To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Opodatkowanie wspólnot wyznaniowych
#1
-stałe stawki za pogrzeb plus 23% VAT

potraktować je jako brutto od którego Kościół musi odprowadzić 23% VAT


-obowiązek samodzielnego oskładkowania ZUS przez księży, popów etc.

-Kasy fiskalne na zakrystii
Odpowiedz
#2
Kuniq napisał(a):-stałe stawki za pogrzeb plus 23% VAT

Cenom urzędowym mówię stanowcze nie. Zresztą pogrzeb to niejedyna impreza za którą się płaci, a VAT to nie jest jedyny podatek.

Kuniq napisał(a):potraktować je jako brutto od którego Kościół musi odprowadzić 23% VAT

Niezasadne, bo taca nie jest wprost związana z żadną usługą.

Kuniq napisał(a):-obowiązek samodzielnego oskładkowania ZUS przez księży, popów etc.

Ja bym wolał, żeby to cholerstwo usunięto.

Kuniq napisał(a):-Kasy fiskalne na zakrystii

Debilizmom takim jak kasy fiskalne mówię stanowcze nie.
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
#3
Jakieś świeże palikmiocięta chyba wyrosły przedwyborczo...

Odpowiedz
#4
Kuniq napisał(a):Dlaczego jeden ma więcej, a drugi mniej.

A dlaczego jeden jest wyższy, a drugi niższy?
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
#5
Kuniq napisał(a):No popieram PiS i dążę do sprawiedliwości społecznej. Dlaczego jeden ma więcej, a drugi mniej. Chore matki z dziećmi w sejmie miałyby więcej a nie kościół.

Polacy składają Watykanowi hekatombę z pieniędzy... Watykan okupuje nasz kraj, a czarna stonka wysysa z nas pieniądze....
No to widać,że moja hipoteza okazała się prawdziwa ze wszech miar.
Jakiś palikmioci pomiot...

Odpowiedz
#6
Kuniq napisał(a):No popieram PiS i dążę do sprawiedliwości społecznej.

...idź dążyć gdzie indziej Smutny
Laws are formed by the arrogant and presumptuous, and our work here is a message to them that such arrogance will always be questioned by those with minds and wills of their own. Nefris of Thay
Odpowiedz
#7
Kuniq napisał(a):Nie mój drogi. Pieniądze można sprawiedliwie rozdzielać między ludzi. Podatki zasilają kasę. Jestem wrogiem kumoterstwa i dyktatury elit.
Czyli jak? Wszystkim według potrzeb? A jak się nie jest chorą matką z dziećmi to też?
The spice must flow
Odpowiedz
#8
Węszę multikonto...
Laws are formed by the arrogant and presumptuous, and our work here is a message to them that such arrogance will always be questioned by those with minds and wills of their own. Nefris of Thay
Odpowiedz
#9
No to można rozdzielać sprawiedliwie według potencjału. Nie menelstwu tylko osobom przejawiającym jakikolwiek zapał do pracy. Dać wędkę a nie rybę
Odpowiedz
#10
O ja pierdolę! A ja potraktowałem go jak normalnego człowieka...

Kuniq napisał(a):No popieram PiS i dążę do sprawiedliwości społecznej. Dlaczego jeden ma więcej, a drugi mniej. Chore matki z dziećmi w sejmie miałyby więcej a nie kościół.

Kuniq napisał(a):Nie podoba się to nie, to tylko propozycja wielkopomnych zmian. Wielu ludzi w moim rejonie kopie korzonki, gotuje i je. Taka bieda jest w kraju... Trzeba usiążć i rozwiązać problem. Można jeszcze podatek dochodowy narzucić. Od miliardów kościelnych by coś do kasy poszło. Wogóle zastanawia mnie kwestia pieniędzy z funduszu kościenego... Ile mamy jeszcze płacić... Czas wstać z kolan Duży uśmiech

Ja rozumiem, kopać np. Murzyna czy Żyda, ale po co kopać korzonki!?!Oczko
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
#11
Powinno być jak ja mówię, gdyż mam rację. Czasem trzeba nałożyć podatek
Odpowiedz
#12
Od głupoty...

Odpowiedz
#13
Co ten temat do jasnej cholery robi w tym dziale?
Odpowiedz
#14
Jakie podatki można nałożyć na wiernych i Kościół: dochodowy, jakiś rodzaj abonamentu. Słucham propozycji
Odpowiedz
#15
Xeo95 napisał(a):Co ten temat do jasnej cholery robi w tym dziale?
Nie wiadomo.
Ten palikmiociarz udający niezgrabnie PiSiora powinien to od razu w śmietniku założyć.

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości