To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szczery wywiad Michnika :)
#1
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/szczery-w...braz/52zz1

Ciekawe czemu szef najpoczytniejszej "poważnej" gazety w Polsce stał się nagle taki "szczery", potępiający homo cumming-outy oraz miłujący katolicyzm i kościół katolicki? Tyle czasu był taki postępowy, a tu nagle ukłon w stronę niepostępowców... w czym tkwi haczyk? Coraz niższa sprzedaż GW? Chce się wkupić w łaski potencjalnych czytelników?

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/gaz...a-przed-rz

Cytat:Druga pozycja należała do „Gazety Wyborczej” (Agora). Każde jej wydanie w analizowanym okresie sprzedawało się średnio w liczbie 187 032 egz., po spadku o 14,17 proc.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#2
lumberjack napisał(a):Ciekawe czemu szef najpoczytniejszej "poważnej" gazety w Polsce stał się nagle taki "szczery", potępiający homo cumming-outy oraz miłujący katolicyzm i kościół katolicki? Tyle czasu był taki postępowy, a tu nagle ukłon w stronę niepostępowców... w czym tkwi haczyk? Coraz niższa sprzedaż GW? Chce się wkupić w łaski potencjalnych czytelników?
Bardzo możliwe, że jest to wywiad udzielony ze względów piarowych. Ale póki co nie widzę specjalnie sprzeczności, chyba że Michnik osobiście kiedyś wypowiadał się kiedyś inaczej. Pewnej grupie zacietrzewionych ludzi często nie mieści się głowie, że można krytykować pewne zjawiska zachodzące w Kościele, a nie być wrogiem samej instytucji jako takiej ani katolicyzmu.
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
#3
Masz mylne wyobrażenie o poglądach Michnika i stąd wydaje Ci się, że nastąpiła jakaś zmiana. Michnik wcale nie jest taki postępowy i pro-lewacki jak mogłoby się niektórym na prawej stronie wydawać. Pamiętaj, że to człowiek ukształtowany przez optykę lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych, bardziej oddany temu co głosiła tradycyjna "czerwona" lewica (+ doświadczenia Solidarności) niż obecna gejowsko-różowo-genderowa. Poza tym, zauważ zwyczajne dla AM wybiegi z tego wywiadu: Kościół dobry, ale otwarty, aborcja zła, ale zakazać nie sposób etc. Tak naprawdę w tym wywiadzie AM utrzymuje swój stały kierunek kursu.
Laws are formed by the arrogant and presumptuous, and our work here is a message to them that such arrogance will always be questioned by those with minds and wills of their own. Nefris of Thay
Odpowiedz
#4
Iselin napisał(a):Bardzo możliwe, że jest to wywiad udzielony ze względów piarowych. Ale póki co nie widzę specjalnie sprzeczności, chyba że Michnik osobiście kiedyś wypowiadał się kiedyś inaczej. Pewnej grupie zacietrzewionych ludzi często nie mieści się głowie, że można krytykować pewne zjawiska zachodzące w Kościele, a nie być wrogiem samej instytucji jako takiej ani katolicyzmu.

Oczywiście, że można.
Z tym, że Wyborcza z tej krytyki zrobiła sobie jeden z głównych tematów które porusza. Wchodzisz na onet, wp, interię czy też inny portal masz w miarę normalne wiadomości. Wchodzisz na gazeta.pl a tam jako wiadomość dnia informacja o tym, że proboszcz parafii w Wólce Wielkiej jechał po dwóch piwach na rowerze. Poniżej streszczenie listu jakiegoś biskupa z odpowiednim komentarzem jaki to biskup nienowoczesny a jeszcze niżej tekst jaki to papież Franciszek fajny i nowoczesny.

Całkiem możliwe, że to sygnał jakiejś zmiany linii programowej. Nie wiem bo nie czytałem całego wywiadu. Wyborcza za jego przeczytanie chciała złotówkę. :lol2:

Jeżeli jest to krok w celu odwrócenia spadku czytelników to moim zdaniem nic nie da. Wydaje mi się, że większości nie przeszkadza sama krytyka KRK jako taka tylko to, że w tej gazecie promowanie określonej linii światopoglądowej stało się tak nachalne i grubymi nićmi szyte, że odrzuca zwykłych ludzi, którzy zwyczajnie rzygają już tematami o pedofili w kościele, feminizmie, gender, prawach gejów, tolerancji, "polskich faszystach" itp. Problemy typowego Polaka a problemy poruszane w Wyborczej coraz bardziej się rozjeżdżają.

Do tej pory przeglądałem gazeta.pl od jakiegoś czasu dałem sobie spokój, bo rozbawienie niektórymi artykułami zaczęło się przeradzać w zwyczajną irytację przemycaniem gdzie się da gotowców z cyklu "co powinien myśleć postępowy Polak-Europejczyk"
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
#5
DziadBorowy napisał(a):Do tej pory przeglądałem gazeta.pl od jakiegoś czasu dałem sobie spokój, bo rozbawienie niektórymi artykułami zaczęło się przeradzać w zwyczajną irytację przemycaniem gdzie się da gotowców z cyklu "co powinien myśleć postępowy Polak-Europejczyk"
Ostatnio rzadko tam wchodzę, bo wygląda to jak serwis plotkarski. Czasami czytam jakieś ciekawsze artykuły z dodatków czy serwisów lokalnych.
A co do tego, co kot powinien myśleć, to akurat nic nowego. Mnóstwo mediów usiłuje tworzyć jedyny słuszny wizerunek czy to postępowego Polaka-Europejczyka, czy to Prawdziwego-Polaka, w zależności od linii programowej.
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
#6
Iselin napisał(a):Ostatnio rzadko tam wchodzę, bo wygląda to jak serwis plotkarski

To też mnie irytowało.

Cytat:A co do tego, co kot powinien myśleć, to akurat nic nowego. Mnóstwo mediów usiłuje tworzyć jedyny słuszny wizerunek czy to postępowego Polaka-Europejczyka, czy to Prawdziwego-Polaka, w zależności od linii programowej.


Wiem. Tylko Wyborcza przestaje się powoli różnić od Gazety Polskiej dążąc do tego, że jeżeli nie zmieni sposobu pisania stanie się medium dla wąskiej grupki "nawiedzonych".
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
#7
Faryzeizm w stanie czystym.

Polecam komentarz Żelaznej Logiki: http://www.zelaznalogika.net/diabel-zalo...ze-dzwoni/
Odpowiedz
#8
lumberjack napisał(a):http://wiadomosci.onet.pl/kraj/szczery-w...braz/52zz1

Ciekawe czemu szef najpoczytniejszej (...)
[url=http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/gazeta-polska-codziennie-i-gazeta-wyborcza-ostro-w-dol-dziennik-gazeta-prawna-przed-rz][/url]
Najpoczytniejszej? GWno jest z urzędu dostarczane do urzędów i wszystkich instytucji państwowych. Niech no tylko ktoś spróbuje odmówić! Zupełnie jak dawna ,,Trybuna Ludu''. Duży uśmiech
Odpowiedz
#9
Patafil napisał(a):Najpoczytniejszej? GWno jest z urzędu dostarczane do urzędów i wszystkich instytucji państwowych. Niech no tylko ktoś spróbuje odmówić! Zupełnie jak dawna ,,Trybuna Ludu''. Duży uśmiech

Źródło tych rewelacji ?
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
#10
DziadBorowy napisał(a):Źródło tych rewelacji ?
Bardzo łatwo sprawdzić, np. w każdym urzędzie państwowym, gdzie dostarczana jest prasa... Duży uśmiech
Odpowiedz
#11
Patafil napisał(a):Bardzo łatwo sprawdzić, np. w każdym urzędzie państwowym, gdzie dostarczana jest prasa... Duży uśmiech
Zrobiłeś sobie wycieczkę badawczą? Duży uśmiech
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
#12
Patafil napisał(a):Bardzo łatwo sprawdzić, np. w każdym urzędzie państwowym, gdzie dostarczana jest prasa... Duży uśmiech

Byłeś w każdym urzędzie państwowym gdzie dostarczana jest prasa? Zresztą pisałeś, że dostarczana jest z urzędu - a to wymaga potwierdzenia w jakimś dokumencie.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
#13
Dziad
Iselin

No więc mówię, proszę sprawdzić... Duży uśmiech Te instytucje, które znam, dostają i nie wiedzą, co z tym chłamem robić. Aha, mam na myśli Warszawę. Ale nie sądzę, by gdzie indziej było inaczej. W necie też coś było na ten temat, ale nie pamiętam gdzie.
Odpowiedz
#14
i to zdjęcie zamyślonego Adama. Jebłem Duży uśmiech
Odpowiedz
#15
Iselin napisał(a):Bardzo możliwe, że jest to wywiad udzielony ze względów piarowych. Ale póki co nie widzę specjalnie sprzeczności, chyba że Michnik osobiście kiedyś wypowiadał się kiedyś inaczej. Pewnej grupie zacietrzewionych ludzi często nie mieści się głowie, że można krytykować pewne zjawiska zachodzące w Kościele, a nie być wrogiem samej instytucji jako takiej ani katolicyzmu.

Aryman napisał(a):Masz mylne wyobrażenie o poglądach Michnika i stąd wydaje Ci się, że nastąpiła jakaś zmiana. Michnik wcale nie jest taki postępowy i pro-lewacki jak mogłoby się niektórym na prawej stronie wydawać.

Oceniam Michnika przez pryzmat tego, co wydalała na swoich łamach Gazeta Wyborcza. Uznaję, że to co wydalała, było wydalane z błogosławieństwem GazWyborczego ojca dyrektora. Widzę, że papka jaką GW serwowała czytelnikom nie jest tak do końca zbieżna z tym co nam teraz wyznaje Szczery Adam.

Patafil
Cytat:Najpoczytniejszej? GWno jest z urzędu dostarczane do urzędów i wszystkich instytucji państwowych. Niech no tylko ktoś spróbuje odmówić! Zupełnie jak dawna ,,Trybuna Ludu''.

Ale to dostarczanie do urzędów chyba nie jest decydujące. W urzędach obok GW są też inne tytuły.

Ciekawostka:
http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadom...17065.html
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#16
lumberjack napisał(a):http://wiadomosci.onet.pl/kraj/szczery-w...braz/52zz1

Ciekawe czemu szef najpoczytniejszej "poważnej" gazety w Polsce stał się nagle taki "szczery", potępiający homo cumming-outy oraz miłujący katolicyzm i kościół katolicki? Tyle czasu był taki postępowy, a tu nagle ukłon w stronę niepostępowców... w czym tkwi haczyk? Coraz niższa sprzedaż GW? Chce się wkupić w łaski potencjalnych czytelników?

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/gaz...a-przed-rz


http://kulturalnysklep.pl/8757/wd/-kosci...chnik.html przeczytaj!
Odpowiedz
#17
Szkoda mi kasy, ale sam opis książki na tej stronie wskazuje na to, że chyba rzeczywiście Michnik nie jest takim znowu postempowcem za jakiego go uważałem.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#18
lumberjack napisał(a):Szkoda mi kasy, ale sam opis książki na tej stronie wskazuje na to, że chyba rzeczywiście Michnik nie jest takim znowu postempowcem za jakiego go uważałem.
Może jest lawirantem.Szczęśliwy
Odpowiedz
#19





Jak myślicie - słusznie go tak dręczą?

Z jednej strony - nie powinno się jechać po rodzinie, bo nikt nie odpowiada za czyny kogoś z rodziny.
Z drugiej strony - jeśli stałą cechą gazety Adama Michnika jest nawoływanie Polaków do samobiczowania się; do tego abyśmy zbiorowo przepraszali za różne wydarzenia; abyśmy wszyscy się wstydzili nie wiem, np. za to, co stało się w Jedwabnem, to może niekonsekwencją z jego strony jest umniejszanie przewin swojego brata...


Cytat:Kiedy zapadały najgorsze wyroki, Stefan był dwudziestoparoletnim człowiekiem, który niewiele rozumiał z tego, co się działo. Naturalnie to go nie usprawiedliwia, ale nie uzasadnia też aż takiego eksponowania jego roli w stalinowskich zbrodniach sądowych.
  • Opis: o swoim bracie, Stefanie, sędzim, który orzekał w procesach podziemia antykomunistycznego.
  • Źródło: Między Panem a Plebanem

https://pl.wikiquote.org/wiki/Adam_Michnik

Przy czym myślałem, że jest inteligentniejszym człowiekiem... w sensie, że myślałem, że nie da się go tak łatwo sprowokować.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#20
lumberjack napisał(a): Przy czym myślałem, że jest inteligentniejszym człowiekiem... w sensie, że myślałem, że nie da się go tak łatwo sprowokować.

A ty byś się za przeproszeniem nie wkurwił, jakbyś siedział za wolną Polskę w PRLu parę lat, a teraz dzień w dzień był atakowany za to, co zrobili członkowie twojej rodziny? Oczywiście, Adam Michnik nie jest święty, ale elementarny szacunek za jego rolę w państwie komunistycznym mu się moim zdaniem należy.
Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło. W moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył! - Stanisław Lem
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości