To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Premiery filmowe 2014
#61
lumberjack napisał(a):Zgadzam się z tym wszystkim co napisałeś, ale czy to uprawnia do twierdzenia, że ten film nie był ekranizacją? Wg mnie był. Nieudolną i żałosną, ale jednak ekranizacją.

Sapkowski przeklął to "dzieło", z resztą podobno miał załamanie nerwowe jak to zobaczył i do dziś zabrania wspominać o "tym czymś" podczas wywiadów, także myślę, że to nie była ekranizacja, a raczej luźne nawiązanie scenarzysty/reżysera do wydarzeń z książek Sapkowskiego.
Powiedzmy sobie szczerze, film był chujnią, serial to była chujnia z grzybnią do kwadratu i nie ma żadnej opcji żeby to było ekranizacją. Uśmiech
"War, War never changes"

"Jako że jesteś obywatelem demokratycznego kraju powinieneś wiedzieć że twój głos nic nie znaczy".

Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.
Odpowiedz
#62
To może idąc ruskim targiem: nie była to ekranizacja, lecz nieudolna próba ekranizacji.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#63
Wg filmwebu w tym roku ma też wyjść 2 część Constantine. Wie ktoś coś więcej, bo patrząc na ilość informacji na stronie to pewnie marne szanse, że w tym roku będzie.
The spice must flow
Odpowiedz
#64
Neuromanta napisał(a):A wracając do tematu to szykuje się ekranizacja Diuny :-D Czekam z niecierpliwością.
O, kolejna? Wiadomo mi o istnieniu już dwóch, z czego jedną oglądałem (tę nowszą) i całkiem mi się podobała - aczkolwiek nie wiem, jak się ma do książki, bo czytałem tylko "Mesjasza Diuny" i "Dzieci Diuny" (akurat te były w domu :p), a i to już po obejrzeniu ekranizacji :p Całkiem podobał mi się też trzyczęściowy miniserial - ekranizacja właśnie tych dwóch książek z tą samą obsadą, co ekranizacja Diuny (z drobnymi zmianami) - to już oglądałem po czytaniu Oczko
[Obrazek: style3,Fizyk.png]
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i ludzka głupota. Co do Wszechświata nie jestem pewien" - Albert Einstein
Odpowiedz
#65
z wymienianych tu filmów póki co są same rozczarowania: nowy Frankenstain i "her", a właśnie dołączyły do nich "kamienie na szaniec". okazuje się, że realizacja nie była kiepska tylko na poziomie technicznym (co widać w trailerze), ale również fabularnym
....jak łatwo wy­wołać echo w pus­tych głowach.


Odpowiedz
#66
jeahwe napisał(a):z wymienianych tu filmów póki co są same rozczarowania: nowy Frankenstain i "her", a właśnie dołączyły do nich "kamienie na szaniec". okazuje się, że realizacja nie była kiepska tylko na poziomie technicznym (co widać w trailerze), ale również fabularnym

Ale Kamienie na szaniec dopiero od 15 marca??
Odpowiedz
#67
ale były już pokazy prasowe ;] jeśli mi nie wierzysz, to tu masz recenzję Raczka: http://tomaszraczek.pl/blog/id,1339/Moja...ANIEC.html

ps
jeden film, o którym nie było tu mowy, okazał się całkiem niezły: "Jack Strong", czyli opowieść o Kuklińskim. poza paroma szczegółami i jednym większym elementem pod koniec (pościg) jest bardzo wierny historii. no i scena otwierająca rodem z książek Suworowa!
....jak łatwo wy­wołać echo w pus­tych głowach.


Odpowiedz
#68
Fizyk napisał(a):O, kolejna? Wiadomo mi o istnieniu już dwóch, z czego jedną oglądałem (tę nowszą) i całkiem mi się podobała - aczkolwiek nie wiem, jak się ma do książki,

Tej nowszej nie widziałem, za to ta starsza mimo że wywalono z niej wiele scen była w zamiarze wierną ekranizacją książki. Ogólnie rzecz biorąc ta stara była znośna, chociaż to wywalenie scen dało się wyraźnie odczuć. Dobra by była wersja reżyserska pewnie co najmniej pięciogodzinna ale na taką się nie natknąłem.

Cytat: bo czytałem tylko "Mesjasza Diuny" i "Dzieci Diuny" (akurat te były w domu :p), a i to już po obejrzeniu ekranizacji :p Całkiem podobał mi się też trzyczęściowy miniserial - ekranizacja właśnie tych dwóch książek z tą samą obsadą, co ekranizacja Diuny (z drobnymi zmianami) - to już oglądałem po czytaniu Oczko

Miniserial był fajny, dało się już w nim odczuć postęp w dziedzinie efektów specjalnych Oczko Stara Diuna była strasznie kwadratowa pod tym względem. Efekty były gorsze niż te z Pana Samochodzika. Szczęściem nie było ich zbyt wiele.
Sebastian Flak
Odpowiedz
#69
Neuromanta napisał(a):Dobra by była wersja reżyserska pewnie co najmniej pięciogodzinna ale na taką się nie natknąłem.

Nie chcę Cię martwić, ale:
"Reżyserska wersja filmu miała 27 godzin. W internecie można podpisać petycję proszącą Davida Lyncha o podjęcie się ponownego montażu filmu." Tak przynajmniej na FilmWebie napisali.
"War, War never changes"

"Jako że jesteś obywatelem demokratycznego kraju powinieneś wiedzieć że twój głos nic nie znaczy".

Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.
Odpowiedz
#70
No to wyjaśnia dlaczego film sprawiał wrażenie mocno pociętego Duży uśmiech
Sebastian Flak
Odpowiedz
#71
Mi się stara Diuna naprawdę podobała. Wielu na nią narzeka ale to raczej nie przez to, że jest złym filmem, raczej przez to, że nie spełniła tego czego po niej oczekiwano (a oczekiwano naprawdę wiele, między innymi z powodu nazwiska reżysera).
"Łatwo jest mówić o Polsce trudniej dla niej pracować jeszcze trudniej umierać a najtrudniej cierpieć"
NN
Odpowiedz
#72
Jeżeli chodzi o seriale to na pewno sprawdzę Extant (Thriller, Sci-Fi) z Halle Barry.

Zamierzam stworzyć mężczyznę i kobietę z grzechem pierworodnym. Następnie zamierzam zapłodnić kobietę samym sobą, tak abym mógł się narodzić. Będąc człowiekiem, zabiję się w ramach ofiary dla samego siebie aby ocalić Cię od grzechu na który Cię początkowo skazałem... TA DA!!!
Odpowiedz
#73


Zapowiada się ciekawie! Wszystkie 12 prac Herkulesa wyczarowane za pomocą najnowszych technologii. Przejrzałem obsadę i żadnych mujinków w rolach greckich bogów, no coś nieprawdopodobnego! Czyżby Zeus zagroził użyciem swego pioruna?



Również bardzo zachęcające recenzje. Co prawda stylowe romanse niezbyt mnie rajcują, ale ciekawi mnie wątek wymierzenia po latach sprawiedliwości japońskiemu zbrodniarzowi wojennemu. No bo, zdaniem politpoprawnego lewactwa, biali żołnierze dostali to, na co zasłużyli...
Odpowiedz
#74
Tytuły byś podał.
Sebastian Flak
Odpowiedz
#75
Neuromanta napisał(a):Tytuły byś podał.
Ty tak na serio? :roll: Przecież są na czarnym pasku YT.
Odpowiedz
#76
Z komórki czytam, nie ma tu tytułów. A filmu nie odtworzę, więc jak najbardziej na serio.
Sebastian Flak
Odpowiedz
#77
Neuromanta napisał(a):Z komórki czytam, nie ma tu tytułów. A filmu nie odtworzę, więc jak najbardziej na serio.
A, to sorry...Uśmiech ,,Droga do zapomnienia'' i ,,Herkules''.
Odpowiedz
#78
jeahwe napisał(a):ale były już pokazy prasowe ;] jeśli mi nie wierzysz, to tu masz recenzję Raczka: http://tomaszraczek.pl/blog/id,1339/Moja...ANIEC.html

ps
jeden film, o którym nie było tu mowy, okazał się całkiem niezły: "Jack Strong", czyli opowieść o Kuklińskim. poza paroma szczegółami i jednym większym elementem pod koniec (pościg) jest bardzo wierny historii. no i scena otwierająca rodem z książek Suworowa!

Byłam. oczywiście oceniamy tu filmy a nie fakty.
Więc film dal się oglądać.

Zastanawiało mnie dlaczego mieli taką małą kuchnię w tym domkuUśmiech
Odpowiedz
#79
Ciekawe co wyczarują w (ba)Sin City 2? Rourke i Frodo to charatkery mistrzowskie w jedynce.

Premiera marzec 2014, szczerze polecam Dallas Buyers Club.
http://www.filmweb.pl/film/Witaj+w+klubie-2013-657859

Jest wyjątkowy.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości