, że stoi twardo i razem dopiero po otwartym przekroczeniu formuły mińskiej. Do tego momentu stał "miękko i razem".

Cytat:Sankcje są mocne, a będą jeszcze mocniejsze. NS2 umarł


Bez przesady, NS2 poszedł do zamrażarki. W każdej chwili może być z niej wyjęty. Ale szanse na to są mniejsze z każdym stopniem eskalacji. Jeżeli Putin przekroczy linię demarkacyjną wyznaczoną w Mińsku to nawet Schroeder nie będzie mógł więcej wspierać tego projektu.

Cytat:(i bardzo dobrze, bo jakby NS2 istniał jeszcze trochę, to zaraz USA powinno rozwalić tę rurę pociskami, albo skłonić Greenpeace do rozwałki),

Podejrzewam, że tego bał się Schulz i dlatego uciekł do przodu.

Cytat:Mam wrażenie, że władze Rosji mają o Zachodzie zdanie, że Zachód jest niby strachliwy i uległy, w przeciwieństwie do bezwzględnej Rosji.

Rosja zapomina często, że Zachód to takie Shire. To kraina hobbitów, które najchętniej by paliły fajkę i piły piwo. Ale jeżeli wkurwić hobbita, to hobbit z tego wkurwienia pójdzie na wojnę ze smokiem i Sauronem.

(może to trochę poetyckie było, ale musiałem)

Cytat:Niezwykle ostry pomysł ma Kwaśniewski. On chce przyjąć Ukrainę do NATO już teraz. Ale jak dla mnie to teraz zbyt ryzykowne, bo żarzyłoby się wtedy ryzyko otwatej wojny między NATO a Rosją.

Przyjęcie Ukrainy nie idzie, ale można przyjąć Finlandię i Szwecję, które się tym tematem interesują. Byłby to fajny polityczny sygnał w kierunku przeciwskuteczności polityki Putina.

Cytat:W najbliższych godzinach oczekuję odcięcia od SWIFT-u i większych sankcji na oligarchów i rosyjskie spółki (zwłaszcza państwowe).
acyjnych.

No właśnie trochę wątpię, czy te wszystkie mega-sankcje na serio są taki mega. Może mi ktoś prosto wyjaśnić, dlaczego 8 lat różnych sankcji nie zmusiły Putina do ustępstw, a teraz nagle cudownie się tak stanie?
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
lumberjack napisał(a): Tak se myślę - czy "sankcje subito" dla Rosji i wsparcie finansowe i wyposażeniowe dla Ukrainy to jedyne co może zrobić Zachód?

Czemu niby nie mielibyśmy zastosować wobec Rosji tego co ona od dawna czyni wobec innych? Chodzi mi o:

- ataki hakerskie na kluczowe rosyjskie instytucje finansowe

Bez większego sensu. To dowali populacji, nie zmieni jakoś bardzo sytuacji i zostawi ślad ataku a więc grozi wielkoskalowym konfliktem. Nikt za Ukrainę umierać nie zamierza.


Cytat:i energetyczne

A to oni w poradzieckich elektrowniach mają chociaż DOSa? Bo linie przesyłowe ciężko atakować. Zwłaszcza jak mają transformatory i słupy sprzed 40 lat.


Cytat:- sianie dezinformacji i propagandy (np. że Putin i jego kumple oligarchowie to klub pedofilów etc.)

I ilu szurów rosyjskich pójdzie na ichni Kapitol? Toż wojna nawet na deepfake może być a i tak przekonanych się nie przekona do zmiany zdania.

Cytat:- finansowanie i promowanie ruchów pacyfistycznych oraz niepodległościowych - przyspieszenie wiosny ludów

I oddanie Chinom Syberii walkoverem? Przecież amerykańce na głowy jeszcze nie upadli.

Cytat:- herbatka z polonem dla kogoś z najbliższego kręgu doradców Putina

Widziałeś orędzie Putina? Toż on chce zamanifestować, że nasra i Zachód to łyknie w obawie przed wojną. Realne zagrożenie Putinowi to pojechanie po bandzie i sprowokowanie go do durnej decyzji wzmożenia walk, ale kosztem potencjalnego sojusznika jakim jest Ukraina i zmuszenia się do odpowiedzi na nią. Trza było truć dwa lata temu. I zwalić na koronę.

Cytat:- zasianie wątpliwości/preparowanie dowodów odnośnie szpiegostwa na rzecz USA odnośnie bliskich współpracowników Putina

Mało prawdopodobne a pożytek z tego taki jak z psychozy Stalina. Co prawda niby łatwiej na froncie, niby osłabiony, ale jak wyżej. Słaba Rosja to Rosja w orbicie Chin. I Chiny mają potencjał aby po Putinie, który się wmota w kumoterstwo doprowadzić do gotowania żaby i przejęcia sobie Rosji na własność. Tam nie ma raczej patriotów. Na widok dolarów sami sprzedadzą absolutnie wszystko i nim się kto obejrzy będzie skośnooko za Uralem a przed niewiele lepiej.

Cytat:- rozsiewanie fałszywych informacji odnośnie planowanego zamachu na Putina przez kogoś z jego najbliższego kręgu

Zgaduję, że codziennie takie newsy Putin dostaje i gdyby nie to, że sam robił w KGB to już dawno by w nie uwierzył.

Cytat:- dofinansowanie czeczeńskiej mafii etc. w zamian za akty terrorystyczne wobec oligarchów, jakieś zamachy bombowe, wybuchowe luksusowe samochody etc.

Nie za Kadyrowa.

Cytat:- zamachy na infrastrukturę - gazo i ropociągi, którymi Rosja sprzedaje swoje surowce w inne rejony świata

A po kiego grzyba? Raz, że to strzał w stopę, dwa, że lepiej generować koszty poprzez zmuszanie Ruskich do budowy i porzucanie projektów jak już pójdzie na nie kasa. Wtedy mają straty w budowie, niesprzedanym surowcu i przestoju.

Cytat:Niech zasmakują swoich własnych metod. Nie miałbym żadnych skrupułów wobec rosyjskiej władzuchny. Tak ich trza dojebać, żeby żarli tynk ze ścian i żeby całe życie musieli mieć oczy dookoła głowy.

Przecież tak mają. Cały kraj tak ma a nawet służby, których poziom życia ratuje korupcja.
Sebastian Flak
Odpowiedz
Putin wybrał wojnę

Cytat:O 5 rano (4 w Polsce) siły zbrojne Rosji zaatakowały granicę ukraińską w kilku miejscach. – Ci, którzy będą próbowali nam przeszkodzić, spotkają się z odpowiedzią militarną, która doprowadzi do konsekwencji, z jakimi się nie spotkaliście. Jesteśmy gotowi na wszystko – powiedział Władimir Putin.

W Kijowie wyją syreny, wielu obywateli ucieka z ukraińskiej stolicy, inni schodzą do schronów

W kolejnej relacji Marcin Wyrwał przekazał, że z Kijowa widać miejsca, w których unosi się dym. – Pojawiają się informacje o setkach rannych w Kijowie. To dość zaskakujące – powiedział

Liderzy dwóch separatystycznych regionów we wschodniej Ukrainie poprosili prezydenta Rosji Władimir Putina o pomoc "w odparciu ukraińskiej armii" – podała w środę wieczorem agencja Interfax

Około godz. 4 w nocy czasu polskiego Putin zapowiedział rozpoczęcie operacji wojskowej
Pojawiają się doniesienia o wybuchach w kolejnych miastach, m.in. w Charkowie oraz stolicy Ukrainy, czyli Kijowie

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/atak-ro...wo/rm1z5zs

Cytat:Ok. godz. 5 rano granica państwowa Ukrainy została zaatakowana przez wojska rosyjskie z Rosji i Białorusi. Ataki na jednostki graniczne, patrole graniczne i punkty kontrolne przeprowadzane są przy użyciu artylerii, ciężkiego sprzętu i broni strzeleckiej – podało MSW Ukrainy.

"Godzinę temu Rosja z udziałem reżimu Łukaszenki rozpoczęła bezpodstawną i bezwstydną agresję militarną na Ukrainę. Reżim zamienił nasz kraj w agresora. Ale Białorusini nie chcą wojny. Białoruś zdecydowanie potępia ten krok i opowiada się za Ukrainą" – napisała w czwartek na Twitterze liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska.

[...]Putin powiedział, że Rosja nie może tolerować tego, co nazwał "groźbami ze strony Ukrainy" i "ostrzeżeniami przed ingerencją z zagranicy". Dalej stwierdził, że operacja militarna w Donbasie ma na celu "ochronę tamtejszej ludności" a "okoliczności wymagają od Rosji zdecydowanych działań". Dodał, że Rosja "nie zamierza okupować Ukrainy".

Prezydent Rosji ogłosił początek "specjalnej operacji wojskowej", by – jak stwierdził – "zdemilitaryzować" i "zdenazyfikować" Ukrainę.

https://www.onet.pl/informacje/onetwiado...b,79cfc278

Putin "denazyfikuje" Ukrainę... nóż się w kieszeni otwiera. Mam nadzieję, że będzie dla niego pełen pakiet sankcji, wszystko co możliwe.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
Sofeicz napisał(a): A ja ci powtarzam że żadnego frontalnego ataku nie będzie, a tylko jakiś kolejny putinowski wynalazek, który utrzyma sytuację pod progiem.
Jak chcesz kogoś na prawdę zaatakować, to nie rozpowiadasz tego wszem i wobec pół roku wcześniej, dając mu możliwość mobilizacji i okopania się.

PS. Odszczekam jak się nie sprawdzi.

Niniejszym odszczekuję.
Mea culpa - nie doceniłem kacapskiego szaleństwa.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Ja mam nadzieję że szeroko rozumiany zachód tak pomoże Ukrainie (nie żebym jakoś szczególnie pałał miłością do UKR) I że rzeczona spuści sromotny wypierdol Ruskom. Żeby Wołodia następnym razem zastanowil się nad sobą. Co się pewnie nie stanie

Gawin napisał(a):A to oni w poradzieckich elektrowniach mają chociaż DOSa?

1) DOS to określenie nieprecyzyjne. Rozumiem że dziś przez DOSa ma się na myśli MS-DOSa ale dawniej każdy system operacyjny był DOSem
2) Jeszcze do 2007 roku w rakietach NASA używano Intela 386. To technologia z początku lat 70'tych, albo jeszcze starsza. A armia USA do 2020 roku jeszcze używała... dyskietek 5.22 i 8.22
Odpowiedz
lumberjack napisał(a): Mam nadzieję, że będzie dla niego pełen pakiet sankcji, wszystko co możliwe.

Wszystko co możliwe oznacza odcięcie Rosji od systemu SWITF. Niestety oznacza to równocześnie koniec importu surowców z Rosji. Dla Polski będzie to oznaczać duże problemy z gazem i ogromne problemy z ropą naftową.

Nie twierdzę, że takiego kroku nie należy podjąć - ale wielu nie zdaje sobie sprawy z tego, że sankcje uderzą też w zwykłych ludzi tutaj. I to boleśnie.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
No to się zaczęło. Czułem, że coś się jednak kroi. Putin za bardzo to rozeskalował, żeby tak po prostu odpuścić. On chyba od początku chciał tego, o czym pieprzył w tym przemówieniu, czyli zjednoczenia Świętej Rusi i rekonstrukcji terytorialnej carskiej Rosji od Władywostoka po Kalisz. Mamy do czynienia z kompletnym wariatem.
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
Szczerze wątpię. Gdyby putin za bardzo odjechał, to ktoś by go podciął żyły, powiesił, albo przedawkował. Tam musi być w chuj ludzi, którzy albo też są szaleni, albo w jakiś pojebany sposób jest im to na rękę. Albo ich po prostu stać, nie wiem. Coś z chinami albo z jakimiś szejkami? Cholera wie, na pewno z perspektywy rosyjskiego narodu to najgorszy możliwy scenariusz
I hear the roar of big machine
Two worlds and in between
Hot metal and methedrine
I hear empire down


Odpowiedz
DB napisał(a):Dla Polski będzie to oznaczać duże problemy z gazem i ogromne problemy z ropą naftową

BalticPipe uruchomią w tym roku

Jeszcze do powyższego co napisałem dodam ze nawet dziś systemy MS korzystają z jądra MS-DOSa. W internecie są filmiki jak z poziomu win10 wejść do czystego DOSa. Jeszcze w latach 90'tych w "wojnach patentowych" MS musiał płacić za licencję do MS-DOSa bo w wyniku różnych perturbacji wpadła w ręce firmy trzeciej. W 90'tych gdzie nikt już nie korzystał z tego systemu (zresztą miał on liczne ograniczenia. Choć gdy był wydawany był nowoczesny)

Także to czy elektrownie RU korzystają z DOSa to nie przeszkadza. Zresztą, wydaje mi się że zmiana na Nowsze oprogramowanie byłaby niemożliwa. Trzeba by odłączyć całe sterowanie elektrowiną. A Wątpię że ZSRR rozważało tako scenariusz i mają jakiś zapasowy kontroler
Odpowiedz
Sofeicz napisał(a):
Sofeicz napisał(a): A ja ci powtarzam że żadnego frontalnego ataku nie będzie, a tylko jakiś kolejny putinowski wynalazek, który utrzyma sytuację pod progiem.
Jak chcesz kogoś na prawdę zaatakować, to nie rozpowiadasz tego wszem i wobec pół roku wcześniej, dając mu możliwość mobilizacji i okopania się.

PS. Odszczekam jak się nie sprawdzi.

Niniejszym odszczekuję.
Mea culpa - nie doceniłem kacapskiego szaleństwa.

No ja nie chciałem wierzyć w taki obrót sprawy. Zachowuje się jak kompletny wariat. Przecież to się kupy nie trzyma. On sądzi, że okupacją i terrorem powstrzyma Ukrainę? Łukaszenko będzie jak Brutus. A najbardziej po dupie dostaną sami Rosjanie. No ja rozumiem, że to ma na celu zrujnowanie i zastraszenie Ukraińców i to chyba jedyny długofalowy cel. Donbas od ośmiu lat nie jest zdobyty, powiększenie terytorium okupowanego kosztem inwazji? Ja tego nijak nie umiem rozpracować. Sensu większego to nie ma.

kmat napisał(a): No to się zaczęło. Czułem, że coś się jednak kroi. Putin za bardzo to rozeskalował, żeby tak po prostu odpuścić. On chyba od początku chciał tego, o czym pieprzył w tym przemówieniu, czyli zjednoczenia Świętej Rusi i rekonstrukcji terytorialnej carskiej Rosji od Władywostoka po Kalisz. Mamy do czynienia z kompletnym wariatem.

Wydaje mi się, że zdał sobie że przerżnął i gra va bank na zniszczenie Ukrainy. Coś w ostatnich dniach musiało go poniżyć albo zagrozić i zdecydował się na atak. Po Baćce było widać psychozę, może się Putinowi udzieliła? Bo że jest chujowo w Rosji po koronce to wiadomo od dawna. Największy wariat kieruje się jakąś wewnętrzną logiką. Zakładam, że w pierdolenie o Wielkiej Rosji to on wierzy. Ale jak nie zdaje sobie sprawy ze skali wysiłku budżetowego...

Wiem kurwa.

Oni z Putinem stracili hajs trzymany za granicą. W mordy im Zachód napluł i zabrał to co cenią najbardziej. Więc rozpierdala Ukrainę w imię swoich i kumpli interesów. I grozi, że w razie pomocy pójdzie na zwarcie, bo jak mu przeszkodzą i przegra to go sprzątną. Putin prawdziwą wojnę to nie na Ukrainie toczy tylko w Kremlu.
Sebastian Flak
Odpowiedz
Dla mnie konflikt ukraińsko-rosyjski jest jak najbardziej prawdopodobnym zapalnikiem III Wojny Światowej - wojny miedzy strefą BRICS a Euroamerykańską.
Tylko całkowity, gospodarczy PiSdziec (пиздец) i hiperinflacja jak z 1989 mogą uratować Polskę. Skurwerenowi musi zabraknąć na chleb, wódę i kiełbę. Wtedy pogoni PiSbolszewię widłami.
Odpowiedz
Powinni zrobić jakieś zbiórki pieniędzy na wyposażenie dla wojska UKR. Sam bym wpłacił chociaż te symboliczne 2.44 zł z smsa
Odpowiedz
Jak na moje oko koszty - utrzymania wojska, sankcji, wstrzymania NS2, utrata wizerunku państwa stabilnego od którego można kupować gaz bez ryzyka prób politycznych nacisków/manipulacji - nie zostałyby zrekompensowany przez przejęcie i poszerzenie obszarowo tych dwóch samozwańczych republik. Jak już się tak wjebał to przynajmniej chce coś z tego mieć. Ale wydaje mi się, że cały czas zysk nie zrekompensuje poniesionych strat.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
No wiadomo, ale ten zjeb nie myśli logicznie. Próbuje ratować swój PR. Kurwa mieszkam na Podkarpaciu. Jak przestanę tu pisać znaczy że poległem w walce albo Ruscy zaatakowali. Podobno już bombardują Lwów (czy jakaś Bomba miała dziś tam spaść). Nie wiem czy to fejk czy nie ale żartów nie ma
Odpowiedz
kmat napisał(a): No to się zaczęło. Czułem, że coś się jednak kroi. Putin za bardzo to rozeskalował, żeby tak po prostu odpuścić. On chyba od początku chciał tego, o czym pieprzył w tym przemówieniu, czyli zjednoczenia Świętej Rusi i rekonstrukcji terytorialnej carskiej Rosji od Władywostoka po Kalisz. Mamy do czynienia z kompletnym wariatem.

Wydaje mi się, że Putin najbardziej chciałby zrobić z Ukrainy drugą Białoruś - umieścić jakąś marionetkę na prezydenckim stołku, ale ten plan nie wypalił (Janukowycz). Teraz będzie wchłaniać Ukrainę kawałek po kawałku, aż dojdzie do Polski. Polsce postawi warunek zaporowy (np. strefa zdemilitaryzowana wolna od NATO), który Polska odrzuci. Przez co wywoła III Wojnę Światową.
Tylko całkowity, gospodarczy PiSdziec (пиздец) i hiperinflacja jak z 1989 mogą uratować Polskę. Skurwerenowi musi zabraknąć na chleb, wódę i kiełbę. Wtedy pogoni PiSbolszewię widłami.
Odpowiedz
Jprdl reakcja Chin - to nie inwazja. Wjechanie ze sprzętem wojskowym na teren innego państwa to nie inwazja. Pytanie jaki Chiny mają w tym interes, Rosja to przecież cierń w dupie świata
I hear the roar of big machine
Two worlds and in between
Hot metal and methedrine
I hear empire down


Odpowiedz
Dragula napisał(a): Jprdl reakcja Chin - to nie inwazja. Wjechanie ze sprzętem wojskowym na teren innego państwa to nie inwazja. Pytanie jaki Chiny mają w tym interes

Przeciwdziałanie eskalacji konfliktu i objęciu nim Zachodu. Chiny mają interes w pokoju i stabilności Zachodu. Poświęcenie Ukrainy to dla nich mała cena za utrzymanie stabilności gospodarczej Zachodu, który jest klientem Chin- w szczególności ważne jest to po okresie strat gospodarczych, jakie ponieśli Chińczycy w wyniku pandemii.

Natomiast gdyby Zachód jednak działał i Putin w odwecie atakował sojuszników Ukrainy, Chiny prawdopodobnie przestałyby udawać, że nic się nie dzieje. I tego się Chiny obawiają: nie dość, że poniosą straty w przypadku eskalacji konfliktu, to jeszcze będą zmuszone się do niego włączyć.
All cognizing aims at "delivering a grip on the patterns that matter for the interactions that matter"
(Wszelkie poznanie ma na celu "uchwycenie wzorców mających znaczenie dla interakcji mających znaczenie")
Andy Clark

Moje miejsce na FB:
https://www.facebook.com/Postmoralno%C5%...1700366315
Odpowiedz
bert04 napisał(a):
Sofeicz napisał(a): - odwołaniem wszelkich międzynarodowych imprez sportowych na terenie Rosji, udziału Rosjan w imprezach mistrzowskich i sponsorowania np. Ligi Mistrzów przrz Gazprom

Też jest planowane. Ale po olimpiadzie w państwie wiadomym i w obliczu mudialu w innym państwie wiadomym trochę wątpię w moralny kręgosłup środowisk sportowych.

A co na to UEFA

[Obrazek: NzExOC5qYRskGjlwGgpsDmdCbSBFGREJI1UoIlkd...ZULwgoYUg=]
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Oczekujesz od tych klownów odrobinę przyzwoitości? Przecież dla nich liczy się kasa. Patrz MS 2022 w Katarze, wałki PSG i innych Newcastle z Man CIty
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 7 gości