To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przypadek profesora Jasiewicza
#1
Cześć, witam wszystkich serdecznie! To ja, Patafil, zbanowany ponad rok temu, ale obecnie I'm back! Czytałem dyskusję odnosnie mojego bana, wszystkim, którzy z tą (chamską i nielegalną) decyzją się nie zgodzili, pragnę jak najserdeczniej podziękować, byłym Panom Adminom Grzance i ŚSz. życzę... (oni już wiedzą).

Tyle tytułem wstępu. Przejrzałem dział ,,Historia'' i widzę, ze cała sprawa związana z Profesorem Jasiewiczem i jego wypowiedzią w ,,Focusie'' przeszła na naszym forum bez echa (jeżeli coś przegapiłem, przepraszam). Dlatego pozwoliłem sobie założyć niniejszy wątek, aby słowa Profesora należycie przeanalizować.

,,Pokolenia Żydów pracowały na Holocaust''.

Hmm, jak to rzeczywiście było? Cofnijmy się chronologicznie w przeszłość: w latach 1945-1954 i 1939/1940 Żydzi dominują w komunistycznym ,,sądownictwie'', skazują na śmierć dziesiątki polskich patriotów. W 1939 i 1920 Żydzi entuzjastycznie witają Armię Czerwoną. W XIX w. Zydzi aktywnie kolaborują z zaborcami (polecam np. felietony Bolesława Prusa). Otto von Bismarck powiedział ,,Bóg stworzył polskich Żydów, by byli naszymi szpiegami''. W XVIII w. itp. itd. A jak to było gdzie indziej? Niemieccy Żydzi (bankierzy i spekulanci) po I wojnie światowej byli odpowiedzialni za galopującą inflację marki niemieckiej i niesamowitą nedzę ludności.

Czy powyższe zachowanie Żydów sprawiało, że ludzie ich kochali?

Co jeszcze powiedział Profesor Jasiewicz? ,,Żydzi - jak się zdaje - nie wyciągnęli z tego żadnych wniosków''.

A Waszym zdaniem wyciągnęli? Chyba wszyscy znamy reakcję mediów tudzież tzw. ,,czynników'' na wypowiedź Jasiewicza. Czy powiedzenie opartej na faktach prawdy jest ,,mową nienawiści'' i nie zasługuje na polemikę? Ja sam, jako antysemita, bynajmniej się tym nie martwię, gdyż takie zachowanie może tylko zwiększyć niechęć do Żydów. Co, jak potwierdzają statystyki, cały czas postępuje.

Zapraszam do dyskusji.
Odpowiedz
#2
Wyciągnęli wnioski i teraz sami postępują jak Naziści? Oczko
Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej. Karol Marks
Jedyne, co - jak sobie pochlebiam - zrozumiałem bardzo wcześnie, jeszcze przed dwudziestką, to to, że nie powinno się płodzić. Emil Cioran
Kapitalizm bez bankructwa jest jak chrześcijaństwo bez piekła. Frank Borman

EL Duży uśmiech
Odpowiedz
#3
Tu jest:
http://www.ateista.pl/showthread.php?t=12183
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
#4
Mocne wejście Patafila z odgrzewanymi kotletami.
Prosimy o następny wątek.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#5
Patafil napisał(a):Pokolenia Żydów pracowały na Holocaust

Łoś napisał(a):Wyciągnęli wnioski i teraz sami postępują jak Naziści? Oczko

To jest jakaś licytacja, kto powie bardziej obrzydliwą tezę?
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#6
zefciu napisał(a):To jest jakaś licytacja, kto powie bardziej obrzydliwą tezę?
Stawiam nastepną - "Polacy to debile, sami są sobie winni za rozbiory, dwie wojny i komunizm".
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#7
Sofeicz napisał(a):Stawiam nastepną - "Polacy to debile, sami są sobie winni za rozbiory, dwie wojny i komunizm".
Nie wyszło Ci. Ty trywializujesz zaborców - państwa wszak cywilizowane, często nomokratyczne. Oni wybielają hitlerowców i holokaust. Nie ma porównania.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#8
Fakt - ciężko przebić Jasiewicza
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#9
Sofeicz napisał(a):Fakt - ciężko przebić Jasiewicza

Faktem jest też, że wobec żydowskich grzeszków i racji bytu dla sporej urazy wobec narodu mojżeszowego, Polacy nie ulegli nazistowskim pokusom. Wręcz przeciwnie, Polacy masowo z narażeniem życia ratowali Żydom życie.

Niestety dziś Polakom się za to dziękuje poprzez oskarżenia o kolaborację z nazistami i antysemityzm wyssany z mlekiem matki. Wszelkie wnioski jakie można wyciągnąć z tego stanu rzeczy są co najmniej ponure.

Patafil napisał(a):Co jeszcze powiedział Profesor Jasiewicz? ,,Żydzi - jak się zdaje - nie wyciągnęli z tego żadnych wniosków''.

I to jeden z takich wniosków. Żydzi nie wyciągnęli wniosków z Holocaustu.
"Hope can drown lost in thunderous sound
Fear can claim what little faith remains
But I carry strength from souls now gone
They won't let me give in...
(...)
Death will take those who fight alone
But united we can break a fate once set in stone
Just hold the line until the end
Cause we will give them hell..."


EH
Odpowiedz
#10
Muhammad ibn Abd Allah ibn Abd al-Muttalib napisał(a):Wręcz przeciwnie, Polacy masowo z narażeniem życia ratowali Żydom życie.
Kto pomagał, to pomagał.
Z tą masowością, to bym nie przesadzał.
Jeden pomagał, jeden donosił, a reszta siedziała cicho, bo się bała o siebie i swoją rodzinę (czemu się wcale nie dziwię).
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#11
Sofeicz napisał(a):Kto pomagał, to pomagał.
Z tą masowością, to bym nie przesadzał.
Jeden pomagał, jeden donosił, a reszta siedziała cicho, bo się bała o siebie i swoją rodzinę (czemu się wcale nie dziwię).
Jednak znamiennym jest, Sofeiczu, że najwięcej drzew w Yad Vashem mają Polacy, podobnie z medalami 'Sprawiedliwy wśród narodów świata'. Dla mnie to symptomatyczne. Dla ciebie nie?
"E parvo eu não sou!!!
E fico a pensar
Que mundo tão parvo
Onde para ser escravo
E preciso estudar..."

Deolinda, Parva que eu sou
Odpowiedz
#12
Nonkonformista napisał(a):Jednak znamiennym jest, Sofeiczu, że najwięcej drzew w Yad Vashem mają Polacy, podobnie z medalami 'Sprawiedliwy wśród narodów świata'. Dla mnie to symptomatyczne. Dla ciebie nie?
Poza tym nie wszyscy, którzy pomagali, doczekali się drzew.
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
#13
Drzewek jest najwięcej, bo po prostu w Polsce żyło 2/3 wszystkich Żydów.
Tym bardziej doceniam postawę tych, którzy mimo wszystko pomagali i często płacili za to najwyższą cenę.
Szkoda tylko, że po wojnie często głęboko to ukrywali z obawy przed ostracyzmem sąsiadów.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#14
@ Iselin
No właśnie. Czasami ludzie nie chowali Żydów przez długie okresy czasu i w spektakularny sposób ratowali ich przed Niemcami ale np. Przez parę godzin czy dni ażeby przeczekać łapanki. Ile takich osób było tego już nikt nie policzy i drzewa nie zasadzi.
Sebastian Flak
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości