To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aborcja
#41
Cytat:Ten ból jest czescią Twojej kobiecości jaką przypisuje Ci natura.. czy odrzucasz ja ?!
Dokładnie.Pomysł
Wolałabyś byc mezczyzna.
Odpowiedz
#42
Cytat:Adam, ale to kobieta rodzi, przezywa bol, sprobowalbys miec chociaz okres, to pewnie bys zmienil zdanie, ale to niestety nieralne, zeby facet rodzil dziecko i mial okres :/


Sam nie wiem kobietki. Ok\'ey jakby nie było to wy rodzicie. Bardzo fajnie. Tyle, że za błędy ? Za to, że się chciało ? No nie wiem za co, za to, że się jest dorosłym! Trzeba płacić za swoje postępki. ( A tak na marginesie, ciekawe czy aborcja nie boli ) Co do rodzenia jak macie zagrożone życia możecie przerwać, nawet prawnie. I co jeszce, możecie rodzić w wodzie, możecie dostawać leki przeciwbólowe. A nie zapominacie o miłości do swojego dziecka? O cudzie narodzic ? Ehh... Sam nie wiem, jeżeli zalegalizować, to nie teraz, może za 20 lat. ( Edukacja seksualna )


Cytat:Raczej wolą wyrzucić dziecko na śmietnik (lub zostawić w szpitalu) bo na nielegalą aborcje pieniędzy i tak nie mają..Edukacja seksualna


Kochane feministki twierdzą, że nie legalnych aborcji 200 tysięcy. Chyba trochę przeszadzają. Ale pieniądzy się zawsze znajdują na \"tego typu\" rzeczy. Albo przynajmniej znajomy ginekolog itd. Jakby nie było - jeżeli chcesz przeprowadzić aborcje, to ją przeprowadzisz.
Białe zawsze zwyciężają!
Odpowiedz
#43
Cytat:A nie zapominacie o miłości do swojego dziecka? O cudzie narodzic ?

cud narodzin? kto to wogole wymyslil??? mnie narodziny kojarza sie z bolem i brzydkim bobasem, ale nie wypowiadam sie za wszystkie
Odpowiedz
#44
Cytat:Aborcja, nie mam nic przeciwko, to od kobiety zależy czy chce się poddać aborcji. Aborcja jest swego rodzaju dla kobiety ratunkiem, nikt nie chce wychowywać niepełnosprawnego dziecka lub kalekę.

Georafale, z tonu Twojej wypowiedzi wynika, jakby była mowa o problemie podobnej wagi, jak wyrwanie bolącej dwójki. Twierdzisz, że \"nikt nie chce wychowywac kaleki\"- skąd ta pewność? Do jasnej cholery:twisted: (wkurzył mnie Twój \"lajcikowy\", obojętny ton- no chyba, że Cię źle zrozumiałam, to wybacz), wydaje mi się ( NIE, jestem przekonana!), że ludzie, posiadają zdolność do tzw \"uczuć wyższych\"; nie liczy się tylko czysty utylitaryzm. (zdaje się, że nawet niektóre gat. zwierząt potrafią zaopiekować się słabszymi od siebie, np delfiny). Czyżbyś zakładał, że kalekie dziecko nie może wnieść do życia kobiety (zresztą nie tylko dla niej, ale generalnie: dla \"świata\") żadnego dobra:?: :!: (tak zrozumiałam Twoją wypowiedź)

Cytat:cud narodzin? kto to wogole wymyslil??? mnie narodziny kojarza sie z bolem i brzydkim bobasem, ale nie wypowiadam sie za wszystkie

wlaśnie te \"brzydkie\", czerwone, pomarszczone bobasy są najpiękniejsze
Język
Odpowiedz
#45
Lubię się wtrącac to się wtrącę:
Cytat:...Czyżbyś zakładał, że kalekie dziecko nie może wnieść do życia kobiety (zresztą nie tylko dla niej, ale generalnie: dla \"świata\") żadnego dobra...
No może ale toż to czysty egoizm przecież, tak jakoś potępiany niewiedzieć dlaczego? W końcu nie wiadomo, czy dla dziecka to będzie przyjemność?
Nie wiemy, dlatego nie mamy prawa odgórnie narzucać zasady, że aborcja jest niedozwolona lub dozwolona. To prywatna sprawa matki lub matki i ojca.
egoista
Odpowiedz
#46
Cytat:cud narodzin? kto to wogole wymyslil??? mnie narodziny kojarza sie z bolem i brzydkim bobasem, ale nie wypowiadam sie za wszystkie


Spytaj się mamy od kiedy Cię kocha. Jak odpowie, że od niedawna to cofam ten \"cud narodzin\". Duży uśmiech


Cytat:Nie wiemy, dlatego nie mamy prawa odgórnie narzucać zasady, że aborcja jest niedozwolona lub dozwolona. To prywatna sprawa matki lub matki i ojca.


Dlaczego mamy zakazywać kradzieży ? To sprawy okradzionego i złodzieja. Dlaczego mamy zakazywać jeźdzenia po alkoholu ? Przecież to sprawa jego, jego samochodu i ewentualnie człowieka, który przez to ucierpi. Nie podoba mi się ten przykład. Poza tym, dlaczego matka z ojcem mają decydować o życiu poczętego człowieka ? Eh... Mi to teraz ciężko zrozumieć. Kiedyś byłem za aborcją, teraz już za nią nie jestem. Nie przez propagandowe programy, bo nie robią na mnie wrażenia. Po prostu wydaję mi się, że o ile w \"cywylizowanych\" krajach jest wychowanie seksualne, o tyle w Polsce kobiety ( jak zauważyła Diello ) wolą wyrzucać bękarta na śmietnik, zamiast używać antykoncepcji.

Więc czekam na wychowanie seksualne.
Białe zawsze zwyciężają!
Odpowiedz
#47
Cytat:No może ale toż to czysty egoizm przecież, tak jakoś potępiany niewiedzieć dlaczego? W końcu nie wiadomo, czy dla dziecka to będzie przyjemność?
Nie wiemy, dlatego nie mamy prawa odgórnie narzucać zasady, że aborcja jest niedozwolona lub dozwolona. To prywatna sprawa matki lub matki i ojca.

Wlaśnie dlatego, że nie wiemy,nie mamy prawa pozbawiać kogoś szansy do życia (w dodatku powołując się na szczytny, altruistyczny cel oszczędzenia komuś bólu istnienia, a nie egoizm).

Nie rozumiem tego \"wątku potępiania\"Niezdecydowany Matko, ja nikogo nie potępiam- to, że czyjeś wypowiedzi wzbudzają we mnie emocje, to chyba naturalne (nie posunęłam się przecież do żadnych \"osobistych wycieczek\").Bez emocji to mogę sobie porozmawiać z sąsiadką o pogodzie.

pozdrawiam, dobrego dnia
Odpowiedz
#48
Cytat:Jestem zdeklarowanym przeciwnikiem aborcji, jednak sprzeciwiam się równiez ustawowemu jej zabranianiu. Decyzja powinna należeć do matki i ojca, jeśli jest tym w ogóle zainteresowany.
To ich sprawa (albo sprawka ) i państwu a tym bardziej wspólnotom wyznaniowym nic do tego.


Jeszcze mi się nasunęło jedno pytanie do Ciebie, Joki:
Z jakich powodów jesteś przeciwnikiem aborcji i czym się przejawia Twoje zdeklarowanie[i:tPRi6MdYj3]?
[/i:tPRi6MdYj3]
Odpowiedz
#49
Cytat:Lady Revania: Adam, ale to kobieta rodzi, przezywa bol, sprobowalbys miec chociaz okres, to pewnie bys zmienil zdanie, ale to niestety nieralne, zeby facet rodzil dziecko i mial okres :/
Rozumiem, i należy jej się z to szacunek opieka (dla mnie to obrzydliwe ale jeśli chcesz to nawet pieniądze). Ale nie prawo do dziecka, które jest wspólne.

A co do możliwości, to zapytałabyś sto lat temu czy człowiek stanie na księżycu? Duży uśmiech
Odpowiedz
#50
Cytat:Kid AHeh, to nie takie proste A jednak rodzi sie \"ale\".. to tylko jedna komórka, czy uwazasz ze zapłodnienia in vitro wiaza sie z morderstwem skoro zabija sie niepotrzebne zarodki ?
Jeśli już to z zabojstwem (właściwie to z zaniechaniem ratowania życia, bo nie każda komurka która ulegnie zapłodnieniu zostanie wszczepiona w macicę). Na takiej samej zasadzie można powiedzieć, że bezmyślne katolickie klepanie dziecka w warunkach głodu to morderstwo bo napewno się poroni. To ile to jest komurek nie ma znaczenia. Osobniki przechodza przez różne stadia rozwojowe i nie ma to znaczenia dla faktu bycia tym osobnikiem.

Cytat:Poza tym, dlaczego matka z ojcem mają decydować o życiu poczętego człowieka ?
Może to nie do końca tak. Może to nie jeden decyduje o drugim. Spójżmy na świat zwierząt, tam nie ma poszczególnych osobników, to tylko pozory.
Odpowiedz
#51
Cytat:Dlaczego mamy zakazywać kradzieży ? To sprawy okradzionego i złodzieja. Dlaczego mamy zakazywać jeźdzenia po alkoholu ? Przecież to sprawa jego, jego samochodu i ewentualnie człowieka, który przez to ucierpi. Nie podoba mi się ten przykład.
Mi też, bo jest do niczego, jak wiekszośc porównań..
Złodziej lub alkoholik za kółkiem stwarza realne zagrożenie dla świadomie istniejących ludzi.
Dziecko jeszcze świadomie nie istnieje i nie wiemy czy w ogóle chce istnieć, czy jest już człowiekiem i czy życie będzie dla niego przyjemnością?
Nie wiemy, dlatego nie możemy ani zakazywać, ani się godzić. To w ogóle nie nasza sprawa.


Cytat: Z jakich powodów jesteś przeciwnikiem aborcji i czym się przejawia Twoje zdeklarowanie?
Nie godzę się na zabijanie w jakiejkolwiek formie jeśli nie jest to uwarunkowane ochroną innego życia, np. w obronie koniecznej itp. Ponieważ nie wiemy nic o przyszłości ewentualnego dziecka, nie wiemy w którym momencie można płód nazywać człowiekiem, nie rozstrzygniemy tego jednoznacznie, bo nie ma żadnego matematycznego podziału nie mamy przesłanek aby wydawać jakikolwiek wyrok.. Nie zmienię zdania. Tu nie ma o czym dyskutować. Tym przejawia się moje zdeklarowanie.

Jednocześnie uważam, że nie mamy prawa ograniczać niczyjej wolności wyboru, jesli nie stwarza to zagrożenia dla ludzi, co do których człowieczeństwa jesteśmy przekonani w 100%.

Ponieważ te dwie kwestie stoją w jawnej sprzeczności, uważam, że tylko osoby bezpośrednio związane z ciążą i jej następstwami a więc przyszła matka dziecka, i ewentualnie ojciec (jeżeli jest zainteresowany), powinni o tym decydować. To ich odpowiedzialność. Nie nasza.
egoista
Odpowiedz
#52
Cytat:Dziecko jeszcze świadomie nie istnieje i nie wiemy czy w ogóle chce istnieć, czy jest już człowiekiem i czy życie będzie dla niego przyjemnością?
Nie wiemy, dlatego nie możemy ani zakazywać, ani się godzić. To w ogóle nie nasza sprawa.


Bez sensu :F To w takim razie powinno się zakazać rodzić, ponieważ płód jest potencjalnie nieszczęśliwym człowiekiem. Więc aby oszczędzić mu nieszczęść należy wszystkie dzieci pozabijać. \"Przybywamy w pokoju >>bang<< >>bang<<\"


Cytat:Jednocześnie uważam, że nie mamy prawa ograniczać niczyjej wolności wyboru, jesli nie stwarza to zagrożenia dla ludzi, co do których człowieczeństwa jesteśmy przekonani w 100%.


Kim jest człowiek świadomy swojego człowieczeństwa ?


Ja sadze, że kobieta i mężczyzna powinni ponosić odpowiedzialność zaz swoje czyny. I tyle.
Białe zawsze zwyciężają!
Odpowiedz
#53
Cytat:
Cytat:
nie mamy przesłanek aby wydawać jakikolwiek wyrok
Cytat: właśnie w tym sęk, że tym sposobem (przez obojętność i zrzucenie ewentualnej odpowiedzialności na rodziców) chcąc nie chcąc wydajesz wyrok mający niezwykle daleko idące konsekwencje. Skoro, jak sądzisz, nie można jednoznacznie rozstrzygnąc, w którym momencie zaczyna się człowiek (ja akurat na ten temat mam inne zdanie, ale w tym do czego zmierzam nie to jest najistotniejsze...), to nie uważasz, że ryzykujesz zbyt wiele, tak obojętnie pozwalając zadecydować o życiu lub śmierci tego kogoś[i:a2D97HeYYh] ?


Ja sadze, że kobieta i mężczyzna powinni ponosić odpowiedzialność zaz swoje czyny. I tyle.

jasne, że to w znacznej mierze kwestia odpowiedzialności, ale w tej sprawie do głosu powinny dojść też uczucia. Nie uwierzę. że nie poruszają Was zdjęcia małej istoty potraktowanej metodą zasysania, metodą D&E, zatrutej stężonym roztworem soli, ... Jakoś wszystko się we mnie buntuje, kiedy takim lekkim tonem mówi się o \"spędzaniu płodu\" w imię czyjegoś widzimisię- nazywanego pięknie [i:a2D97HeYYh]wolnościa[i:a2D97HeYYh]. Dla mnie dyskusja na temat dopuszczalności aborcji ma tylko wtedy sens, jeśli jest mowa o zagrożeniu życia kobiety.



[notabene, natknęłam się na ciekawy art. \"Reading your baby\'s mind\" (\"Nesweek\" 15/2005), w którym przytoczone zostały wyniki badań dowodzące, że już nawet noworodki doznają uczucia empatii, czyż to nie piękne?]Uśmiech

pozdrawiamNiezdecydowany [/i:a2D97HeYYh][/i:a2D97HeYYh][/i:a2D97HeYYh]
Odpowiedz
#54
sorrry, pochrzaniłam wszystko z cytatami. Pierwsze zdanie to, oczywiście, cytat z Jokiego, do którego się ustosunkowuję \"na niebiesko\"; po drodze jeszcze natkniecie się na 2-zdaniowy ustęp z Horhe-go, resztę stanowią moje wypociny.
Odpowiedz
#55
Z cyklu „Jak ludzie starają się obrazić Adama” ( :wink: ) w dzisiejszym odcinku prezentuję (nie mogłem się powstrzymać Duży uśmiech ) maila pod tytułem „from Canada”, którego ostatnio otrzymałem od Vancouwera, o następującej treści:
Cytat:Witaj Waść ale mnie rozśmieszyłeś. Widzę że jestes brzdącu jakims chłopcem podseminaryjnym. Rok szkolny się skończył? Nie masz co robic na swojej marnej wsi. Słyszałem ze maja wam zorganizowac jakąś potańcówkę. Nudzi sięci to męczysz nasze forum. No niestety okres wakacji jest ciężkim czasem dla naszego forum. Nie moge się doczekać jak otworza wam we wrześniu gimnazja bo jak czytam te bzdety to mam wrażenie że masz maluszku 14 lat. Widzę że jesteś przyjacielu dośc zakompleksiony. Totalny prawiczek żyjący według zasad Katolickiej Nauki Społecznej. Nie martw się tak juz pozostanie do twojej śmierci, bo rzadna dziewczyna nie zechce takiego szowinistycznego spermola jak ty.
-----------------------------------
Cytat:Witaj Waść ale mnie rozśmieszyłeś. Widzę że jestes brzdącu jakims chłopcem podseminaryjnym.
Ze wzajemnością. :lol2: Jestem 100% ateistą, wystarczyło wejść w jakiś inny wątek forum (najlepiej „Ateizm” lub „Bóg vs Ateista”Oczko żeby się o tym przekonać (sporo tam moich postów Duży uśmiech ). :lol2:

Cytat:Rok szkolny się skończył?
Cytat:Nie moge się doczekać jak otworza wam we wrześniu gimnazja bo jak czytam te bzdety to mam wrażenie że masz maluszku 14 lat.
Wystarczyło umieć wejść w „profil”, mam 23 lata. :lol2:

Cytat:Nie masz co robic na swojej marnej wsi. Słyszałem ze maja wam zorganizowac jakąś potańcówkę.
Wystarczyło umieć wejść w profil i posłużyć się atlasem geograficznym, encyklopedią lub netem, jestem z miasta panie Vancouver-czyku „from Canada”. :lol2: :lol2: :lol2:

Cytat:Nudzi sięci to męczysz nasze forum. No niestety okres wakacji jest ciężkim czasem dla naszego forum.
„Nasze”?!?! Spójrz na liczbę postów (jeżeli chociaż czytać potrafisz), mam 250 razy więcej postów niż ty Duży uśmiech ! :lol2:

Cytat:Widzę że jesteś przyjacielu dośc zakompleksiony.
Właśnie mnie z tych kompleksów leczysz prezentacją swojej osobowości. :lol2: :lol2: :lol2:

Cytat:Totalny prawiczek żyjący według zasad Katolickiej Nauki Społecznej.
Jestem nie totalnym prawiczkiem :lol2: (cokolwiek to by miało znaczyć :lol2Uśmiech. I jak już mówiłem jestem ateistą. Nie żyje według katolickich nauk społecznych, chyba że uznaję je za zasadne. Ni odrzucam ich ze złością, jeżeli są dobre przyjmuje je.

Cytat:Nie martw się tak juz pozostanie do twojej śmierci, bo rzadna dziewczyna nie zechce takiego szowinistycznego spermola jak ty.
Takich spermoli jak ja to pewnie chcą tylko hordy niezaspokojonych Króliczków Playboya. :lol2: :lol2: :lol2:

Mój „szowinizm” (jak piszesz), czyli moje stanowcze przekonanie o równość płci, mam nadzieję, że przeselekcjonuje trochę osoby zainteresowane mną i moje zainteresowanie innymi osobami. I w przeciwieństwie do Ciebie nie trafie na niewolniczy związek, w którym mężczyzna jest nikim.

Pozdrowionka dla wszystkich (zwłaszcza wielmożnopaństwa z zachodu :lol2: :lol2: :lol2: )[sub]
Post był edytowany przez autora dnia 08 18 2005 o godzinie 23:48
[/sub]
Odpowiedz
#56
boshe co to sie dzieje na tym forum.. ROTFL !! :lol2:
Adam rozłożyłes tym temat aborcjiDuży uśmiech
Świat rzeczywisty jest o wiele mniejszy niż świat wyobraźni.
Odpowiedz
#57
Cytat:Joki:Ponieważ nie wiemy nic o przyszłości ewentualnego dziecka, nie wiemy w którym momencie można płód nazywać człowiekiem, nie rozstrzygniemy tego jednoznacznie, bo nie ma żadnego matematycznego podziału nie mamy przesłanek aby wydawać jakikolwiek wyrok..
Matematycznego nie, ale raczej chodzi o empiryczny. To że nie wiemy nic o przyszłości ewentualnego dziecka (ewentualnego dziecka, czyli czego, penika? :lol2: ) nie znaczy że nie wiemy, w którym momencie nazwać płód człowiekiem. W każdym. Twoim zdaniem niby jaki to gatunek jak nie człowiek? :lol2: A płud psa to jest niby kotem? :lol2:

Cytat:ultima thule:Skoro, jak sądzisz, nie można jednoznacznie rozstrzygnąc, w którym momencie zaczyna się człowiek (ja akurat na ten temat mam inne zdanie, ale w tym do czego zmierzam nie to jest najistotniejsze...)
Jasne że nie można rozstrzygnąć w którym momencie zaczyna się człowiek (bo niby na jakiej podstawie),przecież to kwestia postrzegania. Ale można rozstrzygnąć czy coś jest człowiekiem.

Ultima thule mnie nie ruszają te zmanipulowane zdjęcia. Duży uśmiech

Cytat:ultima thule:nie uważasz, że ryzykujesz zbyt wiele, tak obojętnie pozwalając zadecydować o życiu lub śmierci tego kogoś ?
Cytat:ultima thule:już nawet noworodki doznają uczucia empatii
Nie kogoś tylko czegoś, a o śmierci tego czegoś można decydować, więc też można a nawet powinno się przejść obojętnie wobec decyzji o tym kogoś kto ma do tego prawo. A doznający empati noworodek to nie to samo co płód a już na pewno nie to samo co zygota czy zarodek. [sub]
Post był edytowany przez autora dnia 08 18 2005 o godzinie 23:45
[/sub]
Odpowiedz
#58
Cytat:Kid A: boshe co to sie dzieje na tym forum.. ROTFL !! :lol2:
Adam rozłożyłes tym temat aborcjiDuży uśmiech
Na szczęście już sam do niego wróciłem. Duży uśmiech
Odpowiedz
#59
Cytat: Jestem nie totalnym prawiczkiem (cokolwiek to by miało znaczyć :lol2 . I jak już mówiłem jestem ateistą. Nie żyje według katolickich nauk społecznych, chyba że uznaję je za zasadne. Ni odrzucam ich ze złością, jeżeli są dobre przyjmuje je.

Heh, i ujawniło się jak niektórzy (mowa rzecz jasna o Vancouver\'ze) nie myślą, tylko - jak kościół zabrania, to ja to będę robić, jak pochwala, to ja za nic tego nie zrobie. A przecież nie na tym rzecz polega żeby robić to co zabronione, a to co się uważa za słuszne.

Tak swoją drogą Adam, to ja też jak przyjdzie do mnie e-mail czy PW od człowieka z danego forum, obrażający mnie to zawsze tą sprawę rozwiązuje na tym forum, z którego ów człowiek był. Dobry sposób żeby już nie bruździli Uśmiech

Pozdrawiam Oczko
Odpowiedz
#60
Cytat:Bez sensu :F To w takim razie powinno się zakazać rodzić, ponieważ płód jest potencjalnie nieszczęśliwym człowiekiem. Więc aby oszczędzić mu nieszczęść należy wszystkie dzieci pozabijać. \"Przybywamy w pokoju >>bang<< >>bang<<\"
Własnie, że nie. Nic się nie powinno. To nie jest odpowiedzialność zbiorowa...
egoista
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości