To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
FSM
#21
Mam wrażenie po odsłuchaniu wywiadu z Trzaskowskim, że wniosek może ponownie zostać odrzuconyDuży uśmiech
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1...rowac.html


Marlow dzięki.
Odpowiedz
#22
Kaziola88 napisał(a):?


Koleżanka odpowiedziała: Co tam i tak 96 proc Polaków to katolicy.
Odpowiedz
#23
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/polacy-pr...etti/22hkl

Polacy jednak nie są pozbawieni rozumu...

Odpowiedz
#24
Którzy? Te 17% , które opowiedziało się za rejestracją? Oczko
Odpowiedz
#25
Czekam na rozwinięcie "sędziego" Idioty Oczko
Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej. Karol Marks
Jedyne, co - jak sobie pochlebiam - zrozumiałem bardzo wcześnie, jeszcze przed dwudziestką, to to, że nie powinno się płodzić. Emil Cioran
Kapitalizm bez bankructwa jest jak chrześcijaństwo bez piekła. Frank Borman

EL Duży uśmiech
Odpowiedz
#26
idiota napisał(a):Weź do takich rzeczy nie namawiaj.
Widzisz co się z nonko porobiło...
Smutny
A co niby się porobiło?
"Każdej nocy nawiedza mnie Yeszua i szarpie za kuśkę." /pisownia oryginalna/.
Komentarz pod jednym z filmów na youtube. Rozbawił mnie.
Odpowiedz
#27
Nic dobrego/złego.
Zależy jak potrzeć.

Odpowiedz
#28
Marlow: A z jakich powodów, oczywiście poza aksjologicznie uwarunkowaną sympatią dla KrK, potencjalne wpisanie FSM na listę "kościołów" Ci przeszkadza?
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
#29
Socjopapa napisał(a):Marlow: A z jakich powodów, oczywiście poza aksjologicznie uwarunkowaną sympatią dla KrK, potencjalne wpisanie FSM na listę "kościołów" Ci przeszkadza?

Ja zaś uzupełnię to pytanie, w czym Kościół FSM jest gorszy od ruchów religijnych już zarejestrowanych:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%9Bcio...znaniowych
w szczególności od:
Zakonu Braci Zjednoczenia Energetycznego
Zachodniego Zakonu Sufi

Czy w przypadku tych kościołów też sprawdzano czy to są jaja?

Przy okazji, czy ktoś wie, czy ten kościół próbował się kiedykolwiek rejestrować:
https://plus.google.com/105798466769802138983/about
Może powinni? Wyznawców powinni znaleźć bez problemu Uśmiech
PiS to dwa kłamstwa i spójnik

Andrzej Duda pełni obowiązki prezydenta, ale nie jest głową państwa - Włodzimierz Cimoszewicz


No dobra, przyznaję, jestem lewakiem.Język
Odpowiedz
#30
Machefi napisał(a):Ja zaś uzupełnię to pytanie, w czym Kościół FSM jest gorszy od ruchów religijnych już zarejestrowanych:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%9Bcio...znaniowych
w szczególności od:
Zakonu Braci Zjednoczenia Energetycznego
Zachodniego Zakonu Sufi

Czy w przypadku tych kościołów też sprawdzano czy to są jaja?

Przy okazji, czy ktoś wie, czy ten kościół próbował się kiedykolwiek rejestrować:
https://plus.google.com/105798466769802138983/about
Może powinni? Wyznawców powinni znaleźć bez problemu Uśmiech

Jeśli jaja to znaczy, że mniej groźne.Niezdecydowany ????
Ale państwo nie lubi jak się z niego robi jajaUśmiech:]


Te wszystkie kościoły i wyznania jednak w jakimś stopniu są świadectwem jak wysoko cenimy swoje ego po polsku swoje ja.

I to jest w porządku i nie w porządku jak każdy kij ma to swoje dwa końce.
Roboczo nazwałabym to chrześcijańskim separatyzmem;-)
Odpowiedz
#31
semele napisał(a):Ale państwo nie lubi jak się z niego robi jajaUśmiech:]
Masz rację, państwo nie lubi konkurencji i samo robi z siebie jaja, tworząc przywileje dla związków wyznaniowych, a potem próbuje określać co związkiem jest, a co nie.
Cytat:każdy kij ma to swoje dwa końce.
Proca nawet trzy Uśmiech
Cytat:Roboczo nazwałabym to chrześcijańskim separatyzmem;-)
W zasadzie jest to separatyzm religijny ze szczególnym nasileniem w gałęzi protestanckiej i muzułmańskiej, że ograniczę się do nurtów opartych o Biblię.
Katolicyzm i prawosławie dotyka to stosunkowo słabo, ze względu na hierarchiczną kontrolę.
PiS to dwa kłamstwa i spójnik

Andrzej Duda pełni obowiązki prezydenta, ale nie jest głową państwa - Włodzimierz Cimoszewicz


No dobra, przyznaję, jestem lewakiem.Język
Odpowiedz
#32
Machefi napisał(a):Masz rację, państwo nie lubi konkurencji i samo robi z siebie jaja, tworząc przywileje dla związków wyznaniowych, a potem próbuje określać co związkiem jest, a co nie.
Moim zdaniem państwo ma to w dupie, jednak niekoniecznie dominujący związek wyznaniowy, który na władzę państwową, wpływa Oczko
Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej. Karol Marks
Jedyne, co - jak sobie pochlebiam - zrozumiałem bardzo wcześnie, jeszcze przed dwudziestką, to to, że nie powinno się płodzić. Emil Cioran
Kapitalizm bez bankructwa jest jak chrześcijaństwo bez piekła. Frank Borman

EL Duży uśmiech
Odpowiedz
#33
Łoś napisał(a):Moim zdaniem państwo ma to w dupie, jednak niekoniecznie dominujący związek wyznaniowy, który na władzę państwową, wpływa Oczko

Państwo zgodnie ze swoją wyrażoną w Konstytucji deklaracją winno mieć to w dupie, ale widocznie nie ma skoro rzeczony rejestr istnieje.
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
#34
http://www.iaisp.uj.edu.pl/c/document_li...Id=1479490

Potraficie coś więcej znaleźć na temat tego wolnego niby kraju?? ;-)

Żaden akt prawny nie może wprowadzić religii państwowej” (establishment of religion clause).
„... ani zabronić jej swobodnego praktykowania
(free exercise of religion clause)

Pierwsza Poprawka 1789
„Żaden akt prawny nie może wprowadzić religii państwowej” (establishment of religion clause).
„... ani zabronić jej swobodnego praktykowania
(free exercise of religion clause)
Odpowiedz
#35
Łoś napisał(a):Moim zdaniem państwo ma to w dupie, jednak niekoniecznie dominujący związek wyznaniowy, który na władzę państwową, wpływa Oczko

Nie może być. Wszystko przez to, że mówią Ramen, zamiast Potwór Akbar albo InszaPasta i jakby nazwali luźny kanon luźnymi surami, a Ewangelię Latającego Potwora, Koranem Latającego Potwora, to "dominujący" by nie bruździł?
A ja głupi myślałem, że to z powodu tego, że państwo zwalcza piractwo i wyśmiewanie się z globcia. :lol2:
Swoją drogą to skandal, że nie podkreślają, że klopsiki w makaronie są z wieprzowiny, to dziś takie antypaństwowe.Duży uśmiech
PiS to dwa kłamstwa i spójnik

Andrzej Duda pełni obowiązki prezydenta, ale nie jest głową państwa - Włodzimierz Cimoszewicz


No dobra, przyznaję, jestem lewakiem.Język
Odpowiedz
#36
Socjopapa napisał(a):Marlow: A z jakich powodów, oczywiście poza aksjologicznie uwarunkowaną sympatią dla KrK, potencjalne wpisanie FSM na listę "kościołów" Ci przeszkadza?
Mi przeszkadza na przykład z powodu tego, że się chce ten "kościół" na nieodpowiednią listę wpisać.

Odpowiedz
#37
Lista jest nieodpowiednia sama z siebie, bo prawo jest durne.
PiS to dwa kłamstwa i spójnik

Andrzej Duda pełni obowiązki prezydenta, ale nie jest głową państwa - Włodzimierz Cimoszewicz


No dobra, przyznaję, jestem lewakiem.Język
Odpowiedz
#38
Machefi napisał(a):Lista jest nieodpowiednia sama z siebie, bo prawo jest durne.

Durne, bo zaświadczenia o niekaralności chcą za 50 złotych polskich.
Oświadczenie nie zadowala - jakie są przepisy w tym względzie napiszcie bo mi kasy nie starczy!!Uśmiech

Post poza tematem.
Odpowiedz
#39
semele napisał(a):Durne, bo zaświadczenia o niekaralności chcą za 50 złotych polskich.
Oświadczenie nie zadowala - jakie są przepisy w tym względzie napiszcie bo mi kasy nie starczy!!Uśmiech
Chwilówka 50 zł, spłacisz później jak będzie lepiej 500 ;] (sroki za żart, ale tak sobie pomyślałem). Na poważnie, to chciałbym aby ktoś Ci pomógł.
Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej. Karol Marks
Jedyne, co - jak sobie pochlebiam - zrozumiałem bardzo wcześnie, jeszcze przed dwudziestką, to to, że nie powinno się płodzić. Emil Cioran
Kapitalizm bez bankructwa jest jak chrześcijaństwo bez piekła. Frank Borman

EL Duży uśmiech
Odpowiedz
#40
Socjopapa napisał(a):Marlow: A z jakich powodów, oczywiście poza aksjologicznie uwarunkowaną sympatią dla KrK, potencjalne wpisanie FSM na listę "kościołów" Ci przeszkadza?

tu nawet nie o sympatię chodzi.
Nie "kościołów", bo to, że to nie jest żaden "kościół" (zadbali o to samy makaroniarze we własnej deklaracji), ale co najwyżej na listę związków wyznaniowych.
Więc będziemy mieli nowy związek wyznaniowy: ateistów "Kościół latającego" itd.

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że w minionym wieku, podobne pomysły były z umieszczeniem w rejestrze TKKŚ. Tyle, że tam się na chęciach paru działaczy skończyło.

_______________________

Machefi napisał(a):Ja zaś uzupełnię to pytanie, w czym Kościół FSM jest gorszy od ruchów religijnych już zarejestrowanych:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%9Bcio...znaniowych
w szczególności od:
Zakonu Braci Zjednoczenia Energetycznego
Zachodniego Zakonu Sufi
Z.Br. Zjed Energetycznego, z tego co pamiętam to jakieś niedobitki od Sayi Baby czy jak to się pisze.
Ale tego miałeś prawo nie wiedzieć.

Natomiast, jeśli chodzi o Sufi, no cóż...
na naukę nigdy nie jest za późno, zwłaszcza w czasach internetu

Obecnie to Roohafza, a raczej jej lider się odseparował od braci Zach i podąża własną ścieżką oświecenia.

Reszta tej playlisty to tradycyjna i nowa poezja/modlitwa Sufich, obecnie pomieszkujących w Europie Zach.
I jakieś świeckie kawałki po persku.
Marcin Basiński
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _


Keep calm and blame Russia
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości