To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aborcja
#1
Co to jest aborcja?
Jest to usuniecie płodu z żywicielskiego organizmu (ciężarnej kobiety) co kończy się zazwyczaj śmiercią tegoż płodu.
Co jest podstawowym problemem w związku z aborcją?
Podstawowe pytanie: czy płód ma nieodłączne prawo znajdować się w ciele swej żywicielki wbrew woli tejże?
Czyż płód nie ma prawa być w macicy żywicielki?
Płód nie ma prawa być w macicy żadnej kobiety, ale jest tam wyłącznie za jej zezwoleniem. To zezwolenie może być odwołane przez kobietę w każdej chwili. Prawa nie są zezwoleniami; Zezwolenia nie są prawami. Zezwolenie jest dane przez kobietę, ponieważ to jej ciało - i nie jest to ciało płodu, a napewno nie ciało rządu.
Dawanie płodowi \"prawa\" , wyższej rangi niż prawo ciężarnej kobiety, oznacza wymazanie prawa kobiety do jej ciała. Zasada zastosowana tutaj: każde prawo pozostające w sprzeczności z prawem innej osoby i naruszające tej osoby prawo, nie jest prawem w rozumieniu jako integralna cześć. Odwrotnie do opinii \"anty-lifers\" (błędnie zwanych \"pro-lifers\", jako że są oni przeciwko życiu faktycznej jednostki ludzkiej związanej z zagadnieniem), kobieta nie jest po prostu rozpłodową świnią.
Czemu aborcja nie jest morderstwem?
Morderstwem jest zabranie życia innego człowieka przy użyciu przemocy fizycznej. Aborcja nie jest morderstwem ponieważ płód nie jest jednostką ludzką - jest potencjalną jednostką ludzką i jest częścią kobiecego ciała. Koncept morderstwa odnosi się do użycia siły fizycznej w celu zniszczenia faktycznego ludzkiego osobnika, na przykład gdy \"pro-lifer\" terrorysta wysadza bombę pod aborcyjną kliniką.
Czyż nie jest płód życiem, i z tego powodu czyż nie ma on prawa do życia? Wprowadzasz dwuznaczność w termin \"życie\", co odnosi się do wszystkiego co żyje. Psy są \"żywe\", ale one nie mają praw. Co powiesz o mrówkach? Również drzewa są \"żywe\", a jednak nie mają one praw ( odwrotnie do nienawidzących ludzi enwiromentalistów). Prawa dotyczą jedynie jednostek ludzkich i nie dotyczy to ludzkiej tkanki.
Prawa dotyczą ludzkich jednostek , ponieważ jedynie jednostki ludzkie trwają przy użyciu rozumowania (zupełnie inaczej niż psy, drzewa, mrówki - i płody). Prawa dotyczą jedynie jednostek ludzkich , ponieważ tylko takie - i nie części tychże - mogą przetrwać dzięki rozumowaniu. Proszę zwrócić uwagę na to czym jest prawo: Prawo jest moralna sankcją wolności działania w społecznym kontekście. Płód nie ma żadnych praw jako, ze nie potrzebuje on wolności podejmowania jakiejkolwiek działalności. Trwa on jedynie dzięki substancji swojej żywicielki. Jedyna działalność pozostała dla płodu jest nic nie robić i rozwijać się dzięki substancji dostarczonej przez kobietę.
Jaka jest opinia kapitalistów o aborcji?
Na podstawie powyższego, w kapitalizmie aborcja jest nieodłącznym prawem.
Każdy kto popiera wyjecie aborcji z pod prawa - jak na przykład Steve Forbes
- jest wrogiem indywidualnych praw a co za tym idzie kapitalizmu.
Czyż dzieci nie mają praw?
Dzieci zupełnie inaczej niż płody, mają prawa. Noworodek inaczej niż płód, jest fizycznie oddzielną jednostką. Dziecko jest faktycznie jednostką ludzką, ze zdolnością rozumowania, stąd dziecko ma te same prawa do życia jak każdy dorosły. Jakkolwiek, zastosowanie tego prawa rożni się w praktyce od dorosłych, jako ze konceptualne zdolności nie są w pełni rozwinięte. Stąd wynika ze sześcioletnie dziecko niema prawa wyboru i podjęcia decyzji o rozpoczęciu seksualnego życia - podczas gdy dorosły takie prawo ma.
Odpowiedz
#2
a wiecie co mnie najbardziej wkurza? Że lepiej traktuje się płód który ma tyle ludzkich uczuć co banan - niż dorosłego szympansa...

Cytat:Psy są \"żywe\", ale one nie mają praw.

I to mnie też wkurza.


A wracając do tematu. Pewien etyk (wybaczcie nie pamiętam nazwiska), mówił że kobiety powinny mieć tydzień po porodzie na zastanowienie się co chcą z dzieckiem zrobić - ponieważ ono i tak nic nie rozumie, nie myśli oraz nie zdaje sobie sprawy z własnej egzystencji - ja się z nim zgadzam.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#3
dla mnie aborcja jest mniejszym zlem niz śmierć zwierząt w rzeźniach. Jeśli matka nie będzie umiała z tych czy innych powodów pokochać dziecka, to niech lepiej się nie urodzi, ja bym tak wolała niż żyć bez miłości. Życie bez poczucia, że jest się kochanym i chcianym, nie jest życiem, najlepiej gdyby wogóle nie dochodziło do takich sytuacji, ale nic na to nie można poradzić.
Umierający płód z pewnością przechodzi mniejsze męki niż kurczaki, którym na żywca obcina się dzioby, by zmieściły się do maszyny, która obcina im głowy.
Przepraszam za porównanie z kurczakami, ale one też czują ból.

Od co najmniej czterech pokoleń moja rodzina z dumą dystansuje się od oficjalnych religii... Mówcie co chcecie o cudownej słodyczy ślepej wiary. Moim zdaniem, zdolność do takiej wiary jest czymś przerażającym. Kurt Vonnegut, pisarz, publicysta.
Odpowiedz
#4
Cytat:Przepraszam za porównanie z kurczakami, ale one też czują ból.

Przepraszać? A za co? Amci chłodnym okiem: czym się różni śmierć człowieka od śmierci zwierzęcia? Nie przepraszaj bo nie ma za co Oczko
Odpowiedz
#5
Cytat:Prawa dotyczą ludzkich jednostek , ponieważ jedynie jednostki ludzkie trwają przy użyciu rozumowania (zupełnie inaczej niż psy, drzewa, mrówki - i płody).
Facet chyba ty nie potrafisz rozumować skoro tak twierdzisz.

Co do samej aborcji to powiedzmy inaczej. Dziecko posziada ciało które żywi mózg kobiety, czy w takim wypadku nie ma ono prawo tego mózgu odłączyć i uśmiercić.

Skąd pomysł, że osoba ma prawa z powodu aktywności mózgu a nie dlatego, że jest czowiekie. Czemu wilczyca broni swoich młodych a nie młodych człowieka?!

Ja jestem przeciwnikiem aborcji ze względu na ewolucję. Uważam że w sytuacji obecnej najwięcej się rozmnażają katole i \"rodziny\" patologiczne, zresztą jedno z drugim można utożsamić. A powinni to robić ateiści i ludzie inteligentni, co też można utożsamić.[sub]
Post był edytowany przez autora dnia 08 08 2005 o godzinie 18:24
[/sub]
Odpowiedz
#6
W Danii który jest często wskazywana przez kler katolicki jako bastion zła i szatana ma jeden z najniższych wskaźników dokonywania aborcji na świecie. Dlaczego tak jest? Ponieważ edukacja seksualna jest tam już wprowadzana nawet w przedszkolach i to daje skutki. Edukacja seksualna jest najlepszym lekarstwem na aborcje. W naszym kraju niestety jeszcze przez wiele lat nie będzie edukacji seksualniej spowodowanej zaborczą polityką kościoła rzymskokatolickiego. Wniosek z tego taki że, kler w swej obłudzie i hipokryzji wspiera podziemny ruch aborcjny.
Odpowiedz
#7
Racja Boruta!
Odpowiedz
#8
zamiast potepiac aborcje, kosciol powinien zmienic postawe wzgledem antykoncepcji i do niej zachecac......... ale jak wiadomo kk postepuje absurdalnie od zawsze :mrgreen:
Odpowiedz
#9
Zgadzam się z Borutą. Najlepiej doprowadzić do sytuacji, w której aborcja nie będzie potrzebna. KK sprzeciwia się antykoncepcji i wychowaniu seksualnemu w szkołach, a potem się dziwi, że nastolatki zachodzą w ciąże. A jak mają nie zachodzić w kraju, w którym najmłodszych się uczy, że od masturbacji się ślepnie, a dzieci przynosi bocian?
There's no time to discriminate,
Hate every motherfucker
That's in your way
Odpowiedz
#10
Aborcja, nie mam nic przeciwko, to od kobiety zależy czy chce się poddać aborcji. Aborcja jest swego rodzaju dla kobiety ratunkiem, nikt nie chce wychowywać niepełnosprawnego dziecka lub kalekę.

Cytat: Psy są \"żywe\", ale one nie mają praw.

Nie tylko was to wkurza, mnie również. Kiedy człowiek zrozumie że nie jest panem życia. [sub]
Post był edytowany przez autora dnia 08 09 2005 o godzinie 15:53
[/sub]
Jako człowiek mądry, ukazuj swój rozum ze skromnym umiarem. Babilońska księga mądrości.
Odpowiedz
#11
Cytat:zamiast potepiac aborcje, kosciol powinien zmienic postawe wzgledem antykoncepcji i do niej zachecac......... ale jak wiadomo kk postepuje absurdalnie od zawsze


Zgadzam się..

W ogóle to nic przeciwko aborcji nie mam, sa różne sytuacje w życiu, a przerwanie ciąży to zawsze trudna decyzja..każdy powinien mieć jednak wolność wyboru...

Swoją drogą trochę komiczne, że to księża najbardziej interesują sie sprawami kobiecych brzuchów..
Its money, and adventure, and fame! Its the thrill of a lifetime and a long sea voyage that starts at six o'clock tomorrow morning!"
Odpowiedz
#12
Cytat:Swoją drogą trochę komiczne, że to księża najbardziej interesują sie sprawami kobiecych brzuchów..

kosciol moim zdaniem za bardzo interesuje sie rzeczami, ktore przeciez w jego kompetencji nie leza. Interesuje sie polityka, trzepaniem kasy, sprawami intymnymi i w koncu rodzina choc ksiadz przeciez zony i dzieci miec nie moze (przynajmniej oficjalnieJęzyk).

Od co najmniej czterech pokoleń moja rodzina z dumą dystansuje się od oficjalnych religii... Mówcie co chcecie o cudownej słodyczy ślepej wiary. Moim zdaniem, zdolność do takiej wiary jest czymś przerażającym. Kurt Vonnegut, pisarz, publicysta.
Odpowiedz
#13
Cytat:Adam:
Cytat:Co do samej aborcji to powiedzmy inaczej. Dziecko posziada ciało które żywi mózg kobiety, czy w takim wypadku nie ma ono prawo tego mózgu odłączyć i uśmiercić. [/sub]

No wspaniale Adam z biologii to chyba miałeś celujący. Tak Adamko potrafie rozumować .Terry Shiafo nie żyje bo nie była w stanie rozumować i to było słuszne bo była w takim stanie tyle warta co roślina.
Odpowiedz
#14
Cytat:przerwanie ciąży to zawsze trudna decyzja..każdy powinien mieć jednak wolność wyboru...
Tak niezaleznie czy to jest ogólnie przyjęte za niemoralne jak w Polsce czy nie. Wiekszość nie ma prawa ograniczać swobód mniejszości jesli nie mają one związku z ich własnymi.. moralność jest w pewnym stopniu sprawą prywatną. Osobiście jestem przeciwny aborcji bo nie sposób wyznaczyć granicy pomiedzy zlepkiem komórek a człowiekiem.

Cytat:Swoją drogą trochę komiczne, że to księża najbardziej interesują sie sprawami kobiecych brzuchów..
Najwiekszą grypę zwolenników aborcji stanowią młode kobiety, czyli osoby których ta kwestia besposrednio dotyczy. Pytanie czy w ogole my męzczyźni mamy prawo zabierać głos w tej dyskusji..? Jest to pewien dylemat moralny, dotyczy on zatem wszystkich. Księzy również.. tylko jak Amci zauważyła
\"nieoficjalnie\" Język
Świat rzeczywisty jest o wiele mniejszy niż świat wyobraźni.
Odpowiedz
#15
Cytat:georafal: to od kobiety zależy czy chce się poddać aborcji. Aborcja jest swego rodzaju dla kobiety ratunkiem
Cytat:Kid A: czy w ogole my męzczyźni mamy prawo zabierać głos w tej dyskusji..?
Czemu od kobiety miałoby zależeć życie mojego czy twojego dziecka?!!! Straszna dyskryminacja mężczyzn panuje w tym kraju. A na dodatek jeszcze się oszukuje że to kobiety są dyskryminowane. Dla mężczyzny aborcja też jest swego rodzaju ratunkiem. I czemu nie miałbym zajmować głosu w jakiejś sprawie, zwłaszcza w MOJEJ sprawie!!![sub]
Post był edytowany przez autora dnia 08 10 2005 o godzinie 15:38
[/sub]
Odpowiedz
#16
Cytat:Osobiście jestem przeciwny aborcji bo nie sposób wyznaczyć granicy pomiedzy zlepkiem komórek a człowiekiem.
Jasne, że jest sposób; zlepek komórek jest człowiekiem, zbadaj DNA.
Odpowiedz
#17
Cytat:Vancouver:
Cytat:Adam:Co do samej aborcji to powiedzmy inaczej. Dziecko posziada ciało które żywi mózg kobiety, czy w takim wypadku nie ma ono prawo tego mózgu odłączyć i uśmiercić. [/sub]
No wspaniale Adam z biologii to chyba miałeś celujący.
Skąd wiesz co miałem z biologi?! :lol2: Czyżbyś był jednym z tych, którzy będą mi wmawiać różne rzeczy, że wierzę, co myślę itd. :lol2: :lol2: :lol2: Jeżeli chcesz to załóż osobny wątek na temat co miałem z biologii.

Cytat:Tak Adamko potrafie
Gdzie ty tu widzisz Adamko, potrafisz czytać?!

Cytat:Terry Shiafo nie żyje bo nie była w stanie rozumować i to było słuszne bo była w takim stanie tyle warta co roślina.
Terry Shiavo (tak to się pisze) nie żyje, bo sobie tego życzyła przed wypadkiem. Nie było to słuszne, bo była warta tyle co roślina.[sub]
Post był edytowany przez autora dnia 08 10 2005 o godzinie 00:55
[/sub]
Odpowiedz
#18
Jestem zdeklarowanym przeciwnikiem aborcji, jednak sprzeciwiam się równiez ustawowemu jej zabranianiu. Decyzja powinna należeć do matki i ojca, jeśli jest tym w ogóle zainteresowany.
To ich sprawa (albo sprawka Język ) i państwu a tym bardziej wspólnotom wyznaniowym nic do tego.
egoista
Odpowiedz
#19
Cytat:Czemu od kobiety miałoby zależeć dziecko mojego czy twojego dziecka?!!! Straszna dyskryminacja mężczyzn panuje w tym kraju. A na dodatek jeszcze się oszukuje że to kobiety są dyskryminowane. Dla mężczyzny aborcja też jest swego rodzaju ratunkiem. I czemu nie miałbym zajmować głosu w jakiejś sprawie, zwłaszcza w MOJEJ sprawie!!!

dlatego powinno to zalezec od kobiety, pozniewaz to ona bedzie rodzic i nianczyc dziecko, to ona bedzie przez okres ciazy niezdolna do aktywnego zycia i to ona ma prawo zadecydowac czy tego chce :x
[sub]
Post był edytowany przez autora dnia 08 10 2005 o godzinie 14:39
[/sub]
Od co najmniej czterech pokoleń moja rodzina z dumą dystansuje się od oficjalnych religii... Mówcie co chcecie o cudownej słodyczy ślepej wiary. Moim zdaniem, zdolność do takiej wiary jest czymś przerażającym. Kurt Vonnegut, pisarz, publicysta.
Odpowiedz
#20
Cytat:Joki: Jestem zdeklarowanym przeciwnikiem aborcji, jednak sprzeciwiam się równiez ustawowemu jej zabranianiu. Decyzja powinna należeć do matki i ojca, jeśli jest tym w ogóle zainteresowany.
To ich sprawa (albo sprawka Język ) i państwu a tym bardziej wspólnotom wyznaniowym nic do tego.
Podpisuję się pod każdym słowem! Duży uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości