To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prawdziwy rodowód człowieka - Bóg nie stworzy człowieka!
#21
CUBE999 napisał(a):żeby grawitacja była elementem TEZY
nie rozumiem jek zjawisko fizyczne (grawitacja) ma być częścią bytu myślnego (tezy).

CUBE999 napisał(a):nie mogłaby być empirycznie doświadczana.
fakt że wszystkie ciała grawitują jest nieempiryczny jak i wszystko nco jest opisane zdaniami z dużym kwanyufikatorem - empiryczne są pojedyncze fakty a nie ich nieskończone potencjalnie ciągi.

Odpowiedz
#22
Cytat:nie rozumiem jek zjawisko fizyczne (grawitacja) ma być częścią bytu myślnego (tezy).

No ja włąsnie też nie - to co zacytowałęś to odpowiedź na text:

jest TEZA O POWSZECHNOŚCI GRAWITACJI DLA CIAŁ MAKROSKOPOWYCH i jak dotąd nic jej nie podważyło.


Polecam na przyszłosc czytać ze zrozumieniem KONTEKSTU a nie wyrywać z niego fragmentów zdań złożonych.

fakt że wszystkie ciała grawitują jest nieempiryczny jak i wszystko nco jest opisane zdaniami z dużym kwanyufikatorem - empiryczne są pojedyncze fakty a nie ich nieskończone potencjalnie ciągi.

Oczywiscie mnie chodzi o sumę pojedyńczych faktów, a nie o CIĄG, tym bardziej przypuszczalny. Ciąg, wynikający z założenia o przyczynowości jest nieempiryczny. No ale nie w tym kontekście pisałem przecież.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości