To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Philip K. Dick
#1
Jest na forum jakiś sympatyk jegogo twórczości? Ja przeczytałem juz kilka ważniejszych dzieł i mimo, iż w niektórych książkach wykorzystuje ten sam schemat tylko w innej narracji to i tak zawsze mnie to wciągnie Uśmiech
"I watched with glee
As your kings and queens
Fought for ten decades
For the Gods they made"


Guns'n'roses - Sympathy For The Devil

"Fakty nie przestają istnieć z powodu ich ignorowania."

Aldous Huxley

"This is your life and it's ending one minute at a time"
Fight Club
Odpowiedz
#2
Był taki jeden. Palmer Eldricht się zwał Duży uśmiech
Odpowiedz
#3
,,Człowiek z Wysokiego Zamku''. Kapitalna ksiązka o świecie, w którym Niemcy i Japonia wygrały wojnę. Żydów już nie ma, afrykańskich mujinów także, a mujiny amerykańskie ponownie są niewolnikami. Ech, łezka się w oku kręci...

xeo

A nie Palmer Eldrichtbaum?
Odpowiedz
#4
Patafil napisał(a):,,Człowiek z Wysokiego Zamku''. Kapitalna ksiązka o świecie, w którym Niemcy i Japonia wygrały wojnę. Żydów już nie ma, afrykańskich mujinów także, a mujiny amerykańskie ponownie są niewolnikami. Ech, łezka się w oku kręci...
Ta wizja jest w praktyce nierealna. Dużo bardziej realna (choć i tak mało realna) jest wizja z ksiązki Vaterland/Fatherland Roberta Harrisa.

Cytat:xeo

A nie Palmer Eldrichtbaum?
W każdym wątku musisz srać?
Odpowiedz
#5
Progmast napisał(a):Jest na forum jakiś sympatyk jegogo twórczości? Ja przeczytałem juz kilka ważniejszych dzieł i mimo, iż w niektórych książkach wykorzystuje ten sam schemat tylko w innej narracji to i tak zawsze mnie to wciągnie Uśmiech

Pisałam o tym w wątku - w czym rozszerzą się wszechświat, ale poszło pewnie na wysypisko i do kosza.
Teraz mnie interesują bardziej jego psychologiczne wypociny.
Odpowiedz
#6
Bardzo lubię. Wkrótce wakacyjny luzik, więc może sięgnę po kolejne jego dzieło.

Ubik <3 Valis <3<3 Przez ciemne zwierciadło <3
"Tak bowiem wyglądają spory między idealistami, solipsystami i realistami. Jedni atakują normalną formę wyrazu tak, jakby atakowali jakąś tezę; drudzy bronią jej, jakby konstatowali fakty, które każdy rozsądny człowiek musi uznać."
Odpowiedz
#7
Ja właśnie się zabieram za Valis, Boża inwazję mam przerobiona wiec potem Płnycie łzy moje rzekł policjant bo toż to trylogia w końcu Oczko Stygmaty Palmera to najlepsza jego książka jaka dotąd czytalem.przerobilem tez jego biografie śle z głowy autora nie wymienię. Jedno jest pewne gościu kcal ciekawe życie nakręcone psychoza przez substancje ( co mnie w sumie jeszcze bardziej pociąga, sam Lubie od czasu do czasu poksperymentowac). Jednak akcja z twarzą boga/szatan na niebie kiedy podobno był trzeźwy rodzi fascynację Oczko
"I watched with glee
As your kings and queens
Fought for ten decades
For the Gods they made"


Guns'n'roses - Sympathy For The Devil

"Fakty nie przestają istnieć z powodu ich ignorowania."

Aldous Huxley

"This is your life and it's ending one minute at a time"
Fight Club
Odpowiedz
#8
"Valis" przerwałem. Nie, to chyba nie dla mnie.
"Łowca androidów" jest bardzo fajny.
"Trzy stygmaty..." mi się podobały.

Lubię Dicka. Ma poschizowane książki i zawsze lubię się zastanowić w co tym razem upakował swoją paranoję.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
#9
Progmast napisał(a):Ja właśnie się zabieram za Valis, Boża inwazję mam przerobiona wiec potem Płnycie łzy moje rzekł policjant bo toż to trylogia w końcu Oczko Stygmaty Palmera to najlepsza jego książka jaka dotąd czytalem.przerobilem tez jego biografie śle z głowy autora nie wymienię. Jedno jest pewne gościu kcal ciekawe życie nakręcone psychoza przez substancje ( co mnie w sumie jeszcze bardziej pociąga, sam Lubie od czasu do czasu poksperymentowac). Jednak akcja z twarzą boga/szatan na niebie kiedy podobno był trzeźwy rodzi fascynację Oczko

Ciekawa książka, daje dużo do myślenia o autorzeOczko
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości