To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Premiery filmowe 2014
#21
Grim napisał(a):no ale to nie były filmy o żydówce, którą wozi czarny.
Akurat urodzony 4 lipca jest chyba jeszcze bardziej poprawny politycznie i zarażony liberalnie. Do tej pory pamiętam republikanów na wiecu ukazanych niemal jako zombie. Duży uśmiech
Peace hipisi...
Na tamtejszym amerykańskim gruncie passe i w złym guście (w tzw. "sferach artystycznych") jest nie podążanie za drogą demokratów.
"Łatwo jest mówić o Polsce trudniej dla niej pracować jeszcze trudniej umierać a najtrudniej cierpieć"
NN
Odpowiedz
#22
Baptiste napisał(a):Akurat urodzony 4 lipca jest chyba jeszcze bardziej poprawny politycznie i zarażony liberalnie. Do tej pory pamiętam republikanów na wiecu ukazanych niemal jako zombie. Duży uśmiech
Peace hipisi...
Na tamtejszym amerykańskim gruncie passe i w złym guście (w tzw. "sferach artystycznych") jest nie podążanie za drogą demokratów.

Wiesz, żeby było zabawniej, to nie tak dawno Oscara dostało "Chicago", a w nominacjach był "Pianista". Z resztą, fajnie te wybory zostały podsumowane tutaj (tak, z tego wziąłem swoje przykłady):

"War, War never changes"

"Jako że jesteś obywatelem demokratycznego kraju powinieneś wiedzieć że twój głos nic nie znaczy".

Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.
Odpowiedz
#23
A wracając do tematu to szykuje się ekranizacja Diuny :-D Czekam z niecierpliwością.
Sebastian Flak
Odpowiedz
#24
A ja już się boję.
Odpowiedz
#25
Grim napisał(a):No tak, film dostał nominacje do Oscara, znaczy że musi być świetny, nie może być inaczej Uśmiech
yyyyyy... tak.
Jeżeli coś ma nominacje do Oscara m.in. w kategoriach "najlepszy film" i "najlepszy scenariusz oryginalny", to nie może to być byle gówno.
Zamierzam stworzyć mężczyznę i kobietę z grzechem pierworodnym. Następnie zamierzam zapłodnić kobietę samym sobą, tak abym mógł się narodzić. Będąc człowiekiem, zabiję się w ramach ofiary dla samego siebie aby ocalić Cię od grzechu na który Cię początkowo skazałem... TA DA!!!
Odpowiedz
#26
Neuromanta napisał(a):A wracając do tematu to szykuje się ekranizacja Diuny :-D Czekam z niecierpliwością.

Była, widziałem Język A tak bardziej serio, porywać się z filmem na coś takiego, to przecież rzeźnia będzie.
"War, War never changes"

"Jako że jesteś obywatelem demokratycznego kraju powinieneś wiedzieć że twój głos nic nie znaczy".

Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.
Odpowiedz
#27
Też widziałem. Okrojoną wersję. Straszna była. Ale dziś dysponują lepszymi efektami specjalnymi i większym budżetem :-] Jak logicznie przerobią książkę na scenariusz to się szykuje hit. Jak spaprają to poczekam kolejne x lat na kolejną próbę Oczko
Sebastian Flak
Odpowiedz
#28
Mnie rzadko kiedy produkcje orskarowe zachwycają. To raczej taki wyznacznik tego, co jest akurat popularne w Hollywood i tyle, ta nagroda raczej nie jest nastawiona na szukanie filmów ambitnych...
Odpowiedz
#29
Neuromanta napisał(a):Też widziałem. Okrojoną wersję. Straszna była. Ale dziś dysponują lepszymi efektami specjalnymi i większym budżetem :-] Jak logicznie przerobią książkę na scenariusz to się szykuje hit. Jak spaprają to poczekam kolejne x lat na kolejną próbę Oczko

za "diunę" to się powinno zabrać HBO i zrobić z tego serial. w formie jednego (a nawet dwóch-trzech) kinowego filmu to nie ma za bardzo sensu.
....jak łatwo wy­wołać echo w pus­tych głowach.


Odpowiedz
#30
To jest pomysł, z tym że Diuna to raczej niszowa jest i bez większej popularyzacji nikt się za nią nie weźmie. Za to jest miniserial Dzieci Diuny i jest całkiem fajny.
Sebastian Flak
Odpowiedz
#31
Przecież tych seriali i filmów o Diunie to już było sporo, nie wiem po co następny.
Dopóki rodzimy się i umieramy, póki światło jest w nas, warto się wkurwiać, trzeba się wkurwiać! Wciąż i wciąż od nowa.
Odpowiedz
#32
A jakie? Widziałem aby jeden film i jeden serial a to nie jest znowu tak wiele.
Sebastian Flak
Odpowiedz
#33
Nadchodzi też to. Szczęśliwy



Dla przypomnienia o co w tego typu filmach chodzi... (Spoiler z 1 części!)

Odpowiedz
#34
jeahwe napisał(a):za "diunę" to się powinno zabrać HBO i zrobić z tego serial.

Za Diunę i za Wiedźmina Uśmiech Kurde przecież jedno i drugie to materiał na murowany sukces, a żadne z tych dzieł nie doczekało się jeszcze godnej ekranizacji.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#35
Co do Wiedźmina to mam pewne wątpliwości. Powinna to być produkcja "słowiańska", a nie zanglicyzowana; dzięki temu można by było lepiej oddać charakter, atmosferę, klimat utworów Sapkowskiego. Niestety, Polacy nie powinni zabierać się w ogóle za produkowanie seriali tego rodzaju. Może lepiej jakby zrobili to Rosjanie - raz, że mogą wyłożyć znacznie większą kasę niż polskie studia (co jest chyba kluczowe, bo Wiedźmin wymaga mnóstwa FX, renderowania, dobrych zdjęć, kostiumów itp.), dwa, że dysponują bardzo dobrymi aktorami, którzy sprawdzają się w serialach, trzy, że na pewno nie wyprodukowaliby takiej klapy jak Polacy.
Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Odpowiedz
#36
Grim napisał(a):Mnie chodziło o to, że nominacja czy też otrzymanie statuetki nie świadczy o tym, że film jest dobry czy też rewelacyjny. "Wożąc panią Daisy" dostało Oscara, a nominację miały "Urodzony 4 lipca" i "Stowarzyszenie umarłych poetów", które moim zdaniem były zdecydowanie lepsze i bardziej zasługiwały na statuetkę, no ale to nie były filmy o żydówce, którą wozi czarny.

[SIZE="6"]"Wożąc panią Daisy" [/SIZE]- dzięki Ci, że wspomniałeś.
To film kultowy dzisiaj bym to przerobiła na wożąc starą kobietę, będąc murzynemOczko

Stowarzyszenie umarłych poetów spospolitował się natomiast. nawet w Anglii nie dają już lania i nie robi tego dyrektor na boga!!:twisted:
Film o ludziach wykluczonych z powodu starości, inności, posiadani innej rasy, niepełnosprawności ciągle jest żywy.
zakwestionowano już istnienia ras ludzkich, ale to nie na dzisiaj nawet na forum ateista - szkoda!
Odpowiedz
#37
Oglądał ktoś "Pod mocnym aniołem " ?
Be the change you want to see in the world.

Idiotów nie sieją .
Odpowiedz
#38
A propos naszych wschodnich sąsiadów, to ja czekam na http://www.filmweb.pl/film/Wij-2014-238307
Premiera już była kilka razy przekładana, ale może w końcu się doczekam.
The spice must flow
Odpowiedz
#39
Rita napisał(a):A propos naszych wschodnich sąsiadów, to ja czekam na http://www.filmweb.pl/film/Wij-2014-238307
Premiera już była kilka razy przekładana, ale może w końcu się doczekam.
Dzięki za info, bo nie wiedziałem, ze nowa wersja się kręci. Dołączam więc do grona oczekujących. Interesuje mnie, jak będzie ten film wyglądać w porównaniu z wersją sowiecką z 1967 r. (nt. jeden z niewielu radzieckich filmów zdatnych do oglądania). Wersja z 2008 r. nie przypadła mi do gustu - jak mało gogolowskiej duszy rosyjskiej, za dużo zżynania z Hollywoodu.
Odpowiedz
#40
Z filmów które nie zostały tu wymienione to czekam w szczególności na:










[Obrazek: Banner-the-skywalker-family-10169607-600-120.jpg]

EH
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości