Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Agnosiewicz oszalał?
Kiedyś poświęcałem temu osobnikowi, a zwłaszcza jego tfu!rczości stosunkowo wiele uwagi, co można znaleźć w moich wcześniejszych publikacjach na blogu. Zawsze uważałem go za ideowego wroga, cynicznego manipulatora i osobę o straszliwym przeroście ambicji nad realnymi zdolnościami ich zaspokojenia. Zawsze jednak światopoglądowe stanowisko Agnosiewicza było spójne, logiczne i konsekwentne.

Potem jednak, co przyrodzona pilastrowi pycha kazałaby przypisać właśnie krytyce autorstwa pilastra, gdyby nie równie przyrodzona pilastrowi skromność go przed tym nie powstrzymywała, Agnosiewicz zaczął ewoluuować w kierunku całkowicie dla pilastra zagadkowym i niespodziewanym Ostatnio popadł on w konflikt z założonym przez siebie samego PSR na tle jego zbytniej ...radykalizacji antyreligijnej. :8O: Teraz zaś dokonał kolejnego dziwnego manewru (proszę koniecznie przeczytać ten artykuł w całości), który ni z tego ni z owego umieścił go w ...pisowskim obozie "genetycznych patriotów". Zalinkowany tekst, pomimo zamieszczonych z przyzwyczajenia i rozpędu napaści już nawet nie na Kościół ale tylko personalnie na JP2, bez żadnej przesady jest właśnie swoistą deklaracją przystąpienia do tego środowiska, które takie właśnie absurdalne poglądy uważa za obowiązujące.

Jeżeli sytuacja będzie się dalej tak rozwijać, to następnym tekstem Agnosiewicza będzie artykuł o straszliwej zbrodni smoleńskiej w której zamordowano polskie elity wskrzeszające idee gierkowskie. :wall:
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Słownik pilastra
Odpowiedz
Nawet mi się nie chce tych bzdur czytać do końca.
Skoro wizyta JPII miała mieć decydujący wpływ na ożywienie polskiej opozycji strajkowej i "dokończenie dzieła inżynierii społecznej" jakichś niezidentyfikowanych agentów, którzy w niepojęty sposób dostali się do kraju mlekiem i miodem płynącym wprost z centrali w Langley i zdołali z zaskakująco dobrym skutkiem w nie wiadomo jaki sposób przekonać obywateli PRL, że "Gierek musi odejść", to dlaczego władza zgodziła się na tę wizytę?
Zgodziła się, bo, co oczywiste, myślała, że Jan Paweł II dogada się z Gierkiem, podobnie jak jego poprzednik (Paweł VI) - władza zyska poparcie ważnego autorytetu kościelnego, a Kościół utrzyma wpływy w polityce. Jednak tak nie było. Karol Wojtyła dostrzegł już w 1976 r. nieudolność i krótkowzroczność gierkowskiej linii gospodarczej, a w 1979, podczas pielgrzymki, nawet nie musiał przekonywać w jakikolwiek, metaforyczny czy nie, sposób Polaków do tego, że Polska gierkowska to ruina gospodarcza, a Gierek to pachołek Breżniewa. Ten ostatni zresztą został za Gierka uhonorowany orderem Virtuti Militari.
Zresztą, nie muszę chyba dodawać, że to nie wizyta papieża ani działalność "agentów", a debilna polityka gospodarcza rządu doprowadziła do szczęśliwego odsunięcia Gierka od władzy. Gierek chyba myślał, że za $ z amerykańskich kredytów (tak, tak, Polska w latach 70 rozwijała się również dzięki pożyczkom z USA! Jak to można w ogóle połączyć z hipotezą o rzekomym strachu amerykańskich polityków przed polską konkurencją?) można w kilka lat zrobić z biednego państwa socjalistycznego bogate państwo socjalistyczne, a to niemożliwe z samej definicji państwa socjalistycznego, które nigdy nie może być "bogate". Może natomiast marnotrawić miliardy pożyczonych funduszy i to właśnie miało miejsce za Gierka. Z pożyczonych ok. 25 mld $ (z przeliczeniem z lat 70), zgodnie z tym co policzył kiedyś FOR, 7 miliardów, a więc prawie 1/3, przepadło nie wiadomo na co i gdzie.
Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Odpowiedz
Dlaczego osoba ktróa oficjalnie określa siebie jako antyreligijny racjonalista pisze peany na rzecz komuny? Ze antyreligijny ro nic ale racjonaliście nie wypada...
Odpowiedz
exodim napisał(a):Nawet mi się nie chce tych bzdur czytać do końca.

Pilaster był bardziej wytrwały, ale może to pod wpływem szoku Oczko

Jednak moim celem nie była polemika z bredniami Agnosiewicza. Wystarczy przypomnieć że "za Gierka" w latach 1970-1980 polski PKB per capita wskutek tak szybkiego rozwoju Polski, spadł z 70% do 62,4% PKB pc hiszpańskiego, 81% do 71% portugalskiego i z 46% do 44% włoskiego.

Zastanawiam się natomiast dlaczego Agnosiewicz akurat te bzdury napisał, bo do jego dotychczasowej polityczno-społecznej afiliacji one zdecydowanie nie pasują. :roll:

Oznacza to, że Agnosiewicz właśnie jest w trakcie zmiany afiliacji ze świeckohumanistycznej na genetycznopatriotyczną. Tylko czekać na jego artykuł o straszliwej zbrodni smoleńskiej. :roll:

As Saiqa

Cytat:Dlaczego osoba ktróa oficjalnie określa siebie jako antyreligijny racjonalista pisze peany na rzecz komuny?

Niedokładnie. Nie na cześć komuny w ogóle, tylko na cześć gierkizmu, który właśnie genetyczny patriotyzm uważa za uosobienie ich narodowosolidarystycznego raju. Raju który nastąpił po gomułkowskim czyśćcu i został zastąpiony przez neoliberalne i neokolonialne piekło wdrażane od czasów Jaruzelskiego. :roll: Przecież to wszystko jest w zalinkowanym artykule. :roll:

Zresztą nawet religia i Kościół stały sie już dobre, jeżeli tylko popierają narodowy solidaryzm, jak to Agnosiewicz przypisuje Wyszyńskiemu

Słownik pilastra
Odpowiedz
pilaster napisał(a):Kiedyś

Kiedyś.. kiedyś to byliśmy młodsi. A teraz to się ma pryncypałów.
Na starość pryncypałów nie będziemy mieć, więc znowu poczujemy się wolni.
Młody ministrant stał się młodym gniewnym i zyskał nowych bogów, których sławił. Konferencje nowym bogom poświęcał, a konferencje zaszczycali b. starzy wyjadacze niby nowych bogów. Dalej nie wiemy, ale wiązać się to musiało z uzyskaniem umocowania od b. starych wyjadaczy. Tak to już jest na tym bożym świecie. A to doprowadziło do przedmiotowego artykułu i osłupieniu samego Pilastra. Kolego Pilastrze kiedy nie wiadomo o co chodzi.. na pewno chodzi o idee. Na ideach w końcu świat stoi. Zresztą przecież do tradycji intelektualnej nowego racjonalizmu jest złota myśl, że człowiek wierzy głęboko w tym co się narodził. Odwracając, poglądy jednostki są wskazaniem na uwarunkowania ekonomiczne jednostki. Taki już człowiek jest, że poznanie i odkrycie wywołuje nagrodę behawioralną. Cóż jednak jeśli lepszy byt też taką nagrodę sprawia? Mało to w świecie sukienkowych przykładów na to? Bardziej wyrozumiałym być powinieneś Pilastrze dla nas młodszych. Człowiek w szarości dnia codziennego myśląc cały czas o przetrwaniu może i jakiś drobny błąd intelektualny popełnić. Gafę małą. Ale przecież nic to. Myślę, że tu z takim tylko błędem mamy do czynienia. Nie mam może podstaw czy nie znam faktów ściśle to potwierdzających, ale tak mi się widzi. Jak wiesz sam dobrze, zasada zachowania energii jest niezłomna, a z próżnego i Salomon nie naleje, więc każdy orze jak może. Takie są moje domysły w tej frapującej być może kwestii.
Odpowiedz
σω&# napisał(a):Kiedyś.. kiedyś to byliśmy młodsi. A teraz to się ma pryncypałów.
Na starość pryncypałów nie będziemy mieć, więc znowu poczujemy się wolni.
Młody ministrant stał się młodym gniewnym i zyskał nowych bogów, których sławił. Konferencje nowym bogom poświęcał, a konferencje zaszczycali b. starzy wyjadacze niby nowych bogów. Dalej nie wiemy, ale wiązać się to musiało z uzyskaniem umocowania od b. starych wyjadaczy. Tak to już jest na tym bożym świecie. A to doprowadziło do przedmiotowego artykułu i osłupieniu samego Pilastra. Kolego Pilastrze kiedy nie wiadomo o co chodzi.. na pewno chodzi o idee. Na ideach w końcu świat stoi. Zresztą przecież do tradycji intelektualnej nowego racjonalizmu jest złota myśl, że człowiek wierzy głęboko w tym co się narodził. Odwracając, poglądy jednostki są wskazaniem na uwarunkowania ekonomiczne jednostki. Taki już człowiek jest, że poznanie i odkrycie wywołuje nagrodę behawioralną. Cóż jednak jeśli lepszy byt też taką nagrodę sprawia? Mało to w świecie sukienkowych przykładów na to? Bardziej wyrozumiałym być powinieneś Pilastrze dla nas młodszych. Człowiek w szarości dnia codziennego myśląc cały czas o przetrwaniu może i jakiś drobny błąd intelektualny popełnić. Gafę małą. Ale przecież nic to. Myślę, że tu z takim tylko błędem mamy do czynienia. Nie mam może podstaw czy nie znam faktów ściśle to potwierdzających, ale tak mi się widzi. Jak wiesz sam dobrze, zasada zachowania energii jest niezłomna, a z próżnego i Salomon nie naleje, więc każdy orze jak może. Takie są moje domysły w tej frapującej być może kwestii.
Uśmiech:lol2:SzczęśliwyDuży uśmiechOczko:]
Ciekawe jak twój wywód skomentuje sam pilaster.Duży uśmiech
Odpowiedz
As Sa'iqa napisał(a):Uśmiech:lol2:SzczęśliwyDuży uśmiechOczko:]
Ciekawe jak twój wywód skomentuje sam pilaster.Duży uśmiech

Eee..

Głębia tej metafory mnie przerosła. :lups:

Zrozumiałem z tego tyle, że pragnie Agnosiewicz pozyskać nowych sponsorów, bo poprzedni widno okazało się że mają węża w kieszeni. :roll:

Może ma to jakiś związek z odejściem z (ir)racjonalisty Koraszewskiego, razem z jego sponsorami?

A PIS mocne milionami dotacji budżetowej wyszarpanej z kieszeni podatników, a także "posiadaniem znaczka" "medium niepokornego" może się w takiej roli spełnić :roll:

Czy dobrze zrozumiałem?

Słownik pilastra
Odpowiedz
najazabawniejsze w tym artykule jest to, ze macierewicz z michnikiem kiedys razem wspolpracowali, zeby ''rozmontowac gierka'', czyli jednym slowem stanal w jednym rzedzie z balcerowiczem.
ciekawe, czy macierewicz sie kiedys z tego w radio maryja tlumaczyl. artykul antymacierewiczowski, a wiec i antypisowski.

strzelam, ze gosc sie nasluchal roznych bazarowych dziadkow/starszych wiekiem historykow a reszte sobie doczytal/poogladal z kronik prlowskich, bo jest sporo odwolan do roznych agentow/petelickich/morderstw/tajemnic w mocno sensacyjnym tonie.

ten portal racjonalista nie ma za bardzo ambicji politycznych.
nie pisze tam ani palikot, grodzka, czy ludzie zwiazani z ''NIE'', ''Faktami i Mitami'' itp.
trudno go nazwac ''drugim obiegiem'' jak pisowski salon24
Odpowiedz
pilaster napisał(a):Eee..

Głębia tej metafory mnie przerosła. :lups:

Zrozumiałem z tego tyle, że pragnie Agnosiewicz pozyskać nowych sponsorów, bo poprzedni widno okazało się że mają węża w kieszeni. :roll:

Może ma to jakiś związek z odejściem z (ir)racjonalisty Koraszewskiego, razem z jego sponsorami?

A PIS mocne milionami dotacji budżetowej wyszarpanej z kieszeni podatników, a także "posiadaniem znaczka" "medium niepokornego" może się w takiej roli spełnić :roll:

Czy dobrze zrozumiałem?
Kto sponsorował Koraszewskiego?
Odpowiedz
pilaster napisał(a):A PIS mocne milionami dotacji budżetowej wyszarpanej z kieszeni podatników, a także "posiadaniem znaczka" "medium niepokornego" może się w takiej roli spełnić :roll:
No co ty, na co im taki gostek - mało to mają swoich, sprawdzonych.

A to że poglądy niektórych ludzi z przeciwnych stron barykady czasami się krzyżują, to fakt (choćby casus Poręby).
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
As Sa'iqa napisał(a):Kto sponsorował Koraszewskiego?

Sądząc po publikacjach, chyba jakieś źródła związane służbowo z Izraelem.

byczydzien

Cytat:najazabawniejsze w tym artykule jest to, ze macierewicz z michnikiem kiedys razem wspolpracowali, zeby ''rozmontowac gierka'', czyli jednym slowem stanal w jednym rzedzie z balcerowiczem.
ciekawe, czy macierewicz sie kiedys z tego w radio maryja tlumaczyl. artykul antymacierewiczowski, a wiec i antypisowski.

Niekoniecznie. Próba wygryzienia Macierewicza nie jest jednoznacznie antypisowska. W końcu nie oskarża Agnosiewicz Macierewicza o to samo co "salon", tylko właśnie o bycie "kretem" i nieszczere wyznawanie jedynie słusznych narodowo-solidarystycznych poglądów. Można to traktować jako "wkupne" w szeregi genetycznych patriotów.

Cytat:ten portal racjonalista nie ma za bardzo ambicji politycznych.
nie pisze tam ani palikot, grodzka, czy ludzie zwiazani z ''NIE'', ''Faktami i Mitami'' itp.
trudno go nazwac ''drugim obiegiem'' jak pisowski salon24

Owszem, od pojawienia się "Faktoidów i Mitów", oraz zwłaszcza hołoty Palikota, (ir)racjonalista bardzo podupadł. Kiedyś Agnosiewicz nie krył się z zamiarem zostania Wielkim Wodzem świeckiego humanizmu i poprowadzenia ludu na barykady walki z Kościołem. Ale okazało się, że antyklerykalny "lud" zamiast filozoficznego ględziarstwa woli jasne deklaracje rozprawienia się ze spasionymi na ludowej krzywdzie "watykańczykami" i rozkułaczenia ich ze zrabowanych ludowi dóbr.

Przegrawszy walkę o stanowisko mesjasza świeckiego humanizmu, a nawet zostawszy wyautowanym z "własnego" PSR, stara sie najwyraźniej Agnosiewicz o odegranie znaczącej roli w obozie genetycznopatriotycznym. W końcu naprawdę nie jest to jakaś wielka różnica. :roll:

Sofeicz

Cytat:No co ty, na co im taki gostek - mało to mają swoich, sprawdzonych.

A nie jest większa radość z jednego nawróconego niż z 99 sprawiedliwych? :lol2:

W końcu brand "Agnosiewicz" coś tam jednak znaczy, stąd jakieś spektakularne "nawrócenie" na "patriotyzm" byłoby dla PISu propagandowo wartościowe. Na to pewnie liczy Agnosiewicz.

Czekamy zatem na jego artykuł o wielkiej zbrodni smoleńskiej w której neoliberalni siepacze zgładzili godnych wskrzesicieli gierkowskiej wielkości. :roll:

Słownik pilastra
Odpowiedz
Wsrod antyklerykalow panuje moze nie tyle kult gierka, co żal do kosciola, ze hamowal gospodarczo PRL. Nawet w tym artykule wiecej sie poswieca czasu na relacje papiezy z gierkiem albo przedstawicielami obcych mocarstw zachodnich (w celu wysiudania gierka/zniszczenia pozycji gospodarczej polski) niz na jakies gospodarcze analizy. Caly artykul jest fajnie utrzymany w tonie ''zimnowojennym''

Slyszalem kiedys taka opinie, ze PRL sie zawalilo, bo ludzie zamaist pracowac, to zostali zwabiani do kosciola na ''wielogodzinne modlitwy protestacyjne'' albo ze Kosciol mentalnie zniszczyl polakow. Jakos dziwnym trafem niszszczyl tylko w okresie jak istnial PRL. To jest raczej retoryka SLD/TR, bo PiS nigdy zle nie napisze o JPII. Jest to podobna swietosc jak ''elita pomordowana w Smolensku''. Co nie przeszkadza PiSowi krytykowac obecnych ksiezy/biskupow (tzw żydofilsko-liberalna katolewica), szczegolnie tych, ktorzy krytykuja PiS. Ewentualnie chronic tych ksiezy, na ktorych media metnego nurtu robia nagonke. Wiec ten transfer Agnosiewicza raczej do SLD/TR niz do PiS-u.
Odpowiedz
byczydzien napisał(a):ten transfer Agnosiewicza raczej do SLD/TR niz do PiS-u.

Przypuszczam że wątpię. W końcu to właśnie TR jest przyczyną upadku Agnosiewicza zabierając mu "rząd niedusz" bardzo wolnego myślicielstwa. Takie pójście do Palikota i Kotlińskiego na kolanach byłoby dla Agnosiewicza bardzo upokarzające. Dlatego stawiam raczej na PIS, gdzie Agnosiewicz ma jakieś szanse robić za gwiazdę, przynajmniej chwilowo. Ale - zobaczymy.

Czy będzie artykuł o Zbrodni Smoleńskiej, czy nie. :roll:

Słownik pilastra
Odpowiedz
Raczej do PO. PO otwiera się na lewo, gender, komuchy itp.
Komitet Obrony Demokracji przed Komitetem Obrony Demokracji

"Gdy kobieta osiąga orgazm z mężczyzną, kolaboruje z systemem patriarchalnym, erotyzując tylko opresję, której ulega."

- Sheila Jeffreys, profesorka nauk politycznych na Uniwersytecie w Melbourne w Australii, feministka i lesbijka.

Odpowiedz
pilaster napisał(a):Przypuszczam że wątpię. W końcu to właśnie TR jest przyczyną upadku Agnosiewicza zabierając mu "rząd niedusz" bardzo wolnego myślicielstwa. Takie pójście do Palikota i Kotlińskiego na kolanach byłoby dla Agnosiewicza bardzo upokarzające. Dlatego stawiam raczej na PIS, gdzie Agnosiewicz ma jakieś szanse robić za gwiazdę, przynajmniej chwilowo. Ale - zobaczymy.

Czy będzie artykuł o Zbrodni Smoleńskiej, czy nie. :roll:
Pisywałem na ,,Racjonaliście'' 4 lata temu, wkuźwiłem sie i moja wirtualna noga tam więcej nie postała. Później od ludzi w świecie bywałych dowiedziałem się, że cały ten portal to ileś tam wcieleń Koraszewskiego, Agnosiewicza i Tabisza, parunastu emerytowanych polskich Żydków z Izraela, wyeksmitowanych w 1968, i prawie nikogo więcej, bo userzy masowo się zmywali. No i pieniązki prostu z Tel-Avivu, także robione sztucznie te 50 mln wejść, o ile dobrze pamiętam. W kazdym razie dobrze że się żrą między sobą. CHIWD!
Odpowiedz
Smok Eustachy napisał(a):Raczej do PO. PO otwiera się na lewo, gender, komuchy itp.

Najwięcej komuchów ze wszystkich partii parlamentarnych jest w PIS. Więcej nawet niż w SLD

A gender? Homoseksualistów ze wszystkich partii ....też najwięcej jest w PIS Duży uśmiech. Więcej nawet niż u Palikota. :roll:

Słownik pilastra
Odpowiedz
pilaster napisał(a):A nie jest większa radość z jednego nawróconego niż z 99 sprawiedliwych? :lol2:
Ale musiałby chyba zmienić pseudo na Gnosiewicz.
Oni przecież tam wiedzą.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Sofeicz napisał(a):Ale musiałby chyba zmienić pseudo na Gnosiewicz.
A dlaczego? Wśród świętych autorytetów genetycznopatriotycznych są przecież nawet takie indywidua, jak otwarcie deklarujący komuszą i ateistyczną ideologię Wolniewicz. Więc ja naprawdę nie widzę problemu.
Szymon Pyżalski
Odpowiedz
Kiedy Wolniewicz deklarował jakąkolwiek ideologię?

Odpowiedz
idiota napisał(a):Kiedy Wolniewicz deklarował jakąkolwiek ideologię?
No to przekonania. Odpowiada?
Szymon Pyżalski
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości