To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Islam - jak go zniszczyć?
Duży uśmiech
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
białogłowa napisał(a): Ekhm, miałaś na myśli Afronorwegowie?

To cuś w podobie papugi norweskiej z Monty Phytona, która odpoczywa, zmęczona skrzeczeniem z tęsknoty za fiordami.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
I Kalifat
Kalifat jak wiecie mówi, jak jest: Polacy są nieszczęśliwi bo nie ma u nas szariatu i będą szczęśliwi jak się ten szariat wprowadzi. Kto ma linka do stosownych nagrań to niech podrzuci. Jak mówią, że będą ucinać głowy to ucinają, otwarcie prezentują swój program. Nic dziwnego, że mają coraz więcej konwertytów, mających dość fałszu i dwulicowości. Lewactwo tego nie rozumie i nie może pojąć, czemu ludzie wolą islam od degeneracji, którą proponują.  
Zauważcie, że gender nie protestuje przeciw takim wypowiedziom. No kto tam zaprotestował? Hartman? Środa? Szczuka? Nowicka? Mówię o zdecydowanym proteście, że nie ma zgody na żaden szariat i niech spadają.

Z neta:

Kod:
Dlaczego muzułmanie nie emigrują do innych islamskich państw nawet tych bogatych i bardzo bogatych posiadających ropę naftową? Proste. Zgodnie z tradycją i prawem spisanym w tzw. "Karcie 'Umara" to innowiercy mają obowiązek utrzymywać muzułmanów na ziemiach podbitych przez nich, to innowiercy mają płacić specjalne upokarzające podatki - dżizja ( w tym podatek od ziemi, bo cała ziemia jest własnością Allaha - czyli współcześnie podatek katastralny), to innowiercy mają zapewnić i finansować gościnę podróżującego muzułmanina, to innowiercy mają obowiązek dostosować się do islamskiego prawa i to innowiercy mają być na każdym kroku upokarzani i z pokorą muszą upokorzenie znosić - tak jak ma to miejsce w UE. Dlatego muzułmanie emigrują do Europy a nie do bogatych państw muzułmańskich - bo życie na koszt muzułmanina jest niemoralne natomiast korzystanie z pracy i majątku innowiercy jest ich prawem. Druga kwestia to podstępna kłamliwa islamizacja poprzez stopniowe zwiększanie ilości muzułmanów, aby w nadarzającej się chwili krwawo przejąć władze i ustanowić Islam i Szariat. Zasada jest taka, tam gdzie już stanęła stopa muzułmanów to już jest kraj islamski. Polska jest krajem islamskim według islamistów, bo w Polsce już jest pełno islamistów i mają meczety. Nas nazywają "niewiernymi psami ".
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
Teologia muzułmańska podzieliła cały świat na dwie strefy:
„ziemie islamu” (dar al-islam)
oraz „ziemie walki o islam” (dar al-harb).

Witajcie więc w Dar-al-harb Uśmiech
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz


Zna ktoś? Wyjątkowo oślizły typ. Czytaliście jego książki? Pozer, obrońca islamu, dezinformator, albo po prostu niezbyt rozgarnięty facet. Wbrew faktom ukuwa takie stwierdzenia jak to, że okaleczanie genitaliów dziewczynek nie jest problemem islamu, tylko Afryki (swoją drogą niezły przejaw rasizmu z jego strony). Mistrz w wykorzystywaniu politycznej poprawności na własny użytek.

Dlaczego mam wrażenie, że gdyby w szkole uczono na czym polega praca naukowca i jak przebiega rozwój nauki, tacy ludzie byliby wyśmiewani?
Odpowiedz
Cytat:Te relikwie ochronią polskich kierowców przed terrorystami! I ty możesz je posiadać!
Każdy może otrzymać obrazek z relikwią „ex indumentis”, czyli cząstką z ubrań bł. Zbigniewa Strzałkowskiego i bł. Michała Tomaszka – wyniesionych na ołtarze już 5 grudnia 2015 r.    
Drodzy kierowcy ciężarówek i nie tylko, jeżdżący po Europie i po całym świecie! Zapraszamy Was do duchowej akcji: „Kierowcy jeżdżą razem z Męczennikami z Pariacoto” To zaproszenie Błogosławionych Męczenników do opieki nad waszą pracą!

http://www.fronda.pl/a/te-relikwie-ochro...84163.html
+++++++++++++++
To usakralniona perfidia. Na ofierze kierowcy który zginał z rąk terrorysty w Berlinie urządza się ogłupianie w celu zgarnięcia mamony.
To naprawdę obrzydliwe! Toż to jawne usakralnione skurwen-syństwo! Zarabiać na naiwności ludzi, którzy uwierzą (już wierzą!) w czary, gusła, zabobony.
1050 lat wiary w cud
Biedny naród – ciemny lud!
Religia jest obrazą godności człowieka! I dlatego olewam punktację_reputację.
Odpowiedz
El Commediante napisał(a):

Zna ktoś? Wyjątkowo oślizły typ. Czytaliście jego książki? Pozer, obrońca islamu, dezinformator, albo po prostu niezbyt rozgarnięty facet. Wbrew faktom ukuwa takie stwierdzenia jak to, że okaleczanie genitaliów dziewczynek nie jest problemem islamu, tylko Afryki (swoją drogą niezły przejaw rasizmu z jego strony). Mistrz w wykorzystywaniu politycznej poprawności na własny użytek.

Dlaczego mam wrażenie, że gdyby w szkole uczono na czym polega praca naukowca i jak przebiega rozwój nauki, tacy ludzie byliby wyśmiewani?
Z tym obrzezaniem to nie jest taka prosta sprawa. Islam nakazuje obrzezanie, ale mężczyzn, i to jest w Koranie.
O obrzezaniu kobiet są dwa Hadisy, tzw. słabe, trudno się jednak doszukać w nich wyraźnego nakazu. Koptowie również obrzezają dziewczynki, a muzułmanami nie są.
Ale żeby nie było tak prosto - czy fakt, że doktryna islamu nie nakazuje obrzezania dziewczynek od razu świadczy o tym, że świat islamu nie ma z tym problemu?
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction: 
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com 
Odpowiedz
Problemem jest zniszczenie religii w całości, ale czy da się to zniszczyć chociażby w Polsce? Islam to tylko jeden z kawałków tego samego. To taki monstrum któremu można odrąbić jedną głowę, ale wyrośnie 3...
Niestety to islam nam dobrze pokazuje to co było 200 lat temu w Chrześciaństwie. I widząc tylko jeden problem, to nie widzimy już problem w całaści.
Odpowiedz
Cytat:Słowacja jest jedynym krajem Unii Europejskiej, w którym nie ma meczetu[3]. Wyznawcy islamu zbierają się na modły w domach prywatnych[4]. Najbardziej aktywną organizacją skupiającą słowackich muzułmanów jest Islamská nadácia na Slovensku, którą kieruje pochodzący z Syrii Mohamad Safwan Hasna[5]. W 2000 burmistrz Bratysławy Andrej Ďurkovský sprzeciwił się próbom utworzenia ośrodka kultury islamskiej w tym mieście. W 2015, w czasie kryzysu imigracyjnego, Słowacja zgodziła się przyjąć 200 uchodźców wyznania chrześcijańskiego, ale odmówiła przyjęcia uchodźców muzułmańskich, motywując to brakiem miejsc modlitwy, co utrudniłoby integrację uchodźców ze społeczeństwem słowackim[6].

https://pl.wikipedia.org/wiki/Islam_na_S%C5%82owacji


Cytat:Islam w najbliższym czasie bez szans na status oficjalnej religii na Słowacji - tak zdecydował słowacki parlament. Reuters pisze, że to kolejny przejaw rosnących antymuzułmańskich nastrojów w Unii Europejskiej.

Słowacja od początku sprzeciwiała się przyjmowaniu migrantów, którzy zaczęli masowo docierać do Europy w 2015 roku. Premier Robert Fico oświadczył nawet, że na Słowacji nie ma miejsca dla islamu.

W środę słowacki parlament przegłosował ustawę, w której zdecydowano, że religia musi mieć co najmniej 50 tys. wyznawców - nie, jak dotychczas, 20 tys. - by dostawać dotacje państwowe i móc prowadzić własne szkoły. Zmianę w prawie zaproponowała nacjonalistyczna i eurosceptyczna Słowacka Partia Narodowa (SNS).

Ani jednego meczetu

Przeforsowanie ustawy w parlamencie oznacza, że znacznie trudniej będzie zarejestrować islam jako oficjalną religię. Zgodnie z ostatnim spisem ludności na Słowacji mieszka 2 tys. muzułmanów. Islamska Fundacja na Słowacji szacuje jednak liczbę muzułmanów na 5 tys. osób. Na Słowacji nie ma ani jednego meczetu, wierni modlą się w domach.

"Islamizacja zaczęła się od kebaba"

Słowacka Partia Narodowa przekonuje, że nowe prawo ma zapobiec rejestracji różnych Kościołów, np. satyrycznego Kościoła Latającego Potwora Spaghetti, ale nie jest tajemnicą, że głównym celem pomysłodawców było zablokowanie islamu.


Danko wezwał do wprowadzenia kolejnych zakazów. Dotyczyłyby rejestracji islamu, noszenia burek w przestrzeni publicznej oraz budowy meczetów i minaretów. Nowe prawo przeszło w parlamencie większością dwóch trzecich głosów, co oznacza, że propozycja pogodziła interesy partii rządzącej i opozycji.

Konflikt migracyjny

Na Słowacji mieszka 5,4 mln osób. 62 proc. deklaruje przynależność do Kościoła katolickiego.
(http://www.tvn24.pl)

Słowacja leje miód na moje serce.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
Naszła mnie ostatnio taka refleksja, że Islam to najbardziej prześladowana religia na świecie. Nienawidzi się ludzi tylko za to, że są muzułmanami, czyli de facto kochają Boga.
Gdy patrzę jak Polacy traktują Muzułmanów to chce mi się płakać i wstyd mi za mój naród.

Gdybyśmy tak samo traktowali żydów jak traktujemy muzułmanów to mielibyśmy srogo pociśnięte na świecie, jeszcze gorzej niż mamy teraz. A to co zrobiono z Mamedem Chalidowem to już jest zwyczajna hańba dla naszego kraju. Podejrzewam, że normalny Arab na ulicy dzisiaj raczej na pewno obskoczy wpierdol - za nic - totalnie za nic.

Ktoś powie - bo islam to nie jest religia miłości, a ja wtedy zapytam : czy jakakolwiek religia jest? Wszystkie religie w swojej eschatologii mają zapisaną walkę dobra ze złem i mordowanie ludzi. Zło musi zostać pokonane mieczem we wszystkich religiach świata, np. Bóg zaczął od potopu. Nie inaczej jest w islamie, ale praktycznie żaden muzułmanin nie pała żądzą mordowania nikogo. Owszem są jacyś psychopaci z ISIL, którzy mordowaliby wszystko co się rusza, ale oni nienawidzą nawet Iranu i innych państw islamskich. Iran np. - muzułmański kraj - od kilkuset lat nie zaatakował nikogo. A Stany Zjednoczone?

Trudno się dziwić, że świat muzułmański się wkurza na zachód skoro ten zachód ciągle ich bombarduje.
Co prawda nie jestem muzułmaninem, nawet nie jest mi blisko, ale często kręcę głową na tę nagonkę i zadaję sobie pytanie : czy kiedykolwiek Islam zrobił coś złego Polsce? Przez 1.5 tyś lat nic złego, nawet proponowali nam spółkę w rządzeniu Europą. Odmówiliśmy i spuściliśmy im łomot.
A czy zachód zrobił coś złego Polsce ... niemal za każdym razem, gdy tylko mógł. To może inne pytanie : Czy zachód pomógł choć raz Polsce ? Nigdy, kurwa mać ... nigdy. Tak jakby sobie postawili to za punkt honoru. Np. w 1920 bolszewia zalałaby całą Europę, gdyby przeszła Polskę. I co? Ktoś pomógł poza Węgrami, którzy szmuglowali nam naboje? Nikt, pomimo, że groziło im to własną zgubą.

Ta nasza cała cywilizacja zachodu w której jesteśmy, a co niektórzy z nas są z tego dumni, to po prostu niewola babilońska Słowian ... trwająca już ponad 1000 lat (co najmniej od chrztu Polski). Klękanie i posłuszeństwo przed zachodem, który robi z nas mięso armatnie.
W 1939 roku Polska gotowa była poświęcić własne życie, poświęcić wszystko tylko po to, żeby ochronić interesy Anglii i Francji. Nie chcę być chamski i wulgarny, ale zachód nie raz już nas w..ł. Na koniec sprzedał nas zwyczajnie Sowietom, jak dziwkę w burdelu.

Odpierdolcie się proszę od muzułmanów - szanujmy ich jak braci. Oni nie będą tu zapewne zrzucać bomb bo wiedzą, że to nie w Polsce znajduje się oko Saurona i kraina Mordoru.
Są oczywiście problemy kulturowe ... jak np. z cyganami czy żydami, ale generalnie nic nam nie zrobili i tylko dlatego, że zachodnie media mówią nam, że Islam jest zły niekoniecznie musimy wszystko tak łykać.

Przez setki lat żyli na tych ziemiach muzułmanie i nikomu nie sprawiali problemów.

Owszem Islam generalnie jest groźny dla aktualnego porządku na świecie, ale jest to broń obusieczna, równie dobrze muzułmanie mogą nam też uratować kiedyś dupę, gdy nas Niemcy znów zaatakują próbując zaanektować Śląsk, albo Rosja.
Islam może być wspaniałą bronią Polski pewnego dnia. Nie róbmy sobie wrogów z ludzi, którzy mają honor, mają zasady, mają kodeks, brzydzą się kłamstwa, moją przykazane czynić dobro na świecie i niszczyć zło.

A że ich kobiety noszą burki ... o Jezus Maria ... straszne.

Widziałem takie statystyki są, że ze wszystkich ataków terrorystycznych na świecie tylko 7 na 1000 jest islamskich. Myślę, że przede wszystkim to kraje islamskie doświadczają terroryzmu ze strony zachodu. Oby to się nie działo polskimi rękami.
A czy jestem za przyjęciem muzułmanów do Polski? NIE -jestem przeciwny. Dlatego, że nikt nie powinien nam siłą niczego narzucać, a już na pewno nie Unia Europejska. Jestem tylko za tym, żeby być życzliwym do każdego prawego człowieka, a takich w Islamie nie brakuje.

Czy chciałbym, żeby Islam zalał Polskę? Mój Boźe - Nie. Ale jeszcze bardziej nie chciałbym się zhańbić atakiem i agresją na szlachetną istotę, czy to żyda czy chrześcijanina czy muzułmanina itd. Wiem, że ludzie się tak zachowują bo kochają Polskę i boją się Islamu, ale to nie Islam kontroluje 95% polskich mediów i mówi nam co mamy myśleć.

To nie w islamie jest problem, tylko w tym, że jesteśmy skolonizowani przez zachód i nie możemy stanowić o samych sobie. Jedyne co możemy zrobić to być życzliwym do dobrych, szlachetnych ludzi (np. też takich z Islamu) i nie łykać propagandy zachodniej Europy i USA, którzy chcieliby nieugięcie zwalczać Islam polskimi rękami, do ostatniej kropli krwi ... ostatniego polskiego żołnierza.

Nie dajmy się w to wciągnąć i nie dajmy sobie odebrać naszej polskiej tolerancji, dobroci i szlachetności, z której słyneliśmy - bo tylko to nas odróżnia od tej babilońskiej, zdradzieckiej kurwy, którą jest zachodnia Europa, która w sumie to Słowianami, takimi jak my, gardzi i pomiata od tysiąca lat.
Odpowiedz
Groch z kapustą w Twoim poście.
Choć z kilkoma rzeczami napisanymi przez Ciebie w tym poście mogę się zgodzić, to:

1.

Cytat:Są oczywiście problemy kulturowe ... jak np. z cyganami czy żydami, ale generalnie nic nam nie zrobili i tylko dlatego, że zachodnie media mówią nam, że Islam jest zły niekoniecznie musimy wszystko tak łykać.

Cyganie (a właściwie Romowie) i Żydzi - piszemy wielką literą.

2.

Cytat:Owszem Islam generalnie jest groźny dla aktualnego porządku na świecie, ale jest to broń obusieczna, równie dobrze muzułmanie mogą nam też uratować kiedyś dupę, gdy nas Niemcy znów zaatakują próbując zaanektować Śląsk, albo Rosja.

Jeśli nie jesteś Ślązakiem, to bądź ostrożny w wypowiadaniu się na temat Śląska. Może nie stać Ci wiedzy na temat historii Śląska oraz narodu śląskiego.

3.

Cytat:A że ich kobiety noszą burki ... o Jezus Maria ... straszne.


Ich kobiety - to kobiety są czyjeś? Polki albo katoliczki lub ateistki to Twoje kobiety?
Co do burki - pochodź sobie rok, dzień w dzień, a potem dopiero bierz się za ocenianie, czy to jest straszne.

4. Daruj sobie, proszę, wulgaryzmy, bo do tej sieczki, którą wstawiłeś, dodają jeszcze element chamstwa.
Jeśli zabraknie ci argumentów - nazwij mnie kłamczynią i napisz, że łżę.
Odpowiedz
znaLezczyni napisał(a): Cyganie (a właściwie Romowie) i Żydzi - piszemy wielką literą.

Witaj,

jak już kogoś poprawiasz w tak ostentacyjny sposób, to upewnij się, że masz rację - "cygan" w znaczeniu romskiego włóczęgi piszemy małą literą, a "żyd" w znaczeniu wyznawcy judaizmu też piszemy małą literą.



znaLezczyni napisał(a):Jeśli nie jesteś Ślązakiem, to bądź ostrożny w wypowiadaniu się na temat Śląska. Może nie stać Ci wiedzy na temat historii Śląska oraz narodu śląskiego.

Najnowsze badania genetyczne wykazały, że wszystkie tereny dzisiejszych Niemiec licząc od Polski aż do Łaby należały pierwotnie do Słowian. To, że na Śląsku mieszka dużo Niemców, którym się marzy autonomia po to, żeby się na końcu przyłączyć do Niemiec - to już inna opowieść, zresztą zapewne dostają na to olbrzymie pieniądze, żeby krzyczeć głośno o dumnym "narodzie śląskim", bo raczej do Polaków na Śląsku nie przemówi twierdzenie, że są Niemcami. Trzeba to zrobić sprytniej ... a Ty wyraźnie to kupiłaś.

3.

znaLezczyni napisał(a):Ich kobiety - to kobiety są czyjeś? Polki albo katoliczki lub ateistki to Twoje kobiety?
Co do burki - pochodź sobie rok, dzień w dzień, a potem dopiero bierz się za ocenianie, czy to jest straszne.

Jakbyś chodziła z gołymi, obwisłymi piersiami całe życie w amazońskim buszu to pewnie wizja ucywilizowania się i noszenia biustonosza wydawałaby Ci się straszna.
Moja babcia nosiła chustę na głowie całe życie, gdy szła do ludzi i nie narzekała.

znaLezczyni napisał(a):4. Daruj sobie, proszę, wulgaryzmy, bo do tej sieczki, którą wstawiłeś, dodają jeszcze element chamstwa.


Jakbyś mnie znała to byś wiedziała, że używam ich tylko tam, gdzie są potrzebne. Tu są potrzebne. Jako kobieta tego nie rozumiesz, ale post skierowany jest do agresywnych mężczyzn (a nie łagodnych kobiet), którzy piszą o "sraniu na meczet" a czasami nawet atakują niewinnych przechodniów jeśli są to muzułmanie. Mówię do moich polskich braci i mówię tak, żeby zrozumieli.

Nic Ci do tego droga dziewczyno. Zwróciłaś mi na wiele rzeczy uwagę to ja Tobie zwrócę na jedną : jeśli możesz postaraj się pisać następne posty bez poczucia wyższości nad innymi i zbędnej arogancji. Będzie się przyjemniej rozmawiało.

Pozdrawiam
Odpowiedz
Generalnie minus za seksizm.
A teraz do konkretów:

1.

Cytat:
Cytat:znaLezczyni napisał(a): Cyganie (a właściwie Romowie) i Żydzi - piszemy wielką literą.

Witaj,

jak już kogoś poprawiasz w tak ostentacyjny sposób, to upewnij się, że masz rację - "cygan" w znaczeniu romskiego włóczęgi piszemy małą literą, a "żyd" w znaczeniu wyznawcy judaizmu też piszemy małą literą.

Jak już kogoś poprawiasz, poprawiając jego niepoprawne Twoim zdaniem poprawianie, upewnij się, proszę, że masz rację.

https://sjp.pwn.pl/slowniki/cygan.html
https://sjp.pwn.pl/szukaj/%C5%BByd.html

Możesz teraz wmawiać, że miałeś na myśli włóczykijów nie Romów, ale wtedy Twoja wcześniejsza wypowiedź traci sens - zauważasz to?

2.


Cytat:Najnowsze badania genetyczne wykazały, że wszystkie tereny dzisiejszych Niemiec licząc od Polski aż do Łaby należały pierwotnie do Słowian. To, że na Śląsku mieszka dużo Niemców, którym się marzy autonomia po to, żeby się na końcu przyłączyć do Niemiec - to już inna opowieść, zresztą zapewne dostają na to olbrzymie pieniądze, żeby krzyczeć głośno o dumnym "narodzie śląskim", bo raczej do Polaków na Śląsku nie przemówi twierdzenie, że są Niemcami. Trzeba to zrobić sprytniej ... a Ty wyraźnie to kupiłaś.


Jestem Ślązaczką i znam dobrze historię (trudną historię, poplątane korzenie) Śląska. Jestem małą cząstką narodu śląskiego. Nie wycieraj więc sobie niczego Śląskiem, proszę. Widzę, że lubisz czuć się posiadaczem - masz może jakieś kobiety, piszesz o odebraniu (Tobie?) Śląska. Lubisz nadawać właściciela bytom. Kto jest Twoim właścicielem?

3.


Cytat:Jakbyś chodziła z gołymi, obwisłymi piersiami całe życie amazońskim buszu to pewnie wizja ucywilizowania się i noszenia biustonosza wydawałaby Ci się straszna.
Moja babcia nosiła chustę na głowie całe życie, gdy szła do ludzi i nie narzekała.


To kontynuuj tradycję babci, chodź w chustce i nie narzekaj. Nie mów za to kobietom, w czym mają chodzić, bo nic ci do tego, co noszą - ani jak się czują.
Gdybyś gdziekolwiek w jakimkolwiek buszu chodził z obwisłym penisem na wierzchu, wizja majtek wydawałaby Ci się straszna? Tak sądzisz? To pochodź sobie trochę z penisem na wolności bezodzieżowej i zobacz, czy to przystaje do naszych realiów. Jeśli nie - po co o tym wspominać i gdybać, co by się czuło z uwolnionym penisem?
Zauważyłam, że gdybanie to Twoja specjalność - cóż, bywa. Gorzej jak ktoś takie gdybanie traktuje poważnie, co zdajesz się czynić.

4.


Cytat:Jakbyś mnie znała to byś wiedziała, że używam ich tylko tam, gdzie są potrzebne. Tu są potrzebne. Jako kobieta tego nie rozumiesz, ale post skierowany jest do agresywnych mężczyzn (a nie łagodnych kobiet), którzy piszą o "sraniu na meczet" a czasami nawet atakują niewinnych przechodniów jeśli są to muzułmanie. Mówię do moich polskich braci i mówię tak, żeby zrozumieli.

Ta, są bardzo potrzebne. Jak nie walniesz jakimś pierdolnięciem, kurwą albo chujem, to Twoi polscy bracia nie zrozumieją Cię. Do twardych mężczyzn trzeba po męsku, cóż jako biedna, słaba, głupia (?) kobieta tego nie zrozumiem, ale bez jakiegoś polskiego fucka ani rusz, jeśli ma się do męskich mózgów trafić.
Nie zauważasz, że w tej wypowiedzi obrażasz zarówno kobiety, jak i mężczyzn?
I co znaczy, że piszesz do braci, skoro forum jest dla obu płci?

5.


Cytat:Nic Ci do tego droga dziewczyno. Zwróciłaś mi na wiele rzeczy uwagę to ja Tobie zwrócę na jedną : jeśli możesz postaraj się pisać następne posty bez poczucia wyższości nad innymi i zbędnej arogancji. Będzie się przyjemniej rozmawiało.

Chłopcze: pisałam w odpowiedzi na Twój post, więc co najwyżej można mówić o poczuciu wyższości nad Tobą, nie innymi.
Zarzucasz komuś powyższe, samemu traktując mnie (i inne kobiety) protekcjonalnie. To się nazywa hipokryzja.
Co do przyjemności: poszukaj sobie kogoś innego.
Jeśli zabraknie ci argumentów - nazwij mnie kłamczynią i napisz, że łżę.
Odpowiedz
matsuka napisał(a): Naszła mnie ostatnio taka refleksja, że Islam to najbardziej prześladowana religia na świecie. Nienawidzi się ludzi tylko za to, że są muzułmanami, czyli de facto kochają Boga.
Gdy patrzę jak Polacy traktują Muzułmanów to chce mi się płakać i wstyd mi za mój naród.
Jak zwykle mieszasz pojęcia. Nie ma znaku równości między "nienawidzi" a "prześladuje", w tym samym sensie narodowi socjaliści / hitlerowcy / Niemcy podczas Drugiej Dojny Światowej byliby najbardziej prześladowanym narodem. Nikt nie nienawidzi muzułmanów tylko za to, że "de facto kochają Boga", ale za to, że to są tacy "kochający Boga inaczej". Jest wiele kultów i religii kochających Boga, ale bez potrzeby likwidacji fizycznej tych, co go nie kochają dostatecznie mocno (wiem, nie dotyczy to całej społeczności, ale mimo to właśnie to jest powodem nr. 1). I nie ma też znaku równości między "w Polsce mają przechlapane" a "na świecie mają przechlapane".

Cytat:Gdybyśmy tak samo traktowali żydów jak traktujemy muzułmanów to mielibyśmy srogo pociśnięte na świecie, jeszcze gorzej niż mamy teraz.
Za to gdyby Polska zaprosiła muzułmanów, to, panie, wreszcie dostalibyśmy zasłużone uznanie, Zydzi przyznali się do prowokacji w Jedwabnem a na końcu dostalibyśmy akces do G8.

Cytat:A to co zrobiono z Mamedem Chalidowem to już jest zwyczajna hańba dla naszego kraju.
A co takiego okropnego mu się przytrafiło? Odwalił najgorszą walkę w karierze i został potraktowany tak samo, jak katolik Gołota.

Cytat:Ktoś powie - bo islam to nie jest religia miłości
Nie, Islam to religia pokoju.

Cytat:Nie inaczej jest w islamie, ale praktycznie żaden muzułmanin nie pała żądzą mordowania nikogo.
O ilości można się spierać, ale "praktycznie żaden" jest tak samo kłamliwe, jak "praktycznie każdy". Istnieje znacząca grupa w Islamie gotowa do mordowania, umotywowana w znaczącym stopniu przez religię. Nie ma co tego zakłamywać.

Cytat:Owszem są jacyś psychopaci z ISIL, którzy mordowaliby wszystko co się rusza, ale oni nienawidzą nawet Iranu i innych państw islamskich.
Wreszcie coś rozsądnego odkryłem w tym poście. Ale nawet to należy uściślić. ISIS, czy jak ich tam zwać, mordują innych muzułmanów z dokładnie tych samych pobudek, z jakich mordują chrześcijan czy Jazydów: bo tamci nie kochają Boga wystarczająco, poprawnie lub tak mocno, jak według nich powinni.

Cytat:Iran np. - muzułmański kraj - od kilkuset lat nie zaatakował nikogo. A Stany Zjednoczone?
Biją murzynów, wiemy.

Cytat:Trudno się dziwić, że świat muzułmański się wkurza na zachód skoro ten zachód ciągle ich bombarduje.
Nie "ich" tylko niektórych z nich. Nie słyszałem, żeby ostatnio spadały bomby na Riad lub na Casablancę.

Cytat:Co prawda nie jestem muzułmaninem, nawet nie jest mi blisko, ale często kręcę głową na tę nagonkę i zadaję sobie pytanie : czy kiedykolwiek Islam zrobił coś złego Polsce?
Mieliśmy kiedyś wspólną granicę z Islamem. Docierali do Krakowa, pustoszyli Podole, ot takie tam normalne historie. Tylko z tym jasyrem to już była przesada. Faktem jest też jednak, że zdarzały się epizody pomocy, czy to pod Grunwaldem, czy to w czasie Potopu. Nie bez powodu Tatarzy i ich potomkowie do dziś stanowią część polskiego społeczeństwa.

Cytat:Przez 1.5 tyś lat nic złego, nawet proponowali nam spółkę w rządzeniu Europą. Odmówiliśmy i spuściliśmy im łomot.
No fakt, decyzja o Odsieczy Wiedeńskiej - moim skromnym zdaniem - była jedną z najgłupszych geopolitycznych decyzji w historii Polski.

Resztę sobie daruję, ale jeszcze do jednego się odniosę:

Cytat:jak już kogoś poprawiasz w tak ostentacyjny sposób, to upewnij się, że masz rację - "cygan" w znaczeniu romskiego włóczęgi piszemy małą literą, a "żyd" w znaczeniu wyznawcy judaizmu też piszemy małą literą.

"islam" piszemy małą literą. Co do "Cygan" i "Żyd" to jednak pisownia małoliterowa jest wyjątkiem i stosuje się raczej w tekstach typu "ty cyganie", "ty żydzie".
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
O, matsuka nam się dekonspiruje pomału jako skórogłowy troglodyta. Leci minus za Ślązaków, za Cyganów, za Żydów, za ogólną arogancję i chamstwo wobec kobiety, a także za podszywanie się pod Polaka, bo Polacy, chłopcze-skórogłowcze, są i zawsze byli tolerancyjni wobec mniejszości. Ty, chamie, narodowości nie posiadasz, a bratem to ja ci jestem chyba w mokrych twoich snach, w których treści jakoś nie mam ochoty wnikać.

Ad Moderatiam: jestem tylko słabym człowiekiem i czasami tracę nerwy.
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always
- Mike Wyzgowski & Sagisu Shiro
Odpowiedz
znaLezczyni napisał(a): Generalnie minus za seksizm.
A teraz do konkretów:

Tak jak zboczona osoba w każdym rysunku, w każdej kresce widzi akty seksualne, tak nawiedzona feministka w każdej normalnej, neutralnej albo nawet życzliwej wypowiedzi ujrzy akt seksizmu.

Mam nadzieję, że nią nie jesteś, a teraz do konkretów.

znaLezczyni napisał(a):Możesz teraz wmawiać, że miałeś na myśli włóczykijów nie Romów, ale wtedy Twoja wcześniejsza wypowiedź traci sens - zauważasz to?
Nie zauważam tego. Miałem na myśli żydów jako wyznawców judaizmu i cyganów po prostu - w potocznym znaczeniu złodziejaszka, włóczykija (co prawda romskiego pochodzenia, ale jednak).
Nie jestem osobą nieomylną i potrafię się przyznać do błędu, ale tutaj nie mam do czego. Myślę, że to Ty nie potrafisz się przyznać do tego, że nieprawidłowo poprawiasz ludzi. Przełknij to jakoś i daj już sobie spokój.


znaLezczyni napisał(a):Jestem Ślązaczką i znam dobrze historię (trudną historię, poplątane korzenie) Śląska. Jestem małą cząstką narodu śląskiego. Nie wycieraj więc sobie niczego Śląskiem, proszę. Widzę, że lubisz czuć się posiadaczem - masz może jakieś kobiety, piszesz o odebraniu (Tobie?) Śląska. Lubisz nadawać właściciela bytom. Kto jest Twoim właścicielem?

Nie rozumiesz podstawowych prawideł świata, ale cieszę się, że walczysz o wolność. Może odetnij swoje palce u dłoni, zapewnij im autonomię, żeby nie czuły się zniewolone przynależnością do tego organizmu, który im dyktuje co i kiedy mają robić.

Może wtedy nabierzesz świadomości tego, że wszyscy jesteśmy cząstką czegoś większego i wszyscy do czegoś przynależymy.



znaLezczyny napisał(a):To kontynuuj tradycję babci, chodź w chustce i nie narzekaj. Nie mów za to kobietom, w czym mają chodzić, bo nic ci do tego, co noszą - ani jak się czują.
Gdybyś gdziekolwiek w jakimkolwiek buszu chodził z obwisłym penisem na wierzchu, wizja majtek wydawałaby Ci się straszna? Tak sądzisz? To pochodź sobie trochę z penisem na wolności bezodzieżowej i zobacz, czy to przystaje do naszych realiów. Jeśli nie - po co o tym wspominać i gdybać, co by się czuło z uwolnionym penisem?
Zauważyłam, że gdybanie to Twoja specjalność - cóż, bywa. Gorzej jak ktoś takie gdybanie traktuje poważnie, co zdajesz się czynić.

Nie rozumiesz prostych analogii, to trochę rozczarowujące. Jakbyś chciała chodzi nago po ulicy to też nic mi do tego? Dziewczyno, proszę Cię.

znaLezczyni napisał(a):Ta, są bardzo potrzebne. Jak nie walniesz jakimś pierdolnięciem, kurwą albo chujem, to Twoi polscy bracia nie zrozumieją Cię. Do twardych mężczyzn trzeba po męsku, cóż jako biedna, słaba, głupia (?) kobieta tego nie zrozumiem, ale bez jakiegoś polskiego fucka ani rusz, jeśli ma się do męskich mózgów trafić.
Nie zauważasz, że w tej wypowiedzi obrażasz zarówno kobiety, jak i mężczyzn?
I co znaczy, że piszesz do braci, skoro forum jest dla obu płci?

Na prawie 180 postów, które napisałem znajdziesz może 3, góra 5, gdzie rzuciłem mięsem. Nie wiem czy zauważyłaś to jest specjalny wątek dla ludzi, którzy chcą zwalczać Islam. W pewnym sensie dla wojowników, przynajmniej w duchowym znaczeniu.

Przestań wszystko traktować przez pryzmat feminizmu i płciowości. Zaakceptuj może to, że jesteś kobietą (nie ma w tym nic złego) i jako kobieta jesteś po prostu inna niż mężczyzna, może lepsza, ale na pewno inna.

Podam Tobie piękny przykład dzięki któremu to zrozumiesz :

Jeśli mężczyzna zdradzi swoją żonę to jest to przykre, ale w pewnym sensie dywersyfikuje swoje geny, nie naraża swojej żony na wychowywanie nieswojego dziecka.
Ale jeśli kobieta zdradzi męża - to naraża go na to, że będzie wychowywał nieswoje dziecko, nie przekaże swoich genów, a całe swoje życie i energię użyje by dać jak najlepszy start dziecku z cudzymi genami.
Kobiet zdradzając męża może zabić genetycznie setki wcześniejszych pokoleń ludzi - jest to zbrodnia niewyobrażalna i podłość.

Ten przykład pokazuje, że kobiety i mężczyźni są różni i różne traktowanie zdrad dokonanych przez kobiety i mężczyzn nie wynika z męskiej dominacji lecz z praw natury.
Z kolei jest też w odwrotną stronę. Za gwałt mężczyzny na kobiecie należy się śmierć a za gwałt kobiety na mężczyźnie na pewno nie.

Jeśli Twój feminizm nie uznaje różnic między kobietami i mężczyznami to równie dobrze może nie uznawać, że 2+2 = 4 i jest przykre, że zużywasz na to swoją cenną energię.



znaLezczyni napisał(a):Chłopcze: pisałam w odpowiedzi na Twój post, więc co najwyżej można mówić o poczuciu wyższości nad Tobą, nie innymi.

Po pierwsze przyznajesz się do arogancji i poczucia wyższości, to dobrze. Właśnie zdjęłaś burkę z twarzy i pokazałaś kim jesteś.

znaLezczyni napisał(a):Zarzucasz komuś powyższe, samemu traktując mnie (i inne kobiety) protekcjonalnie. To się nazywa hipokryzja.

Boże, tu też wepchnęłaś feminizm? Czy jest może jakiś post w którym nic nie mówisz o nierównym traktowaniu kobiet i mężczyzn? Chętnie przeczytam jak znajdę.

znaLezczyni napisał(a):Co do przyjemności: poszukaj sobie kogoś innego. Nie piszę na forum, żeby komuś przyjemność zrobić.

To może chociaż wysil się na elementarną życzliwość i uprzejmość, bez okazywania innym jak bardzo czujesz się od nich mądrzejsza, dodałbym nawet do tego "kulturę osobistą" gdybym sam wcześniej nie przeklinał. Jednak nigdy w żaden wulgarny sposób nie atakuję nikogo personalnie.


Bart04 napisał(a):Jest wiele kultów i religii kochających Boga, ale bez potrzeby likwidacji fizycznej tych, co go nie kochają dostatecznie mocno


Nie ma żadnej takiej. Nawet w Twoim chrześcijaństwie Jezus powróci i zabije wszystkich, którzy mu się sprzeciwiają, spali ich w ogniu, a Bóg ich skaże na wieczne cierpienia w piekle.
W Hinduizmie przyjdzie Kalkin i zrobi to samo
W Buddyźmie przyjdzie Maitreya i zrobi to samo
W Judaiźmie przyjdzie Mesjasz i zrobi to samo
W Islamie przyjdą Mahdi i Isa (islamski Jezus) i zrobią to samo.

Wszędzie jest tak samo, pora otworzyć oczy Bercie04. Różnica jest taka, że Islam bierze swoją religię poważnie i chce zniszczyć zło, gdy reszta religii ułożyła się ze złem na świecie i robi z nim biznesy.

Bert04 napisał(a):I nie ma też znaku równości między "w Polsce mają przechlapane" a "na świecie mają przechlapane".

Nic złego Polakom nie zrobili a Polacy ich prześladują. To jest hańba, po prostu - żeby atakować prawych, niewinnych ludzi - nie przystoi naszemu narodowi.

Bert04 napisał(a):Za to gdyby Polska zaprosiła muzułmanów, to, panie, wreszcie dostalibyśmy zasłużone uznanie, Zydzi przyznali się do prowokacji w Jedwabnem a na końcu dostalibyśmy akces do G8.

Być może takie panie, które mają "fejm dojebany" https://www.youtube.com/watch?v=KGD9F3WmQls ale tych mi akurat nie żal.
Co do żydów ... może nawet przyznaliby, że odbywał się też holokaust na Polakach. A co do G8 to kto wie, przepowiednie mówią, że Polska zjednoczy się z Islamem i po 3 wojnie światowej utworzy G1 na całym świecie.

Bert04 napisał(a):A co takiego okropnego mu się przytrafiło? Odwalił najgorszą walkę w karierze i został potraktowany tak samo, jak katolik Gołota.

Został potraktowany tak a nie inaczej za to, że jest muzułmaninem, przynajmniej przez 95% hejterów. Wystarczy zresztą zobaczyć komentarze w sieci, żeby wszystko stało się jasne. Dziwi mnie, że próbujesz w ten sposób usprawiedliwić prześladowania religijne.

Bert04 napisał(a):Nie, Islam to religia pokoju.

Gdy następnym razem dopadnie Cię choroba, a układ immunologiczny zacznie wyznawać religię pokoju zamiast zwalczać wirusy, to docenisz Islam, ale będzie za późno.


Bert04 napisał(a):Biją murzynów, wiemy.

Wow, przerażająca śmierć zwyczajnych, niewinnych ludzi, wraz z dziećmi w Afganistanie, Iraku, Libii czy Syrii niewiele dla Ciebie chyba znaczy. Zabolało mnie to i to bardzo.


Bert04 napisał(a):Nie "ich" tylko niektórych z nich. Nie słyszałem, żeby ostatnio spadały bomby na Riad lub na Casablancę.

Więc w czasie II Wojny Światowej nie ginęli Słowianie, tylko niektórzy Słowianie, nie żydzi tylko niektórzy żydzi (bo przecież na Nowy York to bomby nie spadały wtedy). Fatalna argumentacja.


Bert04 napisał(a):No fakt, decyzja o Odsieczy Wiedeńskiej - moim skromnym zdaniem - była jedną z najgłupszych geopolitycznych decyzji w historii Polski.

Moim też. Mądry Polak po szkodzie, ale czy na pewno? Chyba nie.

Bert04 napisał(a):"islam" piszemy małą literą. Co do "Cygan" i "Żyd" to jednak pisownia małoliterowa jest wyjątkiem i stosuje się raczej w tekstach typu "ty cyganie", "ty żydzie".

Stosuję słowo żyd z małej w znaczeniu wyznawcy judaizmu, aby odróżnić go od mieszkańca dzisiejszego państwa Izrael. Co do cyganów to już wyjaśniłem wcześniej - jestem w stanie to wybronić, ale będę w przyszłości stosował z dużej, bo się ludzie obrażają.

ErgoProxy napisał(a): O, matsuka nam się dekonspiruje pomału jako skórogłowy troglodyta. Leci minus za Ślązaków, za Cyganów, za Żydów, za ogólną arogancję i chamstwo wobec kobiety, a także za podszywanie się pod Polaka, bo Polacy, chłopcze-skórogłowcze, są i zawsze byli tolerancyjni wobec mniejszości. Ty, chamie, narodowości nie posiadasz, a bratem to ja ci jestem chyba w mokrych twoich snach, w których treści jakoś nie mam ochoty wnikać.

Ad Moderatiam: jestem tylko słabym człowiekiem i czasami tracę nerwy.

Życzę Tobie po prostu powrotu do zdrowia. Szczerze, naprawdę. Cokolwiek Tobie zrobiłem mam nadzieję, że kiedyś mi wybaczysz. Kuruj się chłopaku.
Odpowiedz
matsuka napisał(a): Nie ma żadnej takiej. Nawet w Twoim chrześcijaństwie Jezus powróci i zabije wszystkich, którzy mu się sprzeciwiają, spali ich w ogniu, a Bóg ich skaże na wieczne cierpienia w piekle.
W Hinduizmie przyjdzie Kalkin i zrobi to samo
W Buddyźmie przyjdzie Maitreya i zrobi to samo
W Judaiźmie przyjdzie Mesjasz i zrobi to samo
W Islamie przyjdą Mahdi i  Isa (islamski Jezus) i zrobią to samo.

Wszędzie jest tak samo, pora otworzyć oczy Bercie04. Różnica jest taka, że Islam bierze swoją religię poważnie i chce zniszczyć zło, gdy reszta religii ułożyła się ze złem na świecie i robi z nim biznesy.

Pomijając teraz rażące nieścisłości w powyższym uogólnieniu, we wszystkich powyższych przykładach to Bóg / bóstwo / istota nadprzyrodzona schodzi na Ziemię i oddziela owce i kozy i tak dalej. W islamie to muzułmanie mają "posprzątać" świat. "Religia pokoju" to taki eufemizm na to, że islam musi podbić cały świat i przekształcić go w Dār al-Islām. A ja i Ty, drogi matsuko, jeszcze ciągle jesteśmy w Dār al-Ḥarb

Cytat:Nic złego Polakom nie zrobili a Polacy ich prześladują. To jest hańba, po prostu - żeby atakować prawych, niewinnych ludzi - nie przystoi naszemu narodowi.
Masz rację, że to hańba. Nie masz racji, jeżeli stosujesz ten argument w jednym akapicie z "najbardziej prześladowanymi na świecie". To krytykowałem.

Cytat:, przepowiednie mówią, że Polska zjednoczy się z Islamem i po 3 wojnie światowej utworzy G1 na całym świecie.
Jakie Ty przepowiednie czytasz? Wernyhora to nie mógł być.

Cytat:Został potraktowany tak a nie inaczej za to, że jest muzułmaninem, przynajmniej przez 95% hejterów. Wystarczy zresztą zobaczyć komentarze w sieci, żeby wszystko stało się jasne. Dziwi mnie, że próbujesz w ten sposób usprawiedliwić prześladowania religijne.
No przecież piszę, że "dokładnie tak samo jak Gołota". A co, nie czytałeś komentarzy "pobożny katol od goralenvolk"? Nie było hejtu, że modli się o zwycięstwo? Nienawiść religijna w Polsce ma się dobrze, zwłaszcza w internetach.

Cytat:Gdy następnym razem dopadnie Cię choroba, a układ immunologiczny zacznie wyznawać religię pokoju zamiast zwalczać wirusy, to docenisz Islam, ale będzie za późno.
Nie, w organizmie "religia pokoju" ma trochę innego odpowiednika, kod C00-C97 według ICD-10.

Cytat:Wow, przerażająca śmierć zwyczajnych, niewinnych ludzi, wraz z dziećmi w Afganistanie, Iraku, Libii czy Syrii niewiele dla Ciebie chyba znaczy. Zabolało mnie to i to bardzo.
Przyjmij w Twoim bólu, że wredne poczynania Ameryki w niczym nie relatywizują wrednych poczynań muzułmanów. Tak samo jak wredne karykatury Mahometa w niczym nie relatywizują wrednego zamachu na Charlie Hebdo.

Cytat:Więc w czasie II Wojny Światowej nie ginęli Słowianie, tylko niektórzy Słowianie, nie żydzi tylko niektórzy żydzi (bo przecież na Nowy York to bomby nie spadały wtedy). Fatalna argumentacja.
Masz na myśli, że Hitler miał możliwość bombardować Nowy York albo gazować Zydów na Manhattanie?

Donald Trump, owszem, ma możliwość bombardowania Riadu i Casablanki. Powody, dla których tego nie robi, nie wynikają z jakichkolwiek religijnych pobudek. Tak samo jak bombardowania wymienionych przez Ciebie miast państw tylko pośrednio są związane z islamem. A już zwłaszcza Irak, gdzie pozbawiono władzy świecki reżim.

Cytat:Moim też. Mądry Polak po szkodzie, ale czy na pewno? Chyba nie.
No nasz udział w inwazji na Irak pokazuje, że istotnie, chyba nie. Nawet jeżeli jakieś doraźne korzyści z tego wynikały.

Cytat:Stosuję słowo żyd z małej w znaczeniu wyznawcy judaizmu, aby odróżnić go od mieszkańca dzisiejszego państwa Izrael. Co do cyganów to już wyjaśniłem wcześniej - jestem w stanie to wybronić, ale będę w przyszłości stosował z dużej, bo się ludzie obrażają.

"cygana" nie da się wybronić, ale nie muszę się o to dalej spierać, jeżeli zmienisz pisownię. Co do mieszkańców Izraela, to jest takie słowo: "Izraelczycy".
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
Pisownie Żyd/ żyd jest prosta.
Wyznawca judaizmu - żyd.
Osoba o żydowskiej narodowości - Żyd.
Jeśli zabraknie ci argumentów - nazwij mnie kłamczynią i napisz, że łżę.
Odpowiedz
znaLezczyni napisał(a): Pisownie Żyd/ żyd jest prosta.
Wyznawca judaizmu - żyd.
Osoba o żydowskiej narodowości - Żyd.

Dlatego można napisać "polski żyd" (narodowość+religia) albo "ateistyczny Żyd" (reli... ten, światopogląd+narodowość). Choć pewnie puryści językowi albo poszukiwacze dyskryminacji pod każdym kamieniem też się przyczepią.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
Nie przyczepią, bo nie ma czego.
Jeśli zabraknie ci argumentów - nazwij mnie kłamczynią i napisz, że łżę.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości