To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Heretycy bezbożnictwa
#1
Niedawno mieliśmy w Warszawie nową, świecką procesję połączoną z ateistyczną Pasją.
Wielu postępowych krzewicieli rozumu i tolerancji zawyło z zachwytu.
Jednak znalazły się zgniłki konserwatywne nawet wśród tej zdrowej tkanki społecznej określającej siebie ateistami.
Oto dwa przykłady takich haniebnych i perfidnych wystąpień dwóch kryptokatoli:
Marcin Meller:
http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103085,15753...n=FB_TokFm
Uwaga! Tekst mocno niemiły dla oka postępowego świeckiego racjonalisty!
Marcin Celiński:
http://celinski.na.liberte.pl/o-wierzacych-ateistach/
Tu kulturalniej.

Zwróćmy uwagę, iż obaj autorzy mają na imię Marcin.
Takie przysłowie była "Uczył Marcin Marcina a sam głupi jak świnia".

Zapraszam do dzielenia się refleksjami nad smutną postawą obu panów.

Odpowiedz
#2
idiota napisał(a):Niedawno mieliśmy w Warszawie nową, świecką procesję połączoną z ateistyczną Pasją.
Wielu postępowych krzewicieli rozumu i tolerancji zawyło z zachwytu.
Jednak znalazły się zgniłki konserwatywne nawet wśród tej zdrowej tkanki społecznej określającej siebie ateistami.
Oto dwa przykłady takich haniebnych i perfidnych wystąpień dwóch kryptokatoli:
Marcin Meller:
http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103085,15753...n=FB_TokFm
Uwaga! Tekst mocno niemiły dla oka postępowego świeckiego racjonalisty!
Marcin Celiński:
http://celinski.na.liberte.pl/o-wierzacych-ateistach/
Tu kulturalniej.

Zwróćmy uwagę, iż obaj autorzy mają na imię Marcin.
Takie przysłowie była "Uczył Marcin Marcina a sam głupi jak świnia".

Zapraszam do dzielenia się refleksjami nad smutną postawą obu panów.

Zdjęłam zaporę na chwilę. Ciekawy temat - szkoda, że nie będę mogła dyskutować z Tobą. Zamykam. Ale widać, że ateizm wchodzi na szerokie wody!Szczęśliwy

Zamykam bo wiem, że nie potrafisz dyskutować i spowodowałeś ucieczkę Sofeicza z forum.
Odpowiedz
#3
Niestety tam trzeba się rejestrować.
Ale faktycznie przez głowę mi nie przeszło, że jakiś tam Meller jest ateistą.
To ten od śniadania mistrzów??
Myślałam, że to taki cwaniaczek.
Odpowiedz
#4
Bo z niego właśnie taki ateista, Semele. Dowiadujesz się nagle, potem zaraz zapominasz.

A księża dalej nas do świń porównują.
Odpowiedz
#5
El Commediante napisał(a):Bo z niego właśnie taki ateista, Semele. Dowiadujesz się nagle, potem zaraz zapominasz.

A księża dalej nas do świń porównują.

I mówią, że biedni z nas ludzie jak ten Jezuita (prawdziwy) z pyty;-)
Odpowiedz
#6
Cytat:Zapraszam do dzielenia się refleksjami nad smutną postawą obu panów

Dobrze, że tak się stało; dobrze, że wypowiedziała się osoba dosyć popularna, bo gdyby nie to, to ludzie mało wkręceni w temat myśleliby mylnie, że ateiści są jakimś jednomyślnym, homogenicznym środowiskiem.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#7
lumberjack napisał(a):Dobrze, że tak się stało; dobrze, że wypowiedziała się osoba dosyć popularna, bo gdyby nie to, to ludzie mało wkręceni w temat myśleliby mylnie, że ateiści są jakimś jednomyślnym, homogenicznym środowiskiem.

Może i dobrze.
Tylko nie wiem dlaczego Meller ma prawo do oceniania Hartmana.
Hartman nie oceniał dotychczas Mellera.Uśmiech
Odpowiedz
#8
semele napisał(a):Może i dobrze.
Tylko nie wiem dlaczego Meller ma prawo do oceniania Hartmana.
Hartman nie oceniał dotychczas Mellera.Uśmiech
To prawo do oceny innych ma się dopiero w ramach rewanżu?
To dziwaczne. Do tego nie potrzeba żadnego prawa.
"Łatwo jest mówić o Polsce trudniej dla niej pracować jeszcze trudniej umierać a najtrudniej cierpieć"
NN
Odpowiedz
#9
semele napisał(a):Może i dobrze.
Tylko nie wiem dlaczego Meller ma prawo do oceniania Hartmana.
Hartman nie oceniał dotychczas Mellera.Uśmiech

Ma takie samo prawo jakie Hartman ma do oceniania Kościoła.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#10
Baptiste napisał(a):To prawo do oceny innych ma się dopiero w ramach rewanżu?
To dziwaczne. Do tego nie potrzeba żadnego prawa.
Gdyby tak było, to nikt by nie miał prawa nikogo oceniać, ale nie dziw się Batistuto, to pisze Selemele!

Odpowiedz
#11
Się znaleźli dwa Marciny. Ja żyję w kraju wyznaniowym gdzie trzeba utrzeć nosa czarnej zarazie. Wszędzie krzyże i moherowe berety i kruchty. Ateizm powinien być państwowy i było lepiej kiedyś i będzie lepiej było!
Odpowiedz
#12
lumberjack napisał(a):Ma takie samo prawo jakie Hartman ma do oceniania Kościoła.

Napisałam to w drodze do kuchniOczko

Faktycznie temat jest ciekawy i poruszałam go kilka razy na tym forum.

Przeglądam - znalazłam:http://natemat.pl/97681,schizma-u-ateist...to-podlosc

Ja postrzegam Hartmana jako człowieka, który ma duży dystans do samego siebie.

Jednak jego działania w środowisku takim jak ja przebywam- "babć moherowych" na pewno nie znajdą zrozumienia- tutaj potrzeba innego ateizmu.
Jakiego? Nie wiem jeszcze.

Wielu ludzi , którzy chodzą do kościółka krytycznie patrzy na swoich pasterzy.
Sami ich krytykują, ale to jest w rodzinie. Uśmiech
Natomiast fakt, że ktoś może nie wierzyć w boga i to osobowego boga jest dla wielu ludzi niewyobrażalny.


Meller żyje w szczególnym środowisku, nie wie więc jak to jest być ateistą na prowincji.

Tutaj faktycznie nadal wielu księży wypowiada się w tonie - ateiści żyją jak zwierzęta i że to biedni ludzie.
Odpowiedz
#13
Ktoś kogoś ocenił? Na stos z nim!
Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej. Karol Marks
Jedyne, co - jak sobie pochlebiam - zrozumiałem bardzo wcześnie, jeszcze przed dwudziestką, to to, że nie powinno się płodzić. Emil Cioran
Kapitalizm bez bankructwa jest jak chrześcijaństwo bez piekła. Frank Borman

EL Duży uśmiech
Odpowiedz
#14
Łoś napisał(a):Ktoś kogoś ocenił? Na stos z nim!

Słuchałam wywiadu z Hartmanem dzisiaj raniutko.
Przekonujący. Jednak słowo happening nie wydaje mu się adekwatne odnośnie tego wydarzenia.Niezdecydowany

Ciekawe byłoby spotkanie obu panów- Mellera i Hartmana i wyjaśnienie sobie kilku spraw.

Myślę, że pan Meller jest takim salonowym ateistąUśmiech

Wiedzę jakąś analogie w jego postepowaniu do postawy tych moherowych pań.

Może nazwę to roboczo ciasnotą umysłową?
Odpowiedz
#15
semele napisał(a):Może nazwę to roboczo ciasnotą umysłową?

Ja takich nazywam "ateistami tragicznymi". Są tak przerażeni swoim ateizmem, tym epickim zerwaniem z dziedzictwem europejskiej kultury jakim jest wiara katolicka, że muszą zwalczać w sobie i w innych wszelkie przejawy nadania swoim przekonaniom jakiegokolwiek znaczenia czy odróżnienia się od katolików.

Taki człowiek niby podjął jakieś rozumowanie w wyniku którego nie wierzy w Boga, ale wierzy za to w co innego - że jest to tak grzeszne samo w sobie, że godne w najlepszym razie przemilczenia.
Odpowiedz
#16
To nie jest dla mas, bo w wyniku umasowienia ulegnie zwyrodnieniu. Nawet na małą skalę już teraz widać mutantów, których ateizm zmutował z socjalizmem, ruchem proaborcyjnym, feminizmem i antyklerykalizmem.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#17
lumberjack napisał(a):To nie jest dla mas, bo w wyniku umasowienia ulegnie zwyrodnieniu. Nawet na małą skalę już teraz widać mutantów, których ateizm zmutował z socjalizmem, ruchem proaborcyjnym, feminizmem i antyklerykalizmem.
Ateizm u swych korzeni był zmutowany z socjalizmem a nawet komunizmem Szczęśliwy

Ogólnie z wolnym myśleniem.

Mnie najbardziej zastanawiają te różne konwersje.Szczęśliwy
Wszak pan Hartman studiował na KUL tak jak pan Palikot.
Może tu jest jakiś zaczątek odpowiedzi ..
Niezdecydowany
Odpowiedz
#18
lumberjack napisał(a):To nie jest dla mas, bo w wyniku umasowienia ulegnie zwyrodnieniu. Nawet na małą skalę już teraz widać mutantów, których ateizm zmutował z socjalizmem, ruchem proaborcyjnym, feminizmem i antyklerykalizmem.

A co, proklamujesz "czystość rasową" ateizmu? Ateizm to coś więcej niż po prostu niewiara w boga osobowego i lewacy, aborcjonistki i feministki nie spełniają wymagań?
Odpowiedz
#19
Kuniq napisał(a):Się znaleźli dwa Marciny. Ja żyję w kraju wyznaniowym gdzie trzeba utrzeć nosa czarnej zarazie. Wszędzie krzyże i moherowe berety i kruchty. Ateizm powinien być państwowy i było lepiej kiedyś i będzie lepiej było!

Hartman ocenia to środowisko na około 2 mln. I jemu nie chodzi o ucieranie komukolwiek nosa. Większość Polaków jest rozsądna i nie bedzie głosować ani na Tuska ani na Kaczyńskiego.

Trochę szkoda, że zostaną w domu lub w UK.UśmiechNiezdecydowany
Zawraca jednak uwagę na kunktatorstwo i brak wiedzy w naszym rządzie.
Dotyczy to także wiedzy na temat Pastafarian, których Boni chciał inwigilować.:!:
Odpowiedz
#20
El Commediante napisał(a):Ja takich nazywam "ateistami tragicznymi". Są tak przerażeni swoim ateizmem, tym epickim zerwaniem z dziedzictwem europejskiej kultury jakim jest wiara katolicka, że muszą zwalczać w sobie i w innych wszelkie przejawy nadania swoim przekonaniom jakiegokolwiek znaczenia czy odróżnienia się od katolików.

Taki człowiek niby podjął jakieś rozumowanie w wyniku którego nie wierzy w Boga, ale wierzy za to w co innego - że jest to tak grzeszne samo w sobie, że godne w najlepszym razie przemilczenia.

ROTFL

Czego to lewicowi tytani intelektu nie wymyślą.

Normalnie z Patafilem w zawody startują o największą głupotę forumową.

Otóż wiedz drogie dziecko neostrady, że z ciebie czy tego drugiego tytana od napierdalanie moherowych babć młotkiem, są tacy sami ateiści jak z koziej dupy trąba. I gdyby nie ten nieszczęsny homoseksualizm, to łapę sobie daję uciąć, że by was tu nie było.
Takie jest moje zdanie.
A epickie to są wywody następnego do kolekcji, niejakiego Łosia, w starciu bodajże z Cyranem, gdzie epicko wtapia z istnieniem Zeusa. Taki z niego ateista. A siedzi na tym forum już naprawdę kilka ładnych lat.

I jeszcze jedna rzecz na marginesie uwag, jakoby to feministka czy lewak nie mogli być ateistami.
Mogą jak najbardziej, tylko istnieje zasadnicza różnica pomiędzy poziomem argumentacji -bo na podstawie tego wnioskujemy - np Antagonistycznego a obrażonego na pana B i osobistego wroga Kościoła Kat, Tegieca.


________________________________

@Semele
O jakiej prowincji sie rozpisujesz i ją przywołujesz jako argument, skoro sama mieszkasz w Trójmieście...Duży uśmiech
Marcin Basiński
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _


Keep calm and blame Russia
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości