To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Golden Fliers
#1
Właśnie przed chwilką na to wpadłem. Co o tym sadzicie?

http://www.mysterypile.com/quimbaya.php

[Obrazek: 2sa1kao.jpg]

[Obrazek: 292xw94.jpg]
Stalk the weak, crush their skulls, eat their hearts, and use their entrails to predict the future.
Odpowiedz
#2
[Obrazek: aliens_zps16982ddb.png]

A tak na poważnie.
No cóż, przypomina to również latającą rybę.
O taką:
http://en.wikipedia.org/wiki/Flying_fish
Tak się składa, że ryba ta żyje (i żyła kilkaset lat temu) w oceanie w strefie przybrzeżnej Ameryki Południowej.
Latająca ryba jest niezwykła, więc nie zdziwiłbym się, gdyby wśród tamtych ludów była czymś legendarnym, co zasługiwało na złotą rzeźbę.
Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Odpowiedz
#3
Na pierwszym zdjęciu do chuja podobne, mówiąc dosłownie. Reszta zdjęć też do chuja podobna, w przenośni mówiąc, bo na pewno nie do samolotu; biorąc to na chłopski rozum, nie wiem czemu zaawansowana cywilizacja, zdolna do skonstruowania maszyn latających najpewniej na napęd odrzutowy i ze skrzydłami w układzie delta, miałaby montować statecznik pionowy w takim oddaleniu od poziomych, i w ogóle czemu montowaliby te poziome, skoro z taką powierzchnią skrzydeł mogliby z tego zrobić już coś w stylu Concorde'a... A te wypustki na "kokpicie" coś za bardzo przypominają owadzie oczy Oczko No i te wszystkie ciężkie ornamenty raczej nie pasują do czegoś, co ma latać, ale to już pewno kwestia fantazji rzeźbiarza, niezależna od faktycznego wyglądu uwiecznianego obiektu.
Odpowiedz
#4
Hastur napisał(a):Na pierwszym zdjęciu do chuja podobne, mówiąc dosłownie. Reszta zdjęć też do chuja podobna, w przenośni mówiąc, bo na pewno nie do samolotu; biorąc to na chłopski rozum, nie wiem czemu zaawansowana cywilizacja, zdolna do skonstruowania maszyn latających najpewniej na napęd odrzutowy i ze skrzydłami w układzie delta, miałaby montować statecznik pionowy w takim oddaleniu od poziomych, i w ogóle czemu montowaliby te poziome, skoro z taką powierzchnią skrzydeł mogliby z tego zrobić już coś w stylu Concorde'a... A te wypustki na "kokpicie" coś za bardzo przypominają owadzie oczy Oczko No i te wszystkie ciężkie ornamenty raczej nie pasują do czegoś, co ma latać, ale to już pewno kwestia fantazji rzeźbiarza, niezależna od faktycznego wyglądu uwiecznianego obiektu.
Gruby concord, czemu nie?
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/co...3_A-V4.jpg
Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Odpowiedz
#5
exodim napisał(a):Gruby concord, czemu nie?
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/co...3_A-V4.jpg
No właśnie, po chuj w tym jeszcze te stateczniki poziome? Nawet Niemcy nie zamontowali Uśmiech
Odpowiedz
#6
A w jakiej skali to jest? Bo po zdjęciu powiedziałbym, że to zwykła złota broszka, albo inna ozdoba i przypomina skrzydlatego węża ( 'z ryja', reszta budowy nie pasuje), albo serio jakiegoś innego boga, bożka, stworzenie i nic więcej.
"War, War never changes"

"Jako że jesteś obywatelem demokratycznego kraju powinieneś wiedzieć że twój głos nic nie znaczy".

Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.
Odpowiedz
#7
Hastur napisał(a):Na pierwszym zdjęciu do chuja podobne, mówiąc dosłownie. Reszta zdjęć też do chuja podobna, w przenośni mówiąc, bo na pewno nie do samolotu...
Nie bierz tego dosłownie.
Tu masz artefakt z 'kultury cargo'. Tak sobie tubylcy odtwarzali samoloty, które uznali za mistyczne duchy.

[Obrazek: cargokult.jpg]
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#8
Fajne fryzury.

Byłoby Ci w takiej do twarzy, Sofeiczu. Nie zapomnij pochwalić się zdjęciem, gdy już sobie taką zafundujesz Uśmiech
Non ridere, non lugere, neque detestari, sed intelligere.
Odpowiedz
#9
:lol2::lol2::lol2: chciałbym ale trend jest dokładnie odwrotny.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#10
Grim napisał(a):A w jakiej skali to jest? Bo po zdjęciu powiedziałbym, że to zwykła złota broszka, albo inna ozdoba i przypomina skrzydlatego węża ( 'z ryja', reszta budowy nie pasuje), albo serio jakiegoś innego boga, bożka, stworzenie i nic więcej.

To chyba jest coś takiego jak broszka.

No ale powaga, nie przypomina wam to samolotu? Szukałem czegoś w google, i wyskoczył mi taki obrazek. Oglądam, czytam, myślę "kurwa, no samolot". Tyle że prehistoryczny Duży uśmiech Później poszukałem czegoś o tym złotych samolocikach.

To niby mają być jakieś żuki. No jeżeli to przypomina żuka, to ja przypominam ośmiornicę. Nie sugerujcie się zresztą tym jednym zdjęciem. W kolekcji były i inne "samolociki", z ostrymi dziobami.
Stalk the weak, crush their skulls, eat their hearts, and use their entrails to predict the future.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości